0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #980 -: Ноември 23, 2016, 21:54:01 pm »
Koprina, здравей!
Не разбрах кой е първият ден от последния цикъл (коя е датата)?
Възможно е да има изместване на овулацията и да е рано за следващата ментруация, и съответно  да е било рано за тест .... Уринен тест направи отново след  2-3 дни, стискам палци за положителен резултат!

Pav-la, добре са ЛХ и ФСХ, не е голяма разликата. Успешна процедура ти желая!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #981 -: Ноември 24, 2016, 09:15:13 am »
Здравей, marsi :-) За последно вещицата ме посети на 24.10. Чаках я отново около 18-19.11. +-. Преди време ми се беше случвало веднъж да закъснея с добавката и тогава отново датата на цикъла ми се измести, съответно и на овулацията. Но сега не си спомням с колко време прескочих, седмица има със сигурност, а и за първи път ми се случва да ми зацапва в деня. Предния път просто си дойде на 25 ден от приема на добавката. Иначе единственото, което ме мъчи е, че всяка вечер от зацапването ме дърпа ниско долу корема и незнайно защо пак вечер зърната ми стават хипер чувствителни. И малко телесно течение, белезникаво, жълто-бяло. Толкова, нищо необичайно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #982 -: Ноември 24, 2016, 10:20:21 am »
Елица, поне знаете къде е проблема.Аз лично бих говорила с д-р Даскалова да препоръча уролог.Тя е добър специалист и аз бих и се доверила напълно.

Павла, стискаме палци и сме с теб.Наистина когато престъпиш към процедура е различно, някак имаш надежда, виждаш, че нещо се прави.

Коприна, стискам палци.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #983 -: Ноември 24, 2016, 10:54:03 am »
Д-р Златанов - Транспорна болница. ММ е доволен от него, но не ходи при него по повод спермограма.
 Д-р Даскалова най-добре би те насочила.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #984 -: Ноември 24, 2016, 11:11:10 am »
Korpina според мен има вероятност за бременност по всичко което описваш , направи кръвен тест  задължително, това зацапване вероятно е имплантация по придърпванията се водя. Възможно е в момента да си някъде 4 седмица.  :P
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #985 -: Ноември 24, 2016, 12:34:29 pm »
Благодаря за подкрепата!
Късмет на всички :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #986 -: Ноември 24, 2016, 14:29:15 pm »
Здравейте на всички, искам да попитам в цикъл от 26 дни, дали на 15 ден е късна овулация?? Аз винаги съм си мислела, че овулацията е по средата : 26/2=13 ден. Правих тестове този месец и първо много се изплаших , защото тестовете бяха отрицателни на 11,12,13 ден, на 14тия беше бледа, а на 15тия си беше точно каквато трябва. Правихме опити, но се притеснявам, че е толкова късно. Според вас това нормално ли е? И дали не се отразява върху качеството на яйцеклетката?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #987 -: Ноември 24, 2016, 14:45:01 pm »
По принцип овулацията е на 14 ден.Но не при всички жени е така.Моята например е на 12-ти ден.Така че да нормално е.А и тестовете показват, че е имало пик на ЛХ, т.е. предния ден ти е била овулацията.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #988 -: Ноември 24, 2016, 14:53:12 pm »
А и тестовете показват, че е имало пик на ЛХ, т.е. предния ден ти е била овулацията.
Маги, Овулацията е СЛЕД пика на ЛХ - от 12 до 48 часа след него.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #989 -: Ноември 24, 2016, 14:59:27 pm »
А сега де, и аз мисля, че е след положителния тест. Нали така пише на опаковката??? Опитите се правят от 2 до 72 часа след положителен тест за овулация...
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #990 -: Ноември 24, 2016, 15:21:27 pm »
Силвия,

При оптимални условия плувците остават живи и фертилни до ден два в тръбите, а яйцеклетката е годна за оплождане за не повече от 24 часа. В някои статии пише, че за оптимално използване на шанса за зачеване в един цикъл е най-добре опитите да бъдат съсредоточени в седмицата , която е от няколко дни преди до няколко дни след предполагаемата овулация. Идеята е да има готови плувци, които да посрещнат яйцеклетката. За оптимално качество на плувците, опитите е хубаво да са през ден. Ние ползвахме този метод. Освобождава те от напрежението да гониш конкретен ден на овулацията и елиминира възможността за грешка в определянето на деня, защото няма 100% метод за определяне на деня.

Стискам палци на всички и пожелавам скоро да завалят + тестове в темата!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #991 -: Ноември 24, 2016, 15:53:01 pm »
Леле извинявайте, да след е.Писала съм глупости.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #992 -: Ноември 24, 2016, 16:02:50 pm »
Стискам ви палчета момичета Pav-la,Koprina.
 Пожелавам ви да отворите новата тема  :wink: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #993 -: Ноември 24, 2016, 16:51:46 pm »
Момичета, темата е на 50-та страница вече, заповядайте в новата тема и дано да ни е на късмет  :):
Правим опити за бебе - Тема 9