0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #520 -: Август 19, 2015, 01:53:44 am »
Мен пак сън не ме лови, а пък и нещо много се притесних. Док ми изписа вагинално да слагам полижинакс, въпреки че ми е чиста микробиологията и ще раждам секцио, не разбрах защо ми го изписа. Снощи въобще не успях да пъхна свещичката, застана съвсем на входа и ни на вътре, ни навън. Тази вечер бях по упорита, и я напъхах навътре и след час в тоалетната изпадна нещо точно като слузестата запушалка, бледо жълто, но нямаше кървави жилки. Чудя се дали е самата свещичка или е въпросната тапа. С док ще се видя в четвъртък сутрин, незнам утре вечер дали да слагам свещичката, притеснявам се, че това все пак е антибиотик и ако ми е паднала тапата дали няма да навреди на бебо. Някой има ли опит с този полижинакс? И момичета,  в последните седмици толкова ниско ли пада жийката, чак до входа на влагалището. Корема още ми е високо, преди седмица и половина док ме гледа за разкритие и бърка доста навътре, а аз сега немога и 2 см да бръкна. Ама и аз как го обясних, моля ви да ме извините. Притеснявам се дали аз със свещичката не разкъсах тапата и дали не я напъхах много навътре.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #521 -: Август 19, 2015, 07:50:42 am »
Слънце, полижинакса изтича като едно жълто слузесто нещо, не се притеснявай, той е бил. Лекарят не бърка на сухо, а ти така си опитала, отделно и позата все пак оказва влияние.
Това дали раждането да е естествено или секцио сигурна съм  е строго индивидуално, не може да се твърди, че лекарят е некомпетентен, страхлив или се презастрахова, така на едро. Слушайте ги ако им имате доверие и всичко ще е наред!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #522 -: Август 19, 2015, 08:57:12 am »
Слънце, мокри капсулката и така я слагай - на сухо се протрива кожата, а и трудно вли3а. Имах ешерихия коли на последната микробиология и 3аради тях слагах полижинакс, та попрочетох, че понякога се налага :( И често го и3писват преди раждането в 9ти месец.
Линаполи, всичко ще е наред - не вярвам лекар да рискува с ненавременно спрян фракси. Сега трябва да си максимално спокойна, а ние ще чакаме новина 3а бебката :)
А3 си чакам контролната микро след полижинакса - дано е чиста. Бебка беснее в корема ми и той направо подскача. Голяма бандитка ще е  :lol: Абе само да са ни живи и 3драви дечицата - палави, кротки - няма 3начение  :heartbeat:


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #523 -: Август 19, 2015, 09:25:05 am »
М-и, бебе,  много си благодаря , успокоихте ме. Аз точно така си представях тапата и много се притесних.
Бебе, дано този път микробиологията да е чиста.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #524 -: Август 19, 2015, 09:43:48 am »
Слънце, ами то не останало. И тапата да беше, няма какво да му мислиш   :P
 Аз снощи почти не мигнах , чак към 5 и нещо се унесох. Все се чудя дали ще разбера, ако раждането започне и съм нащрек. Още повече, че през седмицата съм сама. Вълнувам се :P
Бебе, лудетина ще е госпожицата и ще е любимото момиче на тати и бати. Гаджоците ще треперят от страх, усещам аз. Вие избрахте ли вече име?
м-и, как си? Мина заветната 12 г.с. пооправиха ли са нещата при теб?
 


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #525 -: Август 19, 2015, 10:04:49 am »
Момичета,минавам да ви пожелая леко раждане на всички и здрави и хубави бебета!
От време на време влизам тайничко да ви почета  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #526 -: Август 19, 2015, 11:44:57 am »
Синеочка, и аз заспах след 5...  Даже до боница смятах да ходя, защто към 11 се започнаха контракции на различен интервал, но болката не беше като при цикъл, а в целия корем леко и в кръста също така...Та голямо чудене беше да ходя ли в болница или не. Накрая си легнах и си казах - сигурно ще разбера. На преглед съм в петък. Ако може раждалите вече да кажат преди да родят имали ли сте такива контракции, дни преди това или... Днес е по-добре сякаш, няма така контракции...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #527 -: Август 19, 2015, 15:50:48 pm »
Синеочка, аз се притеснявам по скоро да не би, ако ми е паднала тапата полижинакса да навреди на бебето, защото все пак е антибиотик, и като нямам тапа ще има директен достъп, но се поуспокоих, явно наистина е била свещичката.
Мен също много ме е страх да не ми изтекат водите докато спя и да не разбера на момента, че нали като изтекът бързо трябва да се тръгне към болницата :-) сигурно след време ще се смеем на притесненията, които сме имали, какви ли не глупости си фантазирам :-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #528 -: Август 19, 2015, 16:10:50 pm »
Със сигурност ще разбереш, като ти изтекат водите, освен ако да речем, не преносиш много и водите са силно намалели. Дори и да спиш, ще разбереш.

