0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #560 -: Април 24, 2016, 13:31:28 pm »
Hris, както сама виждаш ТСХ е високо ТАТ-а също.Предполагам става на въпрос за Хашимото, но трябва консултация с ендокринолог и назначена терапия.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #561 -: Април 24, 2016, 23:54:14 pm »
 Да, а сега се моля да е само Хашимотото. ТАТ го изследвах на своя глава. Лекарят твърдеше, че не е нужно( дали е предполагал специалиста, че е висок ТАТ  или не ...мога само да гадая).                                                 

  Досега не съм имала проблеми с ТСХ. Изчезна  както писах  след прием на еутирокс 25 и скочи след като го спрях . Утре съм на разчитане на резултатите.                                                                                                                                 

Та знам, че ще го занулят пак ...
                                   
Днес гледах това:  http://www.btv.bg/video/shows/120-minuti/videos/pokolenieto-chernobil-30-godini-po-kasno.html
Няма да излъжа, ако кажа, че всяка трета моя връстничка има проблем с ЩЖ... :-(
Та моля се да е само Хашимото...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #562 -: Април 25, 2016, 21:28:03 pm »
Блу, аз не съм сигурна как се диагностицира хидросалпингс, но съм склонна да вярвам на докторите и да мисля, че при мен просто се е случило чудо :)  защото го откри Стаменов и Персенска, а няколко месеца след това ходих в Селената в Пловдив да проверя дали се е махнал, но и там го видяха и потвърдиха.

Аз доколкото тогава се интересувах, хидросалпингс, той може и да изчезне, Т.е течността да не е вътре, но проблемът бил, че веднъж имало ли е течност, то тръбите се увреждали безвъзвратно.

В моя случай мога само да гадая какво се е случило. Тук също си показах диагнозите и снимките и не можаха да дадат обяснение. По-важно е че дори и в най-тъмния тунел винаги има светлинка и дори и най-завъртяния случай може да се разплете, затова кураж и вяра, момичета!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #563 -: Април 26, 2016, 08:13:28 am »
По-важно е че дори и в най-тъмния тунел винаги има светлинка и дори и най-завъртяния случай може да се разплете, затова кураж и вяра, момичета!
Ако е писано да бъде, ще намери начин и да се случи. yahoo_33
Но на нас явно не ни е писано и май е време да свикна с мисълта, че ще си останем само с едно дете ..
Пожелавам на всички много вяра и упоритост, за да сбъднете съкровената си мечта. Искрено ви го желая!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #564 -: Април 27, 2016, 16:42:09 pm »
Брях, Кали, стискам палци, че много хубава ти е графиката този месец! Само цервикална слуз не си отбелязала, ама то и аз голяма сухост имах, пък стана бебе :)

Успех на всички бебеправещи!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #565 -: Април 27, 2016, 19:11:49 pm »
Здравейте вчера имах 2 капки бледо розово течение и се чудя от какво може да е.Помислих ,че може да ми дойде по рано но днес няма нищо.Днес ми е 7 ден от овулацията засечена с тестове възможно ли е да е имплантация.За първи път ми се случва такова чудо.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #566 -: Април 28, 2016, 13:29:17 pm »
Възможно е! Айде, дано, Лорена ;)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #567 -: Април 28, 2016, 20:17:23 pm »
Благодаря дано да е на хубаво,ще изчакам да дойде време за цикъла и ако имам закъснение ще направя тест.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #568 -: Май 01, 2016, 17:26:47 pm »
Честито Възкресение Христово!
Дано всички получим благословия да дочакаме свои рожби и да бъдем щастливи майки!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #569 -: Май 02, 2016, 09:44:03 am »
Честит Великден и от мен   :balk_40:

на всички желая здраве и сбъдване на съкровените мечти!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #570 -: Май 03, 2016, 15:25:43 pm »
Здравейте момичета :)
Имам въпрос..... по-специално към marsi
предполагаемия ми + тест за ову на беше на  17 април.......бебеправили сме на 15-ти, 16-ти, 19-ти вечерта и 20-ти вечерта
Днес ми е 38-ми ден и все още не ми е дошъл цикъла (обикновено варира 33-36 дни)

Има ли вероятност да е станало нещо? Имам леки бодежи и придърпвания ниско от ляво и болки в кръста, но нищо друго...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #571 -: Май 03, 2016, 22:08:56 pm »
monsi02, ако имаш възможност, направи тест утре с първа урина.

Сперматозоидите в подходяща среда може да преживеят 2-3 дни, може и 4, дори и повече, ако партньорът е с добри спермални показатели.
Затова се смята, че е добре да са там и да чакат спукването на фоликула, тъй като яйцеклетката има по-кратка преживяемост 12- 24 часа след овулация.
Принципно във фертилните дни общуването може да е всеки ден, може и през ден, взависимост от възможности и предпочитание. Според мен опитите ви са били достатъчни.
Направи тест, от предполагаемата овулация са минали около 15 дни, тестът би трябвало да отчете коректно, стискам палци за положителен резултат :)
« Последна редакция: Май 03, 2016, 22:42:36 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #572 -: Май 05, 2016, 08:26:21 am »
Реших да изчакам още няколко дни..за всеки случай.....но marsi аз знам, че тестовете за брем-т не се правят със сутрешната урина......така ли е?
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #573 -: Май 05, 2016, 09:04:44 am »
Бъркаш се с тестовете за овулация, Монси.
Тестовете за бременност е хубаво да се направят със сутрешна (най - висока концентрация)  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #574 -: Май 05, 2016, 19:54:33 pm »
Здравейте,понеделник на 9.05 съм на преглед и ако не се е спукал фоликула ще ми правят хидротубация...Стиспакйте палци всичко да е наред и да не ме боли много.Мед.сестра ми каза,че след хидротубации имат доста жени които са забременели след нея,ест ако е нямало запушени тръби.Относно тестовете за бременност-ще отчете по всяко време на денонощието стига да има бременност и са минали поне 15-16 дни след ову!Успех и весели празници :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #575 -: Май 05, 2016, 20:19:29 pm »
Реших да изчакам още няколко дни..за всеки случай.....но marsi аз знам, че тестовете за брем-т не се правят със сутрешната урина......така ли е?
Тестовете за бременност може да се правят по всяко време  :), концентрацията на ЧХГ в първа сутрешна урина е по-висока, а ако тестваш денем е добре да се ограничи приемът на течности 2-3 часа преди тест, пак заради концентрацията  :)


Sisi91, лека манипулация ти желая и дано всичко е наред с тръбите! :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #576 -: Май 05, 2016, 21:16:35 pm »
Сиси аз забременях веднага след маниполацията и не е болезнена поне при мен не беше пожелавам ти успех
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #577 -: Май 08, 2016, 11:34:29 am »
Здравейте момичета......днес (43-ти ден) си направих тест за бременност(sure check) с първа сутрешна урина - отрицателен.....ако си броя от 35-ти ден днес ми е 8-ми ден закъснение.....дали е възможно да е отчел грешен резултат....и колко дни да изчакам да си направя друг тест
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #578 -: Май 08, 2016, 14:36:19 pm »
monsi02, според мен, ако има бременност, при това закъснение тестът щеше да отчете. Възможно е да има друга причина, поради която да закъснява цикълът, според мен е добре да се консултираш с лекар (преглед с вагинален ехограф), за да се потърси причината за закъснението.
А по преценка на лекаря в следващ цикъл евентуално ехографско проследяване, за да се провери настъпва ли овулация, тъй като и в този цикъл и в предишния не видяхме категорично положителен тест за О. около предполагаемите фертилни дни.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #579 -: Май 11, 2016, 09:13:48 am »
Здравейте момичета,

Пак е онзи период от цикъла, когато изпадам в чуденка. 3 ден закъснение - нещо нормално за мен. Бях си казала до 5 изобщо да не го мисля, заради плаващата продължителност на моя цикъл 28-35. Да, но сърце не трае. Трст с първа урина днес (Шуър чек писалка) и гледам една бледа розова линия на тестовата. Сънена го гледам и си казвам привижда ми се. Сигурно е прословутата изпарителна черта. Погледнете, моля и кажете виждате ли я и да си давам ли парите за още тестове или няма смисъл. Мерси!

П.п. Три пъти пробвам да кача снимка, но после не я виждам в поста ми. Ще пробвам пак.
« Последна редакция: Май 11, 2016, 09:31:30 am от Mirracles »