0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
И още едно питане колко време се чака от внасянето на документите във фонда до евентуалното удобрение?
Ние подадохме януари, март ни одобриха и септември си получихме Заповедта! :)
Успех!
*
Кикче, ние ходихме при д-р Милен Кацаров препоръчвам го ако сте от София.Може да го мориш твоя мъж с бърканицата с мед и с чай от бабини зъби и магарешки бодил, но най-важното е да разберете защо е в това състояние.
Ще успеете, просто ще стане малко по-бавно от нормалното, ще видиш!

Благодаря. Той е ходил при Кацаров преди няколко години за друг проблем... сега ще запишем час пак при него за да го погледне.
Здравейте,предстои ми хистероскопия в болница Надежда.Може ли да ми кажете как протича процедурата,какви принадлежности е необходимо да нося и след колко време ви изписват
Вземи си твой чехли,ношница (те ще ти дадът,но си е друго твоето),вода,зарядно за телефон и една тънка жилетка,ако захладнее и ти се излиза на терасата.Има телевизия безплатна,храната като за болница за мен е перфектна.На първия етаж има кафе от където можеш да си вземеш нещо за хапване допълнително .На мен храната винаги ми е стигала,но дали от нерви винаги ми се е дояждало и нещо друго.
Относно престоя,не мога да ти кажа зави си каква е хистероскопията ,само диагностична или ще премахват нещо?Ако е диагностична до колкото знам може и в същия ден да те пуснат,ако ли не зависи от находката.Най-добре питай доктора си.
П.П Забравих да добавя кърпа и хигиенни принадлежности
« Последна редакция: Септември 19, 2017, 11:54:32 am от bebeshok0326 »
а трябва ли да подготвям някакви изследвания преди хистероскопията
*
Обади се да попиташ.Със сигурност има някакви.Аз за лапарото имах кръвни изследвания плюс снимка на бял дроб и сърце.

Лежала съм за абдоминален серклаж и секцио и двата пъти ме искаха предния ден.Всички изледвания ги направиха при приема-кръв,урина,кардиограма,прослушване на бели дробове.Предварително си правя само тестове за алергии от упойки,но аз имам неуточнени хранителни алергии и го правя за успокоение.
*
всички изследвания преди хистероскопията ги направиха сутринта преди да ме качат.
кръвни изследвания, кардиолог и още нещо имаше.
искаха май само кръвна група предварително, ама такава дето да е с номер от кръвния център.
нищо не трябва да се носи, само лична карта, разрешават да се вземе и телефон.
същия ден следобеда си бях в къщи.
и направление от лл носих, ама не помня с каква насоченост беше.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, моля ви за малко информация!

Трябва да комбинирам стимулация с работа, а там много не толерират отсъствията.
Как протича в новата болница стимулация на къс протокол?Колко дни продължава средно?

Доколкото разбирам, лабораторията е от 7.часа, така че може да се отиде рано.Но в дните за преглед, може ли да се отиде към 7-8.часа при д-р Персенска, а ако не, при д-р Цветкови примерно за фоликулометрията.А всъщност не става ли към 18.-19.часа за прегледа и направо за инжекциите?
Колко болничен след пункцията се дават максимално?

Благодаря?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
..............
и направление от лл носих, ама не помня с каква насоченост беше.

за хистероскопията - Направление №7, по клинична пътека 149 доколкото си спомням,
но е добре пак да се уточни при администраторите - да не подведа някого, че минаха няколко години от моите процедури.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, до кой ден от началото на цикъла може да се почне стимулация по къс протокол?
Има ли дежурни лекари в неделя?
Благодаря!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Всеки ден има лекари.Моята пункция беше в неделя, извърши ми я новата лекарка д-р Тихомирова май се казва, а по-късно дойде и д-р Стаменов.

*
Момичета, до кой ден от началото на цикъла може да се почне стимулация по къс протокол?
Има ли дежурни лекари в неделя?
Благодаря!
стимулация до 4 ден, но пак зависи от подробностите.
дежурни има само за пункции, трансфери и неотложни прегледи по стимулации.
ако ти се пада 2 ден в неделя няма да ти запишат час, ще те посъветват за понеделник.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А при стимулация по фонда, ПКК и кръвна група кога трябва да се пуснат?И васерман също кога, лекарите ли трябва да кажат и поемат ли се от фонда тези изследвания?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Не се поемат от фонда в клиниката струват 100 лв.Моите ги пуснах там, но на съпругът ми ги пуснахме в Плевен в Рамус и ни взеха 50 лв.Щом сте стартирали ги пускай да си ги имате готови.Да знаеш, че на прегледа преди пункцията ще ти направят и микробиология, тя също се плаща от нас 10 лв е.

*
аз платих 30лв за микробиология, но не съм с опит по фонда.
Попчо това само микробиологията ли?Аз също не съм била по фонда,но при ЖК ми се налагаше извън пакета и също съм плащала 10лв.Веднъж мисля съм плащала повече,но това ми беше първичен преглед,ПАП тест и микробиология платих 90лв
*
само микробиологията.
ще попитам пак следващия път, да не е станала грешка нещо.
не е някаква особена, съвсем стандартна, защото нали е задължителна при процедури, ама я пропускаха. та вече няма пропуск.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Трябва да се пуснат спин, хепатит б и васерман и на двамата, така ли?И на мен пкк?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.