0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Руми, а каква е седалката за тоалетната?
Моята госпожица преди близо месец и нещо реши сама, че е "гама"  демек голяма и от раз махна и дневен и нощен памперс. Та търся седалка, че не ще на гърне, нали е гама иска в тоалетната да ходи...
*
И двете неща, показани от Руми, са от Икея.

*
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Колкото деца, толкова и истории за памперси и тяхното махане!
Аз имам само един съвет използвайте времето след сън, веднага,
те са сънени, по-вяли, а и за всеки от нас големите това е времето за тоалет!
И ако не се получава, нека няма драма. Дори и след като махнахме дневния памперс
и при двете мишлета, дълго слагах за сън, за да са спокойни!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
И двете неща, показани от Руми, са от Икея.

Че даже и меката синя постелка под столчето :)

Но наистина не мисля, че марката е от значение, съвсем обикновени са. Това за Стоека, да не страда ако наблизо няма точно Икеа :)



   La vita è bella
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Нашата поставка беше на NUK, харесах я защото облегалката за гръбчето
беше висока и даваше стабилност на седящото на по-високо детенце.
И още нещо беше универсална, поставяше се отгоре, съобразете това за да пасва на всяка чиния.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Точно Икейската пасва на всичко. След като изкупих какво ли не за нашата правоъгълна тоалетна чиния, мъжът ми пробва тази от Икея и бинго. Друг въпрос е, че София искаше да седи без, така че в момента събира прах.

*
Аз взех от Лидл и стъпката която е пред тоалетната и седалка за тоалетната.Стъпката я използваме и да си мие ръцете.

Колкото и странно да е, Явор първо махна нощния памперс и в последствие дневния. Едана вечер много уверено каза, че не иска повече памперс и аз го послушах. Прецених, че и да се напишка, няма да е толкова страшно, топло е, а и той се буди нощем да се мести при мен, та ще го преобуя ако се наложи. За моя огромна изненада инциденти не е имало. Много преди това го слагах събота и неделя да спи следобед без памперс и се справяше, но в яслата и навън слагах, защото не казваше. Като видях как чудесно се представи с нощния, махнах дневния. За пишкането си казва и няма проблеми, при нас обаче остава проблем с голямата нужда. за нея не ще да казва и това си е. аз горе долу знам кога се случва, а и той обича да се спотаява в някой ъгъл тогава, та ако го издебнем, добре, ако ли не съобщава постфактом. Не правя драми и от това, ще отмине, само малко ме учудва.
<br />[link=http:
*
Обръщам се към мамите, които вече са минали по пътя на коликите:

Някой ползвал ли е капки Colief? Док. ни препоръча да ги включим, но от както ги давам, имам чувството, че коликите на Никола се засилиха. Като започнат, чак пот на челото му избива. А как реве.....направо ми се къса сърцето, за съня няма да обяснявам, нямаме такъв :)
Иначе, си ползвам Lefax - изпрати ми го приятелка от Германия, и като сменихме еспумизама с тях, направо се родихме. Обаче, от няколко дена пак станаха  много силни и на често. И това съвпадна с приемането на Colief - не знам има ли връзка между двете или е съвпадение. Уж са за по-добро, пък то....
*
Обръщам се към мамите, които вече са минали по пътя на коликите:

Някой ползвал ли е капки Colief? Док. ни препоръча да ги включим, но от както ги давам, имам чувството, че коликите на Никола се засилиха. Като започнат, чак пот на челото му избива. А как реве.....направо ми се къса сърцето, за съня няма да обяснявам, нямаме такъв :)
Иначе, си ползвам Lefax - изпрати ми го приятелка от Германия, и като сменихме еспумизама с тях, направо се родихме. Обаче, от няколко дена пак станаха  много силни и на често. И това съвпадна с приемането на Colief - не знам има ли връзка между двете или е съвпадение. Уж са за по-добро, пък то....
Здравей, ние не сме имали такъв проблем с  Colief.  Ти кърмиш ли, или сте на АМ? Според мен е много важно с какво се храниш ти, ако кърмиш, въпреки че има и противници на тази теория.
*
Vilia, пускам ти линк към изчерпателния отговор на Jbrul (« Отговор #43 -: Май 10, 2016, 18:43:19 pm »):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51598.msg1131295#msg1131295
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Благодаря за линка! Не звучи никак обнадеждаващо :(
Явно ние сме от "извънземните бебета"...
Нищо не помага... макар че Lefax в началото действаше много добре.
По принцип беше изцяло на кърма, но от една седмица се дохранваме, че от това недоспиване ми намаля кърмата. За храната, която поемам винаги внимавам, но не мисля, че е от това.
Ще чакаме края на третия месец :(....дано да оцелея до тогава :)
*
Вилиа, от тук нататък просто ще свикнеш да не спиш.Говоря от опит. Пробвала ли си да го сложиш в столчето за кола и леко да го полюшваш.В него бебето се прегъва, загрява и се успокоява.Също може и АМ да не му понася добре и да му е тежко от него и да реве.

*
Вилия, може и АМ да му създава проблеми, както е писала Маги.
Vilia, дава ли признаци, че е недохранен след кърмене? пробва ли по-често кърмене, за да се реши проблема с недостига на кърма. Моят син спеше много малко изначално, но пък се кърмехме през час-2 и не се налагаше да дохранвам, изкарахме си 1 година на кърма без проблем. При него имаше само 2 седмици колики. Дъщеря ми обаче, имаше зловещи колики и в общи линии при нея нищо не помогна. По-леките ги облекчавахме със сешуара, но по-тежките трябваше да ги изживеем. Дори майка ми, дето е отгледала 3 деца, се плашеше от вида на гърчещето се и дерящо бебе. Ама като стана на 3 месеца, сякаш стана чудо и изведнъж спряха и оцеля :D. Вече е на 10. Спокойно мила, ще отминат коликите, пък ще дойдат зъбите, ама да сте живи и здрави и да се радвате един на друг, това е най-важното.
<br />[link=http:
*
От смесеното хранене са коликите вероятно. При моите и повръщане се получава, затова сега са само на кърма.  Колийф е лактаза. Ако има бели частици в акото го давай, според мен е по-добре Абоколикен. Пак лактаза, но и копър ала бала уж. Биобаланс бебе много добре подейства при моите бебета, биогая прехвалената я давах поне 3м и нищо, от биобаланс за дни се промени цвета на изходеното(с извинение да подробностите).
Ние сме добре, растат, а аз все повече се чевствам като финикиец :D
Има ли нещо различно при захранване на рано родени бебета или нещо специфично?
*
Благодаря момичета за отговорите!

Не мисля, че е недохранен. Като се оригва понякога даже връща мъничко. А през деня прескача едно хранене. Като заспи в 12.00 и в 18.00 не мога да го събадя за ядене..Ако можеше така и през нощта :)
Дохранваме се с Аптамил комфорт.
Колийф капките ги спряхме от два дена и трябва да ви кажа, че спи по-спокойно. През нощта се буди само да яде и пак заспива, а преди това будувахме от 01.00 до 5-6 часа сутринта.
Може и от АМ, ще питам док дали да не го сменим, ама тя каза, че това е много добро...А имаме и още една цяла опаковка :(
Абе, важното е да жив и здрав, пък другото....
*
С какво АМ дохранваш? При мен Нан, Нан АР, Лактана био и още едно вече не се сещам си правят проблем, докато не ги върне, не спира. Хип мислих да купувам, че мои познати са доволни, но не съм опитвала, доволни са в момента само на кърма, въпреки, че връщането не е спряло.
*
Според мен е до детето, при нас Хип ни създаде проблем и го сменихме с Аптамил, когато започнах да дохранвам.