0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #840 -: Ноември 21, 2017, 17:22:51 pm »
Слънцемое, всичко е в референтните стойности (това се иска). Дори ЛХ/ФСХ е горе-долу 1:1, което е перфектно
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #841 -: Ноември 21, 2017, 17:25:58 pm »
Пфуу бях се изприщила вече хаха в ПКК-то и захарта всичко ми е в норма, което за сега е много добре да видиме мъжа другият месец как ще е с спермограмата..

А на LH и  FSH какво озн. съкращенията фол. ; овул. ; лут. ; мен. ; че съм малко невежа и нз
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #842 -: Ноември 21, 2017, 17:29:10 pm »
Ами трите фази на цикъла: фоликулярна, овулационна и лутеална фаза. Ти сега си в първата и гледаш нейните референтни стойности.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #843 -: Ноември 21, 2017, 17:53:55 pm »
Слънцемое, ТСХ ти е леко височко за забременяване, трябва да е между 1.5-2 до колкото знам, не че би било задължително пречка да забременееш, по-скоро ако забременееш с такава стойност трябва да се посмъкне според мен...
Да кажат и другите де, но аз така съм чувала.
« Последна редакция: Ноември 21, 2017, 18:35:53 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #844 -: Ноември 21, 2017, 17:58:29 pm »
Лейди, всеки човек е грешник повече или по-малко, но ако си прочела внимателно какво написах, то то разбива теорията ти, че Господ те наказва на пух и прах. По-скоро съм склонна да вярвам във карма и изкупуване на чужди грехове от колкото на каквото и да било друго предвид ситуацията!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #845 -: Ноември 21, 2017, 17:59:08 pm »
Сега като каза си спомням, че една колежка с хормонални проблеми ми е казвала същото за ТСХ. На нея дори са й казали, че 1 е оптимално. Моето е 1.5 и го сметнаха лекарите за ОК.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #846 -: Ноември 21, 2017, 18:00:21 pm »
Може би трябва да си пуснеш целия пакет за ЩЖ и да се консултираш с ендокринолог, Слънчеце.
ЛХ и ФСХ са леко височки. На колко години си? При репродуктивен специалист ли си? Така или иначе трябва да коментираш резултатите си с лекуващия те лекар.

Късмет :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #847 -: Ноември 21, 2017, 18:14:31 pm »
На 28 съм. Другият месец ни е часа при лекаря. А само с лекарства ли се смъква?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #848 -: Ноември 21, 2017, 18:34:57 pm »
ТСХто с хормонален препарат еутироксин се смъква до колкото знам...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #849 -: Ноември 21, 2017, 19:45:32 pm »
LH и FSH са височки, да в референтни са, но са високи. Ако трябва пуснете в още един месец полови и се насочете към репродуктивен. ТСХ е малко над оптималните стойности и е добре да се провефят всички хормони на щитовидната.

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #850 -: Ноември 21, 2017, 19:57:33 pm »
Здравейте, момичета. Ние с моя приятел правим опити за бебе от 4 месеца. Усещам как вече ме друса параноята, защото си мислех, че ще стане от първия път... Създавам си невероятно напрежение и само купувам тестове. Чакам да  НЕ ми дойде след 2 дни и се моля този път да стане. Знам, че трябва спокойствие и да не го мисля, ама само това ми е в главата....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #851 -: Ноември 21, 2017, 20:17:10 pm »
Да, Висталче, разбрах те правилно 😀 Просто обясних, какво точно имам предвид.
Слънчице, при високи стойности на тсх, може да се забременее, но има риск от спонтанен аборт. За това трябва да е в границите. С хапчета се сваля, точно както ти е казала Вистал.
Аз ги пия и доста четох по въпроса.
Но не прави нищо самичка, опасно е.
 :balk_77:
Даниела, добре дошла и успех!
« Последна редакция: Ноември 21, 2017, 20:20:01 pm от Lady01 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #852 -: Ноември 22, 2017, 08:47:13 am »
Павла, съжалявам за неуспеха  :(.  Аз пък вчера започнах нов цикъл инсеминация.  Ще вървим през 1 седмица с теб. И този път ще успеем. Ще видиш.
Колкото за "ромите",  и аз преди си мислех така за тях. Но в последния месец се наслушах на диагнози в Аг, тъй че не си въобразявам вече, че нямат проблеми като нашите, че и по ужасни....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #853 -: Ноември 22, 2017, 08:56:37 am »
А тук не говорихме за ромите. А по принцип, че на жените тук ни става криво как даваме мило и драго, нерви и финанси за заветната мечта, а някои хора на конвейер правят деца. Но пак казвам всичко си е на късмет и каквото ни е отредено. Най-вероятно другите хора гледат през това време нас и си мислят как ние имаме нещо, което те нямат.
Относно това кой как разбира проблема си. Аз винаги съм смятала, че имам прекалено хубав живот и Господ ми е дал много (прекрасни родители, приятели, работа), та си мисля, че все от нещо е трябвало да ми вземе.  Ако е наказание за грехове, не че си нямам и мои, но определено ще изкупвам тези на хубостника, който ми лепна HPV и хламидия (ама пуста му тийнейджърска любов и пусти му хормони).
Daniella07, добре дошле сред нас, пожелавам ти още след 2 дена да ни напуснеш, но преди това да разпръснеш късметлийския прашец.
magi_st, спомняш ли си как се казваха лекарствата, които твоят съпруг е взимал за подобрение на спермогенеза? Моят мъж тъкмо започна вчера с неговите, но има обострен гастрит и колит и още какво ли не в стомаха и тази нощ се буди 100 пъти от болки в корема и ще търсим някакво друго лекарство най-вероятно.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #854 -: Ноември 22, 2017, 09:34:17 am »
Тери, всички лекарства съдържат ЦИНК, а той дразни много лигавицата на стомаха и човек с гастрит може да изпадне в ужасна криза.Ние стигнахме до болница, мъжът ми повръщаше кръв.Д-р Кацаров тогава ни каза само бърканица с мен и чай от бабини зъби и магарешки бодил.Всичко има цинк.И така си и беше.Бърканицата помогна, а и му засили имунитета.Така че му я прави и да почва!

Павла, много си ми на сърце душа.Ще видиш, че ще стане.Съжалявам за неуспеха, но знам е ще стане ще видиш!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #855 -: Ноември 22, 2017, 12:10:26 pm »
Благодаря, момичета! Още днес мисля да направя тест и ще пиша...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #856 -: Ноември 22, 2017, 14:22:39 pm »
 :bighug:  Маги!

Започвам последен опит с инсеминация. Евелина, май само няколко дена разлика имаме.

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #857 -: Ноември 22, 2017, 15:15:04 pm »
Късмет момичета, няма да ви изброявам поименно  :oops: :D  :bighug: до сега разглеждах същата тема, но в друг популярен форум... то не е злоба, не са подигравки... Много ви се радвам, интелигентни, позитивни пу пу пу <3 Дано чудото ни се случи на всички и то скоро, орис- орис  :grouphug:
Да си споделя до къде съм аз- до никъде  :D След неясно  :bfp: онзи ден и  :bfn: вчера, днес не съм правила тест, което е нетипично за мен  :lol: нооо съм с много по-болезнени гърди, БТ си е ок, 37.1, кръста ме наболява, а онези придърпвания ниско изчезнаха. Денят е само 26ти от мц, с моя нередовен цикъл (28-37 дни, най-често 30) не знам колко още ми остава да се надявам. Страх ме е да си направя нов уринен (знам че е рано и отрицателния тест няма да ми отпрати надеждите), а за кръвен направо си ме е срам (миналия месец правих кръвен при предполагаемо закъснение 3дни, но мц се оказа 37 дни; за последната една година ми е трети кръвен тест, вероятно лаборантките ме мислят за луда  :lol:).
 И така, чакам си, чета ви, с цялото си сърце (то доста се е разтуптяло напоследък) вярвам, че ще успеем и скоро  :stroller:  :grouphug2:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #858 -: Ноември 22, 2017, 17:14:47 pm »
Ох, Пламенка, колко ти се радвам на самообладанието  :D Сигурна съм, че си положителна! Май всички тръпнем, чакайки резултата :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #859 -: Ноември 22, 2017, 17:56:40 pm »
Пламенка, ако правенето на кръвен тест те успокоява, то направи си. Нека те мислят за луда, те за луда ще те сметната и като чуят, че мериш БТ. Така че  хората могат да си мислят каквото искат. Пък и ти хайванчето от дълго време правиш опити, така че е супер, че имаш надежда всеки месец и че не си се обезкуражила.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света