0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инвитро в Мемориал, Турция
« -: Ноември 13, 2017, 10:15:35 am »
Здравейте,

Предварително се извинявам, ако поствам темата на неправилно място, но съм като ударена с мокър парцал и търся спешно информация за инвитро в Мемориал. По-конкретно ме интересува ориентировъчна актуална цена, както и дали има други изисквания/ограничения освен да има сключен брак, какъвто за момента нямаме с моя партньор. Например трябва ли да са правени опити определено минимално време или нещо такова.

Обяснявам какъв е моят случай, тъй като предполагам, че цените варират в зависимост от проблема и някой в моето състояние, който е бил в Мемориал, вероятно може да даде най-точна цена. Аз съм с ендометриоза. Пролетта открихме киста, която оперирах лятото. Засегнатият яйчник по думите на д-р Владимиров е доста резициран. Около половината го няма. Но по-лошото е, че почна да прави по 2 фоликула, а FSH-то ми се оказа към 18, което доведе до изследване на яйчников резерв с Инхибин Б около 135 (в норма) и AMH 0,56... Та диагнозата е ясна - много намален яйчников резерв. Отделно началото на месеца се установи, че на другия яйчник, който за момента прави поне по 6 антрални фоликула, също има малка киста (1,4 см), която по всяка вероятност отново е еднометриозна. д-р Владимиров ми даде 3 месеца да правим опити, тъй като досега не сме. След това инвитро с моя яйцеклетка. Защо ми дава шанс за естествено? - защото съм на 26 години.... Също след операцията ми казаха, че няма сраствания, тръбите са проходими и изобщо е било "изключително чисто" по думите на лекарите. Чета обаче, че процентът на успеваемост в България е около 20-25%, а с този яйчников резерв нямам време да правя много опити. Отделно с високото ФСХ отпадам от класацията за Фонда и ще трябва да се самофинансираме. След като в Турция успеваемостта е по-висока, чудя се дали да не отидем направо там, но не знам дали можем да си го позволим. Моля ви за съвет и информация за Мемориал. Много благодаря предварително! Успех на всички
« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 10:18:50 am от des_123 »
*
Re: Инвитро в Мемориал, Турция
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2017, 20:46:30 pm »
Здравей актуални цени не знам, моят опит в клиниката беше 2013. Нямаше изисквания  за брой опити. Бях на 42 години, насочена освен за донор за мъжът ми(диагноза астенотератозооспермия) , но и за мен за донорска яйцеклетка предвид възрастта ми от клиниката в която се лекувах в България. Имах общо 4 опита, в Мемориал забременях със собствени яйцеклетки и собствени на мъжът ми сперматозоидите от първи опит там. Аз не съм имала гинекологични проблеми, с мъжки фактор бяхме.
Ако те интерисуват цени, мога да питам приятелка която започва опит там.
*
Re: Инвитро в Мемориал, Турция
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2017, 18:44:38 pm »
Знам че не е редно да пиша в тази тема, но се опитвам да помогна. Открих цени на процедурите в Мемориал болница в Турция, споделям ги http://www.bg-mamma.com/?topic=682440
*
Re: Инвитро в Мемориал, Турция
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2017, 21:12:27 pm »
f_33, информация от преди 5-6 години не може да бъде актуална. Стоека беше там по същото , но се ангажира с информация към момента, което не е никак малко.

Успех des_123 !!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Инвитро в Мемориал, Турция
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2017, 14:07:16 pm »
Здравейте,

Аз успях да се ориентирам и се свързах с една от координаторките - Севда. Поствам тук какво ми написа, за да може и някой друг, който се интересува, да прочете:

Zdraveite,

Za da vi organiziram chas za dekemvri mesec shte imam nujda ot vashite imena na latinica kakto sap o zadgranichen papsort i ot vashia mobilen telefonen nomer.

Neobhodimi dokumenti za pyrvonachalnia pregled sa:  Svidetelstvo za Grajdanski brak (zadyljitelno e takova pri zapochvane na procedura- za pyrvichnia pregled ne e zadyljitelno) prevedeno na angliiski ili turski (ne e neobhodimo da byde notarialno zavereno- nosete si originala).Osven tova ni nosete dve vashi snimki na vas i saprugat vi s razmer za pasport (lichna karta). Syshto taka v prikachenia file shte namerite neobhodimite izsledvania (samo otbeliazanite si napravete),  koito e jelatelno da ni gi predtstavite na pyrvichnia pregled, za da vi postavim po tochna diagnoza. (validni sa v ramkite na 6 meseca, ako gi pritejavate ne e neobhodimo nanovo da gi pravite, niama znachenie na koi den ot cikyla, samo Prolaktin sutrin do 09:30 chasa na gladno se pravi) .Ako imate napravena Cvetna snimka- HSG (Hysterosalpinghography) ni ia donesete i neia. Napishete si ako imate vazmojnost na angliiski v hronologichen red predishni İn Vitro opiti, kato naprimer:.. Kyde  (Bulgaria, Gyrcia...i t.n.) koga (2011, 2012, 2013)  kakvo (IVF - lekasrtva- dozi- sybrani iaicekletki broi- oplodeni, transferirani i t. n. ). V prikachenia file shte namerite dve blanki Excel, koito moje da popylnite po otnoshenie na predishnite opiti i operativni namesi, za koeto blagodarim predvaritelno. .(ne e neobhodimo da mi gi izprashtate predvaritelno, nosete gi za pregleda)

