0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #40 -: Август 04, 2015, 15:25:40 pm »
Царевицата и при нас големите май не се храносмила много  :oops: Та не мисля, че е тревожно как е и3ля3ла цяла при дребосъче. Мляко и белтък и а3 дадох бе3 да искам към годинката с ко3унак :) Докато кажа на едната баба "не" и вече беше му се усладило. До един момент много внимавах - кое му е давано, кое е ново 3а въвеждане, писах в таблици - реакции, количества. Моят мъж като ги откри те3и 3аписки, мнооого се 3абавлява, а и а3 сега като ги гледам. 3а бебката ме съмнява да имам въ3можност да водя такива подробни дневници, а и покрай баткото - да успея да спа3вам строгото поетапно 3ахранване. Дано и тя е 3драва и бе3 някакви алергии.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #41 -: Август 04, 2015, 16:43:46 pm »
Леле момичета, как успявате да пишете толкова много? Аз с това бебе нон стоп в ръцете едва смогвам да ви изчета и сега практикувам писане с една ръка, ама нещо трудно ми се отдава.

Днес реших, че ще сменям млякото на беба. Можете ли да ми кажете дали се сменя от раз или бавно?

Като сте заговорили за спането в креватчето - няма такъв филм. Гледаме си го само за красота в нашата стая. По-лошото е че същата работа е и с количката. Вървя по улицата и нося бебе. Друга майка така не видях, ама иначе ми е жал да я гледам как се дере.

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #42 -: Август 04, 2015, 16:55:25 pm »
Yanicka, "паднало" ти се е плачещо бебе ....
И при мен беше така ... И аз се чудих как само моето плаче в количката и вместо да е една приятна разходка, беше страхотия.
Колики ли има малката?
Ако искаш си вземи слинг, за да може поне да са ти свободни и двете ръце като я носиш, а и тежестта не се усеща така. Слагането на слинг-шал само изглежда сложно, но всъщност не е  :P

За смяна на млякото - мисля няма проблем от раз да се направи, само наблюдавай за странични ефекти.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #43 -: Август 04, 2015, 17:23:24 pm »
Каква е причината да искаш да сменяш АМ? Не е проблем да е от раз, но не препоръчват чести смени. И моето дете ревеше и носех и бутах. Първият кош на количката си е нов-новиничък  :lol: ползвах я за багаж  количката :D
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #44 -: Август 04, 2015, 17:57:15 pm »
Yanicka, "паднало" ти се е плачещо бебе ....
И при мен беше така ... И аз се чудих как само моето плаче в количката и вместо да е една приятна разходка, беше страхотия.
Колики ли има малката?
Ако искаш си вземи слинг, за да може поне да са ти свободни и двете ръце като я носиш, а и тежестта не се усеща така. Слагането на слинг-шал само изглежда сложно, но всъщност не е  :P

Хубавото на това, че е ревящо е че е с нисък тембър :-)
Има колики и още как. Давам луди пари за капки, държа ръчичка върху кормчето и не би.
Слинг... значи ако в количката ревем, то в слинг пищим. Купихме и раница - същата работа.

Каква е причината да искаш да сменяш АМ? Не е проблем да е от раз, но не препоръчват чести смени. И моето дете ревеше и носех и бутах. Първият кош на количката си е нов-новиничък  :lol: ползвах я за багаж  количката :D

Просто намерих по-качествено мляко. В това, което ползвам в момента има соя, а новото е доста препоръчвано и наистина с добри съставки, доколкото могат да бъдат такива в изкуствена храна.
Иначе сегашното й е ОК, ама аз нали все искам да е най-доброто.
Иначе съм сменяла един път досега и то в самото начало и смятам тая смяна да ми е последна, освен ако няма някаква реакция към млякото.

А как мислите - дали готовото мляко е по-добър вариант от това на прах?

