0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #560 -: Август 22, 2015, 11:53:37 am »
Есгърл, радвам се, че писа. Ти не си от съвсем непишещите, ама рядко се включваш. Помня, че си с момченце.  :P И при теб почти не е останало.
Това с чарашафите и на мен ми е голяма дилема. Ще раждам в частна клиника и там не ни искат, но аз в една отделна торбичка съм си сложила и чаршафи. Ако нещо в техните ме притесни ще помоля ММ да ми донесе моите. В тази болница съм лежала в патологично и там хигиената беше на много високо ниво. Предполагам, че в родилно ще е на още по-високо, но си имам и план Б. По принцип от самата болница ти казват/препоръчват дали да си вземеш или не. Но винаги бъди подготвена.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #561 -: Август 22, 2015, 13:48:00 pm »
Според мен не биха били излишни тези еднократните чаршафи, но е само предположение, не ми се е налагало.
Мен напоследък ме тревожи мисълта, че раждането ми ще е секцио, заради плацентата. Тук в Шумен е само с пълна упойка, после бебчето не е при мама... :( Знам, че има доста време, но почвам да се замислям за доста неща. Много бързо мина времето до тук, а сякаш преди няколко дни видяхме две черти и чухме сърчице...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #562 -: Август 22, 2015, 15:20:39 pm »
Милички, аз спрях магнерота - доки каза, и да ви кажа от 4-5 дни съм  с контракции нон-стоп. Не са болезнени, но ми се струва, че до термин хич няма да стигна хи-хи Така или иначе док каза, че вече, когато и да тръгне да излиза бебчо не е проблем :) А той май хич не иска да стои вече вътре... Дивее ли, дивее :) Аз за болница чаршафи не съм взимала, не са ми казали, а е частна и се надявам те да си се грижат да ги сменят, колкото е необходимо :) Иначе чехли, 2 нощници, хавлийки, тоалетни принадлежности, бельо,дамски превръзки, гримчета ( за да не съм съвсем баба Яга, че то умората ще си каже думата), една книжка( ако има време), кроасан - за след раждането, казаха ми ако искам мои чинийка, вилица, прибори...и това май ми е багажа :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #563 -: Август 22, 2015, 15:53:28 pm »
Всяко АГ си има списъци - добре е да се водите по тях. Е, ако нещо ви се стори необходимо 3а вас, слагайте в торбата :) Подложките 3а родилки, или еднократни чаршафчета, не са и3лишни. В държавно АГ поне няма да тръгнат да сменят при всяко омацване чаршафа, а в нашето направо си ги имаше в списъка.
Ние днес ходихме да видим бебка - и3ле3е 1400 гр :) Обаче пак гадните бактерии не са се и3чистили и сега чакам доктора да се обади какъв АБ да пия.
Нелка, и моето секцио беше с пълна упойка и бебо ми го дадоха чак на 3тия ден. Но не се оплаквам - по принцип някъде на 2рия ден вечерта бях в кондиция да се 3анимавам отговорно с него. Преди това ходех да го видя в детска стая - хем и да се ра3движвам. А и кърмата ми сле3е на 3тия ден и тъкмо като ми го дадоха към 10-11 часа бях пред гръмване :) Беше пил от шише и се тревожех, че няма да 3асуче, ама той и3ле3е апетитко.
С баткото, покрай тревогите дали и3общо ще стигнем до успешно раждане, и3общо не се бях 3амисляла дали ще се справим с бебе. Но като се роди, някак всичко си дойде на мястото  :heartbeat: Още първата вечер отпратихме бабите, дето се гласяха да стоят у дома - да ни помагали, къпели и т.н. и сами си го къпахме и оправяхме. Не че не сме имали и още имаме тревожни моменти, но се доверяваме на вътрешното усещане и на бли3ки, които скоро са гледали бебе.
Лили, всичко да мине нормално и спокойно!


