0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #200 -: Септември 21, 2015, 10:47:25 am »
Блу, чакам и аз да видя доки какво ще каже, та тогава ще сменям( ако се налага). Просто приятелки ми препоръчаха Селия горещо.Честно казано не съм се замисляла дали Нан имат антирефлуксно, трябва да се поровя по магазините.
м-и, четох аз за някакви антирефлуксни възглавнички за под матрак, мисля да видя и за тях, ама нека педиатърката да си каже мнението.



Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #201 -: Септември 21, 2015, 11:14:36 am »
Е то повдигането не пречи :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #202 -: Септември 21, 2015, 11:54:25 am »
Блу, Вени, много хубаво това с "майката" за 5-6 деца. И аз искам такава  :wink: Иначе съм чувала, че по-малките по-лесно се адаптират към  градина/ясла.


*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #203 -: Септември 21, 2015, 13:06:09 pm »
Набързо,  да докладвам. Повръща в петък вечерта през цяла та нощ до събота сутрин.  Педиатърът каза капки за повръщане,  след тях спря.  Но вечерта отново еднократно по ръщане.
Вчера не е повръщала,  няма температура. Днес като я прегледаха,  казаха че вади кътници - -подути били венците.  Остава да приема гастрокинд за 7 дни. 
Но детето не иска да яде.  Успявам да дам максимум 300. Мл мляко за деня,  три лъжици супа и около един сухар и няколко хапки банан.
А е весела и играе.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #204 -: Септември 21, 2015, 14:48:33 pm »
Стоека, то и възрастните, ако сме болни, нямаме апетит. Предлагай й, но не се тормози, ако не иска да яде. Като оздравее, ще почне пак. Тя така или иначе не е под нормата с килограмите, че да се притесняваш.

Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #205 -: Септември 21, 2015, 15:28:28 pm »
При нас повръщането не е отшумяло още за съжаление. След като в петък вечерта повърна много силно, после през нощта още няколко пъти, събота и недела 2 пъти за целия ден, днес веднъж. Ако е вирус, трябваше да отшуми до днес. Започвам да се чудя дали ад не ходим до Токуда. Но пък иначе е весел, възвръща си енергията, взе да огладнява, тормози сестра си, което е добър показател за възстановяване.
<br />[link=http:
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #206 -: Септември 22, 2015, 14:30:25 pm »
Дано се оправят бързо всички дечица.
Писна ми с това повръщане,  днес давам сутринта мляко Хип 4 (нейното си мляко,  не лечебната Хумана)  и след 2 минути взичко на фонтан се повърна.  След 4 часа яде попара, на обед картофено ядене,  ами не повръща.  Личната лекарка казс сега да пие една опаковка Ал 110 и чак тогава пак Хип.  Тя е на това мляко отраждането си. Не е имала проблеми откъде сега дойдоха. Може лу да прави непоносимост към кравето мляко в тази възраст?
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #207 -: Септември 22, 2015, 16:34:50 pm »
Стоека, коремът още е разстроен, за около седмица се нормализират нещата мисля. Не се вкарвай във филми.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #208 -: Септември 23, 2015, 09:39:01 am »
Мони на 6 месеца изкара тежък стомашен вирус. Тогава минахме на безлактозно АМ. Лактозата дразни стомаха. После плавно върнахме лактозното. Даже ни караха да го смесваме - 1 мерителна лъжичка лактозно и 3 мерителни лъжички безлактозно, после по две от всяко и т.н. Та, идеята ми е, спокойно, имай търпение и слушай лекарите.

Бързо възстановяване на болните мъници



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #209 -: Септември 24, 2015, 22:17:51 pm »
Дано мъниците са се оправили вече и всички майки да са малко по-спокойни.Знам какво е да повръща на фонтан, ужасно е, но всичко се преживява.Това е да си майка, най-трудното нещо на света.
Ние с Моника се радваме на есента.Събираме кестени в несвяст, намирам ги навсякъде в апартамента.Отделно разхвърля ластици за опашки навсякъде, и дори в тоалетната на котките има  8O
Ходихме почивните дни до Русе и там изкара третия кучешки зъб.Съответно сън никакъв, но поне имаме напредък със зъбите.Надивя се детето, мама и татко се разнообразиха и така.Прави опити да казва думи, реди пъзели с животни много добре, абе расте с една дума.
Пишете, че нещо се изпокрихте последните дни.

*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #210 -: Септември 25, 2015, 10:52:25 am »
Аз не смея да се хваля още, но Мони вече 3 седмици ходи на градина. Другата седмица ще го пробваме да спи там следобед. Това ще е приключение за него, защо легалцата са за големи дечица, пък той спи в кошарата все още - във всевъзможни пози, без възглавница и завивка. Мисля, че лелките ще се видят в чудо с неговия сън. Но може и да греша :)

Кати, честито за захранването. Мони го захраних на възрастта на София - голям мерак ми беше, мислех схеми, записвах с видеокамера :) Сега въобще не ми се занимава с цапаници, много си ми е добре с кърменето и не бързам. Но си му дойде времето и на Теди - от 1 октомври почваме :) Дотогава планирам да съм се отървала и от едното нощно кърмене - сега отлагам с половин час всяка вечер.

Маги, много е пораснала твоята Мони, браво :)



   La vita è bella
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #211 -: Септември 25, 2015, 16:54:39 pm »
Стоека, оправи ли се малката? Ние вече сме добре, но ходихме до спешното на Токуда във вторник след поредното повръщане. Та прегледът и изследванията показаха, че е абсолютно здрав. Обясниха ми, че продължава да повръща като някаква остатъчна реакция след отшумялата вече вирусна инфекция и коремчето му се е раздразнило повечко. А кръвната му картина беше перфектна, такава, каквато не съм виждала и в най-добрите му периоди. Имаше хемоглобин 126 при горна граница 128 :o. Истински се изумих. Когато се хранеше нормално и разнообразно, ядейки всеки ден месо, хемоглобинът му все беше на долна граница, а често и под нея, а сега как го прави, не знам като яде 4 неща накръст, без месо, плодове, зеленчуци, бобови. Направо си е чудо или както казва една моя приятелка -той е от новото поколение деца, които растат основно със слънчева енергия. :) Та поне с това се успокоих.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #212 -: Септември 25, 2015, 17:51:17 pm »
Meshko, любопитно ми е - спешното в Токуда бе3платно ли е 3а осигурени и деца. Това с хемоглобина ви е супер! Да не се шашкам 3начи, като не иска и моето човече месо.
Ние бяхме със сополки два-три дни, но ни се ра3мина само с тях. Явно това преходно време ги обърква дечицата. Дано да ми е винаги 3драв и да си ходи редовно на градина още месец, докато дойде бебето.
Днес сефте си правих елда с масло и сирене - на детето, като го 3ахранвах, му бях слагала в пюретата, ама на мен ми миреше гадно и не я ядях. Обаче днес ми хареса и мисля утре да му предложа 3а 3акуска. Ако някой от вас има рецепта с елда, ще съм благодарна да сподели ;)
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 17:54:30 pm от bebe_13+15 »


*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #213 -: Септември 25, 2015, 18:26:28 pm »
Днес сефте си правих елда с масло и сирене - на детето, като го 3ахранвах, му бях слагала в пюретата, ама на мен ми миреше гадно и не я ядях. Обаче днес ми хареса и мисля утре да му предложа 3а 3акуска. Ако някой от вас има рецепта с елда, ще съм благодарна да сподели ;)
Кафявата елда има натрапчив аромат, който на повечето хора не се харесва. Светлата не е така, освен това и е натурална (не обработвана).   Хубаво трябва да се измива. В началото я изкисвах - пуска слузеста вода. На практика с нея можеш да готвиш всичко, каквото би готвила и с ориз - със зеленчуци, с месо, като мляко с ориз, слагала съм и в супите на малката, в салати....  Аз я давам за обяд.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #214 -: Септември 25, 2015, 19:10:22 pm »
И аз като rumyanau не смея да се зарадвам, че Габи тази седмица изкара без проблеми и остава по 2,5 часа вече сама. Миналата седмица се бях отчаяла направо.
При нас си е направо късна есен - студено и не спира да вали. В такова време само в къщи да си седим. Иначе да чукам на дърво малките са добре, възрастните май по-лесно се разболяхме.
В понеделник детската градина на Габи ще ходят да вадят картофи, но аз ще я оставя в къщи, че много ще се измори. Но ми се струва много забавно като гледах снимките от миналата година.
Нещо темата  ни в последно време позамря, май при вас времето е все още хубаво и сте по целодневни разходки.

Само за здрави дечица и родители да пишете  :lol:! Лека вечер!


*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #215 -: Септември 25, 2015, 20:05:02 pm »
И Иво е втора седмица на ясла. Последните два дни едва го изкарвам от двора на яслата. Научил е един танц и ми го показва на ритмични мелодии - кляка, върти се, скача напред-назад. Онзи ден имаше фрикасе по главата чак. Ама аз съм доволна, че е ял, свикна вече. Ама и в тая ясла ги измислят - 5 дни до 10:00 часа, 5 дни до обяд и от сряда ще е по цял ден. Пък аз от понеделник съм на работа, ама се накомбинирах. И той имаше миналия петък сополки, ама през 4-те почивни дни го оправих със Стеримар и детски капки за нос.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #216 -: Септември 25, 2015, 22:12:46 pm »
Ех, почти се измина и този месец. Гледам за ясли и градини си говорите, дано бързо да свикват дечицата. За нас още не е тема, но определено предстои, вероятно съвсем скоро. Трябва да се разровя и да регистрирам децата в системата, а и да поразгледам частни ясли наоколо, че бабата вероятно няма да се оправи сама с двама щъкащи мъника и ще трябва да имаме и втори вариант.

Руми, сподели моля как вървите с отказването на нощното кърмене. При нас не се получава, а близнаците са на почти десет месеца .... И така за 6-7 часа сън ставаме понякога по 10-12 пъти, направо не се издържа на моменти. Опитвах с вода, със залъгалката, с носене .... понякога заспива за 10-15 минути и после пак от начало, понякога не заспива и е рев .... И на третия път аз не издържам и давам, че да поспим всички.

В това непостоянно време сякаш децата наистина се държат повече - аз се разболявам вече за трети път, а те са си ок. Понякога сополки само, ама с физиологочен разтвор минават. Иначе се опитват да ходят и двамата, девойката се справя доста добре с ходенето по мебелите, докато младежът си бута количката и дава ръчички да го водиш. Пълзят доста добре и обикалят ... направо спирка нямат, само да видят отворена врата. Не ми се мисли какво ще е като проходят самостоятелно и могат да си отварят вратите. Ходя сега с прахосмукачката и парцала постоянно, че все пипат, ближат, лапат си ръцете. ММ само ме бъзика, че съм във вещерски период :-). Иначе използваме топлото време и сме все навън докато може. Като завали ще мислим забавления вкъщи.

bebe_13+15, спешното на Токуда не е безплатно. Плащат си и децата, но е вариант за някаква наистина спешна ситуация, когато няма как да ги види личния лекар (нашата примерно е на разположение само докато е в кабинета, иначе трябва да търсим спешното). Аз също готвя елдата като ориз, кисна я предварително и измивам добре, че иначе ще си я ям само аз. Тъкмо ме подсетихте, че на дребните още не съм давала. Ще се поправя тези дни, че напоследък само на картофи и ориз карат.

Хайде, лека да е нощта и хубави почивни дни на всички!
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #217 -: Септември 25, 2015, 22:26:29 pm »
Руми, сподели моля как вървите с отказването на нощното кърмене. При нас не се получава, а близнаците са на почти десет месеца .... И така за 6-7 часа сън ставаме понякога по 10-12 пъти, направо не се издържа на моменти. Опитвах с вода, със залъгалката, с носене .... понякога заспива за 10-15 минути и после пак от начало, понякога не заспива и е рев .... И на третия път аз не издържам и давам, че да поспим всички.

Няма отказване, до дете си е. Аз просто спрях да опитвам. Мъчих се една седмица, ходихме всички като сомнамбули, без никакъв резултат. Тикам в устата залъгалка, а ако откаже, кърмя, за да има тишина и бързо заспиване. Моето дете е на девет месеца и яде солидна вечеря, така че не е от глад.

Отлично е, че още кърмиш близнаците си! Надали е утеха, но си представям колко труд ти коства.
*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #218 -: Септември 25, 2015, 22:28:35 pm »
Боже, ние сме на година и 7 месеца и нощем още суче.Какво ли не опитах, не сме стигали само да я оставя да реве цяла нощ за мен.Чакам да избие и последния кучешки е вече мисля да се местя в друга стая.

*
Re: Септемврийска тема за най-малките: да кажем чао на лятото
« Отговор #219 -: Септември 25, 2015, 23:32:44 pm »
Захванали сте "болната" ми тема - отбиването.
С баткото нямах никакви ядове, отбих го на 11 мес., спокойно, постепенно. Никакви проблеми, никакви драми. Чак се чудех на някои майки, страхуващи се от този момент.
Е, сега и аз съм така. Ама мнооого ме е страх как ще стане. Малкото диваненце суче през час-два, няма денем, няма нощем. Почти нищо не иска да яде, въпреки, че е захранен с всичко (почти). Не пие от шише, не ползва залъгалка. Не заспива по друг начин, освен на гърда...
И винаги казвах "кърмене - максимум до годинката". Да, ама не! Вече 1г. и 3мес. и хич не ми е ясно какво ще го правя.