0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #900 -: Януари 30, 2018, 09:17:20 am »
Успех, Петя :hug2:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #901 -: Януари 30, 2018, 09:20:13 am »
Според закона могат да кандидатсват двойки със:
• Сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);

Чак не мога да се позная, винаги съм била много против това "Ние", а за на мъжа ми спермограмата говоря вече все едно е моя. Намирам и положителни страни в стерилитета засега, направи ни много по-сплотени.

Петя, все съм се чудила какво правите жените в месеца след пункция. Как ви тече времето, докато ви се обадят, че има ембринончета и после след трансфер. Поне си имаш вкъщи кой да те разсейва. Дано всичко е наред и това да е твоя щастлив месец.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #902 -: Януари 30, 2018, 09:30:58 am »
Момичета преди няколко дни ви споделих че започнаха да ме болят зърната и около тях при лек натиск,както Тери каза,а и аз четох че може да се случи след ОВ,но 6 дни вече продължават да ме болят, имам леко бяло течение и днес усещам от време на време не точно болка,а по-скоро дискомфорт ниско долу. До менструацията ми има още 10 дни,а ПМС получавам 2-3 дни преди това. Нещо започвам да се притиснявам на какво може да се дължи това
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #903 -: Януари 30, 2018, 09:39:48 am »
Тери, от пункция до трансфер има от 2 до 5 дни. Стоиш, броиш и си траеш и чакаш :) След това до теста -отново броиш и си траеш. Не знам дали има някоя жена, която да не го мисли 😊
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #904 -: Януари 30, 2018, 10:17:30 am »
И аз съм на мение, че няма жена която да не го мисли. Много по-гаден обаче е периода от трансфера до теста.На мен ми се отрази страшно зле ...все ми се плачеше, може би защото усещах, че нещата няма да се случат първия път.

Иначе да ви се опалача- дойде ми, не че ме изненадва де ... :)
Напоследък ме крепи мисълта, че най- вероятно Април ще е нашия месец. Фонда, както гледам се е забързал с номерцата, ама ще видим дали това ще продължи.

Петя, стискам палци и да се похвалиш с добри новини.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #905 -: Януари 30, 2018, 10:22:43 am »
Стискам и аз палци Пете.... сега си почивай... дано яйчицата се оплодят и хубавичко да почнат да се делят... стискам палци.. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #906 -: Януари 30, 2018, 10:23:59 am »
Благодаря, момичета! :) Аз съм ок, чакам да ме захранят в 11. 30 и да ме изпишат. Имаме проблем с мъжо. Още не може да даде материал -голямо притеснение ви казвам. Всякаш му е за първи път. Направа съм бясна.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #907 -: Януари 30, 2018, 10:30:28 am »
Тери, мисля че точно когато я пускахме вече не пушеше два месеца. Даже 3-4 дена преди да отидем му виках да ме поглези, ама той не, да имало материал за изследване. И аз вече почвам да си мисля толкова много дни въздържание кой знае каква ще излезе. Ама резултатите бяха долу горе сходни с тази, която правихме в Сливен в обикновена лаб. на три дни въздържание.
Петя, продължаваме да стискаме палци да се оплодят и двете(нали толкова ти извадиха) и да ни зарадваш с двойна радост :wink:
Всяка една чака нещо и брои дните до даденото събитие. И всички останали стискат палци да се получи :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #908 -: Януари 30, 2018, 10:32:02 am »
Аз супер много им съчувствам на мъжете. На всякаква операция ще се подложа, само да не ме кара някой да се самозадоволявам в някакъв кабинет. Все още съм искрено удивена, че мъжа ми се справи вече 3 пъти. Само по себе си самозадоволяването е нещо интимно и да го правиш извън вкъщи направо би ми прескочило многократно точката на срама.
Така че, според мен разбираемо. Хайвана знае, че сега работата е "Трябва да се направи", няма такова "Еми друг път" и нервите си оказват влияние. Добре, че са измислили и други варианти лекарите.  Така че варианти има, ти се успокой по един или друг начин ще станат нещата.
Хайде, дано станат едни хууубави ембриончета.
Точице, хайде дано е твоя месец април (много ми е любим). Та нека да има при теб от първоаприлска шега новогодишна изненада :)

Колегите нещо подсмърчат или вече си въобразявам, още 5 дена да се опазя само (и аз си броя моите дни) :D.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #909 -: Януари 30, 2018, 10:45:09 am »
Моя го хавана срам като ходихме в Надежда. И даже каза, че е дал по-малко отколкото предния път. Тогава си беше в къщи и каза, че се е представил добре. Даже се шегувах с него преди да влезе в стаичката. Викам му - да дойда с теб вътре. А той - нали не трябва да слагаш нищо в устата си преди снимката :lol: Тери, въоръжавай се с витамини, хапченца и всякакви други за да не те хване и теб, че да може да направиш снимката.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #910 -: Януари 30, 2018, 10:47:22 am »
Таня, :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Вече харесвам мъжа ти, много ме разсмя :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #911 -: Януари 30, 2018, 10:58:25 am »
Пете, стискам палци.

Момичета, аз да ви кажа след няколко операции, цветна снимка, н-на брой бодене за хормони и инжекции за стимулация, хич не го съжалявам.Изчакайте да минете една пункция и ще си говорим.Не че боли, но мен упойките не ми понасят, например.Отделно после болките от пункцията дето те съпътстват.Абе ще поживеем ще видим :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #912 -: Януари 30, 2018, 10:58:57 am »
Направо ме затапи него ден :D :D :D Ама като ме видя да излизам от манипулационната една такава олюляваща се, му изправих и малкото косми по главата  :D :D :D Търчеше по край мен като опарен. Странни същества са мъжете  :wink:
« Последна редакция: Януари 30, 2018, 11:11:49 am от tanq88 »
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #913 -: Януари 30, 2018, 11:06:27 am »
Хахахаха ... момичета оправяте ми настроението, честно  :D
Ама не им е лесно и на тях... Да се ръчкат там... в тъмното. Големи са ни герои мъжете.

Тери, да се пазиш, ей! Още малко ти остана.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #914 -: Януари 30, 2018, 11:15:26 am »
Точица, щом е за общата кауза че траят и ще си дават материала колкото е нужно :D :D :D Иначе както се базика един приятел - ако не стане от него, сменяй коча :lol: :lol: :lol: И моя мъж го е казвал, но в рамките на майтапа :D Толкова лесно няма да се отърват от нас ;)
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #915 -: Януари 30, 2018, 11:47:22 am »
Така е, Таня ще дават, поне им е хубаво на тях.

Аз нали все мрънкам, че заради кривата ми тръба не стават нещата, и моят съпруг все ме успокоява: "Спокойно бе,  те си го знаят пътя момчетата - ще се оправят, не ги мисли" .
Е, как да го смениш такъв  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #916 -: Януари 30, 2018, 12:19:56 pm »
Хахах момичета посмях се с вас много хахах.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #917 -: Януари 30, 2018, 12:27:42 pm »
Късмет, Петя, все още не съм пуснала палците :)

Аз също като Маги не ги съжалявам. След всичките интервенции, които имам и инжекции... По кофти ми е за него, че реално освен това, няма какво друго да направи. Сигурно е гадно да се чувства встрани от нещата. Аз, каквато съм дейна, бих се побъркала.

Късмет на всички!!!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #918 -: Януари 30, 2018, 12:43:26 pm »
Много ми стана смешно за лафа  на мъжа на Таня. И разказвам на моя мъж: "И момичето питало да влезе с момчето в щастливата стаичка". И Мишо каза: "В този момент си мислих как да ти обясня, че в болницата при мен не е имало такова момиче". Как съм го разказала не знам, но той разбрал, че "момичето" е медицинска сестра.  :D :D :D
И говорейки за сестри. Моя най-добър приятел е донор и казал на едната сестра: "Ама не ме оставяте да си взема кръв сам, нали?". Ама не се е хванала :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #919 -: Януари 30, 2018, 12:46:09 pm »
И аз не ги съжалявам мъжете... една единствена задача имат... и то е да си дадат плувците... а наз като ни бъркат по 1000 пъти с ехограф... цветни снимки, пункциии, кръв, вени.... нищо им няма....