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #564 -: Август 22, 2015, 15:55:29 pm »
Нелка, наистина много бързо мина времето. Макар, че докато вляза в 4-я сякаш беше спряло. За раждането не се тревожи, всичко ще се нареди по най-добрия начин. Имаш време. Как върви плетенето?
Лили, при мен положението е същото. От около седмица вечер имам подготвотелни контракции.
« Последна редакция: Август 22, 2015, 15:57:57 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #565 -: Август 22, 2015, 23:37:51 pm »
Изплетох две роклички и едно одеалце... и спрях дотам, че баба ми е наплела дрешки до поне първи клас  :lol: Качвам снимка на едната рокличка (отпред има лилаво цвете, което не съм пришила още). Другата е същата, но цветовете са обърнати.
А в момента плета пончо за мен, че студа май идва и ще трябва да топлим коремче ;)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #566 -: Август 22, 2015, 23:43:28 pm »
Нелка, много е красива, браво! Личи си, че с голяма любов си я изплела.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #567 -: Август 23, 2015, 00:39:48 am »
Нелка много е красива :-) браво на теб! Аз така и неможах да се науча да плета,мига да започна,мога да плета но стандартна плетка,както се плете с 2 куки ред,по ред:-):-) така и неможах да се науча на една кука,каму ли дрешки да плета,ако можех и аз бих плела така или иначе скучая по цял ден:-)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #568 -: Август 23, 2015, 07:52:08 am »
Благодаря, момичета, радвам се че ви харесва :)
Веси, и аз не мога кой знае колко, но не е и толкова трудно. Тази например я плетох заедно с каката от клипа в YouTube  :lol: Сестра ми иска подобна за племенницата, та мисля да се пробвам сега като свърша пончото. Не знам дали ще успея да уголемя правилно, но пък не пречи да пробвам ;)
Моята беба май танцува цяла нощ върху пикучния ми мехур - ставах сто пъти. Спя с едни малки възглавнички, които докато наместя и трябва отново да ставам. Лудница. Иначе сме все по-активни, страхотно е да я усещам. Говоря й, галя я. Мисля че разпознава вече гласа на тате... или просто реагира защото е плътен и силен. Нямам търпение да стане декември и да се запознаем.
Приятен и усмихнат ден, момичета :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #569 -: Август 23, 2015, 11:28:39 am »
Нелка, прекрасна рокличка! Чудесно е че, можеш да плетеш  osi_18, и аз също не се научих да плета на една кука, но пък сега се захванах малко с шиене, само като хоби и за уплътняване на времето и то калъфки и такива неща, а за бебка не смея да шия нищо предварително. :oops: Хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #570 -: Август 23, 2015, 11:57:49 am »
Изплетох две роклички и едно одеалце... и спрях дотам, че баба ми е наплела дрешки до поне първи клас  :lol: Качвам снимка на едната рокличка (отпред има лилаво цвете, което не съм пришила още). Другата е същата, но цветовете са обърнати.
А в момента плета пончо за мен, че студа май идва и ще трябва да топлим коремче ;)
Много е хубава рокличката!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #571 -: Август 23, 2015, 12:35:37 pm »
Нелка, страхотна е рокличката! Пончото пак по клипче ли го плетеш? Аз съм плела само по схема, може би бих се хванала с почно или одеяло.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #572 -: Август 23, 2015, 14:50:40 pm »
Според мен не биха били излишни тези еднократните чаршафи, но е само предположение, не ми се е налагало.
Мен напоследък ме тревожи мисълта, че раждането ми ще е секцио, заради плацентата. Тук в Шумен е само с пълна упойка, после бебчето не е при мама... :( Знам, че има доста време, но почвам да се замислям за доста неща. Много бързо мина времето до тук, а сякаш преди няколко дни видяхме две черти и чухме сърчице...
Здравей, Нелка! Видях, че си от Шумени бързам да те успокоя, че тук има добри специалисти и няма място за тревога! Сигурна ли си, че правят само с пълна упойка? Вярно, аз преди 10 години раждах, но наскоро моя близка я оперираха с такава, дето се поставя в гръбнака (не съм сигурна както точно се казава-епидурална или спинална). Не виждам причина, да не може и при раждане да се направи такава. Все пак анестезиолозите покриват всички операции...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #573 -: Август 23, 2015, 18:20:32 pm »
м-и, пончото е всъщност два правоъгълника, съединени по определен начин. Ще покажа като е готово ;)


Калия, да разбирам ли че и ти си шуменка? Всички познати, които са раждали тук и съм питала, са били с пълна упойка. Тепърва ще разпитвам, надявам се да има и спинална. Иска ми се да бъда в съзнание и някак си да участвам в раждането на Малечка. Разбира се, до последно се надявам на естествено раждане.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #574 -: Август 23, 2015, 21:23:32 pm »
Да, Нелка, от Шумен съм :) Ако искаш, пиши ми на лични да ти дам фейса си, че тук нямам кой знае какво да кажа, да не цапам хубавата ви темичка :) Надявам се скоро да дойда тук де, но до тогава само ви чета и ви се радвам :) Леко бременеене и раждане на всички :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #575 -: Август 24, 2015, 13:45:46 pm »
 Здравейте, момичета, днес ми беше последната ЖК. Другата седмица е секциото. Вълнения и трепети, около мен. Бебка е добре, около 3400-3500 Доки не можа да я измери много точно, защото много шавуркаше. Аз съм с 300 гр. отгоре. Оставам си +8 кг , хемоглобинът пак е паднал на 115 , та до датата ще пия пак тот'хема. Кръвното е младежко 110\80, урината чиста. Сега само чакане..


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #576 -: Август 24, 2015, 13:58:52 pm »
Ауу Синеочка, то не останало :) Мисля, че чудесно се движите :) Успех!
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #577 -: Август 24, 2015, 15:20:06 pm »
Синеочка, как +8 кг.... аз дотук съм толкова, а къде е чак декември - ще се пръсна дотогава. Иначе за размерите на бебка - браво, големичка принцеса. Нека си почака до другата седмица и всичко около раждането мине ОК.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #578 -: Август 24, 2015, 16:26:10 pm »
Нелка, аз съм дунда. Преди да забременея си докарах 8 излишни, та сега все едно съм + 16.
Като цяло и аз съм изненадана, че са само 8. Но аз до 30 г.с. бях много активна, почти не съм се спирала. Хранех се  в нещо, като режим - без сладко, тестяно и пържено. Последното ми ядене е до 18 ч, с малки изключения, когато се храним навън. В 30 г.с. влязох в болницата +7,5 кг. След "невероятен" 6 дневен СПА престой се прибрах вкъщи свалила 3 кг. Заради киселините минах на диета и свалих още 2. Бавно и постепенно се върнах към нормалното ми хранене и за 5-6 седмици си върнах загубените кг. То накрая най се качва. Винаги съм си мислила, че ще кача 25 кг,предвид че съм предразположена към качване и цял живот се боря с излишните кг.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #579 -: Август 24, 2015, 16:39:48 pm »
Чувала съм, че по-пълните мами качват малко през бременността. Аз първият път тръгнах от петдесет и няколко кг и накрая бях с 25 и нагоре. Сега започнах с 60 и още не съм качила нищо  :oops: Никога не съм се ограничавала от ядене, та или е вярно или вторият път се качва по-малко  :lol: