0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.

благодаря Ви за отговорите! днес кървенето ми е по-малко и болката я няма, слава Богу. аз иначе си пазя дивана от петък следобед и не спирам да се моля и надявам. значи все пак има надежда.
през петте години ходене по мъките, си мислех, че най-трудното ще е да забременея, а то както се очертава и бременността ми ще е такава. дано да продължи, обаче.
« Последна редакция: Април 27, 2009, 17:44:06 pm от big_eyes »
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
И аз си мислех същото:Само да забременея!!!Преди известно време 1на потребителка на сайта ми каза нещо,което много ме впечатли и наистина ме накара да се замисля над думите й:Тя каза:Това е то да си родител,ако си мислила,че проблемите ти ще свършат само когато забременееш,грешиш,те тепърва започват и така цял живот ще мислиш и ще се притесняваш за децата си!Тъкмо едното ще отмине и ще дойде друго за което да мислиш и да се притесняваш!Такаче мила,приготви се да бъдеш родител!!!!!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
абе, уж съм готова, ама то и пътя до там бил много неравен  :(

аз да попитам и друго: май няма да могат да ми намерят прегнил. утрогестан ли е алтернативата? има ли го в България?  как се приема? колко струва?
« Последна редакция: Април 27, 2009, 18:44:43 pm от big_eyes »
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Утрогестан в момента има по аптеките,но от време на време и той изчезва.Той е добра алтернатива в случай като твоя.Цената му е от 13,50 до 17 лв,различно на различните аптеки.Успех ти желая!

*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
абе, уж съм готова, ама то и пътя до там бил много неравен  :(

аз да попитам и друго: май няма да могат да ми намерят прегнил. утрогестан ли е алтернативата? има ли го в България?  как се приема? колко струва?
Лично според мен утрогестана не е алтернатива на прегнила!!!Той е едно много важно допълнение,но без прегнил на дали ще стане работата!Аз започнах приема на утрогестан веднага след като разбрах,че съм бременна,но въпреки приема му прокървих!Както вече ти казах,започнах да пия ударни дози утрогестан,но кървенето,поне при мен,не спря!То спря едва 5 дни след като ми биха 2ве инжекции Прегнил!Моят съвет е да потърсиш по всички възможни аптеки и дори евентуално ако има някой,който да ти го изпрати от чужбина!Имам 1на позната,която работи в голяма верига аптеки и ми каза,че засега вноса на Прегнил е спрян.Не искам да те отчайвам,но съвета ми е да потърсиш Прегнил не в големите и оборотни аптеки,а в някой малки квартални,там вероятността да го намериш е много голяма.Не зная от кой град си,но ако е малък градът потърси дори и в аптеки,който ти се струва,че е невъзможно да го намериш!Утрогестана го има във всички аптеки,както твърди TINI78,цената му наистина е различна в различните аптеки,но гледай да не си го купуваш на цената от 17 лв,тъй като го има на цена от 13,50лв.Аз го пих от 5г.с.до 12 г.с.Според мен по-добре е да се консултираш с лекаря си преди да започнеш да пиеш каквото и да било!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
ох, намерих си прегнил с 300 зора и преди 1 час ми биха 2х5000 единици. сега, обаче, незнам, дали да спирам дуфастона, или да си го пия. а е малко късничко да взъня, на док, за да до питам.  вие как мислите?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Дуфастона и прегнила са различни лекарства. Продължавай си дуфастона.


*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Би ли ми казала,каква е цената на Дуфастона?Аз доколкото занам,Дуфастона и Утрогестана са един тип прогестеронови препарати,само че Утрогестана е по-изчистен.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
дуфастона си го купих за 13.80, а относно типа на лекарствата - дуфастона е синтетичен прогестерон, а утрогестана съдържа естествен, до колкото знам
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Здравейте!Искам да попитам дали ви спираше чувствителността на гърдите при това зацапване или кървене!
   
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Здравейте,виждам че темата е много стара,но да
да попитам в нея. При кафяво зацапване след обикен кръвоизлив,овладян в болницата мога ли да слагам утрогестана вагинално. До сега го пих 3*2 утр. ; 3*1 дуф. по 1 инжекция ма седмица Хориомон( Прегнил) в 8 г.с . съм . Просто тук всеки лекър казва различно и вече незнам... От Бургас съм и говоря за Б. Дева Мария.


Аника,

На мен Утрогестана ми е предписан 2 по 2 вагинално, заедно с но шпа 3 по 1 още откакто имах зацапване и ми казаха да го приемам до края на 12 седмица. Утрогестана се усвоява и през устата без прпблем. При по-силен кръвоизлив поне в началото го дават през устата, за да е сигурно, че се усвоява, а не се изхвърля с кръвоизлива. Успех!
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Благодаря:)


Здравейте, в края на 23 г.с съм и тази сутрин прокървих за трети път. Мога да кажа, че е по скоро зацапване, кафеникаво, но всеки път е много стряскащо. Два пъти лежах в болница на системи с магнезий. След три дни престой лекарите казаха, че с бебка сме супер. Според тях зацапването е предизвикано от леко отлепване на плацентата, но много минимално.Последното лежане в болницата ми беле преди девет дни. Оттогава не работя, почивам и се пазя. Но ето, че тази сутрин отново това зацапване...при второто зацапване бях с разтройство и лека настинка, сега отново бях настинала с температура, която не превишаваше 37.5.  Дали това зацапване не е от настинките?! Има ли някоя като мен? Пиша по-скоро за подкрепа и някаква утеха, след малко отивам на лекар. Дано Господ да е с нас! Всеки път ходенето по- малка нужда се превръща в ад :(
Мисля, че не писах в правилната тема. Ако админ реши, нека преместят поста
« Последна редакция: Юли 18, 2016, 08:50:03 am от chris08 »

*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Здравейте,виждам че темата е много стара,но да
да попитам в нея. При кафяво зацапване след обикен кръвоизлив,овладян в болницата мога ли да слагам утрогестана вагинално. До сега го пих 3*2 утр. ; 3*1 дуф. по 1 инжекция ма седмица Хориомон( Прегнил) в 8 г.с . съм . Просто тук всеки лекър казва различно и вече незнам... От Бургас съм и говоря за Б. Дева Мария.
[/quote
  Здравей,виждам,че ползваш Прегнил.Има ли го вече в България или си го купуваш от чужбина?]
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675