0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #20 -: Август 03, 2015, 11:52:10 am »
Мокрите кърпички на Лидл са на почит и в къщи, много са им добри :)

Ние сме от много време с махната решетка и залепено легло.От известно време Моника заспива при мен и се избутва сама после на нейното легло, много е смешна.А когато я приспива някоя баба или тати, директно си ляга в леглото и заспива там.Само с мен е още едно лигавене и спане до мама, но после както казах се превърта два пъти и тупва в леглото си.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #21 -: Август 03, 2015, 12:01:41 pm »
Костилката излезе  :balk_46:
Бравооо!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #22 -: Август 03, 2015, 12:05:05 pm »
Маги, забравих да те питам за столчето - Мони като иска да сяда на голям стол, успява ли да стига масата или не?

Иначе за леглото и ние първо бяхме без решетка, но откакто започна много да се разхожда я сложихме, за да не падне докато ни няма. Той нямаше нищо против да си спи зад решетката цели 5 месеца  :lol: :crib:
Сега обаче пак я махнахме, защото спря да си спи в леглото, а само на спалнята.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #23 -: Август 03, 2015, 12:09:28 pm »
Стига, всичко стига тя.Ама тя е и висока.Обаче лошото е че в един момент решава да се изправи, пък да се върти на стола.Абе интересното предстои да кажа.Лошото е че сега има един периметър пред нея на който гледаме нищо да не слагаме защото е едно пипане, хвърляне, мазане.Има дни в който я оставям да си прави каквото иска и после чистя, но има дни в който просто искам да се наяде и да ставаме.

Смайли цели 5 месеца, герои.Ние нямаме такива постижения.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #24 -: Август 03, 2015, 12:12:00 pm »
Стига, всичко стига тя.Ама тя е и висока.Обаче лошото е че в един момент решава да се изправи, пък да се върти на стола.Абе интересното предстои да кажа.Лошото е че сега има един периметър пред нея на който гледаме нищо да не слагаме защото е едно пипане, хвърляне, мазане.Има дни в който я оставям да си прави каквото иска и после чистя, но има дни в който просто искам да се наяде и да ставаме.

Смайли цели 5 месеца, герои.Ние нямаме такива постижения.
Здравейте,
с оглед на пипането и мазането, не е ли добре детето да стои на в отделно столче? На нас още ни е рано за тези неща, но като сте захванали тази тема, та да се информирам.  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #25 -: Август 03, 2015, 12:19:41 pm »
Ние винаги сме били със столче без табла, което се слага директно на масата.
Така ми е по-лесно, защото всички сядаме да ядем заедно... (когато успеем разбира се). А и имам чувство, че като вижда, че и ние ядем, не му става толкова бързо скучно.
Свикнали сме винаги периметърът на досег на ръцете да е освободен от всичко, с изключение на неговата чиния и лъжица.
Когато беше по-малък и не ядеше още от нашата храна, пак ми беше по-удобно така.

Според мен мацане винаги има щом му даваш да се храни само на детето - имам предвид, че няма значение какъв е моделът на стола за хранене. Докато ако му даваш ти, почти нищо няма да пада на земята. Само лицето и лигавникът ще са поомацани  :lol:
Аз лично давам на Дани да се храни сам откакто е на 1 г. Някои неща доста успешно си ги хапва. За други му помагам. Почти винаги чистя пода след ядене.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #26 -: Август 03, 2015, 12:42:32 pm »
Ние сме със столче със собствена табла от началото та и сега това е така.Ох направо ти се кефя, аз съм някъв нервак дето няма сили да я гледа цялата омазана с кисело мляко.Онази вечер я оставих и имаше и по косата.Това в 5 часа сутринта ми идва в повече.Та да имам моменти дето и давам сама да си яде, маже, цапа, пипа, но на моменти взимам лъжицата и я нахранвам и толкоз.Иначе и ние гледаме да вечеряме заедно, аз да се храня с нея, но не винаги се получава.

Кати, има варианти за столчетата, може да е табла отпред може и без.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #27 -: Август 03, 2015, 12:47:26 pm »
Почти винаги чистя пода след ядене.
Ако е само пода - добре :) Момчето ми си слага възглавница, или на колена на дивана и така хапва, когато реши, че ще яде сам. Ако можеше бедното диванче да говори... В повечето случаи обаче само се лигави с храната и се налага да го храним. А на градината си яде сам. Е, имаме всеки ден поне по 1 комплект яко омазани дрешки и два дни с едни не е ходил :)
Пробвахме с кошара, долепена до спалнята - не стана номерът  :?


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #28 -: Август 03, 2015, 13:25:21 pm »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
Аз при гълтането на първата стотинка бях в шок и ужас . И признавам  ровех  с клечка в съдържимото , за да проверя и удостоверя , че я е изакал.

Алекс,честото  студентство - леко и успешно!

Всички дечица в заместващи градини   - леко свикване  и адаптация !



Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #29 -: Август 03, 2015, 14:27:29 pm »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
Аз при гълтането на първата стотинка бях в шок и ужас . И признавам  ровех  с клечка в съдържимото , за да проверя и удостоверя , че я е изакал.
Хахах  :lol: Аз само връчих една хирургична ръкавица на мъжа ми и го пратих в банята. Той си подаваше главата през вратата няколко пъти, за да вдиша чист въздух  :lol:

Аз гледам да му дам да яде сам нещата, които цапат по-малко. Например сега на обяд му дадох на него хляб в една чинийка, а аз му давах с лъжица основното, което беше доста течно.
Иначе кус кус, качамак, манджи и супи, сгъстени със сухарче, си яде почти сам.
Та днес само имахме трохи на пода. После пък ми "помага" да ги чистим. Вследствие на което са разпръснати из цялата стая  :lol: Обичайно пускам прахосмукачката, но сега е между 14 и 16 ч. и само мета.
Ще добавя снимки от телефона след малко...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #30 -: Август 03, 2015, 14:32:20 pm »
Ние сме със столче със собствена табла от началото та и сега това е така.Ох направо ти се кефя, аз съм някъв нервак дето няма сили да я гледа цялата омазана с кисело мляко.Онази вечер я оставих и имаше и по косата.Това в 5 часа сутринта ми идва в повече.Та да имам моменти дето и давам сама да си яде, маже, цапа, пипа, но на моменти взимам лъжицата и я нахранвам и толкоз.Иначе и ние гледаме да вечеряме заедно, аз да се храня с нея, но не винаги се получава.

Кати, има варианти за столчетата, може да е табла отпред може и без.
Един вид, като махна таблата, могамда слагам столчето на масата за хранене?
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #31 -: Август 03, 2015, 14:42:02 pm »
Кати, точно така. Има модели столчета, на които таблата се маха и могат да влезнат под масата, ако масата позволява. Икейските са такива и дори таблата се продава отделно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #32 -: Август 03, 2015, 14:54:01 pm »
kati_vm , именно  - има модели  отделни столове  с махаща се табла и такива столчета , закрепящи се на голям стационарен стол  , пак с подвижна табла .
Аз даже се чудя има ли модели на които таблата не се маха ?

Калоян допреди месеци се хранеше , седнал в неговия стол /Чиполино гранд комфорт / , махната таблата и стола доближен до нашата маса . Понеже се регулира височината  , така беше по -удобно. Нашите столове му идваха ниски и трябваше да стои на колена или с възглавнички под дупето  и за това така.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #33 -: Август 03, 2015, 16:13:47 pm »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
Аз при гълтането на първата стотинка бях в шок и ужас . И признавам  ровех  с клечка в съдържимото , за да проверя и удостоверя , че я е изакал.
Хахах  :lol: Аз само връчих една хирургична ръкавица на мъжа ми и го пратих в банята. Той си подаваше главата през вратата няколко пъти, за да вдиша чист въздух  :lol:

Аз гледам да му дам да яде сам нещата, които цапат по-малко. Например сега на обяд му дадох на него хляб в една чинийка, а аз му давах с лъжица основното, което беше доста течно.
Иначе кус кус, качамак, манджи и супи, сгъстени със сухарче, си яде почти сам.
Та днес само имахме трохи на пода. После пък ми "помага" да ги чистим. Вследствие на което са разпръснати из цялата стая  :lol: Обичайно пускам прахосмукачката, но сега е между 14 и 16 ч. и само мета.
Ще добавя снимки от телефона след малко...
Ей тоз Даниии, на мама помагача  :D :D!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #34 -: Август 03, 2015, 16:16:32 pm »
Благодаря на всички за мненията, относно столчетата за хранене!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #35 -: Август 03, 2015, 17:10:04 pm »
Mgstra, аз бях/съм доволна от Тужур на Лидл. В редките случаи, в които не сме с многократните пеленки, сме с тях.
А днес взех и от мокрите им кърпички с Алое Вера и те ми харесаха. Миризмата им е много по-малко натрапчива в сравнение с другите мокри кърпички, които съм ползвала.

Бебе, аз снощи махнах решетката на кошарата, уж за да си спи в нея, макар и долепена до нашата спалня. Ляга там, но само след секунди е на спалнята и се катери по мен  :lol:

Смайли, понеже веднъж обърках с разходките в парка в студентски град, та реших да не греша втори път, но точно за теб си мислех като пишех  :lol:

Никола си спи в кошарата, която също е залепена до нашата спалня и е без решетка, но вчера си мислех за поставянето на решетката отново. Не защото той иска да спи при нас, а защото много се търкаля, докато спи и често ме навестява на спалнята  :P Поне не се сърди и събужда като го връщам на леглото му.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #36 -: Август 03, 2015, 22:34:12 pm »
благодаря ви момичета за мненията за столчетата и аз събирам мнения макар и рано за нас.
Богито вече е натежал при Педи сме в петък да го видим колко тежи и да реша дали ще минем на по-големият номер.
Кати ти кога смяташ да купуваш столче за хранене?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #37 -: Август 04, 2015, 11:18:56 am »
благодаря ви момичета за мненията за столчетата и аз събирам мнения макар и рано за нас.
Богито вече е натежал при Педи сме в петък да го видим колко тежи и да реша дали ще минем на по-големият номер.
Кати ти кога смяташ да купуваш столче за хранене?
Здравей, мисля да купя, когато София се понаучи да сяда. :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #38 -: Август 04, 2015, 13:57:32 pm »
Ехеееее, не мога да смогна да ви изчета :o
Радвам се, че всички изглеждат здрави и се забавляват :)
Ние сме добре като цяло, но зъби продължава да няма а кризите (макар и на периоди) стават все по-тежки. Той вече има характер, силен е, тежък е и като вземе да буйства :( Тази нощ дори се буди няколко пъти с истеричен рев и едвам го успокоявам, не помага нито гушкане нито носене нито нищооооо. Единственото засега, което ме спасява е раничката, защото като я стегна хубаво и не може много да мърда и се успокоява след малко, но докога :?
Благодаря ви за мненията за кърпичките на Лидл, ще взема да ги пробвам. Ние в началото ползвахме на белия памперс премиум, но ми идваха по-мазнички. Сега ползвам обикновени пак на Памперс, ама нещо и те взеха да ми се струват мазни...
За спането заедно да си кажа и аз мнението. Моят син до 7 месец заспиваше сам в леглото - слагаш го, играе си, заспива си. Никакви драми, приспивания и прочие... От седмия месец насам като започнаха и кризите със зъбите заспива само с приспиване от някого, в началото гушнат, вече и на ръце. Последно време заспива само и единствено в раницата, иначе дори да го гушна на ръце или на леглото само се върти, рита, изнервя се и изпада в истерия и нищо не помага. Та началото явно не е показателно и това с приучаването е докато детето не реши друго :?
Смайли, честито ви столче! Сигурна съм, че ще сте много доволни! Ние ползваме такова, въпреки подарения ни голям, скъп и модерен стол с позиции и прочие... Просто е много по-удобен :) Нашият влиза под масата точно колкото трябва за да седи на нея малкия, но той е като шило в торба - такива екстри като хранене с него са ми химера! Храним се само след като той се е нахранил, което за жалост хич не ме устройва, но няколко пъти се опитваме да ядем с него и той се сърди, дърпа, хвърля...
Да ви питам вашите деца като прохождаха в права линия ли се движеха 8O Абе то малко смешно звучи така  :lol:, ама наият хубостник от няколко дена ходи сам с уокъра, ама все надясно завива някак :lol:, та се чудех дали да си го слагам на сърцето или още не :?
То е за другата тема май, ама кога дадохте прясно мляко (в храна) и белтък (пак в храна)? След няколко дена малкия има РД и много искам да му дам парче от тортата да си маца на воля (тортата ще е домашна), защото днес го оставих да закуси макарони сам и нямаше такова щастие (с ръце) :lol: Реално двете неща дето не е ял са прясно мляко и белтък, всичко останало дето ще го има в нея го е пробвал. Ако не броя тези неща, ядки и пчелни продукти на практика го водя захранен изцяло, яде детска кухня всичко и така. Та си мисля, дали ще е проблем?
В същия контекст да попитам, понеже няма още зъбки, но дъвче с венците и аз му давам храната непасирана, че да развива все пак рефлекса за дъвчене а и да стимулира да излязат зъбите. Понякога обаче явно гълта цели нещата (те са меки неща все пак де - ориз, макарони, грах..), ама днес си беше изакал царевицата и грахта от вчерашното ризото целички и се чудя дали нещо да не му правя проблем на стомахчето и червата. Той иначе не демонстрира нещо да му пречи ...
Уф отплеснах се, ама напоследък нещо не смогвам хич а толкова искам неща да кажа :lol: 8)
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #39 -: Август 04, 2015, 14:20:29 pm »
Mousyt, радвам се, че се включи  :P
Тези зъбки, голяма мъка  :(

Белтък и прясно мляко дадох точно малко преди рожденния ден на Дани, защото беше Велик ден и го захраних с козунак  :lol:
Царевицата и при Дани още си излиза на цели зърна. Не е свързано с дъвченето. Аз затова по-рядко му давам. Грах скоро не съм му давала и не съм забелязала. Но не мисля, че е притеснително.

Столчето е удобно, но заради нашата специфична маса (друг път като ми се наложи да купувам трапезна маса ще гледам да е без напречна дъска  :lol:) не може да влезне под нея, а само се допира до ръба и така Дани се цапа и цапа около себе си повечко от преди.

Ех, скоро ще си имате рожденник и ходещ мъник  :P