0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #340 -: Януари 05, 2018, 20:26:54 pm »
Каза ми, че не е нужно да ходя да ме следи. Пих 2х1 от 3ти ден на цикъла. Проблемът ми е, че имам ужасно нередовен цикъл. Разбирайте никакъв, ако не го предизвикаме. Това не ми пречи особено, но вече искаме 2ро дете. Първото стана пак така- с предизвикан цикъл и клостилбегит. Но тогава не се вживявах толкова. Правихме секс и не мислехме за бебеправене и то само си стана. Сега е по-различно...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #341 -: Януари 05, 2018, 20:49:59 pm »
Тестовете за О са доста подвеждащи. Аз използвах на Клиър блу с два хормона или само с ЛХ  заедно с обикновени. Правих ги сутрин, защото тогава се правят Клиър блу.
Жълтото тяло се образува при спукването на фоликул и отделянето на яйцеклетката. Това е временна жлеза, която произвежда хормони, най- вече прогестерон. Около 7-8 дена след О е пикът. Точно затова тогава се изследва и прогестерон и по показателите се съди дали е имало или не О. Жълтото тяло подготвя маточната лигавица за оплодената яйцеклетка, ако няма оплождане то изчезва. При бременност то се запазва до към 3- 4ти месец, когато производството на прогестерон се поема от плацентата.

plam4e00, имаш ли спермограма и цветна снимка? Малко е безотговорно са няма нито един преглед при стимулация.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #342 -: Януари 05, 2018, 22:55:24 pm »
Павла благодаря за отговора сега ми стана ясно  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #343 -: Януари 06, 2018, 00:33:55 am »
Павла, не че толкова ги жалим момченцата. Моят е по-чувствителен от сестра си. Не знам дали защо е първо дете, на което човек повече му трепери, но повече си е до характер.

Когато се запознах с мъжа ми, той беше разведен и имаше три деца. Сега на всички разказва как съм го притиснала в началото с моето желание за деца. Изобщо не съм го притискала. Просто не исках да стана на 30-35 и той тогава да ми сервира, че не иска деца. В началото още му казах, че искам деца и ако той не иска, ще го разбера, но не желая да ми губи времето. После за второто взе да се чуди, той е едно дете, бил щастлив. Съгласи се и е много щастлив сега. Аз мисля, че ако може, е по-добре детето да не е само. Или просто защото знам, че е хубаво да имаш брат или сестра. За сина ми, който е интровертен, определено е много полезно. За дъщеря ми - предполагам, че също, въпреки че тя и без това е много социална.

Helianthus, истина е, че животът се променя, но ограниченията, които децата поставят, намаляват с увеличаването на възрастта им. Не може да се пътува с всяко дете. Честно казано, първото ми бебе беше голям ревльо и хич нямах и нерви да ходя и да правя каквото и да е с него освен обичайните дейности. Не, не може да се ходи до Куба или Канкун. Но има толкова други неща за правене. Особено ако имате кой да ви удари по едно рамо с детето. Имам приятелка, която е актриса. Мъжът й също. Имат дете на годинка и тя в момента играе в няколко постановки в театъра, той също, ходят и по разни пътувания понякога. Двете баби помагат активно. Въпрос на организация е - който може да си позволи жена за домакинството, гледачка и прочие. Всичко е позволено. И разбира се, мъж, който върши домакинска работа. Не ги свиквайте вие да правите всичко! Така няма да издържи дългосрочно никоя връзка, в която има деца. Не, не сме по-силни или по-добри в домакинството. И мъжете могат да готвят и чистят. Факт е, че животът с дете или деца никога не е същият. По-хубав е. Децата взимат, но и дават много. Много усмивки, много любов, много щастие. Има и трудни моменти, няма какво да се лъжем. И без да звучи като оплакване, защото не е. Това са нещата от живота и е най-добре да ги наречем с истинското им име преди някоя млада майка, която е очаквала само розови неща, да изпадне в следродилна депресия.
За момента бих предложила да спреш да му казваш кога си в овулация, дай му малко почивка, прави си тестовете, но без той да знАе, че прави бебе. Просто се наслаждавайте един на друг! И да, разбира се, че трябва да поговорите. Но първо бих го оставила малко да си почине. Всичко, което са казали момичетата по-горе, е вярно. Че го е страх да не бъде изместен от първото място, че натискът му идва в повече, че може би се страхува да няма той проблем и т.н. По думите не ти останах с впечатлението, че не иска дете, а че е във фаза "спек".

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #344 -: Януари 06, 2018, 11:56:51 am »
Blue_sky, правилно разсъждаваш, че това да имаш две деца помага на сина ти за адаптация в обществото. Моят съпруг е интроверт, той има много социална по-голяма сестра. Рсзказвал ми е как той никога не е играел с децата. Не е ходил на детска градина, защото не е можел да се адаптира. В училище му е било трудно, отнемало му е една година да се сприятели. Добре, че е била сестра му и братовчед му, та той е ставал приятел с техните приятели. Те са го изкарвали от неговия свят на книги и много по-интересни и самотни занимания. Благодарение на тях е придобил някакви социални умения. Хора като него изпитват трудност да завържат разговор, но успеят ли показват колко са интелигентни, интровертите са любопитни за факти създания. Имат ограничен брой от приятели, но те са за цял живот.
И после се женят за супер социални съпруги, които ги изкарват от зоната им на комфорт и канят 180 човека на сватбата 😂
« Последна редакция: Януари 06, 2018, 11:58:36 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #345 -: Януари 06, 2018, 13:25:56 pm »
Какво е вашето мнение за мен няма положителен, но не мога да преценя по-тъмни ли стават или изсветляват?!?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #346 -: Януари 06, 2018, 21:09:56 pm »
Момичета нещо ме е хванала депресията вече и си мисля че и този път няма да се получи,толкова надежди всеки път и сега пак започвам да се разочаровам и да се чувствам зле. На 12 трябва да ми дойде знам че има доста време,но навсякъде чета за зацапвания, болки в гърдите и т.н а аз неусещам нищо сиг лелката и пак ще си дойде и този месец,нз какво ми става напоследък,всеки път възлагам надежди и накрая пак разочарование
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #347 -: Януари 06, 2018, 22:31:50 pm »
Честита нова година, момичета. Желая на вас и семействата ви много здраве, щастие и късмет. Нека новата година ви донесе само радост... ии на чакащите по едно и дори две бебчета.. Аз не съм имала време да влизам и да ви чета, надявам се че всичко с вас е наред.. При мен всичко си е по старо му.. чакам си този месец МЦ и да почваме пак процедурите :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #348 -: Януари 07, 2018, 00:02:44 am »
Павла, не че толкова ги жалим момченцата. Моят е по-чувствителен от сестра си. Не знам дали защо е първо дете, на което човек повече му трепери, но повече си е до характер.

Когато се запознах с мъжа ми, той беше разведен и имаше три деца. Сега на всички разказва как съм го притиснала в началото с моето желание за деца. Изобщо не съм го притискала. Просто не исках да стана на 30-35 и той тогава да ми сервира, че не иска деца. В началото още му казах, че искам деца и ако той не иска, ще го разбера, но не желая да ми губи времето. После за второто взе да се чуди, той е едно дете, бил щастлив. Съгласи се и е много щастлив сега. Аз мисля, че ако може, е по-добре детето да не е само. Или просто защото знам, че е хубаво да имаш брат или сестра. За сина ми, който е интровертен, определено е много полезно. За дъщеря ми - предполагам, че също, въпреки че тя и без това е много социална.

Helianthus, истина е, че животът се променя, но ограниченията, които децата поставят, намаляват с увеличаването на възрастта им. Не може да се пътува с всяко дете. Честно казано, първото ми бебе беше голям ревльо и хич нямах и нерви да ходя и да правя каквото и да е с него освен обичайните дейности. Не, не може да се ходи до Куба или Канкун. Но има толкова други неща за правене. Особено ако имате кой да ви удари по едно рамо с детето. Имам приятелка, която е актриса. Мъжът й също. Имат дете на годинка и тя в момента играе в няколко постановки в театъра, той също, ходят и по разни пътувания понякога. Двете баби помагат активно. Въпрос на организация е - който може да си позволи жена за домакинството, гледачка и прочие. Всичко е позволено. И разбира се, мъж, който върши домакинска работа. Не ги свиквайте вие да правите всичко! Така няма да издържи дългосрочно никоя връзка, в която има деца. Не, не сме по-силни или по-добри в домакинството. И мъжете могат да готвят и чистят. Факт е, че животът с дете или деца никога не е същият. По-хубав е. Децата взимат, но и дават много. Много усмивки, много любов, много щастие. Има и трудни моменти, няма какво да се лъжем. И без да звучи като оплакване, защото не е. Това са нещата от живота и е най-добре да ги наречем с истинското им име преди някоя млада майка, която е очаквала само розови неща, да изпадне в следродилна депресия.
За момента бих предложила да спреш да му казваш кога си в овулация, дай му малко почивка, прави си тестовете, но без той да знАе, че прави бебе. Просто се наслаждавайте един на друг! И да, разбира се, че трябва да поговорите. Но първо бих го оставила малко да си почине. Всичко, което са казали момичетата по-горе, е вярно. Че го е страх да не бъде изместен от първото място, че натискът му идва в повече, че може би се страхува да няма той проблем и т.н. По думите не ти останах с впечатлението, че не иска дете, а че е във фаза "спек".

Оставила съм го засега да почива, нищо не говоря по темата колкото и да е трудно да се въздържам, защото напоследък много му дойде и е изнервен и изморен, на работа беше кошмар (работим заедно). Аз знам, че иска деца, но явно е в тази фаза " спек" и да страх го е, че ще бъде изместен и няма да имам време за него и, че след стреса на работа ще го чака още стрес вкъщи... Всичко разбирам, но не е прав   :D. Много чувствителни тези мъже..., а уж били силният пол. Иначе моят мъж не е от тези, които смятат, че само жената е за домакинската работа, правим всичко наравно. Знам, че не всичко ще е розово. За съжаление ние няма да имаме помощ, което допълнително го напряга, живеем в чужбина, а бъдещите баби са още млади и си работят, но съм сигурна, че с всичко ще се справим. Надявам се скоро да се успокои. Иначе никога не съм му казвала кога съм в овулация и за тестовете. Като се по успокои малко ще говорим, дано скоро му дойде акъл в главата. Хем разправяше преди, че искал 3 деца, хем да чакаме...  за кога.. .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #349 -: Януари 07, 2018, 00:05:09 am »
И аз живея извън България и се оправяме сами. Имаме една гледачка, която викаме понякога, за да излезем. И толкова. Като пораснат децата, могат да остават и при приятели. :-)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #350 -: Януари 07, 2018, 01:00:55 am »
Павла, честито! Много се радвам, чудесна новина за старт на годината!
Знам, че много време, много процедури, загуби, надежди при вас, дано този път е вашият! Заслужавате го!

Аз за себе си какво да ви кажа, все същото, разкъсват ме щастието от това, че в утробата ми расте така мечтаното човече и сковаващия страх от и до финала, колкото повече тече времето толкова повече страха взима превез, така ще е явно, ще си изчакам времето, пък после дано Господ бъде благосклонен към нас и ни дари за втори път онова пълното, истинско щастие тази година!

На всички останали, с притаен дъх чакам, всяка една от вас да се похвали със заветните две черти тази година!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #351 -: Януари 07, 2018, 09:34:01 am »
Ох, Вистал, като чета и все едно някой ми забива нож в сърцето. Господ да пази малкото човече в теб. Всички чакаме то да се роди и да бъде голямата радост на мама.
Аз реших да направя експеримент вчера, нали обсъждахме тестове за овулация. Аз ползвам Clear ovu, но четох из форума, че жените не са доволни, защото дава все по-бледи втори черти (също и при мен). Затова вчера си купих Oview. Очевидно има разлика. На Clear теста малко въображение вкарвам, за да видя втората черта. Тестовете са на 9ти ден от цикъла, очаквам положителен на 11-12 ден[/img]
Джулия, не се притеснявай толкова. Отскоро пробвате. Останала съм с впечатление от разказите на другите момичета, че повечето в началото сме минали през този период на паника защо не става. Може би защото толкова години сме се пазили, че нали от първия път хваща, и се оказва, че реалността не оправдава очакванията. В месеца, който започваме с опити, ние вече сме освободили едно място в съзнанието и плановете си за бременност, но тя не идва и настъпва паниката. За съжаление няма нещо, което мога да ти кажа, за да те успокоя. Много от скоро пробвате и е рано за притеснение, не търси симптоми на бременност, не го мисли. Нищо ползотворно не се заражда от притеснението. На мен от тези нерви ми изчезна овулацията в един период, което от самосебе си доведе до по-сериозни притеснения. Опитай се да се успокоиш, споделяй с нас, за мен Зачатие се оказа много добър психолог и лечител на лошите мисли.
« Последна редакция: Януари 07, 2018, 10:00:31 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #352 -: Януари 07, 2018, 14:56:28 pm »
Ох, Вистал, като чета и все едно някой ми забива нож в сърцето. Господ да пази малкото човече в теб. Всички чакаме то да се роди и да бъде голямата радост на мама.
Аз реших да направя експеримент вчера, нали обсъждахме тестове за овулация. Аз ползвам Clear ovu, но четох из форума, че жените не са доволни, защото дава все по-бледи втори черти (също и при мен). Затова вчера си купих Oview. Очевидно има разлика. На Clear теста малко въображение вкарвам, за да видя втората черта. Тестовете са на 9ти ден от цикъла, очаквам положителен на 11-12 ден[/img]
Джулия, не се притеснявай толкова. Отскоро пробвате. Останала съм с впечатление от разказите на другите момичета, че повечето в началото сме минали през този период на паника защо не става. Може би защото толкова години сме се пазили, че нали от първия път хваща, и се оказва, че реалността не оправдава очакванията. В месеца, който започваме с опити, ние вече сме освободили едно място в съзнанието и плановете си за бременност, но тя не идва и настъпва паниката. За съжаление няма нещо, което мога да ти кажа, за да те успокоя. Много от скоро пробвате и е рано за притеснение, не търси симптоми на бременност, не го мисли. Нищо ползотворно не се заражда от притеснението. На мен от тези нерви ми изчезна овулацията в един период, което от самосебе си доведе до по-сериозни притеснения. Опитай се да се успокоиш, споделяй с нас, за мен Зачатие се оказа много добър психолог и лечител на лошите мисли.


