0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #760 -: Януари 18, 2017, 16:28:41 pm »
Леле, нямат свършване тези именни дни през януари  :D

Ако всичко е наред, другата седмица трябва най-накрая да си взема бръмката, с която се харесахме  :P и по улиците ще се появи поредната опасна жена-шофьор...  :wink:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #761 -: Януари 18, 2017, 16:51:00 pm »
Честит Атанасовден! Честито на всички именици, да са живи и здрави!
И да почерпя за имения ден на моята половинка. Наздраве! :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #762 -: Януари 18, 2017, 17:44:53 pm »
Теди, да ти е жив и здрам именика! И много да те слуша  :wink:
Рачо, хич, ама хич не я харесвам зимате. Просто през прозореца, до горящата печка, беше красиво. Но наистина ми писна от нея и искам да си ходи.
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #763 -: Януари 18, 2017, 19:13:34 pm »
Теди, честит имен ден на половинката ти!

И при вас ли е така затрупано като в Хасково?
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #764 -: Януари 19, 2017, 07:18:40 am »
Добро утро , мили раздумковци  :D

Хубав четвъртък ви пожелавам!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #765 -: Януари 19, 2017, 09:05:19 am »
Добро утро, банда!
Кафе имаме, време е за закуска:



Даже не ми се говори за времето навън - вали сняг. Пак. Не е много студено, но си вали- ситно и силно. Успях да ида с моите хора до у-ще, да заведа малката и да ѝ купя купони за стола. Изненадващо бях първата там, може би раничко сме отишли. Но понеже си има доста сняг из двора, Кънчо не може да вкарва колата в гаража и тя си стои на двора. И днес се оказа, че нейната врата замръзнала. За пръв пъ тая година.
Сега ги слушам по тв че 2016 била най-горещата заради глобалното затопляне. Викам си „абе тия бъзикат ли се с мен?“

Лек четвъртък!
« Последна редакция: Януари 19, 2017, 09:08:33 am от Pesheck »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #766 -: Януари 19, 2017, 09:18:09 am »
Добро снеговалежно утро.
Благодаря за честитките, момичета!

И при вас ли е така затрупано като в Хасково?
Смайли, ако въпросът е към мен - да, затрупани сме. При нас вали сняг вече трети ден почти непрекъснато и си трупа значително. Само за днес дават да навали нови 20 см. 8O
Почистени са само главните улици, а вътрешните и край блоковете е кошмар.
Пожелавам ви лек и безавариен снежен ден!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #767 -: Януари 19, 2017, 09:26:29 am »
Добро утро!  :)

И при нас вали. Успокояващото е, че синоптиците прогнозират валежите да са само днес, в следващите дни - слънчево, пък да видим дали ще познаят.

Смайли, браво на теб  :), каква кола си взе?

Теди, със закъснение да ти честитя празника, бъдете живи и здрави!  :)

Хубав ден на всички!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #768 -: Януари 19, 2017, 11:10:03 am »
Здравейте на всички!
Нещо се отплеснах напоследък, но само с писането, чета си ви редовно :)

Смайли, роднините в Хасково казват, че това е най-истинската зима, която са виждали от години насам. Баща ми я оприличава на зимата на моето раждане - едва са си стигнали вкъщи от болницата. Затова пък, племенницата е на седмото небе - сън не я хваща, за да стане сутрин и да преджапа през снега до яслата :lol:. Иначе с дни не спира да вали при тях и трупа ли, трупа.
На мен също ми е като зимна приказка навън, но ми тежи това, че не мога да излизам често и по много, както преди. При последното излизане щях да вирна краката върху една пешеходна, защото като стъпиш на бялата боя, която е покрита със сняг, си като на ледена пързалка. А сега най-важното е да пазя "наследството" :D

Теди, Честит празник на половинката и семейството! Здрави и обичащи се бъдете :)

Хубав и спокоен снежен ден, момичета и Рачо!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #769 -: Януари 19, 2017, 11:39:26 am »
Добър ден, другарчета  :P
И от закуската, и от кафето, ако може за мен  :P
Днес наистина отново не спира да вали. На мен лично ми е много красиво и не се оплаквам. Като има вода и ток, значи нещата са под контрол 8)

Теди, да, теб питах, защото знам, че си близко до Хасково, а снощи гледах репортажите от там.

