0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #480 -: Септември 16, 2015, 11:33:23 am »
Джина, сигурно ли е, че това са точните размери на фоликула. Те нали правят оразмеряване дължина, ширина.Данеби да ти казва само едната пропорция? Иначе е възможно да се спука и на тези размери, но качествена яйцеклетка се носи от фоликул спукан при 19-22 мм.
Тедичка, аз също виждам ясна изпарителна линия на втория тест. Даноооо :goodluck:
Зелен чай, добре дошла и бързо да се похвалиш с добри резултати. След 14 месеца опити поне хормони и спермограма трябваше да ви е насочил АГ да пуснете...


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #481 -: Септември 16, 2015, 11:43:12 am »
Джина, сигурно ли е, че това са точните размери на фоликула. Те нали правят оразмеряване дължина, ширина.Данеби да ти казва само едната пропорция? Иначе е възможно да се спука и на тези размери, но качествена яйцеклетка се носи от фоликул спукан при 19-22 мм.
Имам снимки на всички прегледи, просто съм писала по-големия размер тази с 14,5мм ширина , е с  11 мм  дължина. Ще видим на 28-ми какво ще каже док.,тогава ще пускам микробилогия и хламидия. Но явно нямам качествени яйцеклетки ,дано някои медикаменти да могат да подействат на това - най-вероятно нещо което трябва да приемам ,за да не се пукат толкова рано.Има ли такова чудо?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #482 -: Септември 16, 2015, 11:59:31 am »
rrrr, аз имах ТСХ 4,15 когато ходих на гинеколог преди да започнем опитите за бебе. Той каза, че трябва да го смъкнем задължително под 2,5, но най-добре под 2. Твоят резултат е граничен и си мисля, че не е проблем, но все пак ендокринолог ще ти каже най-точно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #483 -: Септември 16, 2015, 12:01:15 pm »
djina_gi мисля че клостилбегит ще свърши работа за да ти пораснат достатъчно фоликулите но се консултирай с док.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #484 -: Септември 16, 2015, 12:28:05 pm »
djina_gi явно 14 мм не е големината на фоликула, а един от размерите му. Тоест при теб реалния размер на фоликула може да си е напълно нормален за овулация. Не мога да разбера защо си мислиш,че не съдържа качествена яйцеклетка? Също така клостила не съм чувала да подобрява качеството на яйцеклетките.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #485 -: Септември 16, 2015, 12:34:51 pm »
Момичета пуснах прогестерон днес .Резултатът е много нисек 9.9 при граници 5-86.Възможно ли е хим бременности да се дължат на това.Защо никой не ми назначи това досега.Аман от лекари в Бургас.Какво да правя как се повишава.Дайте съвет за доктор в Бургас.Какво ли не изследвах за 6 месеца
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #486 -: Септември 16, 2015, 12:54:48 pm »
lilibell това е част от листовката на клостилбегита
Показание при жени:
Показан е за стимулиране на зреенето на яйцеклетките при някои заболявания на хипофизата или на яйчниците и след постоянна употреба на контрацептиви (противозачатъчни);



Shannel дуфастона е прогестеронов препарат ,до сега не са ли ти го предписвали?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #487 -: Септември 16, 2015, 12:56:52 pm »
Изследваха го на 2 ден незнам защо.Уж завеждащият в МБАЛ Бургас Душепеев.Запазих час за друг доктор утре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #488 -: Септември 16, 2015, 13:18:25 pm »
lilibell това е част от листовката на клостилбегита
Показание при жени:
Показан е за стимулиране на зреенето на яйцеклетките при някои заболявания на хипофизата или на яйчниците и след постоянна употреба на контрацептиви (противозачатъчни);
Shannel дуфастона е прогестеронов препарат ,до сега не са ли ти го предписвали?
и аз съм я чела тая листовка  :) обаче зряла яйцеклетка е нещо различно от качествена яйцеклетка.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #489 -: Септември 16, 2015, 13:29:22 pm »

Адашке качи снимка да видим и ние да изплакнем очите,дето се вика... Желая ти утре да е още по-видима....Успех!  :P

За плакнене на окото съм качила положителен :) а за окьоровяване в следствие на вторачване ще кача тази   :lol:

Само ще помоля да ми кажете виждате ли някъде нещо или тотално вече съм откачила
l
И на 3 виждам  :bfp:


Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #490 -: Септември 16, 2015, 13:37:23 pm »
Здравейте, 
 :witch: ме посети с цялата си наглост 2 дена по-рано,....а каква графика имаше само :wink:( малко да се пошегувам)
Едно въпросче от серията досадни може ли да ви задам момичета?
ММ нали е в командировка и се оказа ,че и Ноември няма да го има. Има ли смисъл да пия фолиева киселина през това време?  :wink:
 Да взема да я спра и като се завърне да я почна пак. Какво ще кажете?
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #491 -: Септември 16, 2015, 13:53:43 pm »
Здравейте, 
 :witch: ме посети с цялата си наглост 2 дена по-рано,....а каква графика имаше само :wink:( малко да се пошегувам)
Едно въпросче от серията досадни може ли да ви задам момичета?
ММ нали е в командировка и се оказа ,че и Ноември няма да го има. Има ли смисъл да пия фолиева киселина през това време?  :wink:
 Да взема да я спра и като се завърне да я почна пак. Какво ще кажете?



Не я спирай,пий си я.
Категорично!



Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #492 -: Септември 16, 2015, 13:55:32 pm »
Здравейте, 
 :witch: ме посети с цялата си наглост 2 дена по-рано,....а каква графика имаше само :wink:( малко да се пошегувам)
Едно въпросче от серията досадни може ли да ви задам момичета?
ММ нали е в командировка и се оказа ,че и Ноември няма да го има. Има ли смисъл да пия фолиева киселина през това време?  :wink:
 Да взема да я спра и като се завърне да я почна пак. Какво ще кажете?



Не я спирай,пий си я.
Категорично!

 osi_9
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #493 -: Септември 16, 2015, 13:56:02 pm »
Хрис, не си спирай фолиевата киселина. Тя не се натрупва в организма, затова редовното и приемане месеци преди зачеване е препоръчително.
Теди, в очакване съм от няколко дни за теб. Според мен има положителен тест. Силно стискам палци чертичката да става по-наситена!
Джина, според мен добре си растат фоликулите. Последните дни, назряването става май по-бързо, така че е възможно фоликула да се е спукал на 18 мм., но ЖТ да е с размер 14 мм.
Грийн тий, добре дошла! Пожелавам ти бързо забременяване и хоп- да дкочиш в бременната тема.
Момичета, стискам палци на всяка от вас, чета ви редовно, но не винаги ми остава време да пиша.
Пожелавам ви усмихнат, слънчев и спокоен ден! :sunshine:
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 14:17:08 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #494 -: Септември 16, 2015, 14:35:40 pm »
Синеочка, снощи късно се прибрахме от палатка, ама хич не ми е до писане и снимки ...

Този месец, неочаквано, овулирах на 9-10 ден, на палатката, с ЦС и положителен дигитален ОПК на 8 ми ден. Кекс нямаше :/ чудя се дали ММ нарочно съботира опитите...неговото НЕсвършване е само в деня на и около овулацията. В останалото време си свършва.

Или пък съм се събрала с най-големия глупак, на който му показвам теста и му казвам, че трябва да бебеправим до няколко часа (че много бързо ми пресъхва ЦС, само едно обърсване), той нищо не казва, кекс няма и след два дни (днес) ми праща съобщение от работата --> "нямам търпение да правим бебе следващата седмица на командировката"... За малко да му отговоря "ти тъп ли си или да"... Ама се сдържах.

Свга ще съм кисела до октомври, но ще използвам времето да намеря и да стартирам АРТ. Може би като платим 15 000 долара за арт, ще се изпразни в деня на О  osi_7

Успех на всички бебеправещи, Теди аз виждам черти на всички тестове, според мен си бременна  preggo Стискам палци!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #495 -: Септември 16, 2015, 14:41:13 pm »
Аз ходих на лекар,вика всичко е наред,овуто е минало..На листа пише:
Влагалище-трета степен чистота,,матка,AVF и аднекси в норма,яйчници-б.о.
Изписа Дуфастон за 10 дни,странно защо преди беше 10 лв,а за този дадох 20..  :?

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #496 -: Септември 16, 2015, 14:45:19 pm »
Синеочка повече се вълнувам за New Life  :lol: А акто свършим там дано всичко да е добре (колкото може) може да се почерпим в Сладкарницата която каза :)
При мен какво става? Ами на 10.09 приключих с Климонорма и доки каза 3 4 дни след това да чакам МЦ...Нооо лелката я няма  8O И се притеснявам да не е нещо сложно  :?
Ако до Петък я няма може да посетя доки преждевременно :) И така.
Hris_80 както са те посъветвали не я спирай :) Аз четох за нея преди време когато я почнах и е мноооого важна.Вече от 2 години я пия горе долу :)
Детенце и аз преди давах 10 лв , но в аптеката казаха , че са променили бройката на хапчетата и затова е 20 сега.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #497 -: Септември 16, 2015, 14:51:07 pm »
Шанел, много момичета във форума с а от Бургас, но масово ходят до Варна, защото при вас лекарите не са най-читави.
Ето форума за хормони, как и кога се изследват http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=6.0 можете да питате за всичко там.

Аз ви следя, но нямам време да пиша.Чакам си цикъла и нямам и най-малка вероятност да сме уцелили момента.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #498 -: Септември 16, 2015, 15:22:56 pm »
Ще ви послушам :).
 Аз такова... :oops: ами защото не съм по лекарствата а за хранителни добавки да не говорим  :wink: . МъжоОо като реши, че най накрая иска да става баща започнах да приемам Neopholic 0.4mg.
В листовката пише. че "...дневната потребност на организма от фолиева киселина е 0.2 милиграма (200 микрограма).При бременност тази потребност се увеличава. Дозата от 0.4 милиграма
 Та нали няма да съм бременна в близките три месеца  :wink: та ....сакън да не се предозирам :oops:
та затова попитах :wink:.
 osi_9

makiyaki "мойто мъж" последните години как ли не му намеквах, че часовника тиктака ( на 35 ще стана скоро) Сега като не се получават нещата. Един такъв спокоееен ми вика така негативно ли ще съм го давала, имало било време  osi_7  .Какво време сега няма да го има кажи-речи до края на годината... и тя свърши  :(. ако се наложи лечение и т.н за какво време ми говори...
Ама са си нашите диванета и си ги обичаме   :wink: :)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #499 -: Септември 16, 2015, 15:27:40 pm »
Еххх, Маки, тоя твоя М, много притеснителен. Не се ядосвай. Не ми се вярва да саботира мисията. По-скоро и той е притеснен. А относно другото - нали си му обяснила, че опитите е важно да се правят в точно определен момент?
Момичета, на мен от цигарен дим ми става лошо от 2 дни. Но не знам дали да го приемам като симптом на нещо, или просто сетивата ми са се изострили лятото, поради липсата на пряк контакт с пушещи. Не съм пушачка, никога и не съм била. Минаха точно 8 дни от УЗ, на който видяхме, че овулация е имало- най-вероятно предния ден - два. Още ми е рано за тест. Но се чудя в петък, преди заминаването за почивка дали да не направя един. Вие какво ще кажете? Да си взема ли един тест, или направо да отида да ми направят кръвен? При нас става за няколко часа кръвния- поне с първата ми бременност беше така.
« Последна редакция: Септември 16, 2015, 15:30:37 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.