0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #920 -: Август 31, 2015, 10:06:00 am »

Добро утро мацки! Взимайте по едно кафе, днес май за последно черпя, че ми свършва отпуската и едва ли ще имам време от утре :( Една тежка депресия ме е налегнала, както винаги след 2 месеца отпуска...трябва да се мобилизирам, но не знам как. Най ми е гадно, че вече няма да мога да обръщам толкова внимание на себе си, за кекса да не говорим! Веднъж като ме завърти работата, честно, до нищо не ми е! Така се надявах лятото да стане бебче, ама...
Аделия, какво е това пък сега?!? Днес или утре ще правиш пак тест? Няма се отчайваш, нали знаеш, че тук всички сме бременни до доказване на противното!
маки, игнор на фейсбук и толкова! Гледай си човека до теб, живейте си живота, мечтайте, чертайте бъдеще. Назад не!
маги, добре дошла и бързо да се махаш от тук, до колкото знам, в бременната тема имат нужда от нови попълнения :) Стискам палци и за теб!
Аз мисля днес да направя един ТО, дано пък покаже нещо :)
Хайде, пийнете кафенце, после ще дойда да ви видя :*
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #921 -: Август 31, 2015, 10:09:37 am »
Здравейте момичета!
През уикенда плаж, кекс и сън - в този ред ;)

Да се изкажа по темата за тестовете за О.
Преди 2 месеца ходихме на среща със специалисти, организирана от "Искам бебе" и някакъв общински съветник. Малко се стреснах там, но това е друга тема.
Та д-ра, който ни консултира много ми се смя когато му показах t графики.
Каза, че това бил остарял метод и да съм си вземела тестове за О.
Е, послушах го. И заради тъпите тестове, смятам че си изтървах О този месец.
Преди си правехме кекс през ден, а сега (пак по негов съвет), чакахме да се покаже + и да действаме 3 дни подред.
Гледам си тука тестовете от 14 до 18 ден чертичката избледнява, а и температурата ми се вдигна. Слаба болка в корема имам от около 15 ден и не спира. А, и от днес ме наболяват гърдите, които по принцип никога не ми правят проблем. Ако мога да разбера нещо пък на!

Ето ви една задачка закачка - вижте ми графиката и ми кажете кога е била О.  8O

И тестовете мога да снимам, ама не знам дали ще се разбере нещо от тях.

Луда гъба, вземам кафето с мечето и чакам отговор, наслаждавайки му се ;)





« Последна редакция: Август 31, 2015, 10:14:41 am от evelinapa »
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #922 -: Август 31, 2015, 10:14:38 am »
Кали, утре, ако няма лелка дотогава.

Ева, аз залагам на 15ти ден, като е напълно възможно + ТО да е имало на 13ти ден ;) т.е. възможно е да си ги започнала твърде късно.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 10:17:33 am от AdeliaMiss »

Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #923 -: Август 31, 2015, 10:18:04 am »
Лошо. Нямаше кекс на 15-ти. Аз се надявам на 16-ти....
Стискайте палци...
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #924 -: Август 31, 2015, 10:29:56 am »
Кексът в деня на О. не е чак толкова важен. Важен е преди това - ден, два, три ;) В този ред на мисли, правете си го през ден, когато видите +, като искате всеки ден... и ги почвай по-рано. Не знам каква ти е дължината на цикъла по принцип, но ако е що годе нормална, 14 ден е късно за първи тест.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 10:37:21 am от AdeliaMiss »

Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #925 -: Август 31, 2015, 10:42:26 am »
Не, Ади. Моят цикъл е по - дълъг 30, 31, 32 дни.
За това гледах в таблицата на тестовете и така...
Но, от др. цикъл почвам от 12 ден!!!
Ако и тогава не мога да хвана пика на ЛХ, ги захвърлям тези тестове.
Хайде, че съм ти стиснала едни палци на теб, та чак посиняха  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #926 -: Август 31, 2015, 12:38:57 pm »
Евелина, а кой е бил тоя доктор?

Аз от Зачатие съм научила всичко и съм много благодарна на всички тук.Сега трябва да правя контрола на щитовидна, че съм с Хашимото и предния път беше с висока стойност ТСХ.Дано да стане бързо бебе номер 2, но да ви кажа не се навивам.
Преди за малката бях взела тестове, мерех Т, но бързо се отказах и спрях.Действах по усет, сама си усещах овулацията и всичко.Сега пак така ще е.А ако не стане естествено имам заповед и ще я ползвам.

Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #927 -: Август 31, 2015, 12:56:27 pm »
Този д-р е Димитров от София, но ние само сме разговаряли с него. Иначе се лекуваме при друг.

Успех с бебе номер 2. Дано да стане бързо  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #928 -: Август 31, 2015, 13:06:35 pm »
Лилибел, може да имаш късно О. Не бързай да го отписваш този цикъл.  :D

Евелина
, да не са ти стари тестовете? Спазваш ли изискванията, свързани с тестването? Следобед по едно й също време и т.н.

Маги, дано не ви потрябва заповедта. Кой знае, може сега на морето да са се случили нещата  :D

Луда гъбке,
много кофти това с връщането на работа  :(

Ади, някакви симптоми днес? При мен днес нищо, за разлика от вчера, когато наистина усещах напрежение и тежест в корема. Как бавно минава времето... Искам да е 3 дни по-късно  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #929 -: Август 31, 2015, 13:19:54 pm »
Всичко спазвам, Смайли. Много съм изпълнителна аз.  8)
И тестовете имат още 2 години срок.
Най - вероятно добавките, които пия вече 4-ти месец дават ефект  и започват да ме вкарват в нормален (за останалите) график.
Нищо, другия месец ще знам...
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #930 -: Август 31, 2015, 13:29:21 pm »
И аз като теб - вчера и онзи ден ПМС, днес цък, даже гърдите ме болят по-малко. Та освен онова желеобразно нещо от сутринта, никакви други симптоми нямам. По мои изчисления, трябва да ми зацапа днес и утре да ми дойде. Бейбиплан пък твърди, че вчера трябва да ми е зацапало, а днес да ми дойде... разликата се получава, защото предния месец ми засече О. на 16 ден (според мен беше на 15) и съответно смята ЛФ 12 дни (според мен 13).
« Последна редакция: Август 31, 2015, 13:38:45 pm от AdeliaMiss »

Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #931 -: Август 31, 2015, 14:16:46 pm »
Някой чувал ли е за тази билка/добавка? Попаднах на реклама случайно, във фейсбук и потърсих инфо
http://www.himalaya.bg/product/226/asparagus-shatavari-grizha-za-zhenata.html
Ще ровя да видя някъде за повече инфо и отзиви, нали си нямам работа... :)
Намерих го в няколко различни сайта се опулих, че цената за еднакво количество варира от 7 до 50 лв  8O
« Последна редакция: Август 31, 2015, 14:20:41 pm от Луда гъба »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #932 -: Август 31, 2015, 15:39:52 pm »
Не се надявам аз на морето отидох с цикъл, хахаха това си е направо класика в жанра.
Дала съм си срок една година и няма да чакам повече.Но първо да видим щитовидната, за мен тя е един от основните ми проблеми.И нали си имам и една тръба та вероятността намалява на половина.

Луда гъбке, аз много не вярвам на тия добавки, за мен са страхотна пералня за пари.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 15:41:37 pm от magi_st »

Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #933 -: Август 31, 2015, 15:45:12 pm »
На мен, ако сега ми дойде (въпреки че не го чакам  :wink: ) на морето ще ми се падне О
Маги, късата клечка значи  :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #934 -: Август 31, 2015, 16:11:09 pm »
Усмивки аз съм се примирила и знам че ще стане, само не знам как и кога :) Така че дет' се вика борбата е наполовина спечелена.
Вие кога и къде заминавате?

Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #935 -: Август 31, 2015, 16:34:05 pm »
Само така, Маги :) Щом така разсъждаваш, значи бързо ще се случат нещата :)
Ох, как ги усещате тези овулации без да тествате не знам, но аз въобще не мога...

Ние от 19 септември сме в Анталия за една седмица.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #936 -: Август 31, 2015, 17:12:18 pm »
Да се включа и аз днес.От известно време съм Faithless -Insomnia. А снощи котката на сестра ми и тя ми прави компания. Цяла вечер караконджулствахме (БАН веднага да вкарат новата дума У речникО).
Смайли, аз също искам да е вече три дни по-късно. Хайде, дано по едно и също време имаме добри новини с теб. Относно морето, да мА прощава бат' Бойко , но турците са години напред по отношение на туризма. В Анталия не съм била, но съм с невероятни впечатления от Кушадъсъ -чисти плажове и обслужване на високо ново, подредени и стерилни статии( за разлика от тези в родните хотели, където дъвка с косъм е най-малката изненада, която може да получиш). Пожелавам ви весело изкарване на три(четири)мата :wink:
Маги, радвам се , че сте изкарали чудесно в Черноморец. Не ми е от любимите места, но поне е спокойно и близо до Бургас, ако недай Боже се наложи намеса от лекар. Важното е, че детето се е забавлявало
Пожелавам ти, този път бебеправенето да е в рамките на 2-3 месеца макс.
Ади, виждала съм графики на бременни момичета подобни на твоята. А за сопола, няколко страници назад ви писах, че и при двете ми Б го имаше. Айде стискам палци!
Кали, душо моя, ненагледна стягай дупарата, че от утре разпределение те чака да.правиш. Работа те чака! А за билките, Маки да те светне.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #937 -: Август 31, 2015, 17:18:49 pm »
Аааа, Синеочке, включи се да ме довършиш, нали? Ако искаш да знаеш, не едно, а поне 6 разпределения ме чакат  :D още не си знам норматива даже! Хубавото е, че като оправя всичко (ще гледам да съм мноооого бърза) ще си пусна отпуска до 15.09
Ади, нещо ново покрай теб няма ли беее, цял ден те мисля!
маги, аз също съм с една тръба и яйчник :( за есенция и Хашимото. Чудничко, ма не се предавам до като не разбера, че всичко е загубено  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #938 -: Август 31, 2015, 17:37:53 pm »
Ади, нещо ново покрай теб няма ли беее, цял ден те мисля!

Ами няма. То днес ако се появи нещо, няма да е добре... :lol: някакво общо неразположение само, спи ми се, главата ме боли, но много леко, и лицето ми гори, все едно имам Т., но мерих ТТ и нямам, даже съм на изстиване. ПМС нямам.

Синеочке, знам че писа, но тогава не му обърнах внимание, щото не ми беше много ясно каква е тази консистенция тип "сопол". Сега знам, че е точно същото :lol:

ПП. Неразположението може да идва от факта, че днес е понеделник  :lol:
« Последна редакция: Август 31, 2015, 17:40:57 pm от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 4
« Отговор #939 -: Август 31, 2015, 17:53:58 pm »
Не се сдържах и изнудих племеменника да отидем до сладоледената фабрика. Та да ви почерпя, докато още има сладолед  :lol:


Всеки миг е още един шанс...