Злати, а аз тази зима, незнайно защо се пързалям по-малко от предишни зими. Преди като че ли ставаха повече поледици, а сега по-скоро пързалянето е само от напълването на грайферите на ботушите със сняг и последващо влизане в помещение с излъскан под.
Но вие се пазете наистина с бебчо/бебка.
Това на снимката сигурно е племенницата?  И Дани вече смело се разхожда в снега и даже започна да търси по-трудните участъци  :D

Марси, ако трябва да ти отговоря като жена, то отговорът е "червена"  :lol: Просто такава ми се падна. Не съм я избирала по цвят и дори не толкова по модел, а по състояние и изминати километри.
Шкода Фабиа е. Основно за мен и Дани. Да имаме повече свобода и да се предвижваме по-бързо. Имам голям страх от шофирането и дано успея да го преоодолея. Предишният път като се пробвах да карам, не успях, но сега имам голяма необходимост и уж съм по-смела, та ще видим. Като я взема, ще трябва да й сменя веднага гумите, че били доста изтъркани и ще слагам парктроник, за да няма много счупени фарове на колите пред блока  :lol:

Хубав ден на всички  :P
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #770 -: Януари 19, 2017, 12:57:15 pm »
Здравейте момичета и Рачо в тази зимна приказка :) добре, че съм си в къщи и не ми се налага да излизам, само като ми доскучее много от четенето :wink:
Смайли, честита ти придобивка леко и безаварийно да си я караш :) ще свикнеш, не се тревожи даже и ще ти хареса и ще се чудиш защо си се мъчила толкоз време  :lol:
Хубав ден на всички!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #771 -: Януари 20, 2017, 07:13:16 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D

Хубав петък ви пожелавам!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #772 -: Януари 20, 2017, 08:15:43 am »
Добро утро, момичета и Рачо.
Зайко, благодаря за интересното кафе. Ето и моята закуска:



И днес е студено -2 градуса показва нашия термометър. Поне вече не вали. И е петък - не се напъвайте много с работата! Тъй де - тя не е заек да избяга  :wink: :lol:

Лек ден ми желая!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #773 -: Януари 20, 2017, 08:43:41 am »
Добро утро  :D
Кафето на Зайчето нещо ми е невидимо, но закуската на Пешето добре я виждам и е страхотна  :P

Хубаве петък на всички
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #774 -: Януари 20, 2017, 09:08:11 am »
Добро утро и от нас!! И тук вече не вали,не че много се напъна,но е студено! :lol: Краят ,не се вижда! :( Стискаме зъби и вървим на пред!!Вземам си от прекрасните закуска и кафе и се "зареждам" :wink: Поне е петък!!!
Един хубав петък ви желая!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #775 -: Януари 20, 2017, 10:06:58 am »
Пеше , нещо да не си се "повредила" - какви са тези закуски на открито   в снега . Я дай камина ,   топлина , моля :) .

,но е студено! :lol: Краят ,не се вижда!
Студ не студ , аз ще излизам на разходка  :)   ., а  на кое се вижда края на седмицата  май -че дават по прогноза нова вълна студ .
Трябваше в Нова  Зеландия да  се преместим   с надежда да  няма студено време  .

Хубав петък и още по- хубав уикенд  , момичета !


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #776 -: Януари 20, 2017, 12:11:13 pm »
В Нова Зеландия има много хвърчащи и хапещи гадини. И дъжд.
Аз щях да ходя на банкет в Бургас, но не ми се излиза в тоя лед и отмених пътуването.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #777 -: Януари 20, 2017, 12:30:19 pm »
Ауу, каква прекрасна закуска (аз за обяд ще си я ползвам)! С кеф да си се тъпчеш на чист въздух :lol:
Аз днес се надявам на малка разходка навън, пък да видим. Иначе, температурите не ме притесняват - както писах, заледените и хлъзгави участъци са ми проблем, макар че обувките са ми доста стабилни. За Нова Зеландия не ставам - там с тоя влажен климат не е за мен.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #778 -: Януари 21, 2017, 07:23:41 am »
Добро утро в събота, мили раздумковци  :D
Успешен ден!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #779 -: Януари 21, 2017, 11:39:45 am »
Добро утро, милички.
Грабвам си от Зайковото кафе и предлагам да похапнем:



То малко на обяд отива ама ... пих кафе, нашия тати ходи за банички, освен това  се опитвам да си дефрагментирам компа. И пишем с малката домашни - „Баба прави от зелето зимнина“ :lol:
Навън пече, но е студено и то доста.
Лека събота ви желая!