0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #80 -: Юли 10, 2015, 10:16:50 am »
kati_vm, прекрасно разбирам, че искаш да свалиш килограмите, но наистина периодът на кърмене не е най-удачен за диета. при мен кърменето страшно помогна да сваля по-бързо килограмите, макар че с втората бременност бях качила с 3 кг. повече от първата, но се възстанових много по-бързо и кърменето имаше основна роля. Обаче от четвъртия месец започнах много да тренирам -4-5 пъти седмично зумба, тае бо и фитнес. Като добавя и липсата на сън, че малкият спеше по много малко и работата, защото не спирах да работя и си свалих излишните килограми. трябва да кажа, че никога не съм се хранила за двама, но гледах да се храня достатъчно и разнообразно, за да мога да кърмя. Планът беше напълно успешно изпълнен -кърмих година и 2 месеца и станах 53 кг. Така, че аз горещо те съветвам да наблегнеш на тренировките, а не на драстични диети.
Здравей, по принцип и аз съм изключително за тренировките и разходките. Въпросът е, че няма кой да гледа малката, за да ходя да тренирам накъде, остават само разходките ;-). Имам един крос тренажор в къщи и него мисля да почвам да покарвам тия дни.
Поздрави на всички!
« Последна редакция: Юли 10, 2015, 10:19:18 am от kati_vm »
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #81 -: Юли 10, 2015, 12:00:07 pm »
Здравейте, в Чочко и Бочко има отстъпка от 30%, тъй като правят 5 години. Поръчах едни неща, да видим ще има ли и по тях петна.  :wink:
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #82 -: Юли 10, 2015, 13:22:43 pm »
kati_vm, прекрасно разбирам, че искаш да свалиш килограмите, но наистина периодът на кърмене не е най-удачен за диета. при мен кърменето страшно помогна да сваля по-бързо килограмите, макар че с втората бременност бях качила с 3 кг. повече от първата, но се възстанових много по-бързо и кърменето имаше основна роля. Обаче от четвъртия месец започнах много да тренирам -4-5 пъти седмично зумба, тае бо и фитнес. Като добавя и липсата на сън, че малкият спеше по много малко и работата, защото не спирах да работя и си свалих излишните килограми. трябва да кажа, че никога не съм се хранила за двама, но гледах да се храня достатъчно и разнообразно, за да мога да кърмя. Планът беше напълно успешно изпълнен -кърмих година и 2 месеца и станах 53 кг. Така, че аз горещо те съветвам да наблегнеш на тренировките, а не на драстични диети.
Здравей, по принцип и аз съм изключително за тренировките и разходките. Въпросът е, че няма кой да гледа малката, за да ходя да тренирам накъде, остават само разходките ;-). Имам един крос тренажор в къщи и него мисля да почвам да покарвам тия дни.
Поздрави на всички!

