0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вече за тази тема ли сме?
Мария също се тръшка и то доста успешно. Засега само в къщи. Навън все още не, само като я вдигна от люлката и пищи. Но ако мерне коте или куче млъква. Но в къщи истерията е пълна, днес ме ухапа и одра до кръв. А после ухапа и себе си до синьо. Честно не знаех как да реагирам. А всичко почна защото я вдигнах от пода за да я обличам зс разходка а тя играеше с едни кубчета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Момченце и момиченце на видима възраст 4-5 години си играят и се пръскат с пистолети.
В един момент момиченцето напръска момченцето в очите, естествено случайно, защото я бяха помолили вече да не го пръска в очите.
Та като стана тоя ми ти татко на момчето, като викна заплашително на момичето: "Аз казах ли ти да не го пръскаш в очите? Искаш ли сега да ти взема пистолета и да го хвърля?"
И още един такъв куп такива. Малката не се стресна много. Беше много сладка калпазанка. Майка й даже май не видя ситуацията.

ще си позволя да не се съглася с тебе. момиченцето не е напръскало случайно, защото са го помолили вече да не пръска в очите! момиченцето е напръскало, защото изобщо не е отразило молбата/забележката на по-възрастния, защото очевидно е свикнало да е без контрол и да не могат да го обуздаят. сладка калпазанка ли? сега ще ти е сладка, но като стане на 8-9, вече няма да ти се вижда така сладка, а поведението й ще е същото, ако родителите й не я обуздаят навреме. ето, отбелязваш, че майката дори не видяла. и как така не е видяла, след като вече дори са правили забележка на дъщеря й? от описанието ти ми е достатъчно да си съставя мнение за случката, за детето и за родителите му и да ти кажа, в никой случай не смятам, че мъжът се е изложил. аз щях да направя същото - директно щях да й отнема даже пистолетчето и щях да го отнеса на родителката да го прибере, докато не научи дъщеря си да играе безопасно с него!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Не беше такъв случаят, вярвай ми. Имах възможност да наблюдавам и двете семейства на плажа няколко дни подред. Родителите контактуваха много добре. Децата си играеха чудесно.
Тичащи, играещи и пръскащи се деца във водата на плажа е обичайна гледка когато си на море и това, че не си точен с дунапренена пръскалка не е повод за скандал. А и наистина не го направи нарочно детето. Най-малкото можеше да отиде да говори с майка й, а не да крещи на 4 годишно момиченце.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
продължавам да държа на мнението си. деца на 4-5 години вече трябва да могат да обуздават игрите си така, че да не причиняват травми. пръскане с мръсна и солена морска вода в окото може да доведе до сериозни проблеми и не е безобидно. след като на детето е направена забележка от чужд човек и родителят не се е намесил - очевидно имаме проблем. достатъчно такива мамини ги гледам сега на крехката възраст от 8-9-10 години, които са тотално изпуснати, не обръщат никакво внимание на коригиращи забележки от възрастни и никак не са сладки калпазани вече, защото са порастнали и физически, та могат да нанасят по-големи травми.

едно такова много сладко 5-годишно ми повериха онзи ден да гледам за половин час на площадката. тръгна да се катери по най-високата част на една опасна стара катерушка, а отдолу асфалт. казах му да слиза, защото е опасно - онова ме гледа ,хили се и продължава. повторих с по-строг тон - отново хилене и още по-нагоре. явно с мама така е свикнало. но като му креснах заплашително, че не съм майка му и ще му се извие свят, ако не слезе моментално долу - веднага доприпка долу. винаги има начин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Много ми е страшно това с възпитанието - хем да поставиш правила, граници, хем да не "смачкаш" характера на детето. Моето добро и спокойно момче влезе в бебешки пубертет и на моменти е неузнаваем. Направо се чувствам безпомощна в някои ситуации, а ако реагирам с каране или шамарче - на него след 2 минути му е минало, а мен ми е цял ден виновно   :oops:


продължавам да държа на мнението си. деца на 4-5 години вече трябва да могат да обуздават игрите си така, че да не причиняват травми. пръскане с мръсна и солена морска вода в окото може да доведе до сериозни проблеми и не е безобидно. след като на детето е направена забележка от чужд човек и родителят не се е намесил - очевидно имаме проблем. достатъчно такива мамини ги гледам сега на крехката възраст от 8-9-10 години, които са тотално изпуснати, не обръщат никакво внимание на коригиращи забележки от възрастни и никак не са сладки калпазани вече, защото са порастнали и физически, та могат да нанасят по-големи травми.

