0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #300 -: Ноември 04, 2016, 08:35:50 am »
Добро утро, мили раздумковци!
Докато се върна от училище и напаля печката сте сервирали и кафе и закуска, та на мен ми остава само да заседна на масата и да консумирам  :lol:
Вчера тук беше приятно топло, а Емо обеща и за днес такова. Та ви пожелавам слънчев, топъл и лек петък!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #301 -: Ноември 04, 2016, 08:59:34 am »
Добро утро, макар при мен да беше, меко казано, кошмарно.
Имаме си един съсед, който от месеци прави ремонт на жилището си - кърти, дупчи, блъска. С никой и нищо не се съобразява. Крие се и не отваря вратата, когато "откачилите" му съседи се опитваме да поговорим с него и да намерим някакъв консенсус на ситуацията. А просто искаме да знаем докога ще продължи това, за да се съобразим ние с него, след като той не може с нас. Аз, както не спя кой знае колко сега през нощта, сутринта (още в 7:30 часа), бях събудена от къртеща машина над спалнята ни - все едно ми пробиваха главата. Няма смисъл и от местене в друга стая - чува се навсякъде. Под нас и около нас има бебе, малки деца и кучета, които от този непрестанен шум постоянно са изнервени, плачат и лаят. Просто сме цирк.
Айде, оплаках се. Сега ще се натъпча от масата на Петето да ми мине :D

Между другото, харесах си картинката с боровото клонче за инициативата, но като копирам линка, не ми се появява после изображението в профила (само с нея имам проблем).

Лек петък на работещите!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #302 -: Ноември 04, 2016, 10:54:39 am »
Добро утро!

И при нас днес огря слънце. Вчера беше мрачен и дъждовен ден, но днес е много приятно.

Пете, много забавна закуска си ни предложила  :)

Злате, линкът вече е работещ.

Хубав ден! :)
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 11:00:44 am от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #303 -: Ноември 04, 2016, 21:46:06 pm »
Злати, ако ви бучи между два и четири, направо повикай ченгетата! Ех, да му се не знае и идиотщините!   :x  Най-тъпото е, че се държи като кретен.

Мише, аз имам ай пад, 10 инча. Чета на него от "Читанка". За другите устройства - киндълът е на амазон и е популярен. Има тук и толино. Не смятам, че има голяма разлика. Всичките ще ви свършат работа. Май смайлито имаше такъв четец.

Хубав уикенд, момичета и рачо!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #304 -: Ноември 05, 2016, 06:32:19 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Злате, много е сложно с такива съседи. До преди 1-2 години можеше да се звъни на дежурния тел. в районното, а сега всичко трябва да минава през 112. Не пречи да пробваш и двата варианта.

Хубав ден, мили раздумковци  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #305 -: Ноември 05, 2016, 09:03:45 am »
Добро утро и от мен! :)
Хайде на закуска :)

Тук от сутринта едно е такова слънчево  :wink:
Страхотен съботен ден! :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #306 -: Ноември 05, 2016, 10:48:10 am »
Здравейте, раздумковци.
Днес е Архангелова Задушница. Да е светло на близките ни, които вече не са сред нас.
Сложих да изпека любимата ми тиква с прясно мляко и после ще се приготвям за работа.
Лек и спокоен ден от мен.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #307 -: Ноември 05, 2016, 11:02:37 am »
Добър ден,девойки! :D Къде го видяхте това слънце вчера,че и днес... :( Тука направо "друга България" :?. Дано се оправи скоро! Но пък закуските ви дават много настроение. :lol: За книгите и ние сме традиционалисти,ама по скоро Вили. :wink: Аз съм по вестниците/по-скоро,един седмичен/. За друго не ми остава време. :lol: Тук тази година морето "дава" много риба. А и на добра цена. :wink: Вядохме се ама ще ядем и още. Сега ни се е паднало. Хубава събота и добре да "размислите" :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #308 -: Ноември 05, 2016, 14:23:31 pm »
Здравейте  :) позагубих се тези дни,все не ми остава време,но важното е,че малчо е по-добре....откакто имам ел.книга се родих :) много по-удобна ми е и за четене и за носене...
Мише,моята е Prestigio не е скъпа около 150 лв. важното е да може да "чете" формат e-pub,txt че повечето книги са в тези формати,друго не се сещам :)
Хубава събота :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #309 -: Ноември 06, 2016, 07:20:41 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Вярно, че вчера беше Задушница. Бог да прости починалите!
А днес са изборите. Ние пак ще сме окупирани - живеем точно до училище...
Хубав ден ви пожелавам!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #310 -: Ноември 06, 2016, 09:05:36 am »
Добро утро и от мен :)
Зай, бързам да си  взема кафенце, че днес е едно такова мрачно и сънливо....
От мен закуска:

Прекрасен неделен ден и от мен!
И не забравяйте да гласувате! :wink:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #311 -: Ноември 06, 2016, 09:44:34 am »
Добро утро!
Гласувайте!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #312 -: Ноември 06, 2016, 11:15:30 am »
Здравейте, как сте в хубавото време?

Мише, аз имам подарен Киндъл, преди това съм чела и на таблет. Киндълът повече ми харесва, защото много се доближава до усещането за истинска книга. Екранът не свети, лесно се "прелистват" страниците. Може да четеш с една ръка (защо с другата бутах спящото бебе в количката). Книги свалям от читанката с една програма на компютъра, която конвертира във формата на Киндъла. Недостатък е, че екранът използва външната светлина, и когато е тъмно, не може да се чете (като хартиена книга). Дано съм била полезна :)



   La vita è bella
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #313 -: Ноември 06, 2016, 12:40:14 pm »
Зай, и ние сме точно до училище, обаче гласуваме в другото, което е другия край на квартала :lol:
Квартала е разделен на две, а ние сме от другата страна на улицата, смешки :lol:
Гласувайте!

Аз си чета на компа, моя е 11 инча, тънък, лек, удобен с приложение за ел. книги, перфектен ми е :)
Като една видна скрънза и при наличието на мъж, който има мания да притежава всякакъв вид ел.устройства, не искам киндл, добре че и той не иска :lol: :P

Не знам дали съм разказвала как си купихме телевизор преди 3 г., до тогава нямахме. Негов колега заминава за щатите в командировка и го пита иска ли нещо да му купи, че там ейпълските неща са доста по-евтини. Та, мислил, мислил шефа и измислил, само ейпъл тв нямахме и му заръчал. Е да де, ама нямаме ТВ та за какво да го ползваме и те така, направихме си коледен подарък ТВ :lol: Като копчето и балтона стана нашата работа. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #314 -: Ноември 06, 2016, 18:13:16 pm »
Лека изборна вечер от мен!

Много ви благодаря за изказаните мнения, има време до Коледа,
а и се задава черен петък  8) макар да съм скептична към тези намаления,
но нищо не пречи да видя какво ще се предложи и на този фронт!

Гласувах преди обед, честно толкова кандидати и толкова да нямаше
за кого да се гласува, не е било  :?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #315 -: Ноември 06, 2016, 22:13:05 pm »
Да гласуваме, ама в моята секция се е чакало по 4 часа, а децата бяха вкъщи, мъжът ми бързаше да излиза. Така че, отидох до посолството, попълних си декларация, завъртях се, почаках малко и се прибрах без да гласувам. Супер, а?! :x

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #316 -: Ноември 07, 2016, 06:09:08 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
Успешна нова седмица!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #317 -: Ноември 07, 2016, 07:46:42 am »
Добро утро и от мен :)
Зай, страхотно кафе, както винаги, че и с кексче - ммммм! Благодаря :)
От мен закуска, за една прекрасна и вълнуваща седмица  :wink:

Спорен понеделник :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #318 -: Ноември 07, 2016, 08:06:55 am »
Мише, моят брат си купи Kobo Glo HD
Сега май го няма, но миналата Коледа беше на промоция - нещо под 300 лв ми се върти.
Той си го избира много внимателно - чете, проучва и т.н. Този има подсветка.

Аз гласувах вчера. Ние също сме в училище - в три стаи. Двете стояха празни, а в третата, където е моята секция, имаше опашка до входа. Поне този път бяха приготвили бюлетината за референдума и не се наложи да искам, като предния път.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #319 -: Ноември 07, 2016, 08:30:21 am »
Добро утро, раздумковци!
Взимам си и кафе и от пребогатата закуска - благодаря, Зай и адашче. Днес не е учебен ден, ама няма шанс да поспя повечко, понеже ситната скочи рано рано и сега гледаме катеричоците  :lol:
Лека седмица ви пожелавам!