Сърдечно благодаря за милите думи! Нищо не искам по-силно на този свят, а и повече сили и бременности след тази няма да има, дано и само дано, дано всичко е наред!

А, от вас чакам много, много   :bfp: и сбъднати мечти!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #353 -: Януари 07, 2018, 17:25:10 pm »
Момичета горният тест е от днес, долния от вчера кажете си мнението, че на мен са ми еднакви и не мога да преценя има ли положителен
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #354 -: Януари 07, 2018, 17:58:02 pm »
Здравейте, момичета, и за много години! Пожелавам Ви дъжд от две чертички да пада върху всички!
Ние взехме важно решение с моя любим и тази година вече работим върху уреждането на час при читав фертилен специалист. Заради тежките ни професии аз започнах да имам проблеми с редовното идване на цикъла и имам илач за това, Фертилейд, който ми помага безотказно и освен това е пълен с витамини. Слава Богу, помага ми наистина и докато го пия и няколко месеца след спирането му нямам  проблем и съм като часовник, но ако го спра за три месеца, настъпва хаоса. Затова по предложение на гинеколожката ми просто няма да го спирам засега и ще видим какво ще каже специалиста в клиниката по този въпрос, след като си пусна и пълните хормонални изследвания. Чакам финансова инжекция и съм там най-късно през март, все пак съм на 33.
По-лошото е състоянието на мъжа ми, който направи бърн аут и направо получи срив. Понякога няма никакво желание, понякога нямаше ерекция, а до еякулация стигаше рядко и е така вече година. Имахме много препятствия, той беше напълно сринат, но аз издържах стоически и отказах да го оставя в този труден за него момент. Мина през всички други изследвания и заключението беше, че е физически здрав, но е преживял нервен срив. Неговият живот преди моята поява в него преди четири години наистина не е бил лек. И така, тъй като неговото, и моето най-голямо желание е да имаме дете, взехме решението След като организма му беше изчистен от медикаментите, които приемаше, и които очевидно допринасяха за последните му проблеми, от две седмици имаме два успешни опита с ерекция и еякулация. Не следя овулацията си в момента, за да не се изнервям и аз, по скоро се опитвам да му създам спокойствие, за да може да отиде след време и спокойно да даде материал за спермограма.
В тази връзка днес използвах малко лубрикант, за да му е по-комфортно, от онези, които ги продават с тестовете за овулация, и наистина много малко количество. Обикновено когато има еякулация, след ставане има количество, което изтича разбира се от мен, но днес то беше много малко и млечно бяло, а по-късно имаше още прозрачна течност.Признавам, че на мен просто ми беше много хубаво и дори не разбрах кога свърши той, но по негови думи е свършил. И имаше изтичане, но количеството ми се стори странно. Замислих се дали не се е сгъстило от лубриканта и понеже лежах, затова да е било толкова малко. Последният ни контакт беше миналата събота, сега го караме от събота на събота, но си е напредък :))) Съжалявам за дългия пост, но тук има хора, които ме разбират, защото знаят колко тежка е борбата за детенце и затова споделям с вас...Благодаря Ви, момичета, за търпението и вниманието! Силни прегръдки!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #355 -: Януари 07, 2018, 18:14:45 pm »
Здравей, Коприна. Да ти се връщат пожеланията и на теб :)
Относно нещата при вас е добре да направите спермограма или поне консултация с андролог. Щом ще ходите при специалист, сигурно ще стигнете до това. Аз имам едни документи от спермограмата на мъжа ми и там пишеше, че ако мъжа изпитва неудобство да мастурбира в клиниката може от вкъщи (до 20 мин трябва да занесе материала в стерилен контейнер). Дори пише, че ако не може да еякулира от мастурбация от клиниките давали някакъв специален презерватив, от който се взима семенната течност. Но ако вече и това е проблем правят пункция от тестисите и изтеглят сперматозоидите. Това е малко по-стресиращ вариант, но си е вариант все пак. Един колега ми разказа за негов приятел, който е минал точно през тази процедура.
Така че варианти имате. А на теб хормонални изследвания пускани ли са ти? Може да имаш някакъв дисбаланс.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #356 -: Януари 07, 2018, 19:04:04 pm »
Благодаря ти, teri_90! Не мисля, че ще се стигне до там, просто точно сега му трябва малко спокойствие и увереност в себе си на моя мъж...Той има момиченце от първия си брак, като тогава съпругата му е имала стерилитет и детенцето е правено ин витро, като и тогава му се е налагало заради нея да дава такава проба в клиниката, без проблем. Проблемът му е на психологична основа и след съветите на психолога и лечението, нещата са много по-добре, просто явно трябва още малко да се изчистят нещата. Оптимист съм!
Аз си пусках наскоро хормони за щитовидната жлеза и там бях желязна, но искам да си пусна пълна хормонална картина. Работя работа с много стрес в нея, нощни вдигания, седмични денонощни дежурства, просто не ми се навлиза в подробности, но при колегите това с хормоналния дисбаланс при жените е често срещано явление, да не кажа, че 70  процента от тях са с Хашимото, но аз все още не спадам към тази група, доказано с изследвания преди три месеца.Но пък в натоварени периоди явно нещо не е в нормата. Радвам се, че това е нещо, което с витаминен комплекс се оправя , правила съм тестове за овулация и отчитат такава, цикълът ми е напълно нормален, протича нормално, просто витамините от В групата явно ми оказват подходящо влияние. Но искам да ги видя тези неща, просто изчаквам двамата със съпруга ми да отидем заедно при въпросния специалист и сме си дали още месец-два, заради него :) Въпросът и беше по-скоро за случая с лубриканта, след като си излея пред вас душата разбира се! Иначе вече сме намерили посоката и сме взели решението :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #357 -: Януари 07, 2018, 19:18:36 pm »
Аз се отклоних и забравих, какво исках да кажа в предишния коментар 😂 тръгнах със спермограмата, за да вметна тази на мъжа ми. Там той даде проба в мл по-малко от нормата. Докторката каза, че количество зависи също и от степента на възбуда и от една проба не може да се отчете като проблем. Съответно и самата консистенция е била по-гъста по негови думи. Може и при мъжа ти просто да е било по-малко количество този път. Иначе след минутите за втечняване и от мен изтича винаги без цвят.
Относно лубрикантите аз съм купила един от йбей Персийд. Докторът го одобри. Той даже се инжектира вътре в матката, за да помага на сперматозоидите да се придвижват (ако жената няма достатъчно цервикална слуз или има някакъв проблем в спермогенеза). Струва 45 лв и мисля, че ще ми стигне за 6 месеца (при по-пестеливите и за повече).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #358 -: Януари 08, 2018, 00:17:33 am »
Момичета, дойде и дългоочаквания от мен ден. След 8 часа трябва да съм в болницата и чинно да си чакам цветната снимка. Преди да започна да си пиша с вас бях се отписала. Но с толкова позитивизъм от вас една надежда се прокрадва в мен. Аз съм в много рискова група: 3 пъти ми се възпали тръба(от настинките или от хламидия, която не се знае имала ли съм, за съжаление май няма да разбера), веднага я лекувах и все пак. И хронично възпаляващ се яйчник пак от тази страна. Надявах се от ляво всичко да е наред, а заради вас вече имам надежда и за дясната тръба. И заради тази надежда не мога да заспя, защото мисля вариантите. Едно малко изследване с два напълно различни изхода. Притеснява ме, че днес правих тестове за овулация, всеки месец имаме надежда преди цикъл и ако е лош резултата тази надежда всеки месец ще ни бъде отнета. Определено една буца ми е заседнала в гърлото, пък до преди 2-3 часа бях толкова спокойна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #359 -: Януари 08, 2018, 08:15:24 am »
Всичко ще мине наред Тери. Не се притеснявай  :bighug: