0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравей те,искам да попитам на кой ден от цикъла трябва да отида на лекар за да се види дали лигавицата е готова за трансфер защото пропуснах да попитам д-р Персенска имам 2 замразени ембриона някой може ли да ми обясни малко повече за трансфера кога си готова за него,има ли вероятност ембрионите да не са размръзнат и т.н.това ми е първо инвитро и не съм много наясно.Благодаря предварително
*
Re: кога се проследява лигавица на матката
« Отговор #1 -: Август 25, 2016, 08:52:28 am »
Здравей, ivona81!
За замразен трансфер отивах на 2-3 ден от цикъла. В деня, в който започне менструацията, се обаждах за час. Такава ни беше уговорката с д-р Персенска. Започвахме с ехографски преглед (проверка за задържан фоликул), вземах и медикаменти за подготовка на лигавицата, при един от трансферите беше поставено и така нареченото лепило (РВМС). Но такава подготовка не винаги се прави, зависи от конкретния случай. Според мен е най-добре да се свържеш с д-р Персенска и да уточните кога да отидеш за ЗЕТ. Имаш ли мобилния й телефон, мога да ти го пратя на лични?

Re: кога се проследява лигавица на матката
« Отговор #2 -: Август 25, 2016, 10:43:17 am »
Здравей те ,последно когато бях на преглед при нея беше на 27,06,16 след хистероскопия и ме попита кога трябва да ми дойде цикълът и казах че на 07,07,16 и ми каза ако мога тогава да отида на 13,07,16 за да видими лигавицата но не можах тогава и те излезнаха отпуска за това си мислех че след като ми е казала такава дата се ходи на около 7 ден на цикъла.Не нямам и личният телефон мислех като ми дойде на звъна в болницата и да ги питам кога трябва да запиша час,а тя отговоря ли на личния
*
Re: кога се проследява лигавица на матката
« Отговор #3 -: Август 25, 2016, 11:39:46 am »
Здравей те ,последно когато бях на преглед при нея беше на 27,06,16 след хистероскопия и ме попита кога трябва да ми дойде цикълът и казах че на 07,07,16 и ми каза ако мога тогава да отида на 13,07,16 за да видими лигавицата но не можах тогава и те излезнаха отпуска за това си мислех че след като ми е казала такава дата се ходи на около 7 ден на цикъла.Не нямам и личният телефон мислех като ми дойде на звъна в болницата и да ги питам кога трябва да запиша час,а тя отговоря ли на личния

След като е била такава уговорката, запиши си отново час за 7 ден от цикъла.

Успявала съм да се свържа по телефона да, не винаги от първия път. Принципно е по-добре да звъниш следобяд, когато е в кабинета и преглежда (до обед са пункциите и други манипулации в операционна). Ако е в отпуска не знам дали ще отговори, ще ти пратя телефона на лични да го имаш.

Re: кога се проследява лигавица на матката
« Отговор #4 -: Август 25, 2016, 11:43:32 am »
Мерси Марси