0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #100 -: Януари 03, 2017, 09:18:43 am »
Добро утро,
Честита нова година на всички,да сте живи и здрави,много лични успехи и успешен финал с пухкави бебенца.

Честито бебче lucrecia

Как сте след коледната и новогодишната трапеза ?
Аз съм добре,първите ми кръвни изледвания и микробиология са перфектни,чакам си втората фетална морфология на 5.01.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #101 -: Януари 03, 2017, 14:59:33 pm »
Здравейте и от мен,
След празниците прекарани на легло почти съм добре,малко ми се гади,малко всичко ми мирише..все такива простотии. Сега вече си ходя в университета и се опитвам да си мисля за пациентите :)
bebeshok0326 ,в коя седмица ти пуснаха изследванията?
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #102 -: Януари 03, 2017, 15:05:18 pm »
Точно в 17,но аз не броя, тези който правих за серклажа в 9г.с. И пак заради него ще правя доста по-често,както ходя и по-често на прегледи(за този месец ще са ми 3 прегледа)
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #103 -: Януари 03, 2017, 17:45:13 pm »
bebeshok0326 не се изразих правилно. Първите изследвания кога ти ги направиха ? Защото на мен ми се объркаха представите. Знам теоретично,че на първият преглед се установява бремеността ,цитонамазка ,ако не е правена скоро и микробиология задължително. А моят доктор досега ме гледа два пъти в 4 и в 5 г.с. и само на ехограф. Може би не се брой за преглед,защото беше в следствие на кървене,но на 5 г.с вече очаквах да ми направи всички изследвания,а той само ме погледна на ехо и ме викна в 7 г.с.
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #104 -: Януари 03, 2017, 20:49:04 pm »
Аз се следя в часна клиника,пакета който аз съм платила доближава много до този от здравна каса (или така си мисля).В него до 24 г.с има включени 2пъти ПКК,1 път микробиология,васерман,кръвна група и глюкоза.Мисля че няма точно определение в коя седмица да се направят въпроса е да е преди 24 г.с
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #105 -: Януари 03, 2017, 21:37:34 pm »
Тотално ми объркваш представите за живота.. :)
Аз като студентка все още си живея в свой собствен свят и знам нещата по учебник. Здравната каса и частните пакети въобще не ги знам кво представляват. Попринцип още в началото е важно да се направи микробиология,за да се избегне преждревременно скъсяване на шийката. Затова смятам още в 7 г.с да си пусна тези изследвания ,пък доктора както си иска да ме гледа.
Иначе евала ти,че си се насочила към частните болници. За мен държавните медицински структури са под всякаква критика.
Успех и многоооо късмет
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #106 -: Януари 03, 2017, 23:02:44 pm »
Никой не може да те спре да си пуснеш каквито и да е било изследвания най-малко заради личното ти успокоение. Другото е зависи кога са ти правени преди това -аз не съм критерии за тези неща защото имам конизация и съм инвитро и преди процедурата си пусках,преди серклажа също( това  ми е 5 микробиология за год.Нормалните жени си пускат най-много на  6 м. микробиология и цитонамска)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #107 -: Януари 04, 2017, 09:33:38 am »
Здравейте! Честита Нова Година!

Лукреция, честито!

Шуши, добре дошла и от мен. Аз също имах кървене и отлепен плоден сак в началото на бременността, но нещата се нормализираха и сега всичко е наред. По повод изследванията - кръвна картина, урина и микробиология ми пуснаха за първи път в 10 или 11 г.с., цитонамазка в 16 г.с. Иначе и аз ходех често на прегледи заради кървенето и отлепянията, но само на ехограф са ме гледали. Ти обаче ако не искаш да чакаш докторът ти да ги назначи, никой не може да те спре да си ги пуснеш, както и Бебешок казва.

Тути, как си ти?

