0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #360 -: Март 09, 2017, 11:16:32 am »
Momiche_f тук вече не знам,но Марси или някой друг може да помогне.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #361 -: Март 09, 2017, 11:40:52 am »
БТ се влияе от много фактори - спокоен/неспокоен сън, въртене, температура в стаята и прочие , за това от една единствена стойност не може да се направи заключение :) Не се притеснявай за днес, по-скоро се гледа в дългосрочен план как се движи БТ  :) Стискам палци да се задържи висока :) :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #362 -: Март 09, 2017, 13:52:55 pm »
Здравейте момичета. Аз правих сега тест и е с един голям червен - . :( Знаех си че така ще стане.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #363 -: Март 09, 2017, 13:55:03 pm »
Kikcheto имай още мАлко надежда може теста да не отчита щом няма цикъл има надежда някой така беше казал.Успех,мила!💋
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #364 -: Март 09, 2017, 14:05:26 pm »
Не се притеснявай, може още да не засича. На мен гинеколога ми каза като ми закъснее, да чакам 10 дена след закъснението и тогава вече са ида до него.
Изчакай още малко и пак направи тест за, стискам палци :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #365 -: Март 09, 2017, 14:06:43 pm »
Купих 2 теста. След колко дни да направя втория ако не ми е дошъл МЦ ? 2-3? И още едно питане. Когато сте се гушкали и е било към 12 вечерта кл го пишете в графиките си? ако е имало гушкане например на 10ти вечерта към 11-12 часа за 11 ли го отбелязвате на графиките си?
« Последна редакция: Март 09, 2017, 14:18:59 pm от Kikcheto »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #366 -: Март 09, 2017, 14:30:13 pm »
Кикче, след 2 дена пробвай пак за по-сигурно. Чудесно е, че не ти идва цикъла.Явно овулацията ти е била по-късна.
Аз почнах да се побърквам, постоянно чакане, вълнение, станало ли е този месец или не е, избива ме на рев. От вчера ме избиха много ситни пъпчици по лицето, имам розацея, но толкова зле не съм била, а сега се опитва да ме хване и цистит. :( В понеделник ми е датата за МЦ, но дотогава няма да издържа и ще направя теста по-рано.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #367 -: Март 09, 2017, 19:46:27 pm »
А по отношение на гушкането, сега трябва ли пак да го правим тези дни, защото ни се искаше малко почивка и разреждане на гушкането
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #368 -: Март 09, 2017, 20:53:49 pm »
А по отношение на гушкането, сега трябва ли пак да го правим тези дни, защото ни се искаше малко почивка и разреждане на гушкането
Според тестовете ову е минала.. така че можеда вземете малко почивка :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #369 -: Март 09, 2017, 23:09:21 pm »
Честит празник на патерици, момичета, бъдете много обичани щастливи!
Мен вчера ми беше едно такова много криво и ревливо още със ставането...
Днес ми излезе цитото най-накрая, 2ра степен, било наред всичко според АГ, поуспокоих се.
Сега имам един въпрос обаче, малко е шантав, ама...
Та, още от 8ми ден на цикъла ми тече един секрет, който първо беше прозрачен и лепкав, после прозрачен и разтеглив като суров белтък, после стана воднист и на моменти е белезникав като разбит белтък, ама много, много по-течен. Днес ми е 29ти ден от цикъла, още си продължава този секрет, остана си течен, първоначално мислех, че е заради подготовката за овулация, но след като  стана ясно, че е бил ановулаторен месец, не намирам логика в това и взех, че си сътворих едно безумно обяснение за себе си и се чудя дали има логика в него или е абсурдно. Възможно ли е според вас, заради все още задържания фуликул след МЦ миналия месец, организма постоянно да се заблуждава, че предстои овулация и произвежда цервикален секрет постоянно? Или ще трябва и микробиология да пускам...

P.S. Аз вече чакам до седмица максимум да ми дойде МЦ все пак за този месец и с надеждата, че фуликулът ще се спука този път...
« Последна редакция: Март 09, 2017, 23:27:33 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #370 -: Март 10, 2017, 12:48:05 pm »
На мен ми дойде МЦ ... :( Такава надежда имах че този месец ще стане... Късмет ви пожелавам и дано на вас не ви дойде.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #371 -: Март 10, 2017, 12:53:23 pm »
На мен ми дойде МЦ ... :( Такава надежда имах че този месец ще стане... Късмет ви пожелавам и дано на вас не ви дойде.

Няма нищо  :balk_64: Не е било времето, просто бъди спокойна и не спирай да мислиш положително, ще дойде времето :)
На мен предполагаемата дата ми е другата седмица в събота, но понякога идва по-рано, така че има още време.
Момичета, попаднах на една статия, на която пише, че тестовете за ову се правят със сутрешната урина, пък във форума съм чела коментари, че не се правели тогава.
http://www.zachatie.org/planirane-na-bremennost/791-как-да-забременеем
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #372 -: Март 10, 2017, 13:10:06 pm »
Kikcheto ,мила не си сама.Дано всички имаме късмет и другия месец само +++ от всички.Успех на тези,които чакат.😊😊😊
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #373 -: Март 10, 2017, 13:29:44 pm »
Момичета, четете листовките, които да в кутиите на тестовете за О.
Обикновените лентички се правят следобед, но има и такива, които се правят и с първата сутришна урина ( http://uk.clearblue.com/clearblue-ovulation-test-range/clearblue-digital-ovulation-test-with-dual-hormone-indicator ).
За мен е много важно да се проверява по поне 2 начина- тестове, БТ, фоликуметрия, цервикална слуз и тн.
Също така, поне според мен, ако мине един период от време(6-7м. до година), в който засичате О., но не се получава бременност, трябва да се направят базата изследвания-хормони на 3ти ден, спермограма в специализирана клиника, цветна снимка и посткоитален тест ( тест на Хюнер). Посткоиталният тест е не по- малко важен за мен от спермограмата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #374 -: Март 10, 2017, 14:36:16 pm »
На мен ми дойде МЦ ... :( Такава надежда имах че този месец ще стане... Късмет ви пожелавам и дано на вас не ви дойде.

Прегръщам те, Кикче! Искрено се надявах, че е станало този месец, но стискам палци следващия да ни зарадваш. :bighug: Успех на всички, чакаме си двете чертички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #375 -: Март 10, 2017, 16:35:38 pm »
Благодаря за разяснението, pav-la :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #376 -: Март 10, 2017, 18:35:54 pm »
Днес усещам едно като напрежение в корема или тъпа лека болка, не знам как да го обясня. Пък имам още седмица до предполагаемия цикъл. По-предния месец така седмица по-рано усещах напрежение  пак, но тогава ме и болеше корема, все едно, че ще ми идва. До сега такова нещо не ми се беше случвало толкова отрано да ме боли и тогава мислех, че бебето е станало, но уви, дойде ми тогава. Дано сега пак не е по същия начин :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #377 -: Март 10, 2017, 21:27:05 pm »
momiche_f дано тази болка да е бременна болка :)    Момичета имам аз едно питане. Искам да ви кажа че ако поста ми е неприемлив гнусен и тн ще го изтрия обещавам, но трябва да знам. Днес на обяд дойде МЦ...следобяд започна много ама много да ме боли корема като чели само матката. Легнах с малката уж да я приспивам и си викам че и аз ще дремна но уви...страшно започна да ме боли, а аз търпя много на болка, рядко пия обезболяващи ама сега станах и пих аулин... след 2часа станах и отидох до тоал... и какво да видя... малко кръв с един малък съсирек и нещо като "кожа" не беше и слузесто... с червени и бежовокафяви отенъци.. та от обяд до сега 2 превръзки само съм ползвала... аа принципно съм като река... Дали не е имало нещо пък да е приключило днес? Дали да отида на док в понеделник или няма нужда? Моля извинете ме ако е гадно написаното.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #378 -: Март 10, 2017, 21:54:16 pm »
Kikcheto дано не е това,което си мислиш,но попринцип аз бих отишла на лекар ако имам тамива съмнения,за да видя всичко наред ли е.Успех в другия цикъл.😊
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #379 -: Март 11, 2017, 06:45:29 am »
Момичета, моля да ми дадете съвет, в четвъртък имах тежък цистит, взех но-шпа и норенал, вчера бях по-добре, но тази нощ от 3 часа съм с нетърпими болки в десния яйчник и кръста в дясно. Взех но-шпа, поотминаха за малко болките и след 3 часа отново, много са силни. Лошо ми е. В понеделник по принцип ми е датата за МЦ, надявам се да не идва. Мисля да отида на лекар, но едва ли нещо ще се види на този етап. Ходя в Щерев, но в събота нямам идея, дали ще има лекар или да отида в Пирогов. Нетърпими са болките.