0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #640 -: Август 26, 2015, 19:59:36 pm »
А бе яяяяяя да си хапваме каквото ни се яде в умерено количество и да ни се родят децата живи и здрави пък после ще мислим как да ги сваляме тия кг:-):-):)-):-):-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #641 -: Август 26, 2015, 20:01:18 pm »
Едит, те килограмите са за твоя сметка. да си гледа работата доктора, че и за плодовете ако ти е ок захарта. Боже месо и зеленчуци, а на лимони и зелена салата не ще ли  :x
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #642 -: Август 26, 2015, 20:15:56 pm »
Направо на фотосинтеза  :lol: :lol: :lol: Има едни леко луди последователи, които наричат себе си слънцеяди. Гледат Слънцето и само от него получавали енергия. Това на мен ми идва туу мъч! Твоят лекар не обичал дебели бременни, ами да не си ляга той с теб, че говори така?! Ако засега не пречи на здравето ти, какъв му е проблемът?! Верно, че не трябва да се яде, като за двама, ама да е фикс идея , не съм съгласна. Когато ти се дояде нещо просто си опитай и го задръж възможно най-дълго в уста, понякога гладът е на психическо ниво. Опитай да не ядеш след 18-19 ч, ако много прегладняваш вечер - пий чаша мляко или айран.Пий много вода. Смени белият хляб с черен, не яж пържено, а само бяло птиче месо или телешко и така..
« Последна редакция: Август 26, 2015, 20:18:41 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #643 -: Август 26, 2015, 20:35:25 pm »
Здравейте момичета! Мисля, че след днешния преглед вече мога спокойно да се присъединя към вашите редици. Днес видяхме и чухме сърчице и не мога да опиша как се чувствам. Имам чувството, че не се случва на мен, а на някой друг, още не мога да повярвам. Док каза, че съм в 8 г.с. и 4 дни, но размерите ни отговарят на 7 г.с. и 4 дни, движим се с една седмица назад. Чухме и пулс, честотата му беше 177 удара в минута. Продължавам си досегашната терапия и на 11 септември съм на преглед. Утре трябва да пусна контрола на ТСХ и в следващите две седмици да посетя отново кардиолога си. Това е засега от мен, до момента основно ви четях, смятам вече да съм по-активна. Приятна вечер на всички!
« Последна редакция: Август 26, 2015, 20:48:29 pm от Sweet Angel »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #644 -: Август 26, 2015, 20:48:29 pm »
Момичета прегръщам ви, благодаря за подкрепата  :grouphug2: . Аз се чувствам добре и захарта ми е добре, всичко което Синеочка е казала като препоръчително да се прави, вече го правя, така че съм си ОК, най важното е че здравословно и аз и бебето сме добре. Желая спокойна и лека вечер на всички мамчета и коремчета  :biglove:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #645 -: Август 26, 2015, 20:51:34 pm »
Sweet Angel, прекрасни новинии! Поздравления, желая ти лека и безпроблемна бременност и сладко бебче на финала  :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #646 -: Август 26, 2015, 21:36:10 pm »
Ангелче честито и от мен! Ти успя:-):-) добре дошла и лека и безпроблемна бременност ти желая:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #647 -: Август 26, 2015, 21:46:37 pm »
Честито, Ангелче, чудесни новини! Здраво и пухкаво бебче на финала!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #648 -: Август 26, 2015, 22:05:43 pm »
Честито Ангелче! Добре дошла!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #649 -: Август 26, 2015, 23:00:17 pm »
Ангелче честито и ние отговаряме на 7сед и 4 ден,значи сме заедно :)) Лека бременност и от мен

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #650 -: Август 26, 2015, 23:01:41 pm »
Момичета, нашето бебче не се развива.Расте по 0,3 мм на седмица, което е много малко.Пулсациите му са много слаби и според доктора няма да оцелее.В Петък сутринта съм пак на преглед и ако не вървят нещата, ще ми даде лекарство, за да не ми правят кюртаж.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #651 -: Август 26, 2015, 23:15:49 pm »
Дъждец, може пък да стане чудо..Не спирай да се надяваш и защо не потърсиш 2 мнение? Понякога човешката душа се крие и под нокът.Докато му бие сърчицето, има надежда. Ще се моля за вас!Силни гушки от мен :bighug: :bighug: :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #652 -: Август 26, 2015, 23:19:54 pm »
Златен дъжд, съжалявам да чуя това. Не се отчайвай, до петък може нещата да се подобрят. Прегръдки и от мен. :hug2:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #653 -: Август 26, 2015, 23:24:48 pm »
Не мисля, че в България има по-добър специалист от д-р Стаменов.Щом той казва така, едва ли някой друг ще каже нещо по-различно.За съжаление бебето изостава вече с 2 седмици, което за моята 9-та седмица е страшно много.Ще видя какво ще ми кажат в Петък.Ще се опитам поне дотогава да имам някаква надежда.
 