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #45 -: Август 04, 2015, 18:54:16 pm »
Не мисля, че е по-добро. Знам, че продават АМ антиколик. Нямам идея на коя марка ще е, че не съм хранила с АМ, но ако детето има някакви симптоми на рефлукс, бих опитала с АР също. На моят син добре му повлияха Колийф и Биогайя, от капките за колики никакъв ефект. Много хора избягват Нестле, аз също, но около втората година започнах да му го давам и беше единственото, което е приел добре и ако ми се наложи да давам АМ ще ми е от първите в списъка. Това са мои разсъждения и виждания и имам наблюдение само над едно бебе, така че не е задължително да съм права :)
пп Тия разтворените не бяха ли с вкус на ванилия или друго и за над 1г?!
« Последна редакция: Август 04, 2015, 18:56:15 pm от м-и »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #46 -: Август 04, 2015, 20:54:22 pm »
пп Тия разтворените не бяха ли с вкус на ванилия или друго и за над 1г?!

Аз съм в чужбина, не знам какво продават в България. При нас има едни в опаковки като от натурален сок и си е като млякото за възрастни - топлиш и даваш. Ние в момента сме на Hipp Organic и искам да мина на Nanny Care. От всички марки, които продават тук само Nanny Care няма версия на готово мляко.

м-и, това Колийф не е ли Colief на английски?

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #47 -: Август 04, 2015, 21:17:01 pm »
м-и, това Колийф не е ли Colief на английски?
Да, то е.
Яничка, ако не ви помагат капките за колики, по-добре не й ги давай.

АМ тук май нямаме такова готово разтворено. Само на прах съм виждала. На някои майки, някои млека им миришат на ванилия, но със сигурност не слагат  :lol:
Но наистина дай колики версията на това мляко, което си избрала. Повечето имат такава.
Дани за съжаление не искаше да го пие това, което беше за колики.

И той плачеше в слинг и раничка най в началото или поне плачеше докато го слагам. А аз не изчаквах да видя после как ще е (като цяло много се шашках като се разплаче, че не мога да го успокоя). Но много майки с плачещи бебета пишат, че плачат само докато ги слагаш, а после спират и бързо заспиват.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #48 -: Август 04, 2015, 21:54:09 pm »
м-и, това Колийф не е ли Colief на английски?
Да, то е.
Яничка, ако не ви помагат капките за колики, по-добре не й ги давай.

Ами според мен не помагат, но трябвало да се спират по схема. Не можело просто да не даваш и аз затова се чудя какво да правя.

И той плачеше в слинг и раничка най в началото или поне плачеше докато го слагам. А аз не изчаквах да видя после как ще е (като цяло много се шашках като се разплаче, че не мога да го успокоя). Но много майки с плачещи бебета пишат, че плачат само докато ги слагаш, а после спират и бързо заспиват.

Аз съм имунизирана за плач - не ми прави впечатление, просто се притеснявам за съседите, че тук много тънки стените. Та поради имунизацията ми, упорито пробвах и чаках, ама не става. Лошото е, че след месец пътуваме за България с раницата и дотогава трябва да се е научила иначе ще реве по целият път.

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #49 -: Август 04, 2015, 22:12:04 pm »
Аз се включвам в подкрепа на Смайли - както писах по-горе моят младеж се укротява само в раницата. Но слагането в такива моменти е олеле-малеле....рев и бой и в момента, в който приключа с връзването млъква. Пробвай за повече да я поносиш ако не си. Иначе за съседите ти съчувствам - и аз си ги мисля понякога такива, въпреки, че моите съседи са достатъчно шумни за да си го заслужават :x
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #50 -: Август 04, 2015, 22:13:33 pm »
Това за схемата за спиране, не го знаех, но изглежда логично. Аз ги спрях от раз. Точно Колийфът при нас дори беше влошил нещата. Него първи го спряхме. Продължих да му давам капки със симетикон. Докато един ден съм с бебето в Практикер и то плаче и аз го държа на ръце, но не спира и една рускиня ме доближи и ми вика: ти даваш ли нещо за колики, ако даваш го спри, на нас това ни помогна  :lol: Спрях всички капки, не ни помогна, но поне не стана и по-лошо.

Каква ви е раничката, Yanicka? От чисто любопитство питам  :P
А вечер как е? При нас през деня беше цирк, но вечер се успокояваше и спеше почти добре. Будеше се само за яденетата. През деня обаче най-дългият му сън понякога е бил 15 мин. Тъкмо заспи и се събуди, защото го мъчи коремче и така по цял ден.

Mousyt, аз пък раничката за приспиване никога не съм я ползвала, но и аз чета че доста бебета само така заспиват. Поне бързо ли заспива в нея или трябва дълго да го носиш? ПП. Писали сме едновременно  :lol:

Дани последните 1-2 седмици изобщо не се е будил нощем. Имам предвид, че дори не се провиква или не проплаква и за малко. Дано този период да продължи...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #51 -: Август 04, 2015, 22:21:04 pm »
Каква ви е раничката, Yanicka? От чисто любопитство питам  :P
А вечер как е? При нас през деня беше цирк, но вечер се успокояваше и спеше почти добре. Будеше се само за яденетата. През деня обаче най-дългият му сън понякога е бил 15 мин. Тъкмо заспи и се събуди, защото го мъчи коремче и така по цял ден.

Mousyt, аз пък раничката за приспиване никога не съм я ползвала, но и аз чета че доста бебета само така заспиват. Поне бързо ли заспива в нея или трябва дълго да го носиш? ПП. Писали сме едновременно  :lol:

Дани последните 1-2 седмици изобщо не се е будил нощем. Имам предвид, че дори не се провиква или не проплаква и за малко. Дано този период да продължи...

На Stokke, но не знам точно какъв модел. Аз исках да е такава, че да са като на жабче крачетата, а не да висят надолу. Подозирам, че не й харесва раницата, защото принципно не обича да спи върху мен, а позицията на раницата е точно същата. Но просто в болницата не даваха така да лежим с бебетата и тя просто не е свикнала и е нещо непривично за нея.

Ние от три дни сме рев по цял ден и нощем спим по 7-8 часа, което мен в първата нощ ме шокира. Аз спах само 3 часа, а в останалите висях над креватчето да гледам дали е добре и така докато се събуди. Не знам дали е нормално, но май тая нощ пак ще сме така. Иначе преди тези три дни бяхме с колики предимно между 18 и 22 часа и това беше времето, в което не се спи.

Радвай се на небуденето, че направо си е златно време :-) освен за лудите като мен.

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #52 -: Август 04, 2015, 22:24:53 pm »
Яничка, и аз си имах един такъв ревльо с колики. Докато не стана на 3 месеца и една седмица, ревеше всяка вечер от 19 до 23 часа. Пробвах какво ли не. Нищо не помогна. Една вечер не рева, чак се учудих. Просто вече беше ги израснал. Но с ръка на сърцето мога да кажа, че това ми беше най-тежкият период от майчинството (сигурно и защото ми беше първо дете).

