0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #760 -: Ноември 17, 2017, 11:19:26 am »
Тери, мен така една гинеколожка ме пои едно лято с антибиотици, заради възпалена тръба.Да тя беше възпалена, но тя не взе на време мерки и накрая се оказах без тръба.Но това че е сраснала го разбрах след година като направихме цветна снимка.Аз на тия гинеколози за забременяване не вярвам!Тя не знаеше къде се правят спермограми!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #761 -: Ноември 17, 2017, 11:40:33 am »
Kukapetal успокоме малко че не само аз се побърквам, много ми се иска да си направя и аз тест, но това разочарование което е след това ми идва малко в повече, пък и няма да забравя първият месец когато започнахме с бебеправене си правих 3-4 дена по рано беше отрицателен и в деня в който трябваше да ми дойде Ц пак правих и пак отрицател и голям рев беше.. и сега съм решила тъпо и упорито да си чакам закаснение... И да както казваш докато не ни дойде надежда винаги има... Стискам силно палци...
Plamena88 аз тая фолиева киселина я почвам спирам, като ми дойде и ме хванат лудите спирам да я пия, след някой друг месец пак се надъхам и я почвам. Тъй че не знам но и на мен ми е интересно да разбера, колко време може да се пие.

Тединка почивай си мила, сега ти се полага :)
Прегръщам ви всичките
« Последна редакция: Ноември 17, 2017, 11:45:31 am от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #762 -: Ноември 17, 2017, 11:53:32 am »
От 3 години и нещо правим опити и през цялото време, даже малко преди да започнем, пия фолиева киселина. Няма нужда от прекъсване или от почивки. Дори е задължително да я пиете от започването на опитите.
Късмет, момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #763 -: Ноември 17, 2017, 11:59:50 am »
Мерси Павла май няма да е лошо пак да почна поне да си допия опаковката пък после ще го мислиме :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #764 -: Ноември 17, 2017, 12:38:54 pm »
аз си допивам прегнакеър макс (имам за още 5 дена) и ще продължа с неуфолик, заради цената  :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #765 -: Ноември 17, 2017, 13:54:02 pm »
magi_st, напълно разбирам за какво говориш. Вчера по случайност попаднах на твоя дневник и вярвай ми все едно четях моите мисли. Възпалението на тръбата, потресаващата спермограма (която уж се прави ей така, за да видим, че всичко е наред). Някак си четяйки, все едно четях моите перипети. А аз съм все още в началото на твоя път. Надявам се да не се задържам дълго по него, но каквото е писано. Много е обнадеждаващ 3 годишния банер под всяка твоя статия поне лично за мен :) Адмирации за силата, която си имала.
А отностно лубриканта, на първо търсене намерих тази тема от форума.  Специално го купувах, защото другите лубриканти не се препоръчват. Спортекс пуснаха един такъв на достъпни цени Generation серия, но на българския пазар никъде го няма. Само мостра съм имала. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37271.60
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #766 -: Ноември 17, 2017, 20:53:55 pm »
Спортекс дженерейшън беше обикновен лубрикант,  който не пречи на зачеването. Доколкото знам вече не се произвежда,  но така или иначе помага само с лубрикацията.  Пре-сийда от друга страна имитира цервикална слуз,  каквато трябва да има налице във фертилния период.  Идеята му е да подпомага плувци и да им удължава живота ( поне така пишеше в листовката).  Аз съм го ползвала, но нямаше ефект. Други пък твърдят, че помагал. Та това е което знам за лубрикантите.
Отчет от мен. На 13 ми беше теста - отрицателен.
Павла, кога е твоят тест?
Успех на всички 💖
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #767 -: Ноември 18, 2017, 14:47:13 pm »
Какво мислите за ранните тестове за бременност  :ask: в моя град съм откривала само "експрес тест", който е с чувствителност 10 и сравнително ниска цена. Някой ползвал ли е ранен тест, който да покаже бременност, кой точно и на кой ден от цикъла.
Днес е 7ми ден от поредното ми предполагаемо зачеване, усещам странни придърпвания ниско в корема към ингвинална област и се чудя да ходя ли да купувам ранен тест  :dogrun: моля споделете опита си с ранните тестове  :balk_22:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #768 -: Ноември 18, 2017, 15:26:49 pm »
Пламена, според мен изчакай поне до 10ти ден. Най- сигурен е кръвният, нали знаеш :)

evelina, официалната ми дата е 21ви, но аз този го броя за неуспешен. Ще се опитам още тази година да използваме последната инсеминация.

Късмет :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #769 -: Ноември 18, 2017, 16:48:21 pm »
Защо неуспешен Павла? Има ли М?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #770 -: Ноември 18, 2017, 18:49:26 pm »
Още е рано за М, но е неуспешен опитът.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #771 -: Ноември 18, 2017, 19:13:11 pm »
Слънце мое, добре сме надявам се с бебока, мен продължава да ми се гади.

Относно гаденето преди цикъл не е на психологическа основа, а в следствие на прогестерона, а като забременееш и почне съвсем да се покачва след датата на МЦ, при много от жените става доста силно гаденето, намесват се и високите нива на другите хормони и коктейла с екстри става чуден  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #772 -: Ноември 18, 2017, 19:32:03 pm »
Тико що ми дойде и всичко приключи за тоя месец  :( :( :(. Моля Ви кажете ми в понеделник или вторник да отида да си пусна хормоналните изследвания...
 :(  :( :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #773 -: Ноември 18, 2017, 19:39:18 pm »
Слънцемое, не се разстройвай! Другия месец стискам палци да имате вашето Коледно ЧУДО! :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #774 -: Ноември 18, 2017, 19:40:34 pm »
Аз ходих на 5ти ден да ги пускам. От 3 до 5 се пускат определени хормони. Моите са на 5ти ден и днес докторът каза, че са ок на този ден пуснати. Успех с хормоните. Не се притеснявай, важното е, че започваш да търсиш проблема. Дано не намериш никакъв. Но честно казано това, което на мен ми пише като първа стъпка при търсене на проблем за стерилитет е "спермограма". Това е план даден от лекар по репродуктивно здраве.  Така че, ако навиеш половинката е добре да се види и неговото състояние
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #775 -: Ноември 18, 2017, 19:52:50 pm »
...
Петяст, благодаря ти мила! Хайде направи тестче, с теб съм!
:bighug: :bighug: :bighug:
Аз не се надявам, че е станало нещо  :?
Все пак прекратихме опита поради лоши хормони и фоликул  :(
Но стискам палци на всички  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Plamena88, добре си ни дошла! Дано скоро да се похвалиш!

И ние поехме пътя към инвитро процедура.  Пуснах си изследвания и АМХ се е влошил. ФСХ също, досега беше наред, но сега е над 18 :-( . Вторият преглед ми е Декември. Какво ще последва? Ще ме отпишат или ще се предприема опит според Вас? Наясно съм, че отпада опцията фонд и ще се наложи да се самофинансираме .На 37години съм.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #776 -: Ноември 18, 2017, 22:47:51 pm »
Ще свършихме и работата с спермограмата но декември месец... преди това няма как тъй че за сега само аз... лека вечер
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #777 -: Ноември 19, 2017, 09:00:39 am »
Понеже обсъждахте фолиевата киселина. Вчера д-р Даскалов ми каза да започвам да я пия, колкото време се наложи. Каза, че Неофолик Мета е по-добра от обикновената. Струва 10 лв
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #778 -: Ноември 19, 2017, 13:43:15 pm »
Хрис, не знам. Само веднъж ли ти е измерено високо ФСХ? Дали да не повториш за всеки случай? Колко ти е АМХ?

Момичета, на някой след стимулация започва ли да му пада много косата? От месец е направо ужас. Отделно винаги съм с 2-3 килограма повече след стимулация, но това го преживявам някак, но косата ми идва повече, особено като няма и резултат от всичко.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #779 -: Ноември 19, 2017, 14:10:53 pm »
Павла, а щитовидната и желязото наред ли са?Косопада е свързан обикновено с тях.

Хрис, виж Коледно желание инициативата на Зачатие!http://www.zachatie.org/novini/kakvo-pravi-zachatie/1410-koledno-jelanie-2017

Успех момичета, пътя е труден и трънлив, но вярвайте!Прегръщам ви силно!