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #654 -: Август 27, 2015, 07:38:11 am »
Златен дъжд, слушай си лекаря! Ние тук просто се надяваме  всичко да е хубаво и да се развива прекрасно :bighug:
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #655 -: Август 27, 2015, 09:21:07 am »
Златен дъжд, не се отчайвай  :hug2:. Дай боже всичко да е наред  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Момичета, благодаря ви  :bighug:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #656 -: Август 27, 2015, 09:34:34 am »
златен дъжд  :bighug: ще се надяваме на добри новини в петък
Ангелче, лека бременност!
Едит, ти не беше ли в Турция? Щото там май не харесваха кльощавите жени  :P твоят д-р се е объркал нещо.
Аз започнах 7мия месец  +6кг и моят д-р пък ме мисли, че не съм качвала.  И с баткото бях така, а бе ядене на месо насила направо, витамини.  И се роди 2900. Сега бебето си расте - цало лято съм основно на плодове и салати, а бебка е 5-6 дни напред. Мъж ми ме гони да ям меса, риби - ми не ми се близва. И бебетата си носят гена явно. Само да сме живи и здрави, пък те кг не са само от храненето зависими.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #657 -: Август 27, 2015, 11:38:51 am »
Синеочка, много хубаво как си ни наредила  :D, каква памет само! Пожелавам ти успех другата седмица на секциото всичко да мине добре!
snaPi, честито сърчице, лека и безпроблемна бременност до края, и една чудесна сватба!
Здравейте момичета! Мисля, че след днешния преглед вече мога спокойно да се присъединя към вашите редици. Днес видяхме и чухме сърчице и не мога да опиша как се чувствам. Имам чувството, че не се случва на мен, а на някой друг, още не мога да повярвам. Док каза, че съм в 8 г.с. и 4 дни, но размерите ни отговарят на 7 г.с. и 4 дни, движим се с една седмица назад. Чухме и пулс, честотата му беше 177 удара в минута. Продължавам си досегашната терапия и на 11 септември съм на преглед. Утре трябва да пусна контрола на ТСХ и в следващите две седмици да посетя отново кардиолога си. Това е засега от мен, до момента основно ви четях, смятам вече да съм по-активна. Приятна вечер на всички!
Sweet Angel, честито, чудесна новина, безпроблемна и успешна бременност до края!
Момичета, нашето бебче не се развива.Расте по 0,3 мм на седмица, което е много малко.Пулсациите му са много слаби и според доктора няма да оцелее.В Петък сутринта съм пак на преглед и ако не вървят нещата, ще ми даде лекарство, за да не ми правят кюртаж.
Златен дъжд, съжалявам, стискам палци и се надявам все пак да стане чудо и в петък да ни зарадваш с добри новини! :bighug:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #658 -: Август 27, 2015, 16:51:08 pm »
Бебе, права си и аз така знам, че тукашните харесват повече по-заоблени и надарени жени. Ама моя доктор нещо явно не е от тукашните, знам ли  :). Иначе за моите кг. не изглеждам пълничка, просто структурата ми е такава, напротив - ръста само на тумбак и цици.

Аз нещо друго исках да ви питам, относно главоболието което получавам от известно време. Не е всеки ден, но забелязах, че в последните няколко седмици доста често ми се случва. Меря си кръвното и е наред, даже е леко ниско, но аз принципно съм си с ниско кръвно цял живот. Та доктора вчера ми предписа някакви лекарства турски вариант на парацетамола, но аз пък от Бг си бях взела за всеки случай от нашенския си парацетамол, но така и не съм пила още. Четох противоречиви неща за него и реших да питам направо тук, има ли някакъв проблем ако пия от него? Иначе аз не съм фен на лекарствата много и гледам да пия само в краен случай, но понякога главоболието ме побърква.
« Последна редакция: Август 27, 2015, 16:52:39 pm от edit »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #659 -: Август 27, 2015, 17:28:55 pm »
Не знам как стои въпроса с Парацетамола, май доста го отричат вече по време на бременност. Главоболията ми са от малко вода и от нерви, та... второто още не знам как се лекува :) за първото 3л. вода и си готова :)