0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #20 -: Юни 07, 2015, 22:57:25 pm »
Селен, много съжалявам, мила  :bighug: Въпреки това, което са ти казали и двата отрицателни теста, аз на твое място бих си пуснала кръвен. Нали знаеш, докато няма "гоости" има надежда. Направи си един кръвен, пък кой знае..Стават чудеса!


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #21 -: Юни 08, 2015, 07:54:44 am »
Здравейте момичета. Моля за ви за малко помощ. Вече тотално съм объркана и изобщо не знам какво да правя и кой път по подхвана. В петък при прегледа при нов док. ми беше казано, че нямам овУлация и съответно за това не мога да забременея. Причината се дължала на висок пролактин, мнение дадено от едно изследване, при двойни стойности над горната граница. Сега ме мъчи въпроса, как така нямам овулация, като предният лекар от репродуктивна клиника беше ме гледал и беше казал, че фоликулите са ми много добри - 19 мм на 11 ден от Ц. Възможно ли е, да имам добри фоликули и въпреки това О да не настъпва?
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #22 -: Юни 08, 2015, 08:53:21 am »
Здравей HrisAni ,
Възможно е да .Аз съм така.На 9-ти ден имах два фоликула, единия 13мм другия 16мм.При мен обаче причината е ЛУФ. Есента си правих хормони и ми бяха доста високи и дори ходих на ендокриноложка,която ми каза че пролактина е стресов хормон и е притеснително когато е два пъти и половина над нормата. Ти спази ли всички правила преди да ти вземат кръв?
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #23 -: Юни 08, 2015, 09:51:26 am »
Вечерта преди изследването имах лека драма ( нищо сериозно, просто ми се провалиха едни планове и леко се ядосах и си поплаках  :dontknow: ) . Прилактин съм изследвала и миналото лято беше висок но на горната граница точно. Въпросът ми как тогава на 100 % може да се докажа има ли О или няма  :balk_133:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #24 -: Юни 08, 2015, 11:02:39 am »
HrisiAni Мисля, че единственият начин да се установи О е чрез фоликуметрия. ДАЛИНДА имаше висок пролактин, в темата за хормоналните изследвания писа, прочети там ако искаш. Иначе как ще действате с новия лекар? Той какво ти предложи?

Селен стискам палци всичко да е ОК  :crossfingers:

Момичета нормално ли е да имам болезнени пробождания в яйчниците, но предимно в левия (доминантния фоликул беше в десния)?
« Последна редакция: Юни 08, 2015, 11:06:50 am от Krisi08 »


Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #25 -: Юни 08, 2015, 11:22:50 am »
Крисче,аз мисля че е нормално.При мен е ту от ляво,ту от дясно...
Успокой мислите и да си чакаме,помни ми думата,с теб до края на лятото ще видим двете чертички.
Само ми обещай да не се филмираш много и да не се тормозиш излишно.

Хриси,моя пролактин беше ударил тавана,тук четох,че трябва три последователни изследвания да има високи стойности за да се назначи лечение.Обаче,моята лекарка след първото още ми изписа медикамент и след 4 дни,на петия изследвах,беше паднал много.Когато видя резултата,моята лекарка не изказа мнение че високия пролактин може да бъде причина да не настъпи овулация,просто каза,че трябва да го свалим и ми изписа лекарството.
Овулация си имах и правихме инсе.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #26 -: Юни 08, 2015, 12:38:02 pm »
Здравейте момичета. Моля за ви за малко помощ. Вече тотално съм объркана и изобщо не знам какво да правя и кой път по подхвана. В петък при прегледа при нов док. ми беше казано, че нямам овУлация и съответно за това не мога да забременея. Причината се дължала на висок пролактин, мнение дадено от едно изследване, при двойни стойности над горната граница. Сега ме мъчи въпроса, как така нямам овулация, като предният лекар от репродуктивна клиника беше ме гледал и беше казал, че фоликулите са ми много добри - 19 мм на 11 ден от Ц. Възможно ли е, да имам добри фоликули и въпреки това О да не настъпва?
Да възможно е. Може да не се пукат, а да претърпяват обратно развитие - ЛУФ синдром. Правен ли ти е УЗИ след ову, за да се докаже, че е имало такава?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #27 -: Юни 08, 2015, 17:34:53 pm »
Момичета, стискам ви палци. При мен днес е ден 1 от цикъла и сме решили юни (този цикъл) да бебеправим.

