0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #180 -: Февруари 10, 2016, 14:43:55 pm »
Аз пуснах МБ и нищо не се изолира, а течението спря.
Аз най-добре се чувствам, като лежа на лявата си страна. Понякога и по гръб ми е добре, но ако се застоя дълго в такава поза, започват болки в кръста и корема. Когато съм седнала, също не ми е добре.
Аз да попитам вие имате ли проблеми с ходенето по малка нужда. Напоследък струята едва се точи и винаги ми остава едно усещане за задържана урина, а по време на самото уриниране чувствам тъпа болка и напрежение в корема. Пусках стерилна урина преди около две седмици и не се изолираха бактерии.


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #181 -: Февруари 10, 2016, 14:48:50 pm »
Аз така се чувствам, когато ми се обади циститът и когато е в лека форма, т.е. без остра болка. Обикновено като настина.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #182 -: Февруари 10, 2016, 14:59:16 pm »
Аз от години съм с циститни проблеми, но при мен се изразяват в силна болка в уретрата. Може сега от бременността нещо да се е променило. Иначе имаше един период от два-три дни, в който урината ми беше много мътна и на парцали, но нищо не се изолира, а и това състояние само си отшумя.


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #183 -: Февруари 11, 2016, 10:45:09 am »
Пусках микробиология и още някакви изследвания за "скрити" инфекции всичко е чисто. Погледнаха и околоплодните води и там всичко е наред. Вчера пак пусках днес ще ги видим. Абе и моя лекар отначало даже той ми звънеше да ме проверява. Писна ни и на двамата един от друг ама ади. Защото ми се тросна ади каза само това остана да ти текнат водите, само това пропусна. Сякаш видиш ли аз нарочно го правя, не ми стига всичко ами и цял ден и цяла нощ в това легло като в гипсово корито.
За ритането при мен беше като леко побутване и милване от вътрешната страна.
За контракциите и ниска болка и стягане на матката като камък вътре. Все едно малка топка и леко изпъква. После се разнася. Като порасне се стяга вече целия корем, а сега усещам и как затруднява дишането ми.
При мен не остава след няколко дни напълвам 33 и почвам 34-та. Ако трябва и една седмица ще искарам в болницата. Не ми пука честно, преживях че и забравям. Като се роди още повече всичко ще забравя.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #184 -: Февруари 11, 2016, 18:44:13 pm »
Аз си пия лекарствата и не бих казала, че усещам някаква голяма разлика....Започвам да си мисля, че е от бременността просто и корема ми е по-твърд от нормалното...Колкото и тъпо да звучи  :lol: Май наистина са контракции и на моменти стяга и отпуска, единственото което ме успокоява е че няма болка и дискомфорт....