едно такова много сладко 5-годишно ми повериха онзи ден да гледам за половин час на площадката. тръгна да се катери по най-високата част на една опасна стара катерушка, а отдолу асфалт. казах му да слиза, защото е опасно - онова ме гледа ,хили се и продължава. повторих с по-строг тон - отново хилене и още по-нагоре. явно с мама така е свикнало. но като му креснах заплашително, че не съм майка му и ще му се извие свят, ако не слезе моментално долу - веднага доприпка долу. винаги има начин.

Jame,  на тебе никога не ти ли се е случвало да повториш нещо по няколко пъти на сина си /особено на по-малка възраст/ докато реагира? Ако не - имаш изключително добро и възпитано дете.
Аз лично не познавам дете, на което да не трябва да се повтори по няколко пъти да направи нещо, особено ако е нещо не особено приятно за него :D

Колкото до случая с пистолета, мисля, че малко пресилваш. Винаги може да се случи в играта, едното се навело, другото се извило, ръката отишла по-нагоре.... Нищо страшно не се е случило в ситуацията според мен. Не мисля, че трябва да се намесваме при всяко малко спречкване.
Едва ли са го правили нашите баби с по 5/6 деца и мисля че по-старите поколения определено са по-възпитани от сегашните.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Jame,  на тебе никога не ти ли се е случвало да повториш нещо по няколко пъти на сина си /особено на по-малка възраст/ докато реагира?

Бени, непрекъснато ми се случва :)

но винаги можеш да видиш разликата - кога детето не ти реагира, просто защото не те чува (отнесено е от играта) и кога не ти реагира, защото смята, че може да си позволи да не те послуша и защото ще му се размине.

в случая с хлапето, който разказах, беше точно така - той ме гледаше, слушаше ме, хилеше ми се и продължаваше да не реагира на нареждането. това е нещо съвсем различно и се дължи на съвсем конкретни причини - дай да видим докъде можем да опънем ластика. е, видя и разбра...

колкото до по-възпитаните стари поколения, към които се надявам, че и ние с теб принадлежим - помниш ли, как на нас можеше всеки непознат възрастен да ни направи забележка за някакво нередно според него поведение? и как в повечето случаи ние се поприсвивахме и при всички случаи - реагирахме? била съм гимназистка и още съм се била смущавала от забележките на пенсиите в тролея, че вдигаме много шум, примерно... представи си?! а сега ще те напсува и 10-годишно, ако опиташ да му направиш забележка, че хвърля камъни по децата - не примерно, а от личен опит....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
https://www.facebook.com/zachatie/photos/a.919016681473584.1073741861.146978115344115/942383642470221/?type=1&theater

Три слънчеви деца в страхотните ни тениски с врабеца Рошко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
поне по едно такова слънце - във всяко семейство да има!


*
Чак сега успявам да се включа и да се похваля, че вече си имам 6-годишен син.

Благодаря на всички за съветите относно организацията на рождения ден. Получи се много добре. Детето остана много доволно. Само на майка ми здравословните торти не ме грабнаха, ама иначе как ще живеем до сто години?!

*
еее Блу, да ви е живо здраво момченцето!  :D

моята отпуска свърши, една седмица на работа вече и още ми е трудно да се климатизирам :lol:
децата са на село при баба от неделя, доволни са, щастливи и аз съм доволна  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Блу, честито ви порастнало момче!
Ние си и3брахме да живеем на село, а бабите са ни гражданки. Та мойте деца ще ходят в града при баба  :lol: Още не съм го оставяла при никой да спи бе3 мен. На никой май нямам доверие, ама все ще се наложи. Те и не са и3явили 3а сега желание...