Kati_vm аз тренирах вкъщи. Имам свалени най-ралични програми с тренировки. Изпращах каката на училище в 8 и още преди да съм пила кафе, започвах с тернировката. направо не знам как успявах, но се налагаше да използвам малкото време, в което Явор спеше. А пък и като започнеш, то постепенно се запалваш и така. Успех.
<br />[link=http:
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #83 -: Юли 10, 2015, 15:07:58 pm »
Благодаря! :)
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #84 -: Юли 11, 2015, 12:10:43 pm »
Леле, ама всички се умълчахте нещо :lol:
Ние преди два дни бяхме на зъболекар с малкия и вече може да се плези, разбирайте отрязаха му юздичката. Всичко мина супер безпроблемно, веднага щом спряхме да го държим мирен и да му бъркат в устата детето все едно нищо не му беше правено, само дето от време на време гледа леко странно какво е това нещо дето му се движи в устата :lol:, та да живее който е измислил лазерите :wink:. И за да ме приемете обратно в редицата на нормалните, да никне му кътник - вече е потвърдено от стоматолог, въпреки че няма други зъби още  8O
За щастие вече седмица такива страшни тръшкания и истерии не сме имали, но е в постоянен опит дя се налага и да се тръшка и ужас. Ох, събуди се....
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #85 -: Юли 11, 2015, 14:44:57 pm »
Здравейте, аз да споделя как се развиват нещата с нашето подсечено дупе. Вече десет дни сме добре, като редувам мазане с Пиоктанин 1% плюс един правен крем около намазаното с пиоктанина и Судокрем при следваща смяна на памперса. Ползваме памперси Либеро, като през деня ги сменям на два часа, максимум три и мием дупенцето с водичка  :). Сега ми препоръчаха вместо Судокрем да ползвам на Биодерма крема за подсичане. Ще пробваме и ще пиша какви са ми наблюденията. Хубав ден на всички!
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #86 -: Юли 11, 2015, 14:50:22 pm »
kati_vm, радвам се че имате подобрения. Цялото това мазане и преобуване направо ми звучи страшно, но да чукна на дърво ние проблеми не сме имали, та не мога да си представя какво ти е. Дано решението е трайно и да размине :) Иначе на Либеро съм им фен, ама не знам защо 3ти размер е много дефицитен за откриване и покрай това минахме на Памперс :lol:
По темата с отслабването - трети ден диета, рано е да се каже, освен че издивявам за някои храни, а преди не съм ги яла, ама това подсъзнанието че нещо ти е забранено :P За капак се хванах да избирам торта и прочие неща за РД на дребния и съвсем се самонасадих :lol:
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #87 -: Юли 11, 2015, 17:14:13 pm »
Здравей Mousyt, успех с диетата!  :)
 Понякога е доста досадна тази честа смяна на памперсите, но като си спомня какво беше дупето на София и ми призлява.....  8O Маймунските дупета ряпа да ядат. И ние в момента сме на Либеро тройка, купуваме я от Кауфланд, или от някои бебешки борси. Наистина е малко дефицитна.
« Последна редакция: Юли 11, 2015, 17:16:12 pm от kati_vm »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #88 -: Юли 11, 2015, 23:23:53 pm »
Момичета, аз пък от бремеността се сдобих с тъмни петна по лицето и грам не са се махнали. Ако това знаете как се маха ще съм благодарна.
За книжките ще споделям :)

Усмивке, аз ползвах ТОЗИ крем.
След Калина бях с много петна до 1годинка и 6месеца се изчистих с него.
С оглед цената бях скептично настроена, но се оказа ефикасен.
« Последна редакция: Юли 11, 2015, 23:25:25 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #89 -: Юли 12, 2015, 01:24:55 am »
аз виждам, че няма да се свалят лесно килата този път, но пък изненадващо се чувствам добре в кожата си. Забременях 59кг. сега съм 64-65кг., което за мен е много, от години поддържах 57кг., но преди двете бременности се качваха на 59кг.
Само дето този път не си го слагам на сърце.
[/url][/url]
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #90 -: Юли 12, 2015, 14:03:03 pm »
Jasmin, щом не ти тежат е най-добре  :D
Аз визуално хич не съм си ги сложила на сърце, защото никога не съм била слаба и без това. Обаче моите са 15-20 отгоре и мноооого ми тежат.
Ние сме в парка. Дойдохме към 10 с идея да се приберем в 14 за да спи вкъщи, но той както тичаше и яде заспа на път за колата и сега ще го чакам да се събуди. Втори ден пак е неспокоен, заспива и се събужда скоро и после е крив и въобще не знам как да планирам деня-вкъщи и на двамата ни е тясно, а навън къде да се мотаем сами мен ми е скучно. Добре поне че е прохладно....
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #91 -: Юли 13, 2015, 14:25:03 pm »
Мише, мерси за инфото за крема. В нашата аптека го няма, но ще се опитат да ми го намерят.

Момичета, гледам че обсъждате килограмите. Аз имам обратния проблем. Прекалено кльощава съм. Хапвам си, но не качвам. Такъв ми е соя, както се казва. Малко повече сланинка имам точно там, където не е хубаво - на ханша. Освен това не спортувам и съм отпусната.... Абе тъжна гледка  :lol:
За статистиката, по време на бременността качих 10 кг. Свалих ги за 2-3 месеца, но аз буквално нямах време да ям тогава  :lol:

Дани напоследък стана по-смел в ходенето. До скоро навън ходеше само за ръчичка и само вкъщи се пускаше, но тук от 4-5 дни и навън вече се пуска.