Дано да успеем да таймираме ОВУ-то (миналия месец нямах никакъв цервикален мукус) и дано да има ову и положителен тест. Макар че при мен проблемът е имунологичен и за УСПЕХ ще считаме не положителният тест, а бебето (ако успее да уцелее) на финала.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #28 -: Юни 08, 2015, 19:50:55 pm »
Момичета днеска ходих при док. .Вторият фоликул съм го спукала направо немога да повярвам а болката която изпитвам била от голямото количество течност и от двата .За лигавицата имаше само коментар -"Каква мазна лигавица си направила"Не посмях да питам .Този месец съм го отписала ,защото мисля че не са ми се подредили хормоните.От следващия цикъл почваме изследванията.Айде дай боже лятото да ни се усмихне на всички бебеправещи.
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #29 -: Юни 08, 2015, 22:18:16 pm »
Здравейте. Отдавна ви чета, но реших и аз да се включа. От 3 месеца правим опити за бебе и от тогава всеки месец след О гърдите ми постепенно стават болезнени и подути и поддържам телесна температура между 36.9 и 37.3. Смятах, че са симптоми на бременност, но не беше така. Сега историята се повтаря и започва да става леко изнервящо. Днес правих тест на около 10ти ден след О и беше отрицателен, но знам че избързах. Какви бяха характерните симптоми, които имахте преди положителния тест? На кой ден след О ви отчете теста за бременност? И последния ми въпрос е свързан с нарастването на фоликулите, тъй като преди началото на опитите, бях на преглед и на 10ти ден от цикъла ми имаше 12мм фоликул и док ми каза, че след около 4 дни ще ми бъде овулацията. С колко мм на ден горе долу нарастват фоликулите и на колко мм се пукат? Благодаря :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #30 -: Юни 08, 2015, 22:34:34 pm »
Здравей, Нани. Има тема, която е статистическа и там са описани симптомите. Част от момичетата тук не са виждали все още + тест, затова и е малко неуместно да задаваш тук въпроса си. Нищо лично към теб, дано не се обидиш, пожелавам ти в най-скоро време да видиш мечтаните две чертички. Пожелавам го от сърце и на всички мили момичета тук :bighug: :bighug: :bighug:
 Правилно си отчела, че 10 дни е много рано. Уринален тест отчита 14 дни след О, толкова рано може да ти покаже само кръвен, а понякога и за него е рано.
Положителен тест съм виждала два пъти, първият път след 5 дни закъснение(тогава бременността ми завърши с мисед в 9г.с.) , а вторият на 2 ден от закъснение. Моят съвет е тестове да се правят след закъснение, за да няма разочарования и напразни надежди. Симптомите ми двата пъти бяха типични ПМС,само лицето ми се изчисти и стана като на малко момиче и не можех да пия любимото си еспресо сутрин.
Моят съвет е търпение и позитивна нагласа. Не се вглеждай толкова в тялото си, а прояви воля и чакай М да (не) дойде.
Доколкото знам фоликулите нарастват средно с 2 мм на 24 часа, но пак е много индивидуално.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #31 -: Юни 08, 2015, 22:47:53 pm »
Синеочка, благодаря за бързия отговор. Старая се да не се вглеждам толкова в тялото си, но болезнените и подути гърди започнаха да се случват след като започнахме опитите. Преди гърдите ми ставаха просто малко по-чувствителни 2-3 дни преди цикъл, а последните 3 месеца от началото на бебеправенето, гърдите 2-3 дни след О започват да ме болят и то доста сериозно, и видимо увеличават размера си. Знам ли, може да има някаква връзка с опитите за бебе. Този месец съм обнадеждена, защото имах прилично количество цервикална слуз, а знам, че тя помага на сперматозоидите да се придвижват. Успех на всички :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #32 -: Юни 08, 2015, 23:03:24 pm »
Аз на 12 ден имам 13 мм фоликул но не се пукат преди 26 мм ,затова може би ме боли толкова много.От 16 до 19 ден нарастват от 16 мм на 26 мм .Щях да питам днес но забравих,не е ли много това ?Вие как мислите?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #33 -: Юни 09, 2015, 00:11:06 am »
Шанелче, доколкото съм запозната фоликул с размери 22-24 мм е носител на качествена яйцеклетка. Фоликулите обикновено се пукат на тези размери и тогава настъпва О. Това, което съм чувала и чела е , че фоликул над 26 и повече мм започва да образува киста.
Не бързай да се шашкаш и да си вкарваш филми, щом докторът не ти е казал нищо, значи не е видял нещо нередно и притеснително. А и все пак предният месец имаше биохимична бременност, възможно е и да се дължи на промяна в съотношението на хормоните. Не се тревожи, хубавото тепърва ти предстои.  :bighug: :bighug:
Нани, аз също съм на мнение, че бебеправенето си прави "шеги" с нас. Преди да започнем с опитите никога не съм имала ПМС , нито съм си усещала О. Когато започнахме всичко се промени. Първият път не,защото забременях от първия опит, но след аборта година и месец опитвахме,докато се случи чудото. Та тогава усетих всички красоти на бебеправенето. Майка ми на това му вика да ти затрака биологичният часовник ;)


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #34 -: Юни 09, 2015, 00:25:13 am »
Здравейте и от мен и аз този месец съм така със странни симптоми на овулация за момента.Имах положителен тест за овулация на 14 ден но 5 дена преди това имах бодежи в яйчниците ,леки болки в гърдите и сега пак продължават.На другия ден след овулацията чувствах тежест ниско долу в корема,надявам се всичко да е на добре и да имаме късмет.Правихме доста пъти опити дано сме уцелили момента ако не следващия месец с помощта на лекарите все ще успеем.Успех на всички момичета и дано скоро се похвалим с положителни тестове.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #35 -: Юни 09, 2015, 09:34:31 am »
При повечето момичета, когато започнем опити за бебе, настъпват промени в цикъла - нови симптоми, закъснения, подраняване...Нормално е :) Мисля че е най- важно всяка да се опита да си засече О, а не толкова симптомите след О, защото едно разбрах - симптомите не са показател за нищо :) Стискам палци този месец много положителни тестчета да видим :)  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #36 -: Юни 09, 2015, 11:47:54 am »
Илианка,много ти стискам палци,каквото е трябвало,направили сте го.Сега очакване и едно е такова ти пожелавам  :bfp:

Лили както винаги,точна,изчерпателна,ясна..

Синочка  :good_post: :balk_47:

Маки,и на теб стискам палци този месец да е успешния.
Аз пък не винаги имам цервикална слуз,тя помага да,но Ову си имам въпреки липсата на секрета.
До финал да е наред всичко от сърце ти пожелавам.
 :bighug:
« Последна редакция: Юни 09, 2015, 11:53:52 am от ДАЛИНДА »



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #37 -: Юни 09, 2015, 16:02:02 pm »
Здравейте, момичета! Записвам се да ви следя!
Аз този месец не знам какво очаквам.... след един прост преглед се оказа, че трябва да дам 300 лв. за изследвания, защото всяка жена на 24, която иска дете трябва да си е правиша тестове за хламидия и др. , както и ЧПВ заради раничката. Не са ми готови резултатите, но опитите не спират. Би трябвало тези дни да съм в овулация - днес е 12 ден, а утре съм на ехограф. На 9 ден фоликулът беше 10 мм. Ааа и пих лекарства за херпес, на листовката на които пише да не се пият от жени, искащи да забременеят.
Утре ще разпитам по-подробно, но според календара на телефона от събота, когато ги пиех, е било възможно зачеване, а ние не сме спирали.










Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #38 -: Юни 09, 2015, 18:48:01 pm »
Стискам палци на всички момичета и видях, че има няколко които също като мен чакат резултат идните 3-4 дни. Aria, и на теб късмет. Ти доволна ли си от лекаря, който посещаваш? Аз от гинеколози доста съм се опарила, защото повечето са ме карали да правя всевъзможни скъпи изследвания по повод гъбични инфекции, тъй като често ми се случваше. Последната, при която ходех постоянно "на око" ми откриваше гъбички или разни смесени инфекции и ме тъпчеше с кви ли не лекарства, като накрая ми изписа антибиотик за пикочните пътища преди да излезе урината. Добре, че не го пих, защото всичко се оказа идеално и нямах бактерии в урината. И така преди започване на опитите за бебе посетих друг гинеколог, който каза, че нямам гъбички и всичко изглежда съвсем нормално, а аз се бях притеснила, че трябва много време да лекувам гъбички и да чакам. В крайна сметка се оказа, че лекарите са много комерсиални и трудно може да попаднеш на свестен. Извинявайте за дългия коментар, но не съм доволна от здравеопазването в България :nurse_1:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #39 -: Юни 09, 2015, 20:50:37 pm »
Не знам дали е добра лекарката, 4 тата ми е, този път е в частна клиника. Предпочитам да направя всички изследвания, които ми препоръчват, за да съм спокойна.
Нани, ти от Сф ли си? Има ли лекар, от който си доволна и можеш да ми препоръчаш?
Аз се спрях сега на Полимед. Ходих и при д-р Велев - шеф на Шейново, но ми е много скъпо да ми бъде постоянен...