0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #300 -: Октомври 28, 2015, 19:35:57 pm »
Здравейте. Днес бях на ЖК, издадоха ми 45-дневния болничен. Гледахме бебка, която отговаря на 37 г.с. Плацентата ми все още е ниско, но вече не е на изхода. Док каза, че когато бебка тръгне да се смъква към малкия таз, ще избута плацентата нагоре. Така че в това отношение няма проблем раждането да е естествено. Е, разбира се ако бебка продължи да расте с това темпо, но не бърза да излиза, ща не ща ще е секцио. Но в крайна сметка най-важно е да е жива и здрава :)  Обърната е вече главично... На 3.11. пак ще се гледаме, май ще ми правят и запис на тоновете (най-после). Нетърпелива съм да си я гушна вече, но пък и си повтарям, че е рано и е добре да стои на топличко колкото се може повече.
Засега толкова от мен... сякаш не се сещам друго. Приятна вечер, момичета.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #301 -: Октомври 28, 2015, 19:49:23 pm »
м-и, моето желязо е от естествени източници и не дразни стомаха, много съм доволна, само че го няма в аптечната мрежа, купувам си го от акушерка дистрибутор. Казва се nutriway.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #302 -: Октомври 28, 2015, 20:33:16 pm »
Сол, това или дъвчащите? http://megashop-bg.info/index.php?route=product/product&product_id=158
И да попитам това или сорбифер и запек не правят нали?
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #303 -: Октомври 28, 2015, 23:15:50 pm »
Сол, това или дъвчащите? http://megashop-bg.info/index.php?route=product/product&product_id=158
И да попитам това или сорбифер и запек не правят нали?
м-и, да ,точно това е. Това е по-добре от дъвчащите. Сорбифер ми даваха във болницата преди, аз имам непоносимост към такива, а това е натурално и на мен лично запек не са ми предизвиквали, пиех ги и предната бременност. Но, във болницата като ми даваха разни синтетични от тях получих запек.
 
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #304 -: Октомври 28, 2015, 23:20:33 pm »
и още нещо. Там пише по 1 таблетка дневно, но аз пия по две, една сутрин, една вечер с храната или след нея. Така ми препоръча акушерката. А, и аз пиех по една в началото, но не е било достатъчно, защото хемоглобина ми падна. Така че, можеш спокойно да вземаш по две, ако си решиш.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #305 -: Октомври 29, 2015, 08:03:40 am »
Сол, благодаря! Аз затова и за Сорбифер питам, защото ми е по-лесно да купя него и евентуално ако не се "харесаме" да поръчвам това. За количествата ще си се консултирам с лекаря, то и за смяната де. А Ферофолгама съм пила първата бременност и не е имало никакъв проблем, явно организмът се променя.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #306 -: Октомври 29, 2015, 12:05:42 pm »
Препаратът NUTRILITE ™ NUTRIWAY™ - ЖЕЛЯЗО от линка по-горе съдържа едва 6 mg желязо в една таблетка, докато при Феро-Фолгаммата е 37 mg. И дори ми е изписана по 2 табл. дневно т.е. по 74 mg.  Ще излезе соленичко. 8O

Ех, Нелка ми то не останало! Стискаме палци, а ти стискай още малко краченца!  :lol:
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 12:26:11 pm от wild cat »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #307 -: Октомври 29, 2015, 12:58:02 pm »
Ех, Нелка ми то не останало! Стискаме палци, а ти стискай още малко краченца!  :lol:
Обещавам ;)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #308 -: Октомври 29, 2015, 14:06:10 pm »
Препаратът NUTRILITE ™ NUTRIWAY™ - ЖЕЛЯЗО от линка по-горе съдържа едва 6 mg желязо в една таблетка, докато при Феро-Фолгаммата е 37 mg. И дори ми е изписана по 2 табл. дневно т.е. по 74 mg.  Ще излезе соленичко. 8O

Сорбифера е 100  :? че и пише препоръчителна доза х2, за бременни същата....
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #309 -: Октомври 29, 2015, 16:06:03 pm »
Препаратът NUTRILITE ™ NUTRIWAY™ - ЖЕЛЯЗО от линка по-горе съдържа едва 6 mg желязо в една таблетка, докато при Феро-Фолгаммата е 37 mg. И дори ми е изписана по 2 табл. дневно т.е. по 74 mg.  Ще излезе соленичко. 8O

Сорбифера е 100  :? че и пише препоръчителна доза х2, за бременни същата....
Сега се загледах, че на моята опаковка пише, че съдържа 10 mg желязо, странно..
Бях чела, че бременните имат нужда средно от 27 мг желязо на ден. А, при мен и във витамините ми има 14 мг желязо.
м-и, прецени си, кое ще ти е най-добре  :)
на мен лично ми е важно, да е от естествени източници, защото още от малка съм с желязодефицитна анемия и съм пила какви ли не химии, и имам непоносимост към синтетичните.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #310 -: Октомври 29, 2015, 16:30:42 pm »
Здравейте момичета записвам се И аз в темата. От 3 години се борим със стерилитета след доста  :bfn: чудото стана И сега очакваме нашето 100% момиченце.
Бремена съм в 17 г.с в началото на 14 г.с прокървих И се наложи да постъпя в болнита кървенето продължи почти до 16 г.с.
 След изследванията назначени ми от доктора се оказа че имам тромбофилия И сега съм на аспирин protect И клексан. За момета бебчето се развива нормално направихме и два БХС и там всичко е наред,но тази тромбофилия ме притеснява.
Има ли някоя от вас със подобен проблем?
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #311 -: Октомври 29, 2015, 16:35:49 pm »
Стейси, честито! Много мами имат такъв проблем. Важно е да се знае и да се вземат мерки. Пожелавам ти успешна бременност и здраво бебе на финала!

Сол, аз основно със стомаха имам проблем последно време. Анемията успешно я коригирах с правилно хранене, но сега не мога да спазвам режим или поне не толкова стриктно, че да вкарам хемоглобина в норма. Моите витамини също имат 15мг желязо, но не ми дразнят стомаха. Сорбифер гледам е с удължено освобождавате, т.е. киселини поне няма да вдига. Ще опитам него.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #312 -: Октомври 29, 2015, 18:39:00 pm »
steisii, честито и успех до финала!
м-и, дано това е подходящото лекарство за теб  :)
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #313 -: Октомври 30, 2015, 13:29:48 pm »
Честито и от мен.
А ние ще си имаме мъж, таткото умира от кеф. Прегледа мина добре 191гр :)

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #314 -: Октомври 31, 2015, 10:44:39 am »
snaPi, честито ти сини гащи  :bori_002:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #315 -: Октомври 31, 2015, 12:14:57 pm »
Снапи честито и аз чакам мъж. Голям и здрав, дано така да е винаги. Измъчва ме това дете, но аз го обиквам все повече. Чета за желязото, аз не знам какъв организъм такъв корав имам но вдигнах хомеглобина от 120 на137. Нямам нужда от желязо нали?  Иначе съм на диета, ям трудно. Гадостите често край нямат, но като се примирих че ще е така. Някак си ги преживявам, осъзнах че двамата с бебо сме по-силни от колкото очаквах. Оптимист съм че април месец ще се оправя :lol: Още има проблем с корема и панкреаса, но като родя ще мине.
Стейси добре дошла и аз си кървях, контракции ужасни имах и припадъци. Бях надула главите на момичетата да рева, но преживява се. Мислех, че ще умра ама не стана. Бъди силна и смела, момичетата като ми казваха не разбирах. Сега осъзнавам колкото повече разсте малкия толкова по-силна ставам.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #316 -: Октомври 31, 2015, 17:55:37 pm »
verechiria, казвай какво ядеш бе човек, да ги спираме тия хапове и ние  :D

snaPi, честито! Лека и успешна!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #317 -: Ноември 01, 2015, 08:25:37 am »
verechiria, казвай какво ядеш бе човек, да ги спираме тия хапове и ние  :D

snaPi, честито! Лека и успешна!
Ям охлюви, знам че ви изправям косата иобръщам коремите. Освен, че не съм се дърпала по едно време ги чаках с нетърпение. Благодарение на тях проядох месо, предимно пилешко. Ям банани, ябълки и фурми заради захарта. Картофи, грах и ориз. Диетата ми е много бедна, рядко си позволявам нещо. Винаги съм била с висок хемоглобин, аз съм и нулева отрицателна. Много ми се радват като ми докопат кръвта, предполагам че е ген. Не ми завиждайте, наваксвам от по-лошите работи. Ей от както деган не съм помирисвала нямам гърчове и припадъци. За желязо знам след операциите много ядях лапад, коприва и червено цвекло. Все на салати, много обичам ама сега заради корема и панкреаса няма да кусам. Копривата я обожавам на зелена салата, тогава се запазва желязото в нея. Мачкатея със сол да не пари на езиците, че после мъжете ви ще ме черпят. Цвеклото настъргано с ябълка и белени семки, малко оцет, сол и зехтин. Мммммм
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #318 -: Ноември 01, 2015, 14:41:44 pm »
Охлюви не обичам наистина, другите неща ги ям, спанака и цвеклото сготвени де,  сурови много ми дразнят. Наблягам и на леща и елда. Ще го видим как е тая седмица. От тия хапчета няма да се е вдигнал де, аз по едно но ден ако изпия е голяма работа...
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #319 -: Ноември 01, 2015, 16:40:36 pm »
Здравейте, надявам се ще приемете една нова бременелка сред Вас  :wink: Макар, че сме още малки (според докторите 7 г.с и 4 дни ) Тооолкова години съм чакала този момент, че нямах търпение да се включа. Засега не мога да съм Ви полезна с опит, но ще Ви изчета всичко  :)