0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« -: Февруари 05, 2018, 19:45:23 pm »
Здравейте, аз съм нова тук търсейки повече информация за нашият проблем.
правим опити повече от 1 година.
Имаме 2 спермограми. Първата е с диагноза астенотератозооспермия. След двумесечен прием на Андрозитол сутрин и вечер съпругът ми си направи контролна спермограма, която показа още по-лош резултат с диагноза Олигоастенотератозооспермия. Морфологията е под 1%.
общ брой 39млн при норма >39млн.
подвижни сперматозоиди 16% при норма >40%
хиперкинетични 8% при норма >32%
След това той си направи и хормоналния изследвания, които показват:

FSH                              2.2               мъже       4,6-12,4
Inhibin B                       246.42       pg/ml     151.7-173.9
Пролактин/Prolactin       256.8       mlU/L     86,0 - 324,0
Тестостерон/Testosteron   17.3               nmol/L     7,6 - 31,4
Витамин Д/25-ОН/   L   17.3                ng/ml     30.0-70.0
Дали при тези резултати е възможно да се повлияе в положителна посока или да се насочваме към Инвитро процедури?
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2018, 08:48:34 am »
Здравей steppingstone1! Случва се понякога втората С да е по лоша от първата. Попринцип с такава С сте си за ин витро, ако вие не решите да търсите проблема за лошата С ( дали ще го намерите и дали ще го решите това е Божа работа) ( само да кажа че и ние с мъжа ми сме в процес на подобряване на С). От къде сте и при кой уролог сте ходили?
Има проблем при хормоните който сте пуснали (както сама виждаш някои неща са завишени, други са занижени). Ако сте от София мога да препоръчам д-р Бъчваров ( клиника Щерев) или д-р Къцаров за преглед и да видите уролога какво ще ви посъветва, за регулиране на хормоните. Може проблема да е малък и с малко добавки и витамини да влезнат в норма нещата. Пиши ни и ти желая късмет.
Ако иска някое от момичетата, което е по-запознато да изкаже мнение :)
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2018, 17:53:24 pm »
Здравейте, днес ходихме на преглед при доц. Андонов в Майчин дом - Варна. След като видя резултатите от изследването, предписа само витамин Д3 (след 2 месеца отново трябва да се изследва) и каза че Инхибин Б бил в нормите. За показателите на fsh не каза нищо, освен че няма да го пипаме. Даде ни голяма надежда, че показателите ще се подобрят. Но отново настоява да си пуснем документите за фонда.
И все пак сме се насочили към Клиниката на д-р Щерев( другият месец мислим да я посетим), пък ще видим какво ще стане.
Надяваме се всеки път на чудо :)
А вашият проблем какъв е? Какви мерки взимате?
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2018, 07:29:15 am »
Ние сне с олигоастенозооспермия. Хормони ок, няма варикоцеле, хламидия и т.н. сега пие доста лекаства и инжекция по 1 в седмицата. Ще пускаме втора С за фонда. Иначе се надяваме да има лечение. И ние ходим Щерев.
*
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2018, 16:25:45 pm »
А кой ви насочи да изследвате вит.Д ?
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2018, 19:19:34 pm »
Здравей, андрологът при който ходим го назначи, заедно с другите хормонални изследвания.
Re: ОЛИГОАСТЕНОТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #6 -: Март 22, 2018, 19:03:42 pm »
Доволни ли сте от прегледа при доц. Андонов?Каква е цената на прегледа? Мъжът ми също е с много лоша спермограма и мислим да запишем час при този доктор.