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #185 -: Февруари 11, 2016, 19:41:24 pm »
Криси не се тревожи аз изкарах бременноста с повече от 5 контракций на ден въпреки лекарствата все пак матката не може да стои спокойна 9месеца и накрая и да родим бебе 3кг
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #186 -: Февруари 11, 2016, 20:26:45 pm »
Пет ли..... двайсет и пет контракции на ден.
Я да попитам моя охлюв ми изписа желязо, хемоглобина ми е 113. Ама щял да пада още и при раждането щяло да има кръвозагуба и заради това. Изписал моля ви се опаковка за повече от три месеца. Взех за един месец и да си гледа работата. Има ли други с такъв хемоглобин да пият желязо и гади ли ви се?
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #187 -: Февруари 11, 2016, 20:44:44 pm »
моят в началото беше 130 после падна на 105 и сега е 90 и аз пия желязо но не ми се гади
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #188 -: Февруари 11, 2016, 21:54:16 pm »
Веречирия, прав е лекарят в този случай. Ще трябва да се пие желязото до края. Аз не съм имала странични ефекти от него.
При мен май в осмия месец ми го назначиха, хич не бях доволна, но стойностите бяха подобни на твоите и наистина падат още, ако не се вземат мерки.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #189 -: Февруари 11, 2016, 22:35:08 pm »
Ей, тайфата :) как я карате?
Някой спомня ли си защо не трябваше да чистим с препарати? Какви са рисковете? Три години как не бях пипвала, тъкмо си купих един препарат за под и сега се чудя да го ползвам ли да си изчистя къщата...
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #190 -: Февруари 11, 2016, 22:55:50 pm »
Verechiria, според мен е добре да си пиеш желязото както ти е предписано. Аз пия желязо от началото на бременността та до днес. След като родих моят лекар ми каза да го продължа заедно с витамините, тъй като аз кърмя и бебка е само на кърма, обясни ми че било добре за кърменето.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #191 -: Февруари 12, 2016, 09:27:11 am »
Оф и него пия от снощи, тиха и кротка ще съм.
Елиза нещо вече няма ли да има или няма намерение да излиза.
За препаратите се изпаряват и ги дишаме, моя мъж е взел само белина за пода, тоалетната, банята и на всякъде.
Че ние нали си имаме пухчовци, нищо че са на двора. Голяма борба е на врата и често има скандали. Гледам често да проветрявам и винаги е отворено като се мие.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #192 -: Февруари 12, 2016, 09:37:03 am »
И аз не знам вече май е решила да си чака до термин  не и се излиза ще чакаме и това е :D
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #193 -: Февруари 12, 2016, 11:37:39 am »
Какво желязо са ви изписали? Моята лекарка, ако не я попитам нищо не казва, а аз днес влизам в 30 г.с. и искам да започна да пия. Хемоглобина при последното ми изследване беше 112
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #194 -: Февруари 12, 2016, 11:39:29 am »
Аз съм на Малтофер, по две на ден. Но съм в ранна седмица - 13.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #195 -: Февруари 12, 2016, 15:08:09 pm »
Моят хемоглобин е отначалото 106 и още в 13 ми изписаха малтофер х2. Нямам оплаквания от него.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #196 -: Февруари 12, 2016, 19:16:17 pm »
Здравейте! Не се включвам често, но пък ви чета редовно! Честно казано не съм много запозната с някои от въпросите, които коментирате, и затова предпочитам да не пиша излишно.
Да кажа при мен как се развиват нещата. Продължавам предимно да си лежа. Днес бях на преглед при друг лекар (исках второ мнение). Мъничето е пораснало. Наистина има незапълнени места в маточната кухина. Лекарката ми обясни, че роговете на матката се запълват последни. Не било притеснително, щом няма кървене и болки. :) В понеделник съм на консултации в болницата (в епикризата са ми дадени дати и мисля да си ги спазя).
Момичета, имам едно въпросче. Днес се видях с една близка приятелка. В началото не забелязах, но после видях, че има херпес до устната. От 2 седмици й е. Вече се е обелил, но все още не е зараснал. Тя си целува дечицата, на тях им няма нищо. Трябва ли да се притеснявам? Не сме се прегръщали или целували. Имате ли информация по въпроса?
Хубава петъчна вечер!  :)
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 19:18:03 pm от cvetence87 »
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #197 -: Февруари 12, 2016, 19:50:17 pm »
Здравейте момичета :)
Аз не смея още да се запиша в темата, че първия ми преглед след положителния тест ще е чак на 16-ти, но имам чуденка и моля за помощ!
Бия си фраксипарин 0.4 всеки ден около 7и30 вечерта. Вчера, обаче, забравих  :oops: и като ставах до wc-то в 2 часа се сетих и реших да си сложа инжекцията. Днес се чудя кога да си бия днешната доза?! Дали ако смъквам с по 2 часа на ден е ок?


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #198 -: Февруари 12, 2016, 22:39:50 pm »
Момичета, нормално ли е да не усещам бебето всеки ден? Днес почти се съм усетила движения.


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #199 -: Февруари 12, 2016, 22:51:58 pm »
Не се тревожи все пак то трябва и да спи хапни нещо сладко погали корема и ще видиш че ще го събудиш