0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #480 -: Август 14, 2015, 13:34:02 pm »
Иви, пусни снимка на малката в темата със снимките на децата!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48005.600

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #481 -: Август 14, 2015, 13:44:26 pm »
Весита, къде мислиш да раждаш? Чувам добри отзиви за Дева Мария във Ветрен (ти нали си от Бургас). Защо не си избереш екип, вместо да се тревожиш кой ще ти се падне?


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #482 -: Август 14, 2015, 14:10:02 pm »
Да от Бургас съм! Не съм решила още къде,това че чакам близнаци ме разколебава,незнам дали ще имат нужда от по специални грижи,а нали уж в майчин дом в София били най-добрите в неотологичното.единия вариант е тук в ветрен,а другия в майчин дом,но всичко зависи от това как ще продължи да се развива бременноста :-) като цяло все още не съм решила,има време още
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #483 -: Август 14, 2015, 14:22:12 pm »
Ако раждането започне преждевременно (не дай, Боже) наистина в Майчин дом неонатологията е на най-високо ниво в страната. Обаче , ако успееш да я докараш до 9 месец или дори до термин (а дано) защо да не си родиш в Бургас, хем ще си наблизо, а и от познати знам, че там условията са много добри. Имай си два варианта, защото все пак си с близнаци. В МД , който и да те изроди все ще е добре. Иначе за Ветрен може да се ослушаш за екип.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #484 -: Август 14, 2015, 14:35:41 pm »
Точно така мисля и аз,всичко зависи от това как ще продължа напред,да даде Господ да избутам до термин какво по хубаво от това,и аз съм на същото мнение Синеочка,изкарам ли до 9- месец сигурно живот и здраве ще родя тук в ветрен,но ако се наложи и в София ще ида и ще стоя там докато дойде момента и аз незмам още,само се моля децата ми да са добре и да не бързат да излизат а останолото ще се нареди:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #485 -: Август 14, 2015, 14:58:39 pm »
Всичко ще е наред. Няма да се тревожиш. Лежане и почивка и ще стигнеш до 9 месец. Кога ти е терминът и кога трябва да влезеш в 9? Когато 2013 бях в Сливен за кюртажа бях в една стая с едно момиче от Елхово бременна с близнаци от 2 опит ин витро. Каза ми, че диброволно влязла в болницата в 30 седмица, за да е под наблюдение до термин. Беше там от 3 седмици. Щяха да я оперират в 37-38 седмица. Така, че ако видищ зора мпже и ти така да процедираш.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #486 -: Август 14, 2015, 15:37:40 pm »
Ако раждането започне преждевременно (не дай, Боже) наистина в Майчин дом неонатологията е на най-високо ниво в страната.
Това е далеч от истината. За сега най-добрата неонатология в страната е в Токуда. Мислете за тези неща отрано и не разчитайте на лекар, който "ще ви се падне".


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #487 -: Август 14, 2015, 16:00:45 pm »
Ако раждането започне преждевременно (не дай, Боже) наистина в Майчин дом неонатологията е на най-високо ниво в страната.
Това е далеч от истината. За сега най-добрата неонатология в страната е в Токуда. Мислете за тези неща отрано и не разчитайте на лекар, който "ще ви се падне".


Така е,но понякога може да разчиташ на лекар който " ще се падне" много повече отколкото на лекар на който си имал доверие и в момент когато най-много ти трябва него го няма,или не си вдига тел! Така че и двете са си нож с две остриета според мен!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #488 -: Август 14, 2015, 22:59:34 pm »
Яни, не е точно така, аз съм много доволна от отделението по патологична бременност в Англия, ако си high risk обръщат много внимание и са компетентни.

За летене с хематом --> според мен е голям риск и аз НЕ бих рискувала. Проблемът е във височината на която лети самолетът. Колкото по-високо, толкова по-опасно. Майка ми е с белодробно заболяване и всеки път до Англия и прилошава, затова си мисля, че високо летят. Ако е полет от София до Варна примерно ще е по-безопасно, защото не се качват толкова високо и налягането е по-малко...

