0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета
От четене във форума съм останала с впечатление, че преди самото ин витро не е добре се натоварваш физически, особено коремните мускули. Дори от няколко месеца съм спряла активните си тренировки. Една приятелка, която в момента е бременна с близнаци :) обаче ми каза, че по съвет на нейния лекар 2-3 месеца преди процедурата е правила активни тренировки с наблягане на коремната мускулатура с цел, подготовка на матката. И сега се обърках.
 С моя лекар не сме коментирали нищо за упражнения?  Ще се радвам да споделите вашите мнения и опит.
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 12:52:56 pm от irenaa33 »
<br />
Здравей Ирена!
На ДРЗ през 2014 г. коментирахме тези неща с присъстващите лекари. Не се препоръчват твърде силови тренировки, но една умерена физическа активност само може да ти помогне. Особено полезни наистина са коремните преси.
Много е важно да няма наднормено тегло.

Много късмет!
Много благодаря, значи да започвам с коремните упражнения :) , а пък аз умишлено ги бях спряла?
Нямам наднормено тегло, дори напротив (слабичка съм) , таа се чудех дали и това е добре :), но лекаря също нищо не е споменавал за това , така че реших че добре :)
<br />
Re: Подготовка за ин витро и физически упражнения
« Отговор #3 -: Септември 05, 2015, 09:48:37 am »
Присъединявам се към темата, защото другият месец по всяка вероятност ще започнем стимулация, чакаме само заповедта от фонда.

Аз правя коремни преси, но по малко всяка сутрин - около 50, но явно ще трябва да станат малко по-редовни.

Спорт като Пилатес или Комбинирана гимнастика, мога ли да включа? Поне веднъж седмично?





Бореща се за една мечта.