0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #380 -: Ноември 10, 2017, 16:19:55 pm »
Здравейте.Предполагаемата ми овулация трябва да е на 04.10 ,меря си базална температура тя варира между 39,8 -39,9 . Днес си е премерих беше 37,1 възможно ли е да съм с късна овулация иначе от 3.10 всеки ден правим опити със съпруга ми.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #381 -: Ноември 11, 2017, 09:11:34 am »
...........
Трябваше да ми дойде на 30, но не ми дойде тогава, а на 1 Ноември и за пръв път в живота ми беше само 4 дни! Изключително оскъдно розовеникаво течение, което на 4 ден съвсем спря. Гаденето обаче не спира. Към него прибавям и ужасни болки в кръста, както и странни усещания, които не мога да опиша точно като болки, в корема. Направих си 2 теста, но и двата са отрицателни. Чудя се дали имам някакъв проблем, дали съм бременна, дали да се радвам или притеснявам, и изобщо какво да правя, защото тази ситуация е непозната за мен и честно казано се чувствам като в небрано лозе. Чета из нета, че е възможно при късна овулация да ти дойде първият цикъл след забременяването, но защо тогава тестовете са отрицателни? Моля, посъветвайте ме дали и кога да си направя нов тест или ако имам някакъв друг проблем, за какво да внимавам и за какви симптоми да следя? За протокола - живея в чужбина и тук такива кръвни тестове и т.н. не се правят на който когато му скимне, т.е. никой няма да ми направи такъв, само защото аз така искам. Благодаря предварително на всеки, който би се включил с мнение и се извинявам за дългото писане.
Забравих да кажа, че обикновено преди цикъл гърдите ми са ужасно болезнени и твърди, а този път бяха меки и нямаше никаква болка. За сметка на това, от 3 дни насам ги усещам натежали и напрегнати, което за няколко дни след цикъл е абсолютно ненормално за мен.

Здравей, Almita!
Днес е 10-ти ден от новия цикъл, принципно би трябвало уринният тест да отчете, ако има бременност, но както и ти си написала, при по-късна овулация е възможно тестът да не е уловил все още ниските нива на ЧХГ в урината. Може да пробваш отново след 2-3 дни, най-добре е уринните тестове да се правят с първа сутрешна урина (нивото на ЧХГ в урината е по-високо), а ако тестваш през деня, да е след два-три часа въздържане от прием на течности.
Жалко че няма възможност за кръвен тест, той щеше да даде категоричен отговор дали има бременност. Другият вариант е чрез ехографски преглед да се провери дали е бременност или друго (примерно задържан фоликул, киста).
Принципно плодно сакче може да бъде регистрирано с вагинален ехограф около десет дни след закъснение, но при по-късна овулация би трябвало да се изчака повече.
Там има ли възможност за ехографски преглед? УЗ преглед, евентуално след около седмица, би трябвало да даде отговор дали е бременност или друго.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #382 -: Ноември 11, 2017, 09:29:05 am »
Здравейте.Предполагаемата ми овулация трябва да е на 04.10 ,меря си базална температура тя варира между 39,8 -39,9 . Днес си е премерих беше 37,1 възможно ли е да съм с късна овулация иначе от 3.10 всеки ден правим опити със съпруга ми.
Здравей, Keittt! Може би си имала предвид 04.11, така ли е?
Принципно падане на базалната температура за един ден не е проблем, възможно е утре отново да се повиши.
Ще бъде по-лесно за коментар, ако добавиш снимка на графиката си.
Или да си направиш регистрация в овулационния календар на Зачатие и да сложиш линк към графиката в подписа си.
Указания за работа с овулационния календар .
За копирането на линк към графиката в подписа:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Необходимо е също в настройките да се маркира графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените


Това е подфорумът за коментар на графики  http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #383 -: Ноември 11, 2017, 10:02:35 am »
Много благодаря за отговора, Marsi! Значи според теб има възможност и да съм бременна? Ох, надявам се да си права и всичко това да е заради бременност.  Аз се филмирам заради цикъла и отрицателните тестове, и си мисля,  че ми има нещо друго, нещо лошо, някакъв здравословен проблем... :(
И така, по същество - за ехограф по желание също е трудно,  така че засега ще изчакам, следвайки твоя съвет. :) След още няколко дни ще си направя нов тест, и ако и той е отрицателен, просто ще отида на лекар заради болките в кръста, пък там вече, в хода на прегледа и разговора, ще споделя, че имам и други притеснения. Много благодаря още веднъж.  :) Когато има развитие ще пиша, да кажа какво се случва с мен.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #384 -: Ноември 11, 2017, 10:57:46 am »
Много благодаря за отговора, Marsi! Значи според теб има възможност и да съм бременна? Ох, надявам се да си права и всичко това да е заради бременност.  Аз се филмирам заради цикъла и отрицателните тестове, и си мисля,  че ми има нещо друго, нещо лошо, някакъв здравословен проблем... :(
И така, по същество - за ехограф по желание също е трудно,  така че засега ще изчакам, следвайки твоя съвет. :) След още няколко дни ще си направя нов тест, и ако и той е отрицателен, просто ще отида на лекар заради болките в кръста, пък там вече, в хода на прегледа и разговора, ще споделя, че имам и други притеснения. Много благодаря още веднъж.  :) Когато има развитие ще пиша, да кажа какво се случва с мен.
Без преглед може само да се предполага, различни може да са причините за тези усещания, както евентуална бременност при по-късна овулация, така и други (задържан фоликул, киста, възпаление....), при прегледа би трябвало да се изясни, може да се наложи някакво допълнително изследване (микробиология, изследване на хормони.... каквото лекарят прецени). Няма нужда предварително да се настройваш, трябва да се потърси причината чрез необходимите изследвания. Предложих прегледът да е след около седмица, тъй като при евентуална бременност е по-вероятно тогава да се види плодното сакче. Но ако болките се засилят, редно е по-скоро да потърсиш мнение на специалист, може би някакъв спешен център, ако състоянието се влоши рязко. Не искам да те плаша, но е добре все пак човек да има готовност за различните варианти. Жалко че там нямате възможност за кръвен тест (beta-hCG test), по време на прегледа коментирай с лекаря това изследване евентуално, макар че и ехографският преглед би дал яснота.
Дано да е това, което желаеш! И пиши! :)

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #385 -: Ноември 11, 2017, 12:09:09 pm »
Ще пиша обезателно, какъвто и да е резултатът. :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #386 -: Ноември 14, 2017, 17:54:41 pm »
Здравейте момичета.Имам въпрос към тези който са запознати или им се е случвало.Този месец М беше на 29.10 Засякох овулация на 5-6.11  Странното е че на на 12 вечерта получих зацапване.много слабо.беше кръв но само няколко капки.на следващият ден червеният свят беше вече тъмно кафяво  и го имаше само на тоалетната хартия.до вечерта и то изчезна.днес няма и помен.От няколко години не се пазим  и няма резултат :( незнам това зоцапване как да го разбирам.за първи път ми се случва  нещо подобно и то 7 дена след О. Чувала съм за такова зацапване и бременост но не ми се вярва ,защото БТ е много ниска 36,6  а знам че трябва да е мн по висока.Очаквам следващ сикъл на 22-23.11.помагаите.как мислите на какво може да се дължи
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #387 -: Ноември 16, 2017, 09:12:19 am »
Nia 1 аз не съм много веща по въпроса с БТ и за нея нищо не мога да ти кажа, но за зацапването съм чела, че може да се получи, когато оплодената яйцеклетка се  закрепва за матка ( това е около седмица след О) може да се получи такова зацапване. Тъй че стискаме палци да е заради. Само не искам да те подвеждам и давам напразни надежди, просто казвам че така съм чела.. Може ако имаш възможност да потърсиш и да почетеш...
Успех и стискам палци.
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 09:17:00 am от Слънцемое »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #388 -: Ноември 16, 2017, 13:23:13 pm »
Това зацапване  може би е имплантация, стискам палци  :wink:
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #389 -: Ноември 16, 2017, 22:58:30 pm »
Благодаря ви момичета.исками се наистина да е инплантасия.течението както казах спря .но след два -три дена  от снощи ми се появи нещо като бяло течение премесено с бежав цвят което се изпари за няколко часа.незнам какво се случва но най-вероятно ще е киста или подраняващ сикъл :(
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #390 -: Ноември 17, 2017, 10:16:33 am »
Здравейте на всички! :) Нов потребител съм и се извинявам предварително ако темата не точно за тук! :oops: Сполетя ме нещо което ме безпокой и имам нужда от вашето мнение,този месец МЦ ми закъсня с 14 дни!Трябваше МЦ да е тук на 03/11/ но чак днес пристигна 17/11.Цикъла ми е редовен случва се да закъснее с 1,2 дни но последно време беше като по часовник!Правих тест за бременност на 8-я ден от закъснението и беше отрицателен! Имах ужасно подуване на корема,леко гадене, болки в корема и в дясно,както и ужасно много газове,едната ми гърда щеше да се пръсне от напрежение и болка при допир :oops: Ще се радвам да споделите дали някой от вас е изпадал в токова положение! :balk_81:
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #391 -: Ноември 22, 2017, 19:32:55 pm »
Здравейте, момичета. Трябва да ми дойде след 2 дни, но съм нетърпелива... и тази бледа чертичка! Ще се побъркам :) А е много желано бебе :)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #392 -: Ноември 22, 2017, 21:02:34 pm »
Daniella07, и аз виждам бледа втора черта  :), браво, това е положителен тест! След два дни може да направиш още един тест, би трябвало чертичката да стане по-наситена. Дано всичко е наред!  :)

