0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните №95
« -: Юни 21, 2015, 20:56:00 pm »
Момичета, понеже виждам, че все още нямаме нова темичка - пускам тази. Да ни е честита и в най-скоро време да започнат да валят хубавите новини (Яни тебе чакаме ;) )
Яничка, разкошни са тези бебешки нещица. Голяма си майсторица ;)


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #1 -: Юни 21, 2015, 22:27:28 pm »
Бях сигурна, че Синеочка ще пусне новата тема :-)
Мислех си, че ще родя в старата, ама на... и аз се чакам. Около моят термин има още момичета, ама нещо са се изпокрили.

Яничка, разкошни са тези бебешки нещица. Голяма си майсторица ;)

Благодаря!

26.09.2019
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #2 -: Юни 21, 2015, 22:46:42 pm »
Яничкa, и aз дa се включa към възхищениятa зa всичко което си ушилa :) прекрaсни сa, продължaвaй все тaкa :))) A инaче - новa или стaрa темa нпмa знaчение - ние стискaме пaлци зa леко рaждaне ;)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #3 -: Юни 21, 2015, 22:58:44 pm »
Яничка, мислех че ще родиш в старата тема и можеше да стане така, ако не бяхме  се разписали с Жбручето 8) Ти как си, можеш ли да спиш от вълнение? Щях да те питам, ти нали се мажеше със зехтин против стрии(дано не се бъркам), има ли някакъв ефект? Аз последните две седмици почнах да раста на корем прогресивно и на седмица ми отива едно шишенце Икаров. Казаха ми за зехтина, че имало повече ефект. Та да питам.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #4 -: Юни 22, 2015, 00:02:57 am »
Aз пък от толковa вълнение дa кaжa колко ми хaресвaт творениятa нa Яничкa зaбрaвих дa блaгодaря нa Синеочкa зa новaтa темa  :oops: Блaгодaря зa темaтa и дa носи сaмо прекрaсни новини и емоции ;)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #5 -: Юни 22, 2015, 00:43:12 am »
 :welcome_1: :bori_011: :bori_011: :bori_015: :bori_009: :bori_015: :bori_008: :bori_019: :bori_022: :bori_023: :bori_020: :bori_007: :bori_010: :bori_012: :bori_009: :bori_008: :bori_008:
 ХАйййде на бебетата  :D Дано и за мен да е последна тема
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #6 -: Юни 22, 2015, 02:25:17 am »
Ти как си, можеш ли да спиш от вълнение? Щях да те питам, ти нали се мажеше със зехтин против стрии(дано не се бъркам), има ли някакъв ефект? Аз последните две седмици почнах да раста на корем прогресивно и на седмица ми отива едно шишенце Икаров.

Спя като за последно, направо човек не може да ме изкара от леглото.
Със зехтин се мажех само докато съм чакала доставките на домашният мехлем, който прави моя приятелка. Ама да ти кажа, че според мен с каквото и да се мажеш е все тая. Аз тука се обливам с мазила и въпреки това се нацепих ужасно много през последните 2 седмици. Така че вече се успокоявам, че ще махам стрии като родя.

Айййде на бебетата  :D Дано и за мен да е последна тема

Със сигурност. Аз изкарах почти цялата бременност в 94-та :-)
И наистина, хайде новата тема да ни върви на много пухкави и здрави бебета около термин!

26.09.2019
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #7 -: Юни 22, 2015, 10:15:43 am »
Записвам се и аз момичета с пожелания за леко и вълнуващо раждане на всички! :bighug: :goodluck: :bori_007: :bori_004: :sbabygirl: :babyboy:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #8 -: Юни 22, 2015, 11:32:15 am »
Здравейте  мили момичета ! Моя термин също наближава на 4.07 , но вече имах една фалшива тревога с доста силни болки. Утре съм на преглед , много се вълнувам и много ме е страх, но вече наистина нямам търпение за срещата с моето момченце !  Успех на всички  нас  и  здрави бебчета на финала !
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #9 -: Юни 22, 2015, 12:02:40 pm »
Яничка, големи красоти - бебка гаранция ще е хубавица и тя ;) Малко ти остана до щастливия финал.