Днес за пръв път го заведох на детската площадка (досега го водех в двора на едно училище да си играе). Взе камиончето на едно дете и то като си го взе, Даниелето се разпищя. Събуди едно бебе дето едва го бяха приспали. Набързо си тръгнахме от там.
Сгреших този път че излезнахме с раничката - хем беше жега, хем ходих да пазарувам и се натоварих с едни чанти. Но и с количката ни е трудно в момента. Научи се да я бута и сега трябва да го държа него с една ръка и с другата количката докато я бута.

Напоследък заспива по-трудно. Вечер, както го бях научила да заспива към 21.30 ч., сега едва успявам да го вкарам в леглото в 22.30 ч., но сутрин в 6.30 пак е кукуряк.

Много беше сладък, когато баща му дойде да ни вземе. Така му се радваше - примигваше, все едно не може да повярва на очите си, започна да му показва разни номера, за да го впечатли и само се усмихваше. Трябваше да му направя клипче  :P
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #92 -: Юли 13, 2015, 14:55:57 pm »
47 Smiles, добре дошла след гостито. Не се притеснявай, че Дани е взел играчката на друго дете, нормално е на тази възраст да го привличат непознатите за него неща. А това че се е събудило бебето на площадката, не може да му се пази тишина, те децата затова са деца и крищят, плачат. В такива ситуации тепърва ще се изпада често. Марти и той много често от бебе още иска да играе с чуждите неща, макар че мъкнем един камион с играчки на площадката. Но почна вече да пита дали може да си вземе, пак е растроен като му откажат , но вече осъзнава че не са нашите играчки.

Да не казвам голяма дума, но Габи вече от  седмици си заспива сама в креватчето. Сега пък се притеснявам като се приберем в Бялгария и от време на време като се налага да спи без кошара, как ще се приспиваме. А колко е ящна само, на моменти ме учудва какви количества поглъща това дете, само да види че някой яде и тя протяга ръцете да получи  8O. Ходи си вече много добре, даже се опитва да бяга като види че Марти бяга. Днес падна от кошарата си, като се надвесваше да види кой е в стаята, тати трябва да ни свали сега на последното ниво. И Габи като чуе че се прибира баща и бяга да го види и даже казва тати, преди беше по-резервирана към него. С една дума расте детето  :D.
За килограми не ми се говори, че след втората бременност качих много. Аз по време и на двете бременности качих най-много 13 кг, след родилния дом първия път дори си влизах в дрехите, но след това като спрях да кърмя и се напомпвам жестоко. Втория път дори и корем си имам още  :(. Но какво да се прави, като не може с добро ще се включват диети.
Приятен ден на всички! Като гледам как са ни уредели редиците, повечето сигурно летуват вече.


*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #93 -: Юли 13, 2015, 15:03:08 pm »
Летуваме, само че вкъщи :) С басейна на терасата :)

Теди се научи да се върти от гръб на корем. Утре сме на ваксини - ще настоявам и за Ротарикс, въпреки, че личната лекарка не е много ентусиазирана от моето желание.



   La vita è bella
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #94 -: Юли 13, 2015, 18:06:10 pm »
Нашето педи ни разубеди за Ротарикса. Каза, че за София конкретно не била необходима, освен това Ротарикс не ваксинирала срещу всички Рота вируси.
Аз по- съм съгласна да й сложа като стане на годинка ваксина против хепатит А. Не сме го обсъждали с педиатърката. Живот и здраве ще видим.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 18:11:11 pm от kati_vm »
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #95 -: Юли 13, 2015, 22:02:37 pm »
Привет и от нас с Иво. Чета ви, понякога ви четем, по-скоро Иво мрънка да му пускам Маша и Мечока. И аз пускам, ама само по един епизод.
Гледам за диети си говорите, а мен ме гони перманентен вечерен глад. Имах останал чай за отслабване и го подарих на една приятелка, че много пипкаво. То засега смятам, че не ми се налага, но истината е, че ме мързи. А и трябва да имам сили да тичам след терминатора. Обяснявам му, че се е нацапал като прасе  :a_pig_01:, а той ми отговаря с "Грух!" Изобщо много смислен диалог,  :D

Смайли, добре завърнала се. Има някакви сборища (безплатни творчески занимания за деца на открито) до северния вход на ОКИ Искър. Понеделник, сряда и петък от 10:00 до 14:00 часа.

