0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #140 -: Декември 18, 2017, 10:16:31 am »
Тери, много се радвам за спечеления ваучер при д-р Даскалов!  :)
Маги, честито, прегръщам те!  :)

Момичета, успех на всички!  :)

П.П.
Това е профилът ми във фейсбук   https://www.facebook.com/marsi.marsi.982 ,
има снимки от коледното тържество. Който иска, нека ми изпрати покана за приятелство, ще се радвам да се виждаме и там :)
« Последна редакция: Декември 18, 2017, 10:20:29 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #141 -: Декември 18, 2017, 11:35:35 am »
Честито, Маги и Тери! Много хубава новина! Дай Боже бебета на всички! Нека ни се случват чудеса!
Много се зарадвах и за Даная, да й е честита рожбата, да бъде здрава и много щастлива!
Вистал, хубаво е твоят мъж да направи ЯМР, макар и по-късно. Спокойна бременност на теб и Тедката!
Тери, много хубав сън, усмихна ме! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #142 -: Декември 18, 2017, 11:55:18 am »
Сега всички да стискаме палци на Христинчето тя да ни зарадва за Коледа :) може и тя да е от съня на Тери :)
Кукапетъл как е мъжа ти?  Имате ли надежди този месец? Кога да не го чакаме и твоят Ц?
Аз нали знаете че не си седя на Д-то и действам с изследванията за да не отидеме с празни ръце  при докторката и си пуснах изследванията за ЩЗ пък да видиме после.
Момиче тези от вас които са ходили при репродуктивен с  половинките си или без сте ходили??? Защото аз без моята не отивам никъде и ми е интересно :)
Прегръщам Вииии
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #143 -: Декември 18, 2017, 12:01:58 pm »
Аз моя мъж го водя там само за СГ и на пункция, трансфер и цветна снимка.Иначе винаги съм сама, не виждам смисъл и той да виси там и да чака и да губим работни дни и двамата.Ако ще е за първи преглед да бяхме двамата.От там нататък сама.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #144 -: Декември 18, 2017, 13:12:59 pm »
Слънцемое, данооо ... чакам да дойде утре пък ще видим... За прегледите... моя мъж не беше с мен само за цветната снимка на всички други е бил за да слуша какво казва доктора.... и тъй като ние самофинансирахме опит едно нали и той трябва да чуе сумата.... ако стигнем до опит 2 предполагам вече няма да идва на всеки преглед с мен, а само когато неговото присъствие е задължително.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #145 -: Декември 18, 2017, 13:54:59 pm »
Ами ние като за първи преглед ще идем заедно... а за после според зависи за какво и как ама искам да послуша и той малко...
Излезнаха ми хормоните за ЩЗ
Free Т4 (fT4)   S        12.06       ng/l     9,30 - 17     ECLIA
Free T3 (fT3)   S        3.28       ng/l     2 - 4,40     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   S        10       IU/ml     0 - 115     ECLIA
A-TPO (MAT)   S        20.76       IU/ml     0 - 34     ECLIA
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #146 -: Декември 18, 2017, 14:05:49 pm »
Слънцемое, чудесни резултати, доколкото разбирам. Страхотно!  На мен трябваше днес да ми дойде, но бях болна и пих едната седмица витамин Ц, затова предполагам, че ще ми закъснее поне с 3 дни. Не чакам цикъл на 21.12. Много се надявам на чудо... Имам болки в кръста и леки в корема.
Христинче, дано не ти идва и ни зарадваш, мила! Стискам палци! 💖💖💖
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #147 -: Декември 18, 2017, 14:15:54 pm »
Слънце, ТСХ не си ли пуснала?

