0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #480 -: Май 09, 2018, 22:44:04 pm »
Павла, важното е как го чувстваш ти и какво искаш... таткото ще се съобрази с теб :wink:.... бях още ученичка и знаех, че ако някога имам момче ще се казва Александър...сбъднах си мечтата :) и хич не ми дреме, че като съм на площадката всяко второ дете е Алекс без значение дали е момче или момиче :lol: за това и на моя му казвам Алек уж за да се различава... важното е ти да си щастлива от избора си на името
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #481 -: Май 09, 2018, 23:26:01 pm »
Здравейте,искам да ви споделя нещо и се надявам да ми дадете съвет!?
Бременна съм в 17 навършена седмица,в началото на 12 седмица бях на 1- та ФМ и бях на лекар при др Георгиев от Надежда той каза,че всичко му харесва само имало висок риск за Даун 1:250
Съответно се шокирах,защото не очаквах,на моя приятел не му се вярва и мисли че ни баламосва за пари защото веднага почна да ни обяснява какъв вариант предлага и колко струва.
Признавам дълго време бях шокирана и го мислих как е и що е, но в крайна сметка си записах час в Щерев за ФМ на 14+2 дни- казаха че не било късно да се направи прегледа нали се прави до 13-14 седмица. Др Искилиева ме преглежда там и каза че всичко е Ок и няма поводи за притеснение риска за Даун там е 1:7000.
Вчера бяхме на повторен преглед при др Георгиеви евентуално ако сме решили да направим Амниоцентеза за 100% сигурност,но казахме че не сме се уточнили все още и сега незнам какво да правим!?
При Амниоцентезата има риск за плода под 1 % но все пак след 5 неуспешни опита инвитро и на 6 такъв успех ,знаем и пола вече-момиче си ме е шубе как,кога,дали всичко ще е Ок незнам. Моля някой ако има опит да сподели🙂
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #482 -: Май 09, 2018, 23:36:57 pm »
Можеш да си направиш неинвазивен пренатален кръвен тест. Лошото му е, че е скъп- около 1000лв.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #483 -: Май 10, 2018, 00:04:08 am »
Да,знам за този тест,но както казваш е скъп въпреки че,за детето си всеки прави всичко,но са ни пскъдни средствата в момента🍀
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #484 -: Май 10, 2018, 00:18:13 am »
Какво те съветват лекарите? От къде идва тази голяма разлика в резултатите 250 на 7000? Пита ли лекар за това? НК колко е?
Не мисля, че лекарят ти иска пари. Та той няма да си ги сложи в джоба. Кураж и се вслушай в съветите на лекарите си. Всичко ще бъде наред щом двама различни лекаря ти казват така.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #485 -: Май 10, 2018, 00:32:41 am »
Ами питах вчера като бяхме на преглед казах че сме били в друга болница показах му изследванията той каза че:
1 не било много в срок-14с+ 2дни в Щерев .
И 2измерването направено 12+ си било актуално за момента и до днес!
Питах ако може да провери дали е голяма пак Н Г той каза че сега не се гледало за нея и да си запиша час за амнио и следващ преглед
НГ-1.9,1-7000;
НГ2.8,1-250
То ако има увеличена нахална гънка няма ли да я има при всички прегледи и да си личи?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #486 -: Май 10, 2018, 00:58:41 am »
Първата ФМ и БХС май се правят до 13та седмица. НГ се изменя. След определена седмица тя вече не е определяща. Носна кост има ли? НГ е с норма до 3. 2,8 е граничен, а и ако 84 е годината ти, то ти си на 34г, от там се увеличава риска още.
Не знам какво да ти кажа. Не знам и как аз бих постъпила в подобна ситуация, но в тази седмица, за да си сигурна има амниоцентезата и неинвазивния тест. Можеш и да се довериш на другия лекар.
« Последна редакция: Май 10, 2018, 01:01:51 am от Pav-la »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #487 -: Май 10, 2018, 09:09:53 am »
Добро утро,
Четох на места пише и 14 седмица и затова реших,че до тогава е срока.Налична е носна кост,да на 34 съм.
Сега разбрах,че м/у 15-20 седмица може да се направи късен БХС,само незнам дали това е ФМ,която се прави горе долу в този период?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #488 -: Май 10, 2018, 10:03:44 am »
Силвия, щом има вероятност от увреждане направи Амнио.Да има риск, но ти за себе си готова ли си да родиш и да гледаш дете с увреждане?От тук тръгни.Аз лично бих направила амниоцинтеза.Но това е лично мое мнение.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #489 -: Май 10, 2018, 13:37:57 pm »
Записах си час в крайна сметка,страх ме е,но това наистина е по- добрия вариант!И разбрах,че на Амниото са по 2 лекари т.е.Др Георгиев и Др Михова и се прави в кабинета,ако не си по ЗК.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #490 -: Май 10, 2018, 22:45:03 pm »
Аз пък бих те посъветвала да отидеш в МЦ Фемина за консултация при Димитрова или Славкова и след това да правиш каквото и да е...стискам палци
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #491 -: Май 10, 2018, 23:36:49 pm »
И това бе вариант Алекс77,но ако ми даде различен отговор от другите два,пак опирам до Амниото,затова прецених,че е по добре да го направя и край с чуденето😀
Благодаря все пак за съвета☺️☺️☺️
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #492 -: Май 14, 2018, 16:54:14 pm »
Здравейте момичетаа :) и аз се присъединявам към вас. С половинката ми очакваме нашето първо и много желано бебче. :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #493 -: Май 15, 2018, 00:15:29 am »
Честито Тедито 😊😊 и лека бременност.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #494 -: Май 15, 2018, 11:11:45 am »
Теди, радвам се, че се престраши да "дойдеш". :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #495 -: Май 15, 2018, 15:22:53 pm »
Хаха да Павла права си и аз се престраших. :) В неделя съобщихме на семействата си, че сте се увеличаваме. Свекървата прегръща повече мен, отколкото сина си.   :D Единствено баща ми остана  безмълвен в цялата работа. А ние се бяхме подготвили. Направих 2 погачи и отидохме първо в свекърите и им казахме много се зарадваха.После отидохме в моите родители и им дадохме питката и им казах да си хапват за здраве от нея и че ще стават пак баба и дядо.(защото сестра ми вече има детенце) майка взе да се радва , а баща ми дума не обели. Надявам се това е шок, защото той много си ме тачи и заради това реагира така. Но ще му мине както се казва  :D
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #496 -: Май 22, 2018, 19:36:41 pm »
Как сте, момичета?

Силвия, надявам се всичко да е наред с теб и бебето. Мисля те!



Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #497 -: Май 22, 2018, 20:49:37 pm »
Здравейте момичета😀,
При нас всичко е Ок,днес бяхме на преглед отговаря си на размера с точност🤗
В миналия понеделник направихме Амнио-то и сега чакаме резултати🙂незнайно  защо  съм супер спокойна-може би се осланям на другите резултати и съм 99% сигурна че всичко ще е Ок🍀дано не бъркам🙂
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #498 -: Май 23, 2018, 12:38:09 pm »
Силвия, радвам се за вас :) Пиши като излязат хубавите резултати от амниоцентезата.

Аз имам преглед чак след 2 седмици. Този месец с тези почивни дни много време от ехо до ехо.

Имам въпроси относно нещата за купуване за вкъщи. От болницата имам безумен списък. За 3 дена престой ми искат- 8 пижами, 6 бодита, 2 чувалчета, 2 вълнени жилетки, 5-10 чифта чорапи, термометър за вода и за температура, четка и гребен. Май имаше и още, но трябва да видя списъка. Направо не мисля да взимам нищо за вкъщи, освен някой друго боди и пижамка за след като се приберем и докато изсъхнат тези от болницата.
Иначе освен големите- легло, матрак, чаршафи, протектори за матрак и хавлии, смятам да взема и приставка за вана за къпане и специална възглавничка против плоска глава и това е. Едно шише ще взема да имам вкъщи, а ако не стане да кърмя, тогава ще купувам други неща. Козметика- ще видя какви тестери ще ми дадат от болницата. Може и един бордър крем за смяна да взема. Помпа за кърма ще ми даде една приятелка, а ако имам много кърма ще си мисля в движение.
Нещо много важно да пропускам?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #499 -: Май 23, 2018, 16:25:05 pm »
Кога е големият ден?Успех ти желая и леко раждане
Pav-la😀
Аз изобщо не съм наясно,какво ще ми трябва ,когато дойде момента!?
Трябва да започна да се интересувам по въпроса🙂
А от Б-та защо искат толкова много работи?Мислех,че те ги подсигуряват😀