0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
На 13.12 ми премахнаха полип чрез хистероскопия.
Цикълът ми дойде нормално, но ми се струва, че продължава повече време. Т.е. днес ми е 5-ти ден, а количеството кръв е като за 3...
Дали е нормално?
Някой ако има опит да сподели. Благодаря предварително.
*
Re: Цикъл след премахване на полип - какво е нормално?
« Отговор #1 -: Януари 06, 2017, 08:47:28 am »
Мисля, че всяка оперативна намеса дава отражение.На мен след лапарото ми беше много странен цикъла. С продължително зацапване, по-продължителен.За обилен не помня.Ако искаш се свържи с лекаря който ти е правил хистероскопията!

*
Re: Цикъл след премахване на полип - какво е нормално?
« Отговор #2 -: Януари 24, 2017, 01:59:56 am »
Здравейте, мен на 12.12.2016 ми премахнаха полип с хистероскопия и моя цикъл беше странен меко казано (даже пуснах запитване в темата с хистероскопията по въпроса, но нямам отговор още там). Тръгна ми странно (но си дойде на време така да се каже), едва забележимо зацапване два пъти за деня ръждиво такова, на втория ден, пак ръждиво, само цапане, но целия ден почти и през нощта на втория ден като текна, тече адски много, повече дори и от първите менструации и след двете ми раждания (секцио и двете), тече 8 дена, като на 7мия течеше като за 4-5ти ден още. Секна от раз някак.
Утре смятам на гинеколожката да звъня да я питам в крайна сметка нормално ли е все пак това...
Re: Цикъл след премахване на полип - какво е нормално?
« Отговор #3 -: Януари 24, 2017, 07:10:14 am »
Не съм махала полип,но близко до това е маханрто на възел (имала съм и конизация) и определено след всяка интервенция цикълът ми беше странен.След миомата все едно чешма течеше,след конизацията пък ми закасня 10 дни ,пъврите 2 просто по няколко капки,а след това много обилно.Като цяло имам много лек и равномерен цикъл от 6 дни.Така че мисля ,че е нормално.До колкото съм чувала от доктори над 10 дни течение не е нормално
*
Re: Цикъл след премахване на полип - какво е нормално?
« Отговор #4 -: Януари 24, 2017, 09:26:41 am »
Вистал, а обади ли се на доктора?Винаги след операция цикъла е странен, няма значение каква е тя.Но най-сигурно говори с лекаря извършил самата манипулация.

*
Re: Цикъл след премахване на полип - какво е нормално?
« Отговор #5 -: Януари 25, 2017, 16:15:16 pm »
Звънях на АГ, която ми прави хистероскопията за махането на полипа и тя каза, че при каквата и да е манипулация са възможни всякакви вариации на менструация първият път след съответната манипулация...
*
Re: Цикъл след премахване на полип - какво е нормално?
« Отговор #6 -: Януари 27, 2017, 08:47:02 am »
Така е.Аз съм правила лапароскопия.Имах зацапване дълго време, после странен цикъл.Чела съм много момичета с хистероскопии и при тях цикъла е някакъв странен.Важното е следващия да е ОК.

Re: Цикъл след премахване на полип - какво е нормално?
« Отговор #7 -: Декември 15, 2017, 17:19:39 pm »
Momicheta,napalno e normalno karveneto sled polip!na men mi doide tsikalat beshe blizo 10dni ,posle uj spria za niakolko dni i sled tova leko zatsapvah do 21 dena sled nachaloto na tsikala