0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #320 -: Март 06, 2017, 15:46:15 pm »
Добре е да започнеш от първия ден на цикъла и да спазваш стриктно часовете,тъй като температурата е доста променлива
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #321 -: Март 06, 2017, 16:02:05 pm »
Искам просто информативно да видя, от доста време четох, че и този метод може да се приложи, но ми се струваше сложен.
Утре сутринта ще измеря и ще пиша, а по-късно ще видя овулацията :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #322 -: Март 06, 2017, 18:17:09 pm »
Ето резултата днес. Как да го тълкувам?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #323 -: Март 06, 2017, 19:05:11 pm »
Momiche_f днес е - щом чертата не е на цвят като контролната или по-тъмна е -.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #324 -: Март 06, 2017, 19:54:29 pm »
Momiche_f днес е - щом чертата не е на цвят като контролната или по-тъмна е -.
Да, да, това го знам, мисълта ми е, че вчера беше положителен, а днес като е отрицателен, означава ли, че е имало овулация?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #325 -: Март 06, 2017, 20:20:45 pm »
Според мен не пропускайте и тази вечер  :bed: за по сигурно. Явно фоликула се е пукнал и има айце.. така си мисля аз де. Успех.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #326 -: Март 06, 2017, 20:23:02 pm »
Попринцип нали знаеш,че тестовете за ову показват покачване не lh хормона ,не кога е ову тъй,че теста днес си е наред и означава,че след + тест ову ще настъпи до 48 часа,което от своя страна значи,че твоята ову може да е минала,а може и да е днес или утре най-късно,тъй че се гушкайте поне още 2 дни.Успех.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #327 -: Март 06, 2017, 20:49:50 pm »
Благодаря ви :)))
Днес ще направя тест за овулация, а късно ли е утре сутринта да меря базална температура, до сега не съм мерила, но имам обикновен дигитален термометър и мисля ректално под мишницата да пробвам?

momiche_f, ако решиш да мериш базална температура, по-добре е ректално или вагинално, не под мишницата (аксиларно). Някои момичета мерят орално, но е по-неточно, най-добре ректално или вагинално. Измерването се прави сутрин непосредствено след събуждане (преди ставане от леглото, след поне 3 часа сън), приблизително по едно и също време. Ако използваш живачен термометър (или галиев) се държи около 10 мин., а дигитален около 3-4 мин. след сигнала. Успех в този цикъл!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #328 -: Март 06, 2017, 21:22:27 pm »
Благодаря на всички за разясненията :) Ние си се гушкаме  :oops: :D
Утре ще меря вагинално тогава :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #329 -: Март 07, 2017, 00:31:02 am »
Радвам се, че сте положително настроени всички, това е много важно, за да станат нещата!
Аз за съжаление не го мога това вече, с детенцето ни си отиде голяма част от мен и въпреки, че
много пъти опитах да се успокоя, 10 месеца по-късно проблемите продължават и не спират, а така не виждам как ще се получат нещата.
Не е справедливо за никоя да среща трудности да зачене или да загуби дете, защото да дадеш живот е най-хубавото нещо и всяка жена има право на това щом го иска с цялата си душа и сърце!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #330 -: Март 07, 2017, 07:16:15 am »
Добро утро! Поради това че ще меря за първи път базална температура, снощи се събуждах 2 пъти, първият път като се събудих реших да меря, показа 36,5, тогава погледнах часа, оказа се 2 часа. Заспах и пак се събудих. Мерих, отново беше същата. Часът беше 4 без нещо. Като се събудих отново, беше вече светло и предположих, че е около 7 часа. Мерих два пъти, и двата пъти показа 36,8. Погледнах часа, беше 7 без 20. Повече не съм мерила. Главата отпред ме заболя като се събудих. Дали се е пукнал фоликула?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #331 -: Март 07, 2017, 07:18:28 am »
Viatal, за всяко нещо си има причина. Не се притеснявай, и твоето бебче ще дойде, вярвай и мисли положително. :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #332 -: Март 07, 2017, 12:50:58 pm »
Пожелавам на всички чакащи чудото, близките 9месеца МЦ да не видите! <3
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #333 -: Март 07, 2017, 13:03:43 pm »
Благодаря!
Някой ще може ли да ми разясни, по-горе писах за базалната температура.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #334 -: Март 07, 2017, 13:26:59 pm »
Добро утро! Поради това че ще меря за първи път базална температура, снощи се събуждах 2 пъти, първият път като се събудих реших да меря, показа 36,5, тогава погледнах часа, оказа се 2 часа. Заспах и пак се събудих. Мерих, отново беше същата. Часът беше 4 без нещо. Като се събудих отново, беше вече светло и предположих, че е около 7 часа. Мерих два пъти, и двата пъти показа 36,8. Погледнах часа, беше 7 без 20. Повече не съм мерила. Главата отпред ме заболя като се събудих. Дали се е пукнал фоликула?