Purvonachalnia pregled e bezplaten za pacienti ot Bulgaria Prof. Kahraman go e obiavila za bezplaten za momenta, no po princip e 170 Euro. Osven tova shte e hubavo Saprugat vi da ima vazdarjenie tochno 3 ili nai mnogo 4 dni ako e neobhodimo Spermiograma da moje tuk na miasto da dade, zashtoto predi preminavane kym İn Vitro dyrjim Spermiogramata da byde napravena pri nas. Cenata e mejdu 150- 250 Turski liri v zavisimost ot tova kolko detailna spermiograma shte iziska Profesorkata. Za prestoi v Turcia vie sami shte si precenite jelaete li nastaniavane za edna vecher, no po princip pyrvonachalnia pregled prodyljava mejdu 45 minuti i 1 chas i polovina maksimalno sys Spermiogramata. Povecheto ni pacienti pristigat na denia i se vrushtat v Bulgaria syshtia den, no ako jelaete da razgledate grada po vasha precenka moje da otsednete v Hotel Big Box ili Apartament pod naem kydeto otsiadat nashite pacienti na razumni ceni.. İnformacia na mestata za nastaniavane shte namerite po dolu. Uspeh i do skoro vijdane.

Ako imate vaprosi ne se pritesniavaite da gi zadavate.

P.s. V prikachen file shte namerite informacia na bulgasrki ezik za nashia İn Vitro centyr.

 
Във въпросния прикачен файл пише следното за цената:

Ин Витро лечението е с пакетна цена от 2475 Евро. (за първи опит). При започване на Ин Витро лечението на 1-ия ден от лечението на Рецепцията се заплаща 30 % от крайната цена т.е. 650 Евро, което веднага се отразява в компютърната система на Болницата и след което може да се премине към даване на кръв, за обработка.
Ако този месец не започвате лечение тази първоначална сума от пакетната цена остава активна в продължение на 3 месеца и може да бъде приспадната при започване на лечение на следващия или по следващия месец.
Остатъка от сумата на пакетната цена се доплаща в деня на Пункцията. (т.е. преди събирането на яйцеклетките).
По време на Ин Витро лечението всеки пациент може да се възползва безплатно от местата за паркиране на коли в гаража на Болницата. За което е необходимо да изискате издаване на безплатна карта от Отдел Счетоводство или Рецепцията

Доколкото разбрах, в цената от 2475 Евро не са включени лекарства, които са между 900 и 1500 турски лири в зависимост от случая. Разни незадължителни процедури също не са включени в цената.

За изследванията пък пишеше следното:

НЕОБХОДИМИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
По време на прегледа лекарят може да изисква от вас някои изследвания, които ще трябва да направите.  Резултатите от тях е необходимо преди започване на Ин Витро лечението и възможно в най- кратък срок да ги изпратите по e mail или fax на вашия лекуващ лекар. По този начин преди започване на Ин Витро лечението ще бъде предварително подготвено и установено състоянието ви, като всичко това е необходимо, за сполучливо Ин Витро лечение и за развитието на здравословна бременост.

Тези изследвания са:

За Жени: TSH         HBsAg         Anti HIV
      T4                 Anti HBs         Пълна кръвна картина
      Prolactin      Anti HCV                             Кръвна група
      AMH         Anti Rubella Ig G

За Мъже: HBsAg 
      Anti HCV
      Anti HIV
      Кръвна група

Успех на всички!
*
Re: Инвитро в Мемориал, Турция
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2017, 14:38:00 pm »
Много благодаря, че вдигнахте темата моя близка се интересува и мислех да пиша.Ще съм доволна на всякакви цени и каквото можете да споделите.
Благодаря!

Re: Инвитро в Мемориал, Турция
« Отговор #6 -: Май 05, 2018, 10:48:04 am »
Здравейте мили дами :)
Аз правя вече трети опит в Истанбул,в клиника Мемориал,но моят любим доктор Емре Тургут и любимата ми координаторка Севда Килик вече не работят там,доктор Емре Тургут се премести в инвитро център Бахчеджи,а Севда Килик вече има нови координати: +905468723981 -това е турският номер,а следващият е
 +359898320527 -българският номер :). e-mail : sevi.kilic@ outlodc.com или sevi.kilic@outloc.com
Мили дами дано да съм помогнала с тази информация :)
Re: Инвитро в Мемориал, Турция
« Отговор #7 -: Май 15, 2019, 10:00:58 am »
Здравейте,

на 37 години съм, с 4 неуспешни инсеменации, 2 неуспешни опита ин витро в Майчин дом - гр. София - един стимулиран и един върнат замразен ембрион на спонтанен цикъл, следва лапароскопия на ендометриоза, тази година отново имах шоколадова киста и след като я отстраниха, още един неуспешен опит ин витро в клиника "Щерев". Хормоните ми са в норма, но АМН е 0,84 при долна граница 1.00. Вчера ми казаха, че с моята възраст, ендометриоза и изчерпан яйчников резерв нямам шанс. Имам раждане от предишен партньор през 2010 г.
Въпреки това, мисля да се консултирам с клиники в Турция и ако те смятат, че имаме шансове, искам да направя процедурата там.
Моля Ви за мнения и препоръки - коя болница, кой лекар - препоръчаха ми Мемориал и Bahçeci.
Благодаря предварително  :)
« Последна редакция: Май 15, 2019, 10:03:10 am от Burbur »