0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #980 -: Септември 29, 2015, 14:17:35 pm »
Привет момичета,

Стискам палци на всички, които са в очакване и дано да почнем новата тема с поне една хубава новина!  :)

Кали, мисля ви вас, дано по-скоро ви оправят тв и нета. Добре, че наистина не живеем на място с големи катаклизми, че каквато ни е организацията, досега да бяхме изчезнали като нация...

Ние си изпихме антибиотика, минаха и глобулите, както предписа АГто, дано сега поне всичко да е чисто когато дойде време за цветна снимка в клиниката. Иначе и в нашите и в чуждите форуми доста често виждам, че пише препоръка в месец, в който е имало антибиотично лечение да се прави пауза в бебеправенето. И ми стана криво! Щото първо, че не беше дълго лечение, а три дни общо и след няколко чисти дни ще съм на линия. Второ, времето не е на наша страна, а това си е все пак още един пропуснат месец (щото предполагаемите ми фертилни дни почват началото на другата седмица). Язък дето толкова старателно се приготвих да почвам с тестовете за О от този месец. После си казах, може пък един месец почивка от следене, изчисления, гадаене по симптоми и тн да ни се отрази освежаващо. Все пак да не вземем да забравим какво беше да се бърка кекс само за удоволствие  :D

Нямам търпение да дойде часа в репродуктивната клиника в началото на октомври. Поне да разберем какъв план ще ни предложат, да кажат какво предстои, да мине цветна снимка и тн.
Колкото повече неща очаквам, толкова по-нетърпелива ставам. Направо на моменти не издържам...  osi_15 Вие как се справяте с чакането, момичета?

п.п. Маки, писали сме едновременно. Дано да ти се размине само с бабини лекове, защото е доста неприятно. Аз нали изкарах една седмица вкъщи този месец по същия начин. Забъркай си мед и настърган джинджифил и смучи по една лъжичка три четри пъти на ден, много загрява и помага за гърлото.


« Последна редакция: Септември 29, 2015, 14:22:00 pm от Mirracles »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #981 -: Септември 29, 2015, 14:32:44 pm »
Мира, не знам какво да кажа за антибиотичното ви лечение... Три дни не е много, а като се замислиш за докторските препоръки в месеците за бебеправене --> да не се пие алкохол, да не се пуши, да не се пият антибиотици, да не се прави рентгенова снимка и т.н... Моята втора бременност беше много неочаквана (ползвахме презервативи, които нито се скъсаха, нито изхлузиха, нито изсипаха в мен, та не знам как съм забременяла...) и нямах гореизброените лечения, но ако някой е правил рентгенова снимка или се е лекувал с антибиотици и ненадейно забременее (примерно презерватива се скъса), да не би да си махне бебето?!

Аз не бих пропуснала месеца, заради антибиотика, особено ако се чувствате добре и сте на линия, не виждам защо да се чака...

Рецептата с джинджифила много ми хареса, ама имам само прах от джинджифил, с него ще пробвам, а довечера ще пратя ММ до магазина за пресен корен :)
« Последна редакция: Септември 29, 2015, 14:34:15 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #982 -: Септември 29, 2015, 14:39:54 pm »
Маки, нямам останали тестове, няма и да тръгна да купувам! Вероятно е лелката, ама още се качва по стълбите :) чакам я! И джинджъра на прах върши работа-действай. Болна съм и аз-хрема, гърлото боли и кашлям, аз винаги в началото на уч. година се разболявам :(
Също не бих пропуснала месец заради антибиотици, писала съм как мъкнах чувалите с дърва без да знам, че съм бременна...хората какви работи правят до като разберат за бебето....
Айде, да е на късмет новата, пожелавам го пак, защото много ми се иска тя да се напълни с две чертички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #983 -: Септември 29, 2015, 14:51:46 pm »
Маки,

И със сух става, просто виж как ще нацелиш пропорцията, защото понякога сухия не е толкова лют, колкото пресния корен. Аз и двата варианта съм пробвала и помага. Дори от същата смес съм си слагала и в чая, който пия докато съм болна.

А препоръката за пропускане е заради евентуални рискове от спонтанен аборт или патологични изменения в плода. Вероятно това зависи и от продължителността и концентрациите на антибиотика, които остават в кръвта и дали е преди или след овулация, но никъде няма ясни указания според медикамента. На моите лекарства пише само, че не могат да се ползват по време на бременност и кърмене.

Категорично за рентгена е проблем, ако се прави по време на бременност, защото рискът от малформации на плода многократно се увеличава. Затова и винаги питат преди рентгенова снимка дали си бременна или има вероятност да си бременна.

« Последна редакция: Септември 29, 2015, 15:03:18 pm от Mirracles »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #984 -: Септември 29, 2015, 15:04:01 pm »
За рентгена съм съгласна, но пак има изключени. В САЩ (най-болната и нездравословна нация) на емигрантите се изисква рентген на бял дроб при положително манту. А ние имам БЦЖ ваксина и мантуто винаги ще е положително. Та аз бях бременна, ама тях това не ги интересуваше. Казаха, рискът не е голям, даже НЕ съществува...

Ама те са роби на фармацевтичните компании и те печелят от болни хора и деформирани бебета. Иначе как да си обясня факта, че в САЩ всеки 4ти е с диабет, но въпреки доказаната взаимовръзка между консумация на high fructose corn syrup и най-различни болести, особено диабет, в САЩ няма продукт, направен със захар, всичко е с царевичен сироп или аспартам. Продуктите със захар са внос от Мексико или Европа и примерно за цял магазин един пакет бисквити или една лимонада ще се намери... Това малко отклонение, да ми го простят модераторите, ама да си кажа мъката на сърцето за тези малоумни американци. Как пък не съм си направила рентгенова снимка на гръден кош или да си забия ваксини против тетанус, дифтерит и грип, докато съм бременна...заради тяхната зелена карта, да си я заврат в ****, пфу че се ядосах...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #985 -: Септември 29, 2015, 15:06:45 pm »
Някой иска ли да пусне новата тема? :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #986 -: Септември 29, 2015, 15:09:56 pm »

Има ли как да ни я отвори новата тема някоя предстояща мама, която е вече бременна, ей така да ни е на кадем? :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #987 -: Септември 29, 2015, 15:14:18 pm »
 :lol:
сега ще пиша в бременната тема

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #988 -: Септември 29, 2015, 17:03:49 pm »
Заповядайте в новата тема :):

Правим опити за бебе - Тема 6