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #53 -: Август 04, 2015, 22:30:28 pm »
Но с ръка на сърцето мога да кажа, че това ми беше най-тежкият период от майчинството (сигурно и защото ми беше първо дете).
И на мен ... И точно защото беше най-тежкият, всичко след това ми се струва песен  :lol:
Изключвам само и момента с приспиването на ръце до 8-9 месец и буденето с плач по 20-30 пъти (без да е преувеличено) на вечер и на всяко будене ново взимане на ръце и люшкане на фитнес топката ....  :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #54 -: Август 04, 2015, 22:34:35 pm »
47 Smiles, преди раничката се приспивахме в кенгурото по този начин и ставаше мноооооооооооого бавно и с мнооооооооооооого танци. После в раницата взе да става по-лесно, докато накрая аз открих, че той не изисква да го приспивам а само да го разнасям с мен и оттогава просто го слагам и започвам да си правя нещо вкъщи и той се успокоява и си заспива сам. А и откакто взе да ходи и да се измаря аз го хващам кога взема да клюма и го слагам и след 5 минути е заспал.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #55 -: Август 04, 2015, 22:45:13 pm »
Като чуя колики и се обривам...ползвахме всичко-колийф,абоколикен,еспумизан,мама натура... и чак като сменихме шишета и взехме dr Browns спряха учудващо на първия месец.спрях капките от раз,без да ми мигне окото:)
А раничките са чудно нещо-жалко,че ги открихме чак в 7 мес благодарение на Смайли.само да ревне в количката и хоооп в раничката:)
Иначе има за мен по-гадно нещо от коликите-зъбките... мъчим се доста вече месец и без резултат.
Георги не се беше драл досега 2 чака нон стоп-коликите стигаха до 1 час
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #56 -: Август 04, 2015, 22:46:54 pm »
Здравейте и от мен :)
Видях че някой пише за АР млеката, ако не ви е крайно наложително не ги давайте, с този сгъстител във тях моето бебче страшно се запече. Но като съм нова от къде да знам, че е нормално някога и да си повърне бебето, особено ако не е оригнало хубаво и така уплашена звъннах на докторката и тя казва , ами вземи АР, тогава бяхме на аптамил. Та така ни започнаха мъките. Спря да ака и голямата чуденка започна, после смених със Хип АР същото не акане, взех Хип комфорт на петия път повърна и пак се върнах на АР и така още две седмици. Сега от близо седмица по препоръка на една мама сме на лактана био, но и тя ми обясни, че трябва бебето хубаво да е оригнало, а и аз вече си го познавам, когато го сложа в леглото и той започва много да рита с крачета и да маха с ръце при нас това е знак , че имаме още за оригане :) Хубавото е че вече започна да му се нормализира акото, а и с повръщането ( пу, пу пу ) нямаме проблем.
 Яничка , от капките започнах с еспумизан, после давах инфакол, Но най-спокойно е бебето сега, поне така ми се струва с един сироп,  Neo Baby. Английски е, така че ако решиш ще го намериш, в БГ го няма, аз го взимам от Гърция.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #57 -: Август 05, 2015, 08:51:01 am »
Аз не съм казала да дава АР, а да прецени дали е нужно да е АР. Понякога рефлуксът не е изразен с повръщане, но чуваш бебето как връща храна в устата часове след храненето, това не е нормално. Те всички бебета имали рефлукс ми казваше педиатърът. Може и така да е, но твърдението му, че при моят син връщайки над 40 пъти дневно не е нужно АР просто защото качвал, ми се струва лудост. Гледа се какво е върнатото, като връщат мляко след хранене си е ок, но като е пресечено и часове след не е добре.
Аз пък не виждам причина капките със симетикон да се спират по схема. Нелогично ми се струва и да има такава необходимост, но производителят да не я е описал. Понякога запичането може и да е от тях, защото те премахват газовете и дори аз като пия еспумизан се запичам.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #58 -: Август 05, 2015, 09:42:22 am »
Здравейте,
и аз да се включа относно коликите и рефлукса.  :)
Моите наблюдения са, че проблемите на бебка идват главно от газовете, които има и то не от всички. В началото когато имаше големи ревове, които свързвахме с коликите, те бяха по-скоро заради въпросните пръцкита. В нета четох, че имало разлика, между това бебето да е неразположено заради колики, или заради газове.  Педиатърката каза, че ще ги израсте, и уж всичко се пооправи, но тези дни пак се почна старата история. Пръцка и почва един реееев. Не съм й давала капки от видовете, които съдържат еспумизан, тъй като педиатърката ни нещо не ги харесва и каза, че ако не е супер наложително, да не давам. Имахме о.к. от нея за  Collief- а, който почнах да давам от около десети ден, докато София стана на около месец и половина. Накрая разредихме капките, но не сме ги спирали по схема.
Относно рефлукса - бебка наддава добре, но когато я сложа да поседи по корем често връща пресечено мляко, дори да са минали два часа след храненето. Не връща пресечено мляко по 30 пъти на ден, де, но все пак почвам да се притеснявам.  :( Ще го обсъждам това и с педиатъра, на следващата консултация.

Яничка, дано по-бързо преминат коликите и малката да се почувства по-добре!

Поздрави на всички и хубав ден от нас!
« Последна редакция: Август 05, 2015, 09:44:23 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #59 -: Август 05, 2015, 09:49:17 am »
Кати, мисля, че не е проблем ако е само по коремче, то така тежи отгоре, пък и се напъва да вдига глава :)