0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Влошена морфология и аборт
« -: Януари 17, 2016, 14:35:08 pm »
Здравейте,не знам дали темата ми е за тук,но преживях късен аборт в края на 5  месец.На морфологията в 20 г.с се видя едно стеснение на коремчето на бебето.В крайна сметка седмица по-късно ми се спука околоплодния мехур,теориите са две,или зареди проблема с коремчето (водите ми бяха на горна граница,а коремът ми огромен за 5 месец,защото бебето не преглъщаше добре),или инфекция.
По наша инициатива мъжът ми си пусна спермограма , а резултатите се оказаха потресаващи.Аз останах безмълвна как така забременях от раз.
Само 3 % от сперматозоидите са с нормална морфология,над 70 % с дефекти в главатаОстаналите 27% проблем с шийките.Препоръката е да се направи SDI тест.

Диагноза-Тератозооспермия
Въпросът ми е,може ли това да е причината за проблемът с коремчето на бебенцето.Тази влошена морфология да е довела до тази аномалия и некачествен ембрион ?Разбира се ще се консултираме при първа възможност с лекар,но просто не издържам от напрежение и ми се иска да прочета и някое мнение.
« Последна редакция: Януари 17, 2016, 14:43:56 pm от Ameise »
*
Re: Влошена морфология и аборт
« Отговор #1 -: Януари 18, 2016, 00:08:44 am »
Здравей! Много съжалявам за преживяното от теб.  :(
Без да съм лекар, не мисля, че лошата морфология е причината за проблемите при бебето.

Можеш да попиташ в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.msg1116079;boardseen#new