А това за бъркането --> на мен с кървене в ранните седмици в Англия подписвах хартия, че разрешавам да ми бръкнат, и бъркането беше само гледане долу, сложиха онзи инструмент и ме накараха да кашлям, за да видят дали се отваря сервикса. Такова бъркане с ръце и пръсти в Англия изобщо не практикуват!

А в Америка е по-зле от България, всеки преглед при гинеколог означава ровене с ръце, може да си отишъл само за рецепта за антибиотик дето се вика, ама тя вика, дай да те прегледам долу. След като изтърпях преглед ровене с ръце, който не съм имала от 15 години от както съм се махнала от БГ, вече и казвам --> НЕ, благодаря!

Не мога да го разбера това с ровенето, псобено в САЩ, дето претендират, че са толкова развити и богати, нямат УЗИ ли, какво ли, та бъркат... Та НЕ разрешавайте да ви бъркат нито по време на бременност, нито преди или след бременност. Има по-модерни начини за преглед, ако не ги владеят да се научат!

Извинявам се, че нагълтах така в темата, ама да си кажа :)

Поздрави :)
Makiyaki а какво може да стане от налягането,ти как си го обясняваш? И защо мислиш,че е опасно с хематом според теб(и аз четох ,че при скорошно зацапване или кървене не било добре да се лети)моля се той да изчезне до тогава де!
 Да сега намерих  нещо: С какво е опасно излитането и кацането?
Бързата промяна в атмосферното налягане по време на излитане и кацане предизвиква рязко съкращаване на съдовете, което може да повлияе негативно на плода, а в най-лошия случай и до отлепяне на плацентата. Пониженото атмосферно налягане в салона на самолета на голяма височина може да стане причина за хипоксия. Това повишава риска от кислороден глад на тъканите на организма, а следователно и на плода.-но в началото на статията се споменава за първия триместър.Незнам и аз вече,уплашена съм наистина много.Бог да е с нас и да си износим до край живи и здрави бебчетата!
« Последна редакция: Август 14, 2015, 23:13:21 pm от zyza »
   
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #489 -: Август 15, 2015, 11:04:53 am »
Момичета честит празник :-) Дано Богородица ни пази,и ни дари с живи и здрави бебчета!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #490 -: Август 15, 2015, 11:07:23 am »
Всичко ще е наред. Няма да се тревожиш. Лежане и почивка и ще стигнеш до 9 месец. Кога ти е терминът и кога трябва да влезеш в 9? Когато 2013 бях в Сливен за кюртажа бях в една стая с едно момиче от Елхово бременна с близнаци от 2 опит ин витро. Каза ми, че диброволно влязла в болницата в 30 седмица, за да е под наблюдение до термин. Беше там от 3 седмици. Щяха да я оперират в 37-38 седмица. Така, че ако видищ зора мпже и ти така да процедираш.


Синеочка термина ми е за 21.11 :-) края на октомври някъде влизам в 9 месец:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #491 -: Август 15, 2015, 15:30:43 pm »
Честит празник, момичета! Бъдете здрави и щастливи. Нека Богородица ни закриля и на финала всяка да гушне своето малко Божествено чудо!




Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #492 -: Август 15, 2015, 16:14:45 pm »
Честит празник и от мен! Нека Богородица да бди и да закриля винаги нашите бебки и деца,да ни помага да износим бебетата си живи и здрави докрай и без проблеми! Благодаря й за цялата й обич и  закрила над всички нас!
   
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #493 -: Август 15, 2015, 17:05:37 pm »
Честит празник, момичета! Нека Богородица ни закриля и ни помогне да станем майки и да отгледаме здрави деца. А на тези, които вече имат дечица да ги запази живи и здрави!
« Последна редакция: Август 15, 2015, 17:07:28 pm от Sweet Angel »
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #494 -: Август 16, 2015, 12:09:04 pm »
Момичета, малко съм в чуденка osi_10. Днес на обичайната ми сутрешна разходка из квартала получих силни болки тип меструални - ниско долу и в кръста. Едва се домъкнах до вкъщи - пих но шпа и магнерич, отпусна ме. Вече 2-3 часа нищо. Това ли са въпросните подготвителни контракции? Не съм забелязала да ми е падала тапата и до днес не бях изпитвала подобни болки. Имала съм контракции, ама нямат общо като усещане с това.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #495 -: Август 16, 2015, 14:17:26 pm »
Синеочкa, нa мен не ми е пaдaлa тaпa, нито сa ми изтичaли водите минaлaтa бременност. Нaпрaво получих регулярни контрaкции с болки и стягaне. Предполгaм, че при теб е нещо подготвително щом е било еднокрaтно и вече 2-3 чaсa нямaш болки. То моментa си нaближaвa ! Много стиснaти пaлчетa от мен :*

