0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Пример от ежедневието
« -: Март 04, 2016, 21:12:09 pm »
Или нещо друго.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Пример от ежедневието
« Отговор #1 -: Март 04, 2016, 21:53:26 pm »
Не дарявам.

Докато обществото си затваря очите за престъплението и обръща другата буза от милозливост, такива действия и нагла безотговорност без последствия ще са все по-чести. И всяко следващо "дете" си въобразява, че да се кара без книжка и без опит е нормално и прието.

В САЩ отговорност за такива деяния носят родителите, защото са дали автомобила на децата си, волно или неволно. Поемат финансовите разходи за глоби, материални щети, лечение на жертви, съдебни разходи...
*
Re: Пример от ежедневието
« Отговор #2 -: Март 04, 2016, 22:04:02 pm »
Аз също не дарявам. Заради Валентина от Бургас, заради Паоло от Стара Загора, заради Петьо от Панагюрище, заради Красимира от Крушевец, заради Георги, Красимир , Яница, Трифон, Мелин и Евгени от Симеоновград, заради всички онези , които се превърнаха в черна статистика от войната по пътищата...


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Пример от ежедневието
« Отговор #3 -: Март 04, 2016, 22:10:03 pm »
Не дарявам! Петьо от Панагюрище беше мой племенник и съм свидетел как тази трагедия се отрази на семейството.
*
Re: Пример от ежедневието
« Отговор #4 -: Март 05, 2016, 00:14:02 am »
Считам, че "младият, неправоспособен водач, с поредно нарушение", което го е вкарала накрая в ситуация да бере душа - има право на здравна помощ не по-малко от всеки друг гражданин на тази държава. Той е нечие дете, нечий приятел, така че не мога да му пожелая "да пукне за наказание на деянията си".( И един вид като възмездие за деянията на всички онези като него, които избиха сумати хора по пътищата.) Които деяния са продукт на личната му глупост, родителското безхаберие и безхаберието на цяла една държава и всите й институции по тези въпроси.

Не, няма да даря средства за неговото лечение точно. Има много по-съществени и смислени каузи, за които да дам пари (които все пак не извират). Пожелавам му на младежа да оцелее и дано поумнее и си направи съответните изводи от случката. Той поне.

Малоумната ни държава по темата отдавна я отписах... Тя е по-загрижена дали си купих от новите винетки, или не. И , ако не - да ме глоби солено. Че скоро ще съм за златен талон - все тая. Точно толкова, колкото е "все тая", че убиеца на Паоло си кара джипа и си свирка. И Господ да слезе - не моЙ да ме убеди, че такива проблеми се решават от гражданите пряко, а не са предмет на държавна политика. Или както е у нас - те са резултат от липсата на такава.

П.П. Събирането на средства за лечение на някого , все тая каква е причината - е резултат пак от липсваща държавна политика де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пример от ежедневието
« Отговор #5 -: Март 05, 2016, 00:42:28 am »

П.П. Събирането на средства за лечение на някого , все тая каква е причината - е резултат пак от липсваща държавна политика де.

Именно.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пример от ежедневието
« Отговор #6 -: Март 05, 2016, 06:51:52 am »
Не дарявам.

Докато обществото си затваря очите за престъплението и обръща другата буза от милозливост, такива действия и нагла безотговорност без последствия ще са все по-чести. И всяко следващо "дете" си въобразява, че да се кара без книжка и без опит е нормално и прието.

Това е и моето мнение.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)