Влязох отново в изтрещелите редици. Вчера видях, че Иво спи с отворени очи и с целия си мозък взех, че го събудих, та му обърках дневния режим. После се зачетох в нета, било по-скоро нормално и се израствало. За капак на детската площадка едно дете ми поиска храна (бисквита), а мамата никаква я няма да каже може ли. Друга мама ми обясни, че това дете редовно така прави и аз пак в ступор - няколко паралелни мисли накуп за кратко време в обърканата ми глава. Питах го къде е майка му, посочи ми. Пратих го да пита майка си, казала била, че може и му дадох да си вземе една бисквита. След известно време дойде да иска пак бисквити и аз му обясних, че ще си развали вечерята.
Ние сигурно ще отидем за 2-3 дни при моите родители, да му се порадват малко на терминатора, а брат ми ще спи у нас, че аз съм бъзла.
И нещо, което не разбирам за третирането на тревните площи - първо пръскат с препарат срещу нещо (кърлежи, комари, бълхи), а по-късно през деня косят. Според мен първо трябва да окосят, а после да пръскат, ама може моята логика да е сбъркана. Днес в целия квартал бяха пръскали срещу бълхи и ходихме по улиците, че в тревите не можеше. Преди пръскаха на различни квадрати и имаше къде да се ходи. Най-много утре да се занесем до някой парк с градския транспорт.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 22:13:42 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #96 -: Юли 13, 2015, 22:20:18 pm »
Кати, аз се наплаших от стомашните вируси. Баткото на 6 месеца много зле изкара един такъв, съмняваха се дали не е ротавирус. При все, че при него добра хигиена пазихме. Сега няма как. От тогава съм си обещала, че второто бебе ще го ваксинираме. То е ясно, че вируси много, но поне от нещо да е предпазен. Мен ако питаш и ваксина срещу варицела бих сложила. Но в България май няма.



   La vita è bella
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #97 -: Юли 13, 2015, 22:27:20 pm »
Моите и срещу ротавирус, и срещу шарките, вкл. варицела, са ваксинирани.
Руми, не се продава в България. Права си.

Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #98 -: Юли 13, 2015, 22:38:37 pm »
Руми, и ние сме с басейна на терасата. Сменихме го с по-малък, че старият беше много голям и трудно се пълнеше.
На Дани като му кажа - хайде баня или хайде навън и пощурява. Това са му двете любими неща след млякото  :lol:

Ра4ко, и Дани е като Габи за яденето, а само преди 2-3 месеца се оплаквах, че не яде месо и зеленчуци  :lol:

Аз съм пас относно ваксините. Слагаме задължителните. За доброволните никога не съм се интересувала. И аз самата никога не съм си слагала противогрипна ваксина, въпреки че фирмата ни ги слагаше безплатно (да не се разболяваме, а да си работим  :lol:). Предполагам, защото не съм се разболявала сериозно и затова не съм го мислила.

Rtfrtf, "терминатор" значи  :lol:

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #99 -: Юли 14, 2015, 11:07:19 am »
Аз имах намерение да сложим на дребния тази седмица ваксина срещу Хепатит А, но я отложихме. Предната седмица беше кошмар при нас. Беше болен с температура - стигна до 39.7 градуса, повръщане и т.н. След като мина температурата, се появи обрив по ръцете и краката. Оказа се, че е розеола, което било някакъв вид шарка и било много типично за децата на 2-3 години. Лошото е, че ни казаха какво е, след като избиха пъпките. А дотогава бяхме в неведение и откачахме от тази температура. Мина, ама още не мога да се освестя :( Втриса ме какво ще бъде, когато тръгне на градина. Сега не ходи и пак лепнахме това, а после...