0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПКЯ и противозачатъчни
« -: Юни 22, 2017, 17:42:33 pm »
Здравейте момичета! В темата моля да споделите за вашия опит, коментари, съвети, относно проблема с ПКЯ, употребата на противозачатъчни таблетки и резултата от тях. Ето моята история, която ме доведе до задънена улица, така да се каже: след 3 неуспешни бременности и по-точно сле третата ме изписаха от болницата с киста на десния яйчник. Предписаха ми Белара за 3 месеца, след което преглед. На прегледа се установи, че единичната киста я няма, но се наблюдават множество малки кисти и леко увеличен яйчник. Предписаха ми Kystop за 15 дни след което трябваше да чакам цикъл. Да ама никакъв го няма...бременност няма... имам час за лекар чак другата седмица, а до тогава място не си намирам от мислене какво се случва с мен? Нека коментираме какво би могло да доведе до това?
*
Re: ПКЯ и противозачатъчни
« Отговор #1 -: Юни 22, 2017, 19:06:38 pm »
ПКЯ е съвкупност от смптоми, аз съм така 12 години, потърси си читав гинеколог, който не ти изписва контрацептиви за щяло и нещяло. ПКЯ не се  лекува, всички лекари изписват контрацептиви, а това  в повечето случай допълнително лишава картинката. Правила ли ис хормонални изследвания, инсулинова резистентност. Казвам го защото не бих се доверила на лекар който ми изписва противозачатъчни ей така, а ти си попаднала точно на такъв.