Мъжът ми идва с мен за важни неща, когато трябва да се вземе решение за нещо, а и когато трябва и той. На първи преглед при репродуктивен специалист е задължително да сте двамата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #148 -: Декември 18, 2017, 14:36:36 pm »
Pavla хормоните ги пуснах всичките миналия месец на 3 ден от Ц
TSH ( Тиреотропен Хормон )   2.560   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )  468.20   mIU/l   125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   10.54   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )   10.11   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   46.64   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   0.23   nmol/l   0.22 - 2.90
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #149 -: Декември 18, 2017, 14:45:50 pm »
Слънце ТСХ е малко висок хубаво е да е под 2.Но другите хормони на щитовидната са ОК.ФСХ и ЛХ са високи.Да в норма са, но са в горната граница.Имала ли си кисти в денят на изследване на хормоните?Правен ли е преглед при специалист за антралните фоликули.Мисля, че е време да се насочите към лекар в репродуктивната медицина.Скоро май ще имате преглед и това е правилния път.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #150 -: Декември 18, 2017, 14:52:55 pm »
Дали съм имала киста в деня на изследването и като цяло някога дали съм имала киста нямам никаква представа. Не са ме гледали и не съм се лекувала за киста... в см не е ставало проблем или нз и аз как да се изразя. Редовен цикъл постоянно. Прегледи поне по 1 път в година на гинеколог с взимане на цитонамазка в повечето случаи. В последните две години съм си пускала и микробиология и това... А имаме записан час за след няколко дни така че поемаме по пътя...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #151 -: Декември 18, 2017, 15:01:24 pm »
Слънце, стискам палци всичко да е наред.Питам за кистата, защото всички лекари репродуктивни първо преглеждат после пускат хормони, защото наличието на киста изкривява хормоните.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #152 -: Декември 18, 2017, 15:10:07 pm »
Маги  благодаря. И ти от една страна си права от друга нали като идем при репродуктивен да му занесем някакви изследвания. Мен много ме е яд че мъжа ми се разболя и не можа да си направи спермограма, за да я занесем и нея. А относно кистата. Една моя приятелка дълго време не можеше да забременее. Отиде сама на преглед оказа се киста. Три месеца пи противозачатъни, след това пак преглед да видя кога ще е в О и хоп забременя на същия месец...
Тъй че има едни такива малки нещата, който оказват голяма роля, което пък ми дава големи надежди :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #153 -: Декември 18, 2017, 16:40:45 pm »
Честито Маги и Тери :)
Стискам палци за голям успех! :)
Слънце, и моето ТСХ беше 2.47 и ми изписаха Л-тироксин. Сега, в края на месеца трябва да пусна контрола, за да уточним каква ще е дозата за по-нататък!
Момичета и аз имах киста след прекратения опит, пих противозачатъчни 7 дни и когато ми дойде на четвърти ден си имах по няколко фоликула  8O Когато ми трябваха ги нямаше, пък сега....
Както и да е!Ходих при д-р Петрова и се разбрахме следващият месец - гладна и жадна на 2, 3-те ден в клиниката :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #154 -: Декември 18, 2017, 19:20:25 pm »
Благодаря много на всички. Цял ден съм толкова щастлива, че нещо хубаво ми се случи. А като ми се обади председателката на сдружението, толкова мила женичка. Само като я слушаш и ти става едно по-топло.

Междудругото аз моя мъж никъде не го водя, но пък бях достатъчно нахална, за да вляза с него за разчитане на спермограмата при д-р Мели. Преди това си я бях разчела с помощта на теми из форума и знаех, че положението е зле. Той е един затворен и трябваше да съм сигурна, че всички важни въпроси ще бъдат зададени. И говорейки за д-р Мели, беше ме виждала веднъж и 1 месец по-късно в кабинета на съпруга й, тя ме позна. Ходех година при гинеколог (почти всеки месец, понякога по два пъти), който така и не успя да запомни, че се опитвам да забременея, а не съм там за следене на бременност.
Много ми хареса идеята на marsi, понякога стоя и се чудя как ли изглеждате. Ако някой иска и мен да намери, това съм аз https://www.facebook.com/teodora.gardjeva