Мира, Цвете и всички останали - надявам се, че сте добре. От Мира и Цветето май скоро очакваме новини :)


*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #108 -: Януари 04, 2017, 11:50:28 am »
Здравейте, момичета!
За много години! Да сте по-здрави и вие и семействата ви, много любов, сбъднати мечти и пухкави бебета!

Дано всички сте добре и да сте посрещнали весело 2017!

Аз вчера бях на последен преглед, на тонове и вече чакаме раждането. Ако до 14-15.01 не родя- вземаме чантата и отиваме в болницата :)
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #109 -: Януари 04, 2017, 16:21:13 pm »
Здравейте и пак за много години на всички здраве, щастие и спокойни дни, придружени с много глъч и усмивки:))))
Ние се прибрахме благополучно вчера към 18,30 и бяхме явно много уморени че днес буквално да 11.00 всички спахме и мързелувахме по леглата, даже синковец и  не искаше много много да става!Иначе съм добре- като изключим че като че ли малко в повече ми дойде като че ли друсането но днес съм ОК, щом пусках прахосмукачка и чистих че.... прахоляци знаете колкото щещ:))
Радвам се че всички сте ок и с новите  попълнения, а скоро чакаме и още!
Пазете се, а по повод изследванията за които питаш  Shushi,
на мен ми ги пуснаха докато лежах в Майчин дом когато разбрахме че едното ембрионче е спряло да се развива.Кръвна картина и урина , Кръвна група(че аз знаех че съм 0+ ама нямах доказателство)Цитинамазка и микробиология, май само Васерман не са изследвали но той не е проблем по принцип да си го пуснеш когато и да е, тоест бях в 12 г.с.А с тия седмици и аз вече се обърках :според ПРМ трябва да съм в 15+6 г.с, според ранната фетална  морфология когато бях на 20.12.2016 съм била в 14+0 г.с, с поред моя доктор на прегледа на 29.12.2016 според всички изчисления и замервания на плода съм била тогава в 15+4 г.с.Иди че разбери кой как ги смята и кое е  вярно :)))))
Сега и аз другата седмица съм на преглед та да видим там УЗИ каквоще покаже колко сме големи и в коя седмица съм:))А според мен даже до края на месеца трябва и биохимичния скрининг вече да пусна като се надявам вече резултатите да са абсолютно реалните вече(че втората точица почти не се вижда резорбирала се е )Мира , Цвете чакаме новини, Дреим он  как си ти ?
Поздрави и  спокойни почивни дни на тез които почиват
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #110 -: Януари 05, 2017, 14:58:41 pm »
Добре съм, Тути, благодаря, че питаш! :) Радвам се, че и ти си очевидно добре, щом чистиш :)

Аз допреди малко правих една тренировка за бременни, много добре ми дойде и се почувствах страхотно. Докторката ми разреши още през декември да започна да правя подходящи упражнения, но аз отлагах - баща ми ми беше на гости, а той хич не ги разбира тези работи. За него е ерес да се правят каквито и да е упражнения по време на бременност, ако ще и 100 кг да стана - това е за предпочитане. Та не исках да обикаля и да ми мрънка как ще увредя трайно и себе си, и бебето, и чаках да си замине.

Извън това нямам новини. На преглед съм на 17 януари и тогава ще видим бебо как се развива. А, не знам дали се похвалих, но го усещам вече. Та това от мен.

Мира, как си ти?


*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #111 -: Януари 05, 2017, 21:31:09 pm »
Здравейте
DreamOn,браво за упражненията.
Аз днес се свързах с моята гинеколожка по повод жълтеникаво течение от седмица. Просто вече се обърках кое е нормално и кое не е. Тя ме посъветва да взема полижинакс за 6 дни. Малко ми е странно да си слагам вагинални глобули,защото с това зацапване преди две седмици,съм се шашнала все още. Не пожела да ми вземе микробиология,защото така или иначе след седмица съм при нея. Кажете какво мислите за това течение ?
Любовта е сила !

