0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да всичко трябва да е обсъдено с пациента.Каква стимулация, по какъв протокол, защо така ще се действа и т.н. Всичко се коментира с пациента.
Да ама не, силно се надявам да не е взел самосиндикално решение, ще видим
Бебешок.. благодаря ти. Решихме го заедно да направим стимулация с хапчета..и ако опита е неуспешен тогава с инжекции...
Какво ти е първото впечатление от него?
Ами доволна съм. Обясни ни доста неща, коментирахме какво сме говорили с др. Шефкетова..а той ни дообясни останалите неща...внимателен при прегледа...
Привет, както обещах, пиша след часа при д-р Стаменов, зададох му въпрос за какво ме е насочил и хопала ин витро, казах му че първоначалната ни уговоркаме била само за стимулация и той каза "ами изследванията са много добри, стимулацията ти повлиява добре и може да го направим само със стимулация на естествен ход", как смятате ако не бях питала дали щеше да си подкара протокола за ин витро?
Та той вече си хо е бил подкарал...
*
Ти си в протокол за ин витро.Тези инжекции с тези стойности са си за ин витро.Какво правите от тук нататък?

Кикчето, ще те следя, много ми е важно да събера мнение за д-р Цветков.

Ти си в протокол за ин витро.Тези инжекции с тези стойности са си за ин витро.Какво правите от тук нататък?

Кикчето, ще те следя, много ми е важно да събера мнение за д-р Цветков.

Опитваме на естествен ход след стимулацията, дозите са високи, но той казва, че това не е проблем да си опитаме естествено, ако не стане ще му мислим, ще събираме пари и пак отначало :)
И magi, мен също много ме тормози този неизяснен стерилитет, това не означава ли че сме здрави или не могат да открият причината просто?
*
Поне с едно инсе да бяхте завършили нещата.Много странен развой на събитията.Ами не знам какво значи тоя неизяснен.Правила съм какви ли не изследвания включително и имунология.Консултирала съм се с много лекари и всички ми казват няма причина да не заременееш нормално. Тъпия ми ляв яйчник овулира рядко, това е проблем, и изглежда некачествено, ама това не е предпоставка за ин витро, а десния без тръба овулира като по часовник.Аз за себе си реших, че ще направя всичко което мога и зависи от мен, за да имам дете.

Поне с едно инсе да бяхте завършили нещата.Много странен развой на събитията.Ами не знам какво значи тоя неизяснен.Правила съм какви ли не изследвания включително и имунология.Консултирала съм се с много лекари и всички ми казват няма причина да не заременееш нормално. Тъпия ми ляв яйчник овулира рядко, това е проблем, и изглежда некачествено, ама това не е предпоставка за ин витро, а десния без тръба овулира като по часовник.Аз за себе си реших, че ще направя всичко което мога и зависи от мен, за да имам дете.
Ами и на мен ми е странно, че нямам проблем с тръбите и нищо и той иска направо ин витро, не ми предлага инсеминация като вариант, предлага ми само стимулация и естествен ход! Имам още време, бих могла утре пак да говоря с него, чудя се, а иначе да всеки нормален човек е длъжен да опита всичко, както и аз ще направя всичко възможно, просто ако начина е инвитро ще трябва да събера пари и естествено ще опитаме пак може би след година, на 32 съм още имам време, дори може да помисля за второ мнение при друг лекар! Ти не мислиш, че има шанс
нищата да станат по естествен път ли?
*
Цвети, моя съвет е направете 4 инсете, за да имате право на Фонд.Междувременно изследвайте всичко каквото се сетите.32 години не са малко, аз стартирах на 28 и забременях след 5 години, не усещаш колко бързо лети времето, а след 35 и яйчниковия резерв започва бързо да намалява.Направете инсе сега, така и така сте почнали със стимулация.Ако не стане говорете за още 1.Цената е в пъти по-достижима от ин витрото.
А дали ще стане по естествен път, никой не знае.Шанс винаги има!