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #393 -: Ноември 22, 2017, 22:08:33 pm »
Daniella07, браво! Много хубава чертичка. Успех!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #394 -: Ноември 24, 2017, 01:13:54 am »
Здравейте , искам да Ви попитам дали съм бременна и кога най- рано мога да си направя кръвен тест , както и според Вас кога ако е факт могат да бъдат усетени сиптоми на бременност вече след една прекарана такава ?
Цикълът ми е с продължителност от около 34 дни , съмнявам се ако нещо е станало е било в периода на 16 ноември ( особено на тази дата )и последвалите два дни след това , не използвам тестове за овулация според app приложението би трябвало да съм била около този период в овулация ( от 14 ноември нататък ) , последната дата на цикъл 26ти октомври .
Та според Вас ?
Пропуснах да кажа от ден - два имам силни болки в кръстта и усещането че всеки момент ще ми дойде .
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #395 -: Ноември 24, 2017, 09:31:59 am »
Здравей MissLy.Кръвен тест можеш да си направиш 4-5дни преди цикъл или 10 дни след доказана О.Симптомите за бременност при всеки са различни,но на този етап е рано да усещаш такива.При много момичета те наподобяват ПМС
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #396 -: Ноември 24, 2017, 10:10:41 am »
Най-рано от 26ти нататък , така ли ?

Много ти благодаря за отговора , все пак ще ви държа в update , когато ми излязат ЧХГ нивата .
Попитах за симптомите за бременност , защото навсякъде чета че при втора такава е по-различно , аи след раждането цикълът ми и ПМС синдромите ми се промениха изцяло , тоест нямам такива почти преди , затова болката в кръстта ме притеснява .
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #397 -: Ноември 24, 2017, 11:49:02 am »
Да,добре е да е тогава.Ти не си сигурна кога е О,не можеш да разчиташ на приложение,може да е била по-късно,а и самата имплантация може да е по-късна,а И да си е била тогава.
Относно симптомите,знаеш организма не е машина,не можеш да разчиташ на тях на този етап.Възможно е да е от много неща
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #398 -: Ноември 24, 2017, 14:06:14 pm »
Никога не съм засила О.
Понеже ми е притеснено още сега уикенда ще си пусна едно ЧХГ
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #399 -: Ноември 26, 2017, 21:50:05 pm »
Здравейте ,

не успях да си пусна ЧХГ но имам СЛЕДНИЯ ВЪПРОС
направих си тест за бременност на Престо , НА 30тата минута след като си го направих и показа отрицателен , се появи много-много бледа втора черта , има ли шанс да съм бременна изобщо , но да е много рано да се регистира като такава ?
Моля Ви за отговор !