0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2018, 20:04:12 pm »
Леле, голяма активност днес  :P

Ако се пътува с градски транспорт, не е оферта яслата/градината да не е до вкъщи.
Но ако е с кола (или на пеш разстояние) си е по-добре.

Ние с мъжа ми се стиковахме добре с воденето и вземането от градина. Сутрин го води той, а вечер го вземам аз. Съответно аз ходя рано на работа (така че да мога да свърша по навреме, ако трябва и в 6.30 съм ходила, но най-често към 7.30) и си тръгвам в 17 ч., а мъжът ми обратно. С идеята Дани да не стои по 11 часа в градината, а само по 9 примерно (от 8.30 до 17.30).
Разбира се, трябва работодателят да съдейства в случая... Иначе работното време в София масово е до 18 ч. и в най-добрия случай, ще го вземаме в 18.30.
Има редица усложнения, разбира се - мъжът ми често ходи в командировки, на мен често ми се налага да оставам до късно, но някак си решаваме казуса. Дори лелята и калекото сме ангажирали десетки пъти да съдействат с воденето/вземането.

Вече предусещам драмата с училището  :lol:

Бебешок, мерси за идеята за този Джим.

Вие ще ми се смеете, но аз миналия месец вече резервирах клуб за РД на Дани, поради простата причина, че там където искам да е партито се резервира 3 месеца по-рано. Клубът се казва Trinity Kids. Малко е по-различен от всички останали.
Това ще му е първото празнуване на Дани с деца (ако е здрав, не ни сече черна котка път и т.н.  :lol:). Вече съвсем осъзнато търси приятели.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2018, 10:15:30 am »
Здравейте и от нас. При нас решението да детската градина беше продиктувано от това да е близо до работата ми, която е точно на 5мин.пеша. Е, аз, като се роди малкият, го записах, но не се класира до последно, въпреки че сме по адрес и по месторабота точно там и даже имах колебание дали да ползвам ТЕЛК (който е реален, заради операция). За щастие чак тогава (С ТЕЛК) ни приеха. Като изключим отвратителната ясла и ужасни сестри и безбройните болести, градината е повече от чудесна със страхотни госпожи. Иначе аз оставям колата пред градината, оставям детето и отивам пеша до работата. После към 17.45 съм вече в градината и директно тръгваме от там. А в петък сме до 15.30 и винаги при хубаво време сме навън или пазаруваме. Лошото е, че е винаги  първи и ставаме рано 6.15, за да се оправим и да стигнем навреме (защото миналата година се преместихме в района на Ринг мол), но засега успяваме с организацията.
Иначе от вчера малкият е с температура и лоша кашлица. Тръгна от леко подкашляне, но после имаше разстройство и от снощи е на антибиотик. Вчера го извеждах навън, но днес ще си стоим само на терасата (там нарича много), защото е много отпаднал  :?
Смайли, напълно те разбирам с ранните резервации, за всичко е така. Важното е, че сте успяли. А и Дани и децата много ще се забавляват, сигурна съм :)
Злати, аз го регистрирах още като се роди, но за района на Стрелбище /Триадица. Е, 2 години нямахме никакъв шанс при нормално класиране, за другите райони не знам как стои въпросът  :?
Желая на всички много, много здраве :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2018, 14:48:28 pm »
Минутка тишина и ....
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2018, 15:54:27 pm »
Хаха,е гримира се момичето.Пораснало вече.Да ти е жива и здрава Авалон
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #24 -: Февруари 06, 2018, 16:40:04 pm »
Ауу прекрасна е Нора, пък ние нищо не разбираме от изкуство ;)

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2018, 09:34:02 am »
Привет и от мен, най-накрая и аз да се запиша :lol:
Такааа, мама се дипломира на 01.02. взех последния изпит :wink: естествено три дена преди това Алек се тръшна със хрема, кашлица, и един ден температура, след него баща му, а от снощи и кака му е нещо хремава :)...аз проблем с яслата нямах, приеха го на първо класиране, но и двамата с баща му работим в района в който живеем, та и гледах да ми е най-близката до в къщи...от 15.02. съм на работа 8O след 4 години у дома...баща му ще го води, че съм от 7.30 да си поспива човека..
Авалон, прекрасна е Нора :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2018, 11:23:05 am »
Аа, това важно. Честито дипломиране Алекс!
И никакви вируси, за грипове пък да не говорим.
Мисля медийния стрес и постоянните приказки  от НГ насам ще има ли няма ли да има ваканция, пък кога да я обявят и подобни,  колко е страшен тази година ..., пренатовариха нещата.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2018, 14:06:51 pm »
Честито дипломиране Алекс.
Малката започна да стои все повече права и се замислих  дали не трябва вече да и купя обувки за прохождане.Тя има някакви, по-скоро ги слагаме да и топлят крачетата навън и определено не стават за ходене.Та въпросът ми е какви обувки да купя?От тези с цип като на КК(чувам различни отзиви,трябвало да са с цип,не трябвало,защото пречел),други съветват на марките Найк,Адидас и тн.,те стават ли,трябва ли задължително да държи глезена?
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2018, 14:17:49 pm »
Значи в къщи, боса, по чорапи, толкоз.На вън хубави обувки да държат глезена, защото там стават най-много контузии, да не го криви.Това е най-важното.Найк, майк, много модерни, обаче по-добре недей.Пробвайте няколко варианта, виж какво ще ти е удобно на теб да и обуваш и според теб ще и е добре.Моника беше с тези с цип, но кракът и е пухкав и не влезе в нищо друго.