momiche_f, отбележи днес 36,8 и утре измери отново приблизително в същия час. Не съвсем на минутата, но в рамките на около половин час примерно. Когато проследявах базална температура, обикновено измервах около 8.00- 8.30ч., защото това беше подходящият за мен час. Не се притеснявай, ако в началото не се получи в определен час, постепенно ще усетиш кога ти е най- удобно без да те натоварва.
Относно дали фоликулът се е спукал. Температурата след овулация започва да се повишава, в някои случаи рязко, в други - постъпателно за 2-3-4 дни. Тъй като това ти е първо измерване, нямаме база за сравнение, за да кажем дали се е повишила. По-скоро си мисля, че О. е настъпила и БТ е започнала да се повишава, но нека да видим утре и другиден какви ще са стойностите.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #335 -: Март 07, 2017, 13:53:04 pm »
Добро утро! Поради това че ще меря за първи път базална температура, снощи се събуждах 2 пъти, първият път като се събудих реших да меря, показа 36,5, тогава погледнах часа, оказа се 2 часа. Заспах и пак се събудих. Мерих, отново беше същата. Часът беше 4 без нещо. Като се събудих отново, беше вече светло и предположих, че е около 7 часа. Мерих два пъти, и двата пъти показа 36,8. Погледнах часа, беше 7 без 20. Повече не съм мерила. Главата отпред ме заболя като се събудих. Дали се е пукнал фоликула?

momiche_f, отбележи днес 36,8 и утре измери отново приблизително в същия час. Не съвсем на минутата, но в рамките на около половин час примерно. Когато проследявах базална температура, обикновено измервах около 8.00- 8.30ч., защото това беше подходящият за мен час. Не се притеснявай, ако в началото не се получи в определен час, постепенно ще усетиш кога ти е най- удобно без да те натоварва.
Относно дали фоликулът се е спукал. Температурата след овулация започва да се повишава, в някои случаи рязко, в други - постъпателно за 2-3-4 дни. Тъй като това ти е първо измерване, нямаме база за сравнение, за да кажем дали се е повишила. По-скоро си мисля, че О. е настъпила и БТ е започнала да се повишава, но нека да видим утре и другиден какви ще са стойностите.

Добре, благодаря ти, marsi :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #336 -: Март 07, 2017, 20:05:37 pm »
Здравейте,момичета :D
Отдавна не съм писала,но ви четях.
Бях изпаднала в мрачни мисли дълго време.
Ето ме отново,да ми дадете сили,да дам и аз на вас ако мога.
През времето в което ме нямаше,успях да направя ЦС,а ми предстои и инсеминация.
Опитвам се да вярвам,че този път ще стане чудото,което ми се струва така нереално. :?
Нека това да -е нашия месец,на всички нас.Стискам палци :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #337 -: Март 07, 2017, 20:36:07 pm »
Базалната температура се измерва 7-7 и 30 но 8 и 9 сутрента вече е късно и  каквото сте имерили то е невалидно  8O
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #338 -: Март 07, 2017, 21:00:07 pm »
Базалната температура се измерва 7-7 и 30 но 8 и 9 сутрента вече е късно и  каквото сте имерили то е невалидно  8O
Невярно!
Мери се по едно и също време приблизително, до колкото е възможно и след минимум часове сън. А дали ще е е в 7, 8 или 9 часа не е важно.
f-че, ти ги отричаш тези методи, и въпреки това пак влезе в "компетенция".  8)

Елица, спермограмата подходяща ли е за инсеминация?
« Последна редакция: Март 07, 2017, 21:05:05 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #339 -: Март 07, 2017, 21:01:14 pm »
F_32 чак пък невалидно не мисля.Марси вече има дечица очевидно не е невалидно!Хубаво е да се мери по-рано към 7 най-късно 8,но и 8:30 не е късно то темп ако се е повишила от предния ден ще си е повишена и на другия при това,че се мери по 1 и също време всеки ден не виждам как ще е невалидна.9 е късно да ,но до 8:30 мисля ,че е приемлив час.Аз съм чела статии,в които пише ,че трябва да се мери по 1 и също време и никъде не пише ,че 8:30 е късно.