И пак 3а "хиперактивните" деца:
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=44444
Слагам хиперактивни в кавички, 3ащото 3а мен това е и3мислена диагно3а, или поне в повечето случаи. Силно се надявам та3и мода да се диагностицират нормално жи3нени и игриви деца и да се тъпчат със седативи, да не идва до България.


*
Благодаря ви, момичета!  :)

Бебе, моят големият е спал два пъти на друго място. Веднъж, когато всички деца от неговата група нощуваха в градината. И веднъж преди месец при един приятел (чиято майка ми е една от най-близките приятелки в момента). Зависи си от детето. За последното сам прояви интерес. Нооо зависи и от родителите. Мъжът ми за някои неща е голяма квачка. Чудя се защо. Нито му е първо дете, нито е някой младок без опит. Просто е такъв. За рождения ден не искаше да взимаме аниматор, защото все едно сме искали да се отървем от децата. Казах му, че на тях ще им е интересно. А и да искаме два часа да си починем от тях, извинете, ама не виждам нищо нередно в тази работа. И без това много рядко някой ни помага. Гледаме ги сами. В крайна сметка сама се отказах, защото бяха малко деца и едното дете ме предупредиха, че се плашело от маскирани.
Ето ме по-долу и мен как си почивам на морето.  :lol:

« Последна редакция: Юли 24, 2015, 15:31:26 pm от blue_sky »

*
Блу, сега да те успокоя, има светлина в тунела :lol: Моите ги знаеш на 6 и 8 г., само от време на време поглеждах дали се виждат 2 червени шнорхела над водата и към 7.30 вечерта ги прибирах за къпане. Ей така като тая на първата картинка изкарах 10 дена :lol:
а баща им пък се нагмурка и наплува на дълбокото, както се казва :lol:
*
Знам, Стеф. Остават ми само три морета още.  :lol: Просто много ми заприлича на моя милост тази сутрин. Само дето аз бях във водата и единият искаше да го хвърлям, а другият - да го въртя. По едно време извиках баща им да ги накара да правят пясъчен замък, че бая ме беше напекло.

*
Блу, честито ти пораснало момченце, бъдете здрави  :)
любопитна съм от какво бяха направени здравословните торти  :)

*
Марси, ето тук са изброени тортите (ние бяхме поръчали Слънчо и ягодово парфе, но вместо ягодово, беше прасковено):
http://vanillka.com/cakes/
Парфето горе-долу биваше, докато първата определено не ми хареса. :-(
И по-хубави съм яла. Вярно, че са здравословни с много малко захар, но като нямат вкус или ако е странен, какъв е смисълът? Може би човек може да си вземе от тях, но определено не ги препоръчвам за детски рд. Подадох се под настояването на бабата.

*
Аз лично спрях да се съобразявам, че е детето, че не трябва да е сладко и т.н. Ми гостите обичат шоколадови торти, а детето ми яде 2 хапки от която и да е, отделно, че и той е много щастлив, че е Шоколадова  :lol: Що да изхвърлям цялата торта като може да питат и за още?!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Аз също точно на рожден ден хич не виждам смисъл и ограничаване -да ядат сладко ,нека е вкусно !
(не говорим за дете на 1г.,когато  не е захранено с всичко,но и тогава за гостите се предпочита вкусна торта.)


*
Майка ми се е чалнала (леко) по здравословните неща, ама нека, щом я влече, де.  :lol: А аз реално не знаех какво да очаквам от тези прехвалени торти. Брат ми също каза, че било много вкусни. Може би такова нещо сме уцелили. Както и да е. Аз й направих анти реклама на жената (без да искам).
Моят син не обича шоколад и шоколадова торта.
« Последна редакция: Юли 25, 2015, 16:29:10 pm от blue_sky »