Алекс, честито!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2018, 14:32:03 pm »
Благодаря Ви момичета :)
И аз мисля, че тези тип "буйки" с цип са идеални и Алек беше с такива...
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2018, 14:33:20 pm »
Значи в къщи, боса, по чорапи, толкоз.На вън хубави обувки да държат глезена, защото там стават най-много контузии, да не го криви.
И аз така  :D, и обувките с ципа на КК, не е пречил.

П.С. Сега видях - в Комсед има 35% намаление на Лего
« Последна редакция: Февруари 07, 2018, 14:37:41 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2018, 11:20:16 am »
Честито, Алекс! Много хубава новина за дипломирането  :P

Бебешок, ако искаш изчакай два месеца до пролетта и тогава купувай обувки за навън.

Аз дори не се сещам какви са тези обувки с цип, които обсъждат момичетата  :D
На Дани му бяха подарили едни с цип, който започва от отдолу на подметката чак. За тях ли става въпрос? Те са като пантофи по-скоро. Нямат истинска подметка.

Ние за първи сезон улучихме от първия път обувки (т.е. ботуши), които да иска да носи. Иначе купувам по 3-4 чифта докато улучим модел, който иска да носи... Много е капризен.  Като ги пробваме няма проблем, а после отказва да ги носи. Все му обиват....
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2018, 16:04:47 pm »
Да и според мен е е хубаво да се изчака докато се постопли и се започне по-голямо излизане на вън.

Усмивки, е това са тези буйки на К§К те са с цип от долу изцяло.

На Моника и умаляха всички маратонки и сега ще купуваме нови.Изчаквам ходенето ни до София, да минем през Декатлон, че там има избор и на добри пари.Пък е трябва да са розови, защото госпожицата не признава друг цвят  8O

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2018, 20:19:21 pm »
Маги, добре че иска розови.
Мария иска само сини, дрехите да са момчешки, роклите и полите като ги види и пищи да ги махам. Играе само с коли и камиони. И вече леко си се притеснявам, понеже онзи ден в градината ги питали как се казват, дали са момче или момиче  8O И тя казала, че е момче. Та ме викаха в градината. Лошото е че и в вкъщи това казва, че момче и незнам какво да я правя.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2018, 21:56:42 pm »
Стоека, детска му работа.. според мен не се тревожи...и Вера искаше да е в синьо, оранжево и т.н. мразеше розово, после мина на лилаво :lol: сега като вадя разни анцузи от нея за брат й, защо сте ме обличали като момче :lol: ами защото ти така пожела :wink: говори и, че е момиче, поправяй я като каже, че е момче и толкова...а, от градината пък защо са те викали? Да проверят дали ти не и говориш, че е момче? Ама че хора 8O и Вера си играеше с коли и камиони, но пък приятеля и с когото бе ежедневно бе момче та не съм се тревожила особено... Алек пък ми казва "хайде да играем ти да си таткото, аз да съм майката"  :lol:... предполагам че някоя г-ца от градината така му казва та хич не се тревожа заради това..
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2018, 23:27:33 pm »
И София дълго време искаше да е момче. Дори косата си подстрига. Всичките й кукли имаха момчешки имена. И искаше да се облича само в синьо. Но и това минава. Чак си мисля дали не е по-добре от розовото и Елза и Анна, които я вълнуват живо в момента.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2018, 10:23:32 am »
Мисля,че това с пола е доста често срещано.Много познати минаха през него,та даже и аз съм била така.Баща ми до ден днешен се шегува с мен "синичко като за момиченце",с кукли съм се заиграла чак в първи клас.
Вярвам,че ще мине този период
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2018, 19:20:02 pm »
Ох, благодаря ви момичета :)
Притесних се, особенно като от детска ми обесняваха, как не се индентифицирала правилно. Как среда била семейната и т.н. Ама и те с тоя пол...аз накрая им казвам, че хич и не ме интересува това, искам само да е здрава.
Явно си е до период и ще отмине. Благодаря :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2018, 23:59:59 pm »
Тези оък.  8O И това ми било професионалисти! Смешници са те за мен.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #39 -: Февруари 10, 2018, 06:51:56 am »
Стоека, тия са ненормални :x тегли им една иним кажи, че Игра на Роли е обичаен етап в развитието на децата, независимо от пола. И да не те закачат, че ще се посовеш на Истанбулската конвенция за приемане на джендъра :lol:

При нас, аз толкова вируси донесат тази година, Катерина я съсипах да боледува. Ще поработя докато дядото е тук, че ни е на гости и ще търся друга работа. С малки деца да работиш е приказно, ако у дома нямаш някое което после една седмица се тресе с 40.6. а преди това ти се тресеш седмица.
[/url][/url]