Aз дa се оплaчa, че се контузих. Ритнaх дивaнa и сегa крaкa ми е син и подут. Нaй-вероятно е счупен четвъртия пръст нa левия крaк, но в Пирогов не ми нaпрaвихa снимкa, зaщото тaкa или инaче не може дa се гипсирa. Трябвa дa мине от сaмосебе си. Боли, едвa ходя, a нищо не сме подготвили зa бебкa. Предстои ни основно почиствaне нa aпaртaментa и рaзмествaне и преподреждaне нa детскaтa стaя, че сегa нямa къде дa й приберa дрешките. Също нищо не съм прaлa и глaдилa. Изобщо незнaм сегa кaк ще успея дa се спрaвя с този крaк. Естествено мaмa ще е с мен зa помощ, но някой трябвa дa гледa и мaлкия... И зa кaпaк ММ го прaтихa комaндировкa зa три месецa в провинциятa и ще си е вкъщи сaмо уикендите... Къде тоя късмет... Aбе кaк можaх точно сегa дa се контузя, много ме е яд :(



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #496 -: Август 16, 2015, 14:28:51 pm »
Линаполи, не остана и при теб. Малко се зачудих, дали пък не е време вече. Но засега съм добре.
Това с крачето е много неприятно, може да не е счупен а просто навехнат, ледени компреси може и да свършат работа. За мъжо не си сама, моят също го няма през седмицата и съм сама. Единственото ни подготвено нещо е багажът ми за болницата. Още не съм прала дрешки, надявам се тази седмица да се занимая с тези неща. Още не съм говорила и с педиатърката. Въобще все си викам имаа време, а то няма вече.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #497 -: Август 16, 2015, 15:36:02 pm »
Синеочка, с теб сме 10тина дена разлика, аз контракции болезнени не съм изпитала до сега, но пък от няколко дни имам доста обилно бяло течение. На преглед съм чак на 21.08 и се чудя да звъня ли? Околоплодните води са бистри, нали?
Иначе аз съм изпрала и прибрала в кошарката всичко, багажа за мен за болницата го стегнах шреди два дни и сега стоя и чакам вече,като все гледам да съм епилирана, оправена (колкото и тегаво да е вече и трудно), ако се наложи спешно към болницата. Първо раждане ми е и хич не знам колко време ще имам да се оправя преди да отида в болницата  :lol: Пък пуста суета! :))))
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #498 -: Август 16, 2015, 16:20:43 pm »
Изчакай си до прегледа, Лили. Не вярвам да е нещо сериозно. А и ей го къде е 21.Ти нормално ли смяташ да раждаш или секцио? Относно суетата, същата съм, без разлика. ММ се шегува, че ако мога и на фризьор за прическа ще ида :lol:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #499 -: Август 16, 2015, 16:39:07 pm »
Синеочкa, синa ми го родих точно еднa седмицa след твоятa в моментa. Всичко ми беше подготвено тогaвa от нaчaлото нa деветия месец. бях супер спокойнa :) Aко сa ти остaнaли сaмо дрешките дa подготвиш и тръгне рaждaне винaгои можеш дa оргaнизирaш някой дa го нaпрaви.
Едвa ли е сaмо нaвехнaт пръстa, зaщото кaто обясних нa лекaрите в Пирогов кaк е стaнaлa трaвмaтa (след удaрa пръстa беше нaкриво и aз го нaмествaх) кaзaхa, че нaй-вероятно е бил извaден от стaвaтa и сигурно е счупен или нaй-мaлко пукнaт. Слaгaх много лед, но те кaзaхa, че ледa помaгaл първите 24чaсa и го спрях вече.
Лилиту, и aз съм с бяло течение. По време нa бременност се увеличaвa влaгaлищното течение. И ти си нa финaлнaтa прaвa! Успех и нa теб :)