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #10 -: Юни 22, 2015, 16:00:55 pm »
И аз да се запиша при вас!
Рядко пиша,но ви чета редовно. Успешен и щастлив ревящ финал на всички чакащи!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #11 -: Юни 22, 2015, 19:22:43 pm »
Яничка,много големи красоти.Чудесно е това,което правиш и не бъди толкова скромна.Иска се много,за да се направят подобни неща.Леко раждане!
  Какъв автогол си вкарах мили мами!След ембриотрансфера ми казаха да лежа повече.И аз лежах наистина,но само една седмица.Ма как да стане,като си имам един палав малчуган.Кръстниците на детето ни бяха поканили да им отидем на вилата им. Ние ходим от време на време там.Изкарваме си добре обикновено.За последно ходихме,когато сина ми не можеше да ходи съвсем сам.А сега е на пушка.Та представете си.Кръстника му е извънгабаритен и обикновено седи.Мъжът ми е по професия готвач,а кръстницата обикновено му е асистира,че е голям любител на кухнята и иска да открадне по нещо.Когато тя не готви се занимава с малкия.Та аз си почивам малко.А имат и куче.Неискам и немога да си простя как си причиних това.Жестоко се минах.Кръстницата нещо беше супер неразположена.Та аз ту по детето,ту по кучето.Направо благодаря на господ,че не пометнах.
Прибрахме се снощи.Бях каталясала.А за капак днес мъжът ми се прибра преждевременно от работа с повръщане и разстройство.Вдигна и температура.И мен малко ме поразхлаби и няма да чакам,то имодиум немога да взема,но изконсумирах един компот от дренки.Пък да видим.
Та, ако имате едно проходило дете и планувате второ премисляйте нещата.И се застраховайте.Да има човек,който да ви отмени в тичането по него.Пазете се.
Аз искам второ дете,а нямам време за отлагане,и за това ще я бутам,както мога.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #12 -: Юни 23, 2015, 09:25:57 am »
joli, нещата се случват, когато им дойде времето. А това не винаги е когато ние планираме ;) Ние нямаме кой да помага и баткото тръгна на градина. Сега не тичам след него, гледам да почивам, но ми е виновно - сякаш го пренебрегвам заради бебката. Все се успокоявам, че по-добре така, отколкото да влизам в болница и съвсем да не съм до него. знам и че за него е прекрасно, че ще си има другарче.
Ако не си имала проблеми през предишната бременност, вероятно и сега ще е Ок.  :crossfingers:
Дано изкараме леки бременности със здрави бебчета накрая!


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #13 -: Юни 23, 2015, 12:29:46 pm »
Здравейте коремчета и мамчета, не пиша често, но влизам и чета когато имам възможност.
Днес исках да ви се похваля с добри новини за моето бебче :) . Вече сме в 13-та седмица и 2 дни и вчера бяхме на БХС и Фетална морфология. Не зная как протича един такъв преглед в Бг, но тук ме прегледаха много внимателно и апаратурата беше изключително нова и интересна. Отделиха може би 30 минути. Доктора в началото доста време се бореше да измери различни стойности, но малкото човече не искаше да се спре дори за миг, махаше с ръчички и крачета, стискаше юмручета и се въртеше като пумпал. Все още не го усещам, но скоро се надявам да започна :)
Та като заключение от прегледа, мога да кажа, че аномалии не се наблюдават, док през цялото време повтаряше, че всичко е много добре и изглежда супер за сега.
    А стойностите от заключението са:
    CRL - 70 mm
    Нухална транслуценция - 1,5 mm
    Носна кост - 3,3
    HR - 154,64
 Има и доста снимки с различни измерени стойности, но не мога да си ги преведа и ще ги коментирам с наблюдаващия ми лекар утре, когато ще си взема и резултатите от кръвния тест.

Дария и всички които са с наближаващ термин, желая ви леко и безпроблемно раждане!  :D
А на всички други, които не са в последни седмици - наслаждавайте се на бременноста си и си осигурете спокойствие! :)
yanichka, хайде какво става с твоята мома, още ли се скатава в тумбачето ти  :P
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #14 -: Юни 23, 2015, 14:52:04 pm »
Запис
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #15 -: Юни 23, 2015, 19:01:40 pm »
yanichka, хайде какво става с твоята мома, още ли се скатава в тумбачето ти  :P

Ама толкова й е спокойно, че чак й завиждам. А майка й от скука се занимава със залози във Фейса кога точно ще се появи :-)

Браво за страхотните новини. Все такива прекрасни да вървят!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #16 -: Юни 24, 2015, 02:24:37 am »
До две седмици ще се е родила. Колко чакат в Англия? Май бяха две седмици.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #17 -: Юни 24, 2015, 08:59:48 am »
Момичета ,  преди малко когато отидох до тоалетна  , по тоалетната хартия имаше кафяво слузесто течение, а в тоалетната чиния нещо като кафяви , жълти парцалчета . И аз не мога да ги оприлича точно. В 39 седмица съм .  Дали е тапата или нещо друго. Изчаквам да стане  9.30 и да се обадя по телефона на доктора. Сега като ходя до тоалетна , няма нищо .
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #18 -: Юни 24, 2015, 09:03:47 am »
Момичета ,  преди малко когато отидох до тоалетна  , по тоалетната хартия имаше кафяво слузесто течение, а в тоалетната чиния нещо като кафяви , жълти парцалчета . И аз не мога да ги оприлича точно. В 39 седмица съм .  Дали е тапата или нещо друго. Изчаквам да стане  9.30 и да се обадя по телефона на доктора. Сега като ходя до тоалетна , няма нищо .
Дария, според мен е точно тапата, но нейното падане не означава, че раждането е започнало. На моята сестра тапата й беше паднала 2 седмици преди да роди. Не се шашкай, щом нямаш контракции  и водите не са ти изтекли всичко е наред!



Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #19 -: Юни 24, 2015, 09:06:38 am »
Яни, Честит Имен Ден! Пожелавам ти много здраве, щастие и едно успешно и леко раждане. Пък кой знае Димана може и днес да реши да ти направи подарък ;)



Всеки миг е още един шанс...