0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #60 -: Октомври 28, 2015, 14:56:20 pm »
Да, аз също долу горе така си го представях. Май преди тромбофилиите ще направя кариотип защото при тромбофилиите може превантивно да се приложи терапия ако се стигне пак до трансфер. А ако имаме проблем с кариотипа явно ще е въпрос на време докато се улучи подходящ ембрион  :(
тази мутация за фолиевата толкова ли е важна? В смисъл нали може да приемаш метафолиева и всичко ще е наред?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #61 -: Октомври 28, 2015, 15:09:26 pm »
Лили, според мен при момичета под 30г тази мутация изобщо не е важна, но с възрастта става важна.

Тя доколкото чета е свързана с функцията на черния дроб и способността на организма да изхвърля токсините. Значи, ако имаме мутация и не можем да пречистваме тялото ефективно, на 20 години ще имаме по-малко токсини и по-малко болести, причинени от натрупването на токсини, отколкото на 30 +.

Така че на 20г с тази мутация можем да сме си бременни без дори и да разберем за нея, но на 30+ е по-рисковано.

Някои от болестите, свързани с тази мутация (те се развиват с течение на годините, разбира се) са: Хашимото, ендометриози, тромбофилия,всички автоимунни болести.

Трябваше до сега и аз да съм намерила начин да се изследвам за нея...обещавам, че като се върна от Лондон ще го направя :)



Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #62 -: Октомври 28, 2015, 15:19:47 pm »
хм, от изброените болести аз имам 2, т.е. викаш и аз да я изследвам. От друга страна ако имаш установена тази мутация и черния дроб не си върши работата - как може да го излекуваш? Той е единствения орган, който изхвърля токсините - може да го стимулираш с разни билки и хомеопатия, но крайния резултат е много съмнителен. А да не би липсата на фолиева да е директно свързана с тези заболявания?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #63 -: Октомври 28, 2015, 16:15:55 pm »
Лили, мутацията причинява липса на ензим, който метаболизира ФК. Тя се метаболизира в черния дроб и участва с процес наречен метилация. Когато метилацията е възпрепятствана, способността на организма да се пречиства е сведена до минимум.

Терапията е доживотен прием (не само по време на бременност) на активна (мета) фолиева, B 6 и B 12 + диета, която да намали нивата на homocysteine и билки, които да подпомагат черния дроб. Ако спрем приема на мета фолик след бременност = затруднена метилация, затруднена детоксификация = нови болести в бъдеще...

Виж последното ми мнение по дневника на Маги за дозите на витамини, предписвани при тази мутация...

Кисти в яйчниците и косопад също са свързани с тази мутация. Но да не забравяме, че черният дроб може да е затормозен от начина ни на живот дори и без мутация, та е напълно възможно да нямаме мутация, но да имаме симптоми, дължащи се на друг източник на затормозяване на черния дроб.

Аз сега се опитвам да направя връзка М/у mthfr мутация и ниски нива на Вит Д (които аз имам).

Засега 2 човека (deep е една от тях), потвърдили мутация и нисък Вит Д...другото момиче е най-добрата приятелка на комшийката ми,с която отскоро и аз се сприятелих...
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 16:20:39 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #64 -: Октомври 28, 2015, 17:10:34 pm »
значи ако си направя такава превантивна терапия и си купя мета фолиева, В6 и В12 си ги приемам стандартно, може изобщо да няма нужда от проверка за тази мутация?
Като отворих панела на нац.генетична лаборатория имаше толкова изследвания, които бих искала да си направя, че трябва да тегля кредит ... Чудя се дали най-правилното не е да пусна един кариотип на ММ, а за мен - мутациите свързани с тромбофилията. Защото доколкото схващам, до 5-6ти ден правилното делене зависи от Я, защото когато се прави ПИД се изолират само майчини хромозомни аномалии. След 6ти ден когато се формира истинския ембрион, започват да участват и бащините. Т.е. моето ембрио прескочи първите дни, от тук може да се надявам, че моята Я е била долу горе ОК? Не знам правилно ли разсъждавам  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #65 -: Октомври 28, 2015, 17:36:43 pm »
Тази мутация мисля, че е 75 лв (някой беше казал) и тя също е свързана с тромбофилия.

Хетерозиготен носител означава само обременен черен дроб и затруднена метилация--> лечение с активна фолиева, активен Б 6 и активен Б 12 (ама погледна ли колко високи са дозите!! Не знам дали е редно да взимаме толкоз високи дози без рецепта и на своя глава).

Хомозиготен носител = горното плюс тромбофилия... Лечението е горното + кръво разредители (фраксапин, хепарин)...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #66 -: Октомври 28, 2015, 18:53:15 pm »
Не знам дали трябваше,но спрях всички хапчета,а като говорих с док  за резултата, забравих да питам  за това.Какво мислете вие,правилно ли е?Според мен няма смисъл от тях,щом е -.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #67 -: Октомври 28, 2015, 18:59:16 pm »
zemqta ти какво приемаше? Аз само утрогестан и док ми каза, че мога да го спра от веднъж, за да ми дойде цикъла като хората. Наистина аз още преди да говоря с док като видях стойностите на чхг и на своя глава не си сложих таблетките. Цикъла си ми е вече истински цикъл, едни съсиреци, едно чудо ... дано да се изчисти качествено всичко. Снощи се събудих от болки в корема, отдавна не ми се беше случвало.  Според мен щом теста е отрицателен, няма смисъл да се тъпчеш с лекарства, остави цикъла да изчисти всичко.
Като се прибрах от работа говорих с ММ, обясних му за кариотипа и т.н. и е съгласен да направи изследването. Макар че ако се окаже,че е носител на някаква мутация какво? просто поредната руска рулетка докато улучим пълния патрон ....  :( Не знам дали това знание ще ми помогне с нещо при условие, че мутациите не се лекуват


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #68 -: Октомври 28, 2015, 19:19:39 pm »
Много бяха,estrofem 5x 1,trombo ass x1,dufaston 3x1,ношпа 3x2,neofolic x1,pregnacare + omega3,инжекции -фраксипарин-0,4 в корема  и прожинекс мускулно двете по една и утрогестан2x2 на 12h.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #69 -: Октомври 28, 2015, 19:25:32 pm »
не че имам много опит с тези лекарства, но според мен витамините и омегите е все тая, може и да не ги спираш. Естрофем съм пила за лигавица - спрях го без проблем, утрогестана се спира без проблем, лекарствата за разреждане на кръвта според мен трябва да ги спреш защото при цикъл може да увеличат кървенето. Ношпа е обезболяващо, аз също пих и го спрях. Единствено не съм сигурна за прожинекс и фраксипарин, надявам се някой да се включи


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #70 -: Октомври 28, 2015, 19:28:27 pm »
Чакам с нетърпение новини от Мира и надничам тук и ви "следя"  :cul2:

Лили, наистина е руска рулетка, ама някак си си спокоен, че чакаш правилния патрон, а иначе се психясваш защо не става...

Но абсолютно всички генетични и имунологични проблеми могат да се решат по начина на руската рулетка --> т.е. дори с моите проблеми и без лечение аз имам някакъв шанс за нормална бременност. Както стана ясно от Усмивчица, шанс има и с тромбофилия и без лечение...

Когато сами можем да постигнем бременност (без АРТ) можем да въртим рулетката всвки месец. Но ако ще плащаме за АРТ, може би е добре да се застраховаме с предлаганите лечения... Макар че за кариоти па ПИД не гарантира 100 % здрав ембрион..

Кали, какво му е на мъдреца и не може ли да се ремонтира? Аз имам един мъдрец изваден и мина ОК, ама знам, че проблематични.

По проблема за приятелките с деца, които не ни купуват нищо, а от нас очакват подаръци, НЕ съм съгласна, че го правят от нямане на време или залисване, защото имат време и внимание за всички останали приятелки, които имат деца.

В моя приятелски кръг сме разделени така: аз показвам внимание на всички. Всички с деца си показват внимание една на друга. А на мен никой не ми показва внимание, защото по стечение на обстоятелствата аз останах единствената без деца.

А пък от същите тези приятелки съм чувала за трети лица ( техни, но не общи приятелки ) които как така посмели да дойдат с ПРАЗНИ РЪЦЕ, "ами то това дете нали чака и се надява" (<--за децата си)  8O

Така че очаквания и претенции има големи, но внимание към бездетните няма никакво.

А за идеята, която Ягодка даде --> да ги третираме така както те нас, съгласна съм, но по-скоро ми се иска като станем ние майки да НЕ пропускаме да покажем внимание към бездетните си приятелки и да намираме начин да им казваме на тия с децата, дето ни игнорират, че НЕ е възпитано да получат от нас подарък, а да не върнат жеста!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #71 -: Октомври 28, 2015, 19:33:12 pm »
Инжекциите бяха точния брой до теста.аз и преди трансфера ги слагах.сега мисля да продължа само с фолиевата киселина и ще питам за някой витамини,допълнително,които да пия  за подсилване на организма.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #72 -: Октомври 28, 2015, 19:37:55 pm »
За неофолик мета, със сигурност няма защо да го спираш. На мен ми е изписан 3х1 без да сме пристъпили още към процедура. Преди това пиех обикновена фолиева киселина, но покрай лапарото бях пропуснала да я пия и док ме пита малко укорително защо?! :)
Може би, ми е малко излишен поста, предполагам, че питаш за другите лекарства, а не за добавките. Но, за съжаление, не мога да помогна с инфо за тях.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #73 -: Октомври 28, 2015, 19:43:34 pm »
Маки четох, че ПИД установява само мутации при майката защото се изследва 1 клетка обикновено от 3ти ден когато се достига стадий от 8клетки. До този момент в развитието на ембриона участва само генетичния материал на яйцеклетката. Чак когато се заформи ембриона след 6ти ден тогава се включва и материала от сперматозоида. Т.е. ПИД не оценя материала на мъжа, ако мъжа има мутация тя ще се прояви по-късно и пак няма да има бременност.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #74 -: Октомври 28, 2015, 20:48:01 pm »
Аз пък имам новини от моята комшийка --> тя току що се върна от лекар, който и казал, че трябва да си направи цветна снимка, защото преди 2 години цветната й снимка не можала да покаже нищо!  8O

Както и да е, преди 2 години снимката е била много болезнена и комшийката сега помолила за упойка и те и казали, че НЕ може с упойка, щото цветната снимка нямало да подейства  8O не можело и спазмалтик, можело само парацетамол преди снимката  8O

Ужас! ...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #75 -: Октомври 28, 2015, 20:50:22 pm »
Момичета,

Ето ме и мен. Мина цветната ми снимка. Дясна тръба - отлична, лява - нагъната и със сраствания, миомно възелче, стърчи навътре към кухината, баш където не трябва, от "тавана" на матката. Ще звънна утре на док, за да се уговорим кога ще може да обсъдим резултата и да видим какво ще правим занапред.

Почти нищо не усетих от манипулацията, беше като при цикъл - напрежение и тъпа болка. Бях си сложила 3 часа преди това една свещичка волтарен. Мисля, че и доктора ми пръсна някакъв локален анестетик, защото изобщо не усетих как ми сложи катетъра. Само дето кървя, но предполагам, че е нормално.

Благодаря ви за съветите и подкрепата! Цяло щастие е, че ви има! Иначе не знам как щях да се оправям. Толкова важни и полезни неща научавам тук, вместо от лекарите... Голям гуш!

Сега ще седна да ви чета, че нямах време преди това.
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 21:29:33 pm от Mirracles »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #76 -: Октомври 29, 2015, 07:09:21 am »
Добро утро!
Mirracles не разбрах лявата изобщо пропуска ли или не? Иначе кървенето е нормално, но пак зависи колко. Аз помня когато ми правиха лапаро паралелно с него са ми правили и ЦС - имах еднократно зацапване. Така че ако е продължително кървенето се консултирай с док. Чакам да кажеш какви ще са ви следващите стъпки  :bighug:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #77 -: Октомври 29, 2015, 07:21:48 am »
Добро утро!
Мерси за подкрепата, Лили!
Лявата е доста нагъната, но пропусна контраста първа. Дясната пропусна, кокато увеличиха налягането, но тя е без забележки. Може да се е 'отпушила' от процедурата, знам ли!?
През нощта ме събуди болка в областта на лявата тръба и кръста и още не ми минава. Ще питам днес дали е нормално. Дано да може док да ме вземе да обсъдим какво следва.
Лек ден на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #78 -: Октомври 29, 2015, 08:20:32 am »
Добро утро и от мен.
Много се радвам Мира,че процедурата е минала безболезнено.
Дано проблема е решим и да ни зарадваш скоро и още по-хубави новини   :)
При мен няма нищо ново за сега,затова не съм толкова активна този месец.
Спрях меренето на температурата,просто си бъркаме кекса и каквото сабя покаже.
Хубав ден момичета и кураж на всички в борбата  :) 
Re: Правим опити за бебе - Тема 7
« Отговор #79 -: Октомври 29, 2015, 09:09:28 am »
Добро утро на всички!
Мира, това май са по скоро добри новини. Браво.

Аз искам да помоля някой да ми обясни какво се случва с графиката ми този месец.  :ask: :ask: :ask: