0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Противозачатъчни и бременност
« -: Декември 17, 2016, 09:03:16 am »
Здравейте в началото на годината се установи, че имам ЛУФ синдром. Бях 3 месеца на прогестеронови препарати, 3 месеца на противозачатъчни и 3 месеца имах ову, но бебе на стана. Миналия месец отново не пукнах фоликула и сега отново на противозачатъчни, но ги започнах чак на 3 ден от цикъла, защото док искаше да види дали ми се е махнала кистата от задържания фоликул. Около 10 ден от цикъла пак ходих на преглед, заради болки в яйчника и док каза " я направила си фоликул, това се случва при около 3-4 % от жените,но не се притеснявай най- вероятно няма да порастне и да се пукне". Обаче след това не пиех много редовно хапчетата, дори имам няколко дни, с повече от 12 часа закъснение, просто не знам какво ми стана този месец, попринцип съм много стриктна. Предния път при започване на противозачатъчните( 21 активни и 7 плацебо) цикълът ми е дошъл на 24 ден, а сега ( 24 активни и 4 плацебо) вече 27 ден и не ми идва. В листовката пише, че трябва да и дойде по време на плацебо хапчетата ( имам още 3), но и да не дойде цикъл да си започна новата опаковка. Та понеже нямам никакъв опит с противозачатъчните, кога според вас най- рано мога да направя тест и той да е достоверен, защото не искам да започвам нова опаковка без да съм сигурна на 100% че няма бременност.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #1 -: Декември 17, 2016, 11:31:23 am »
Аз бих направила първо уринен,защото е по-евтин,а ако е отрицателен-кръвен.и не бих чакала честно казано,но ако имаш търпение почакай 1-2 дена за 100% сиг. Стискам палци за хубав резултат. И да ни споделиш
Любовта е сила !

*
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #2 -: Декември 17, 2016, 11:45:06 am »
При прием на противозачатъчни няма как да забременееш , какво очакваш да се мъчиш и ядосваш че това за противозачатъчни как ще забременееш като ги пиеш „че те за против зачатие, против забременяване.  Няма логика, хем пиеш хем искаш бебе ми спри ги де.
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #3 -: Декември 17, 2016, 12:24:08 pm »
При прием на противозачатъчни няма как да забременееш , какво очакваш да се мъчиш и ядосваш че това за противозачатъчни как ще забременееш като ги пиеш „че те за против зачатие, против забременяване.  Няма логика, хем пиеш хем искаш бебе ми спри ги де.
В случая ги пия с цел лечение на ЛУФ синдром, а не против забременяване :). А когато има закъснение на приема на таблетки, може и да стане ову, при което е напълно реална възможността за забременяване, просто аз нямам никакъв опит с тези хапчета и се чудя кога е възможно да отчете теста и дали не могат да направят по- късна ову  и следователно, ако си направя утре тест( очаквана М), дали няма да е рано, ако е станало нещо. Просто защото този месец ги започнах и по- късно, а първият път когато ги започнах ми дойде на 24 ден.... Пфффф, много объркано стана, дано да ме разберете :)
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #4 -: Декември 17, 2016, 12:30:59 pm »
Не се ли приемат както трябва,т.е от първият ден на цикъла,без пропускане,контрацепцията се затруднява. Типично за противпзачатъчните е регулиране на менструалния цикъл по ановулаторен механизъм. Пак ти казвам направи си тест,поне да се успокоиш. Рано е за УЗИ ,но кръвен ,а може и уринен да покаже резултат.
Любовта е сила !

Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #5 -: Декември 17, 2016, 12:41:30 pm »
Не се ли приемат както трябва,т.е от първият ден на цикъла,без пропускане,контрацепцията се затруднява. Типично за противпзачатъчните е регулиране на менструалния цикъл по ановулаторен механизъм. Пак ти казвам направи си тест,поне да се успокоиш. Рано е за УЗИ ,но кръвен ,а може и уринен да покаже резултат.
Благодаря :) ще направя тест и реших дори и да е - да не започвам нова опаковка, докато не ми дойде М, старнното е че на тези пише да се започнат веднага като свършат плацебо хапчетата, дори и да няма М
*
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #6 -: Декември 17, 2016, 13:01:46 pm »
Здравей, gerrka.
Аз не разбирам, защо при условие, че пиеш протичозачатъчни за ЛУФ, но целиш и забременяване, трябва да приемаш медикамента всеки месец 8O. Аз съм със същата диагноза, но противозачатъчни приемах, само когато трябваше да чистим киста/задържан фоликул и на следващия месец действахме. Да не говорим, че дори при ЛУФ, неспуканият фоликул доста често се "изчиства" с дните на кръвотечение при цикъл. Ти, ако ще си постоянно на противозачатъчни, аз не виждам какви опити за зачеване правиш. В първия си пост пишеш, че си имала 3 месеца овулация - как е постигната на фона на диагнозата? С помощта на някакви медикаменти ли постигахте спукването на фоликулите? Посещаваш ли репродуктивен специалист в някоя клиника? Имате ли план за действие как ще бъде постигната бременност?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #7 -: Декември 17, 2016, 15:39:00 pm »
Здравей, gerrka.
Аз не разбирам, защо при условие, че пиеш протичозачатъчни за ЛУФ, но целиш и забременяване, трябва да приемаш медикамента всеки месец 8O. Аз съм със същата диагноза, но противозачатъчни приемах, само когато трябваше да чистим киста/задържан фоликул и на следващия месец действахме. Да не говорим, че дори при ЛУФ, неспуканият фоликул доста често се "изчиства" с дните на кръвотечение при цикъл. Ти, ако ще си постоянно на противозачатъчни, аз не виждам какви опити за зачеване правиш. В първия си пост пишеш, че си имала 3 месеца овулация - как е постигната на фона на диагнозата? С помощта на някакви медикаменти ли постигахте спукването на фоликулите? Посещаваш ли репродуктивен специалист в някоя клиника? Имате ли план за действие как ще бъде постигната бременност?
Здравей, ходя при репродуктивен специалист, но не е в клиника, той ми " направи" първото ми дете :) . Пия противозачатъчните точно с цел да започнат да се пукат фоликулите. Пробвала съм с прогестеронови препарати, но не се пукаха, след 3 месеца противозачатъчни имах 3 месеца с ову, но на четвъртия пак задържах фоликул и след като се изчисти с М, започнах отново противозачатъчните, с идеята да ги пия пак 3 месеца и да се надяваме пак да имам 2-3-4 месеца ову. Чела съм тук, че май повечето момичета с ЛУФ прибягват до инвитро, но за сега, честно казано нямаме финансовата възможност :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #8 -: Декември 17, 2016, 15:58:34 pm »
Ако имаш ЛУФ синдром, gerrka, имаш право на финансиране от държавата.
Разбира се, само ако се наложи да се прави ин витро оплождане.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #9 -: Декември 17, 2016, 16:06:07 pm »
Ако имаш ЛУФ синдром, gerrka, имаш право на финансиране от държавата.
Разбира се, само ако се наложи да се прави ин витро оплождане.
Благодаря за информацията :) ще ми бъде полезна. Може би след празниците ще го помислим :)
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #10 -: Декември 19, 2016, 07:06:23 am »
Само да ви кажа какво се случва, два категорично отрицателни теста и втори ден закъснение. Утре би трябвало да започна нова опаковка, но реших да не ги започвам. Мисля за кръвен да изчакам няколко дни, защото, може би, с това започване по- късно на хапчетата и пропуски съм объркала нещата и за това не ми идва. Евентуално ще изчакам да минат празниците, с надежда за Коледно чудо :) и после ще проучвам въпроса за инвитро. Благодаря на момичетата, които се включиха в темата :)
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #11 -: Декември 19, 2016, 12:12:14 pm »
Кръвен тест за мен е добре да си направиш. Поне да знаеш какво се случва
Любовта е сила !

*
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #12 -: Декември 19, 2016, 15:44:07 pm »
Момичета, кръвният тест не е чудо, което дава отговори за всичко, защото и той направен в неподходящ момент, може да даде грешен резултат. Така че, когато изобщо не се знае кога е била О, единственият вариант е да се чака 14-15 дни от последен контак и тогава да се прави тест(какъвто и да е).
Gerrka, ако си с ЛУФ и целиш забремняване, не си прави експерименти - виж се с доктора си най-добре. Дано е бременност, но може и задържано фоликулче и т.н да е и колкото по-рано предприемете мерки, толкова по-добре ще е :) Когато и каквото решиш - стискам палци за скорошен положителен резултат  :bighug:
Re: Противозачатъчни и бременност
« Отговор #13 -: Декември 19, 2016, 20:49:16 pm »
Благодаря ви, ще се чуя с доктора да ме погледне и може би ще спра за сега, докато поразгледам инвитро клиниките и запиша час.