На мен ми е 18ти ден от цикъла. От 2-3 дена имам все чувството, че току що ще ми дойде. Усещам, че някакви процеси се случвам. Признавам си, че си позволявам този месец леко да се надявам.  Този месец 6 дена преди овулация всеки ден се обичахме (знам, че не е хубаво всеки ден, ама какво да правя, много си харесвам съпруга :)) и сега като имам този странен цикъл, надявам се. По принцип гледам да не си измислям симптоми, но форума връща надеждата тогава, когато си мисли човек, че няма останала никаква  :bighug: 
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #155 -: Декември 18, 2017, 19:45:32 pm »
И аз така като теб тери си чакам МЦ, е не го чакам де за утре.. няма да купувам тест ако утре не ми дойде, ще изчакам няколко дни... освен болезнени гърди деуги симптоми нямам... преди няколко дни имах пмс болки ама и те изчезнаха и така... ще се моля коледното чудо да се случи и да си зарадваме мъжете с по един + тест за коледа...   
Току що влезнах във фонда да видя какво става ии Номер 39237/15.11.2017 одобрени сме :)) много съм щастлива дано скоро се обадят.
« Последна редакция: Декември 18, 2017, 19:50:58 pm от Hristinchet0 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #156 -: Декември 18, 2017, 19:50:41 pm »
Териии изглеждаш много добре и излъчваш много жизненост, позитивизъм и щастие. Относно обичането ви обичайте си винаги, бъдете много щастливи и се радвсйте един на друг... това е много важно и ние с моя мъж доста често си сд обичаме хахах и аз много обичам да се обичаме хахаха. За надеждите няма лошо да си ги позволяваме в крайна сметка , когато искаме нещо толкова хубаво и важно в живота ни не виждам нищо лошо...
Малко съм против това да не ги водиме мъжете с нас... все пак това е нещо което се иска и от двамата и пак двама се борят за него. Те трябва да знаят за какво става въпрос. Не говоря за това всеки път и за най малко да са с нас но за по важните неща защо да не сме заедно и да си помагаме в трудните моменти...
Тери продължавай да живееш живота си с този позитивизъм и тази енергия която се вижда в очите ти. Имай вяра и всичко ще се случи  :bighug:
Христинчето стискам силно палци поне на някоя от нас Дядо Коледа да подари така мечтания подарък
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #157 -: Декември 18, 2017, 20:11:48 pm »
Прекрасни мили момичета, много, много щастие ви пожелавам. Аз мислех, че тази Коледа, ще ми бъде едно празно. Признавам имах няколко такива дни, но после започнахме да правим планове с кого трябва да се видим. Няма да имаме секунда почивка. Когато се ожениш семейството става двойно по-голямо, приятелите стават двойно повече и ми е едно празнично :)
Христинче, всички ще се надяваме заедно с теб, хайде момиченцето, което сънувах да навести някоя от всички нас.
Аз имам въпрос за тези ТАТ и МАТ хормони, даже не бях ги чувала. Аз имам изследвани LH, TSH, Prolactin, Estradiol, DHEA, Testosterone, Estrogen, FSH. Всички перфектни. Но в листа с начални изследвания от доктора сега видях, че има ТАТ и МАТ, за който говорите. А той ми ги е отбелязал като неща, които съм изследвала вече. И на ендокринолог бях и тя не ми каза тези да ги проверявам. Провери ми лимфните възли и каза, че имам супер хормони. ТАТ и МАТ при някакви съмнения ли се пускат или си е стандартно, за да знам да пусна ли и тях преди следващия ми преглед.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #158 -: Декември 18, 2017, 20:25:13 pm »
Аз като ходи на преглед и мен ме пипа навсякъде. Каза пе всичко изглежда ОК. Но всъщност аз и казах за какво отивам на преглед (защото не мога да забременея) . Нещото кое ми направи впечатление е че тя ми каза че само ф4 е по здравна каса а днес в лабораторията се оказа че или ТАТ или МАТ (не запомних кое точно защото си ги платих така или иначе бях там) също може да мине по здравна каса. Аз лично за мен исках контролно да ги пусна за да и да мина на преглед преди прегледа ни при репродуктивния спец. И другото което ендолриноложката ми каза е че ТСХ ми било добро точно по средата и вика някой може да ти каже че е високо но то ти е добре. И все пак каза специалист да ги погледне и той да си каже мнението.
Тук повечето момичета казаха че е високо по абсолютно никакъв начин не искам да обидя някой просто казвам какво каза ендокриноложката.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #159 -: Декември 19, 2017, 00:07:13 am »
И аз се включвам към запознанствата https://www.facebook.com/profile.php?id=100000259920742 :) Пиша ви рядко момичета, но си ви чета всеки ден и много ви се радвам, защото излъчвате такъв позитивизъм и топлота. Все още чакаме да изготвят графиците за другата година и да ни се обадят за час в Надежда и да пътуваме за София. Малко е изнервящо на моменти, но гледам да не го мисля. Отдаваме се на времето, което можем да прекараме заедно, че нали си имам шофьор по професия и така. Весели и светли празници мили настоящи и бъдещи мами и нека коледното чудо се случи на всяка една от нас :* :* :*