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #112 -: Януари 05, 2017, 21:52:27 pm »
Shushi18, нормално е да се пуснат микробиологични изследвания. Не е нормално да се не предлагат изследвания, особено когато има оплаквания. Допустимо е да се прилага лечение само след вземане на проби за обичайните заподозрени (аеробни микроорганизми, хламидия, трепонема, гонококи) и в периода на изчакване на резултатите, за да облекчим симптомите.

Нормалните неща можеш да прочетеш тук - Програма "Майчино здравеопазване" и Женска консултация. Скоро ще кача и брошура за проследяване на бременността.

Ако нещо не е ясно, питай. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #113 -: Януари 06, 2017, 17:50:47 pm »
Привет,

Дойде дългоочаквания ден. Днес се появи на бял свят нашата сбъдната мечта - Виктория! ❤❤❤

Благодаря ви момичета, че бяхте до мен по дългия път, че ме подкрепяте и се вълнувате заедно с мен.

Стискам палци за всички ви за леки и спокойно оставащи месеци от бременността!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #114 -: Януари 06, 2017, 18:44:15 pm »
Честита дъщеричка! Нека бъде усмихната, здрава и много щастлива. На теб бързо възстановяване!

През бременността казаха ли ти пола или беше изненада?
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #115 -: Януари 06, 2017, 18:57:39 pm »
Честита заслужена награда Мира.Бъдете живи и здрави и се наслаждавайте на всеки миг.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #116 -: Януари 06, 2017, 20:07:02 pm »
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #117 -: Януари 06, 2017, 20:50:03 pm »
Mirracles
Честито :) да ви е живо и здраво златното детенце  :) нека я цялото ви семейство отсега нататък има само радост :) страхотни новини ,накара ме да се усмихна, а така бях яхнала метлата :)
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #118 -: Януари 07, 2017, 11:12:36 am »
Здравейте, момичета!
Честито на всички настоящи и бъдещи мами!
И аз влизам предпазливо в тази темичка. С някои от момичетата се познаваме, а за другите ще се представя. В 6гс съм след първи инвитро опит. На 22 декември имах трансфер на 2 ембриончета, но на прегледа на 3 януари се видя едно плодно сакче. На 31 декември получих леко кървене, което беше по-различно от имплантационното.
Като цяло се чувствам добре и нямам много оплаквания, но някакъв вътрешен глас ме принуждава да я карам по-спокойно. Ходя на работа и се виждам с приятели, но все гледам да си тръгна първа, да си легна рано, да не танцувам и тн. В началото, когато видях чхг бях на 107-то небе, щастие и оптимизъм ме заливаха! Но в друг форум, в друга тема, побързаха да ме попарят и ми обясниха как е неразумно да се радвам от толкова рано. От тогава съм по-ниска от тревата.
Все пак се престраших да влезна тук с надеждата да си споделяме позитивна енергия и искрена подкрепа.
На всички пожелавам една усмихната и радостна година!
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #119 -: Януари 07, 2017, 12:09:09 pm »
Привет момичета,
Мirracles честита дъщеричка  да Ви е жива и здрава и радост да носи:):):):)
DreeamOn, и аз усещам малкото човече още след феталната морфология на 20.12, за мен не е странно  да е по рано отколкото при  първа бременност, се оказа след консулт с лекаря.И е много приятно чувство - ти как го усещаш- леко затопляне- гъделичкане там където са движенията в момента и особено когато се въртя от дясно ляво е много странно като изсипване:) хахах
Shushi след като другата седмица си при нея тя ще ти каже макар че съм напълно съгласна с Мели че по телефон не се лекува.
Бебешок как мина феталната на 05,01 всичко е наред нали, и на мен до края на януари ми предстои БХС и  втора фетална.
Почивайте и се наслаждавайте у дома на топло на снежната приказка на вън.
Прекрасен уикенд на всички и добре дошли на Уоли и Нани