Цвети, моя съвет е направете 4 инсете, за да имате право на Фонд.Междувременно изследвайте всичко каквото се сетите.32 години не са малко, аз стартирах на 28 и забременях след 5 години, не усещаш колко бързо лети времето, а след 35 и яйчниковия резерв започва бързо да намалява.Направете инсе сега, така и така сте почнали със стимулация.Ако не стане говорете за още 1.Цената е в пъти по-достижима от ин витрото.
А дали ще стане по естествен път, никой не знае.Шанс винаги има!
Благодаря за съвета Маги, ще помислим по въпроса, но една инсеминация излиза около 5000, а аз вече съм с мини кредит за стимулацията, ще помислим добре и ще преценим, ако не те притеснявам можеш ли да ми разясниш, за да се направи инсеминация след стимулация какво следва като процедура?
Много ми е странно,че така са се развили при теб нещата Цвети.Първо,че не сте го обсъдили,второ че си набила едни пари и то не малко за стимулация,моето ин витро на ЕЦ ми излезна толкова.С Цветков в това положение не ми се е случвало,от самото начало обясни къде може да е проблема и какви са вариантите,действаше последователно и бавно,аз бях тази, която настоя за тежката артилерия.
Относно това дали има шанс винаги го има,но както Маги казва времето си минава.При мен проблема беше конизацията,макар че всички доктори казваха,че това не е пречка,Цветков също каза че не би трябвало,но при нас така и не се получи 2 години,а аз нямах вече нервната система.
Успех
*
Едно инсе, излиза макс около 1000 лв, ти говориш за ин витро.Самото инсе, преди години разбира се, излизаше 450 лв с реинсеминацията.Ако има стимулация преди това се оскъпява естествено, но за инсе, не се изискват толкова много прегледи и хормони и от там е в пъти по-евтино.Говори с него, ако днес си на преглед.Да ин витрото е по-скъпо, но при него имаш пункция, ин витро и трансфер, евентуално замразени ембриони и т.н.

Според мен, колкото и малко пари да имате не изпускайте този момент и на така направената стимулация бийте един Прегнил за таймиране и направете инсе.Аз поне така бих направила.Колко фоликула преброи Стаменов?

Бебешок, много много благодаря, че споделяш за Цветков.С моя мъж много мислим, нямам доверие на лекарите в Плевен не ме питайте защо, една спермограма ни объркаха, грешно му изписаха лекарства и после тичахме по нощите по лекари.Та съм в голяма чуденка с това махана на Шефкетова.

Едно инсе, излиза макс около 1000 лв, ти говориш за ин витро.Самото инсе, преди години разбира се, излизаше 450 лв с реинсеминацията.Ако има стимулация преди това се оскъпява естествено, но за инсе, не се изискват толкова много прегледи и хормони и от там е в пъти по-евтино.Говори с него, ако днес си на преглед.Да ин витрото е по-скъпо, но при него имаш пункция, ин витро и трансфер, евентуално замразени ембриони и т.н.

Според мен, колкото и малко пари да имате не изпускайте този момент и на така направената
стимулация бийте един Прегнил за таймиране и направете инсе.Аз поне така бих направила.Колко фоликула преброи Стаменов?

Маги ужасс, на мен само стимулацията сега с Гонал и Фостимон + изследвания ми е 2000, това е отвратително, ще поговоря с приятеля ми довечера и ще видим какво ще измислим, но сериозно ще обмисля за смяна на доктора! Преброй, общо 7, но не ми каза колко мм са, каза на сестрата и аз не можах да го чуя, че беше с гръб!
Бебешок, много много благодаря, че споделяш за Цветков.С моя мъж много мислим, нямам доверие на лекарите в Плевен не ме питайте защо, една спермограма ни объркаха, грешно му изписаха лекарства и после тичахме по нощите по лекари.Та съм в голяма чуденка с това махана на Шефкетова.
Аз също мисля като Маги,опитайте се да съберете още малко парички.
Маги разбирам те.Много е трудно в днешно време са се довериш на доктор.Имала съм контакт с Персенска и с Цветков.Персенска не е за всеки макар че аз останах с добро впечатление от нея,а за Цветков в началото като разбрах,че са ме разпределили при него ме беше много страх.Нямаше много мнения за него,а и беше от по-новите в репрудоктивния отдел,но човека се стараеше и обясняваше ,аз си и разпитвах разбира се.Първоначалната идея беше да пробваме с инсеминации,но в последствие възела ми порасна много за кратко време и искаше да го махне преди всичко,аз отказах той ми обясни всички рискове и за едното и другото,в последствие се разколебах от решението си и се опитах да го изнудя да вземе такова вместо мен.Постъпи много професионално, като отказа и пак ми обясни всичко от начало,даде ми време да помисля,каза ми колко време имам изобщо. Въпреки,че в очите му виждах неудобрение и   минимален шанс той се опита да не го показва и продължи подкрепяйки ме. Когато се получиха нещата също ме предупреди и не спести нищо.Още кънтят в главата ми някой реплики.Може би точно това ми хареса в него,че не спести нито  един риск,а те не бяха малко.Живи и здрави за второ той си е моя доктор.
*
Много благодаря за всичко написано, ценно ми е.

Трябва да направим още една спермограма накъде за да пуснем документите за фонда... ноо се чудя къде... обаждах се в Щерев... но имат чак за 17-ти час... А нещо не ми се чака толкова време... Дайте съвет къде да се обадя да питам.. искам да си съчетая пътуванята с към София... сега на 1ви ще ходим.. та ми се искаше да намеря час за тогава...
*
В клиниката на Владимиров?Доста станаха клиниките погледни ги в библиотеката на Зачатие има техен списък.