0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #140 -: Август 28, 2017, 15:43:11 pm »
Лейди, без хормон няма как да се оправиш.Нека лекарката ти изпише хапче еутирокс или л ториксин. Ще го приемаш около 40 дни и е хубаво да направиш контрола, да видиш как върви ТСХ, след това може да се промени дозата на хапчето и така до нацелване на вярната доза.Ще започнеш и да сваляш кила бавно и постепенно, но пак освен хапчето ще трябва ограничение и спорт.Ограничение от глутен, сладко и въглехидрати.
Аз също бях напълняла, бях като напомпана, беше ужасно просто.А тест за инсулинова резистентност правила ли си?

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #141 -: Август 28, 2017, 17:01:43 pm »
Като отида да ми запази час ще го питам. Имам пуснати хормони, хламидия правих преди няколко месеца и бяха наред, но може пак да пуснем. Предпочитам да е с упойка, защото четох че някои жени са получавали спазъм от болката и на едната тръба не е могло да се разбере дали има или няма проводимост.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #142 -: Август 29, 2017, 10:06:40 am »
Ето ме и мен 😀
Вчера бях най-сетне при ендокриноложката 🤔
Изписа ми Еутирокс по 25 мг. една седмица, след това по 37,5 до края на септември и селен. После съм на контролен. Прегледа ме на ехограф и каза, че нямам възли на щитовидната жлеза.
Общо взето всичко си е по план.Каза ми да не пия НИКАКВА народна медицина. Не трябвало да приемам йод. Сега нямам търпение да сваля резултатите 😀
Трябва да правя и натоварване с глюкоза в края на месеца и контрола на ТСХ.
Иначе по първи впечатления, д-р Темелкова е много приятна жена. Доста време ми отдели.
Маги, инсулиновата резистентност може би е точно това натоварване?!
Да видим, какви ще ги надробим. 😉
« Последна редакция: Август 29, 2017, 10:12:59 am от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #143 -: Август 29, 2017, 13:35:25 pm »
Добре изглежда плана.Само не разбирам защо първо по 25 после минаваш на 37,5?Това е хормон който действа с натрупване, жлезата няма да реагира на такава ниска промяна в хормона, а и самия хормон не се пие с постепенно покачване.Само може да се обърка дозировката на хормона по този начин.

Да точно това е изследването за инсулинова.Освен за възли, каза ли каква е структурата на жлезата, черна ли е, има ли удебеляване?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #144 -: Август 29, 2017, 13:40:54 pm »
Ами относно хормона ми каза, че най-вероятно ще го ппвишим на 50, но искала всичко да е по реда си. И на мен ми се стори много малко. Но, слушам и изпълнявам в името на Целта!
Жлезата каза, че има изменение в структората, което съответства напълно на автоимунното заболяване и не била удебелена.
Препоръча ми профилактично по веднъж годишно, да я поглеждам.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #145 -: Август 29, 2017, 14:20:29 pm »
Втората бременност бях с гестационен диабет (да, всички екстри отнесох почти за нищо на финала), тогава ми правиха само ОГТТ и след като родих, за да се види дали се е разкарал диабета, тъй като заради смъртта на бебето, от стреса и не само, имаше опасност да съм се сдобила вече с истниски диабет ми направиха ОГТТ, но и нещо за инсулин тестваха, така, че накрая с някаква формула изчислиха спрямо резултата на захарта, резултата на инсулина дали сочи ИР, за да изключат и диабет, и ИР.
Тоест, след като го направиш, да не се шашкаш предварително от стойността на инсулина, ако е над нормата (при мен беше над нормата и се ошашках), защото не се гледа това, а ендокринолога като го види смята по формулата съотношение едното/другото и ти казва реално как стоят нещата, има ли, няма ли и така.
За жлезата, аз пък нямам изменения в структурата, хормоните са в норма, но имам едно 10 възела поне, 3 от които по-големи и всяка година ги следя.
 
Стискам палци скоро да си пушка хормонално и не само, и да действате до + резултата!
« Последна редакция: Август 29, 2017, 14:23:34 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #146 -: Август 30, 2017, 08:26:47 am »
Благодаря ви момичета, за търпението с което ми обяснявате всичко.
Моля се, чудото да дойде при всички ни.
Наистина не съм се замисляла, колко може да е трудна борбата. Покрай мен случаи, колкото искаш, но не ти ли дойде до главата, няма от къде да знаеш.
А и като се сетя преди време, как съм се пазила  :D случайно да не стане  8O Сега всичко възможно правя и пак не е достатъчно  :(
Момичета, все се каня да ви питам и все ми изхвърча от главата. Пушите ли?
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #147 -: Август 30, 2017, 09:34:42 am »
Lady01, успех мила, дано всичко се нареди.
Ние с моят мъж не пушим, не пием, той спортува  и се опитваме да се храним здравословно... не ни е и толкова стресираща работата и на двамата... но това не ни помага особено. Явно каквото и да правим, си има някъде нещичко, което пречи, и това нещичко не е външен фактор.

Аз преди седмица пусках ТСХ, МАТ и ТАТ и изненада- ТСХ 2.9 . Много се притесних, тъй като февруари беше 1.9. Поне обаче МАТ и ТАТ са добре-ниски са, и нямам хашимото. Посъветваха ни отново да ги проследим след 14-20 дена, че за ин витрото ще трябва да го смъкнем тоз хормон. Дано не се забавим с процедурата много :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #148 -: Август 30, 2017, 10:16:28 am »
Лейди, не пуша аз, никога не съм и палила цигара, мъжа ми също не пуши.

Точица, дано да е момднтен резултата и на следващото проследяване да е под 2 ТСХ...
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #149 -: Август 30, 2017, 10:37:53 am »
Здравейте,

3ти ден си правя тест, и 3те изглеждат по този начин, след 2 дни закъснение. Според вас на какво се дължи?
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #150 -: Август 30, 2017, 12:49:35 pm »
Теста е невалиден. Пробвай отново, но слагай  по-малко капчици, или смени марката. Дано резултата е такъв какъвто искаш.  :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #151 -: Август 30, 2017, 13:31:16 pm »
По скоро е отрицателен, но не е много сигурно, най добре да се повтори, струва ми се че  и този е възможно да е положителен, изчакай  ако сянката избледнее и остане втората чертичка значи е положителен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #152 -: Август 30, 2017, 14:12:54 pm »
More 1512, смени марката и дано резултата е такъв, какъвто ти искаш :D
Точице, ще го свалиш ТСХ, ще видиш. Желая ти от сърце нещата да се случат по най-донрия начин за теб!
Вистал, ти до къде го докара този месец? Кикче, Маги, Таня, развитие... ?!?!?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #153 -: Август 30, 2017, 14:33:53 pm »
Аз съм с цикъл от снощи.Дойде ми по-рано отдавам го на морето и смяната на климата.Не съм щастлива, но и вътре в мен си знаех, че няма да стане както искам.Скоро, скоро ще имам среща с докторката в клиниката, м да!

Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #154 -: Август 30, 2017, 14:43:54 pm »
Привет, момичета! Нищо ново при мен. Започнахме този месец с нови опити, дано хванем и ОВУто. Относно ОВУ тестовете - аз май почти всички лентички съм пробвала, но от последния месец се уверих, че ето този тест е най-надежден и оттук нататък ще си правя само такъв. Прикачвам снимка на теста.
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #155 -: Август 30, 2017, 15:28:19 pm »
Лейди при мен никакво развитие. Вече средата на другия месец живот и здраве отиваме до София, че май няма да стане по лесния начин :) Меря си БТ, но нищо не е станало. Само ПМС ме тресе :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #156 -: Август 30, 2017, 22:49:05 pm »
Лейди и при мен нищо.. Чакам да мине ову да си правя изследване на прогестерона... и живи и здрави на 13-ти в София :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #157 -: Август 31, 2017, 14:57:38 pm »
Всички сме в стенд бай режим   :oops:
GodSave, не съм ги пробвала тели лентички, само овю, мисля, че бяха. С подарък лубрикантче, за което пък пише, че помагало в начинанието. Според мен не е удачно ползването му точно в ову дните.
Вие ползвате ли?
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #158 -: Август 31, 2017, 16:33:35 pm »
Аз съм го ползвала това лубрикантче,но след почти година неуспешни опити не бих казала,че помага. :) Лейди на мен ми откриха Хашимото Април,но не съм напълняла.Може би при мен е до ген,защото съм доста слаба и искам да кача малко.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 10
« Отговор #159 -: Август 31, 2017, 17:37:21 pm »
Magi mei,  най-вероятно е до ген. Права си.
Относно лубриканта, мисля си че какъвто и да е той, възпрепятства нормалното придвижване на сперматозоидите.