Леко раждане!

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #529 -: Август 19, 2015, 16:39:47 pm »
Лили, Слънце, тресе ни предстартова треска и трите. Нали ни е за първи път  :D
Аз снощи бях с интервални схващания безболезнени, които отшумяха към 3. Но после до 5 не ме хвана сън. Вълнения :oops: какво да се прави.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #530 -: Август 19, 2015, 18:36:06 pm »
Като ни е и за първи път и не знаем какво да очакваме  :)) Но аз май ще се доверя на - "няма как да не разбера, че моментът е настъпил, няма да го сбъркам с нищо друго :) " Ще си чакаме :) Все пак снощи като си помислих, че е време за болница и мислите ми бяха - ох, не съм готова още.... Въпреки, че всичко е готово и чантата ми е стегната, но все пак....  :D
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #531 -: Август 19, 2015, 18:58:14 pm »
Не се притеснявайте момичета,всичко ще свърши за един ден(нищо не е това)-най-дългото мина.Пожелавам ви леко раждане и едни здрави и красиви бебки!
   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #532 -: Август 19, 2015, 21:09:52 pm »
Синеочке, благодаря! Добре съм. Просто през мобилния ми е много тегаво и предимно чета. Днес пак имах зацапване, но пък ходих за първата ФМ и всичко е чудесно :) Не съм ви се похвалила (честно казано не знам защо), че и при нас са близнаци. Чета Веси, аз от сега раста яко на корем, какво ще е към края не ми се мисли :)
Няма шанс да проспите раждането, спете си спокойно. Като започнаха контракциите при първото ми дете, бешие 3 през нощта и аз се притеснявах, но си поспах, чак към 11ч бяха на 15минути и още не бяха болезнени и родих вечерта след 19ч :) та има си време поне първият път :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #533 -: Август 19, 2015, 21:18:43 pm »
м-и, що си траеш, че са две  :lol: Това е много хубава новина. Трябва да кажеш "рецептата" , че и ние с ММ искаме следващият път да са две.  :P Кажи сега всичко наред ли е с бебоците?


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #534 -: Август 20, 2015, 07:39:09 am »
Ехааа, м-и, много се радвам :) Да слушкат в корема на мама поне до 36 г.с., а после - нека са палави.
И наистина - няма как да проспим раждането. Водите пък не и3тичат мисля всичките от ра3 (поправете ме, ако греша). Т.е. като и3текат, има достатъчно време да се и3несете до АГ. Първо, второ, трето - всяко раждане си е притеснение 3а майката, докато не си види слънчицето  :heartbeat:


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #535 -: Август 20, 2015, 09:18:10 am »
Не съм ви се похвалила (честно казано не знам защо), че и при нас са близнаци. Чета Веси, аз от сега раста яко на корем, какво ще е към края не ми се мисли :)
Еееее, каква новина :) Двойна радост, леко бременеене!

lilitu ти добре си пишеш в темата за опитите за бебе и като нямаш и лентичка, нямах и идея че вече си стигнала термин почти  :lol:! Добре, че минах да видя какво се случва тук, та да знам че те чакаме съвсем скоро и тебе! Няма да сбъркаш 100%!

Леко бременеене и раждане на всички!






*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #536 -: Август 20, 2015, 10:49:12 am »
Мерси, Крисче :) От време на време хвърлям поглед и в другата тема, ако мога да съм полезна :) Чакаме те тук скоро :) Силно стиснати палци за този цикъл :)  :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #537 -: Август 20, 2015, 13:49:33 pm »
 Лили, ти как ще раждаш? Аз снощи пак не спах и днес отспивам. Бебата и тя е една сънна буба, на моменти ме плаши. Особено, когато съм някъде навън. Иначе, когато се обажда направо може да ми счупи някое ребро. Вече няма място милата.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #538 -: Август 20, 2015, 16:50:22 pm »
Синиеочка,  а моят бандит е много буен непрекъснато ....но аз от 4ти месец си го усещам - от началото си е дивак :) И аз с нощното спане не се справям...та през деня и аз дремя. Не случайно се дава явно този 45 дневен болничен преди термина :) За раждането - надявам се на естествено, освен ако нещо не се наложи различно по време на разждането :) Ти ?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #539 -: Август 20, 2015, 16:58:13 pm »
 Моята буболечка, явно свикна да е кротка от периода, когато бях на работа с децата. Тогава беше толкова кротичка, че се плашех.Вечер, обаче си наваксваше. Много интересно, че реагира на гласа на баща си , почти от самото начало. Говори ли й той и тя му дава ритници. Реагира много и на народна музика или рок.Сега сутрин и вечер е по-активна, през останалото време, предимно се дупи или ръчка с ръчички.
Секцио ще раждам аз   :D


Всеки миг е още един шанс...