0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не мисля,че съм единствената,която има домашен любимец от 4 години и си го чувства като детенце,какво мислите за животно и бебе вкъщи? Има ли проблем,какво са ви казвали познати с деца и лекари?
*
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42429.580 виж последните снимки дето съм постнала :-)

*
Даа,аз я видях темата,но ми се искаше тази да е различна.Аз по никакъв начин не мога да убедя майка ми,че е нормално да си оставя кучето като се роди бебето.А аз не мога да го оставя!!!
Естествено, че ще си оставиш кучето. То ще обикне бебето.  :)
ще свикнат едно с друго.  :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
uBu, аз имам котка :) Тревожеше ме как ще успявам да поддържам хигиената, защото е дългокосместа и ходи навсякъде... никакъв проблем нямаме :) Като се роди детето нещата придобиват реален вид, сега не можеш да си го представиш, но изобщо не е проблем да си гледаш животно - дори е добре за детето да свиква от малко с животни и т.н. ... И на мен някои познати и роднини ме изгледаха странно, но вече никой не ме пита, защото виждат че няма проблем :)
Успех!
*
Откакто се е родило детето ми, без котка живее последните два месеца. Ама не защото има проблем за него, а просто аз не съм в състояние в момента да се грижа И за домашен любимец, че по тази причина я подарих на приятелка. Категорично - за децата има само ползи от съжителството с животно у дома, вреди - никакви. При първа възможност - отново ще си вземем животинка. Казвам, че проблем НЯМА на база личен опит и опитът на куп приятели и познати, че и с по2-3 деца същите. Чиста проба предразсъдъци, липса на адекватна информация и "навеждане пред родата" е да си махнеш домашния любимец, понеже "ми ние чакаме бебе".
Тъжно ми е на мен лично, че през 2015-а, изобщо този "въпрос" е все още актуален за обсъждане и то толкова масово...  :?

П.П. Просто пример. Единственият случай за бременна жена с токсоплазмоза, за който аз знам (във форума беше) е на майка, която никога не е имала домашен любимец и изобщо нямаше досег с каквито и да било животни. Сумати коткарки тук, дето от бебета сме с котки - не сме се сдобили с прословутата токсоплазмоза и до днес. Изводите - за вас.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Откакто се е родило детето ми, без котка живее последните два месеца. Ама не защото има проблем за него, а просто аз не съм в състояние в момента да се грижа И за домашен любимец, че по тази причина я подарих на приятелка. Категорично - за децата има само ползи от съжителството с животно у дома, вреди - никакви. При първа възможност - отново ще си вземем животинка. Казвам, че проблем НЯМА на база личен опит и опитът на куп приятели и познати, че и с по2-3 деца същите. Чиста проба предразсъдъци, липса на адекватна информация и "навеждане пред родата" е да си махнеш домашния любимец, понеже "ми ние чакаме бебе".
Тъжно ми е на мен лично, че през 2015-а, изобщо този "въпрос" е все още актуален за обсъждане и то толкова масово...  :?

П.П. Просто пример. Единственият случай за бременна жена с токсоплазмоза, за който аз знам (във форума беше) е на майка, която никога не е имала домашен любимец и изобщо нямаше досег с каквито и да било животни. Сумати коткарки тук, дето от бебета сме с котки - не сме се сдобили с прословутата токсоплазмоза и до днес. Изводите - за вас.
:good_post:
Jbrul, включвай се по-често, липсват ми коментарите ти ;)
И дано скоро имаш възможност да си вземеш пак животинка :D
*
Едно е да си говорим, друго да покажем.... Това "чудовище" отглеждах и като бременна и синът ми откакто се е родил вирее с него. От кадрите е видно, че е "ужасно" да се гледа бебе с животно.  :lol: Въпреки космената й покривка - проблем с хигиената не съм имала никакъв, не съм се и почупвала от чистене. А и бебето си имаше персонална охрана в добавка ;)

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Никога не бих си махнала малката душичка,тя е единственият  човек сред "хората"  ,от които съм заобиколена.Бихте ли ми казали как чистите космите и има ли по-специално обезпаразитяване,става въпрос за кученце
*
uBu, имам котка и папагал (от големите).  Котака взех съвсем. съзнателно и нарочено 6 дни преди трансфер. Бях вече бременна в 4-5тия месец, когато  "на косъм" не взех и куче (овчарка), спря ме единствено това, че щяха да ми дойдат в повече перушината, космите, зъбите, ноктите и пр. "екстри" като грижи и ангажимент в притурка към бебето. Дано не ми попадне пак някое бебе овчарка пред погледа или в ръцете, че тоя път няма да издържа ... да отложа с 1-2 години този момент.
Та, обезпаразитяването - отиваш във ветеринарната клиника, където си знаят работата.  Космите - нищо по-различно, сресване и чистене. А с бебе (еле пълзящо) така или иначе си има ежедневно чистене. Килим сложихме чак като пропълзя, че коленете станаха на синки. Има и четки за косми, нищо по-специално не съм правила или купувала.
 Сега проблема ми е да гледам малката да не изяде гранулите на котарака  :D, останалото - скубане,  мачкане и т.н. си е негов проблем.
Охо, Жбрул, привет. Мдааа и на мен ми е тъжно и не само. Ядосано ми беше кога свеки,  която апропо цял живот е коткарка ми състави изречение по повод котката .. е, опита веднъж, не повтори след реакцията ми.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Никога не бих си махнала малката душичка,тя е единственият  човек сред "хората"  ,от които съм заобиколена.Бихте ли ми казали как чистите космите и има ли по-специално обезпаразитяване,става въпрос за кученце

Нищо по-специално :) Можете да минете през ветеринар, ако не сте, за обезпаразитяване и ваксини...
*
А има ли шанс малката да развие алергия към кучето?
*
Аз по никакъв начин не мога да убедя майка ми,че е нормално да си оставя кучето като се роди бебето.
А защо е необходимо да убеждаваш майка ти за нещо, което се случва в твоята къща? Решението от нея ли зависи?
*
Попринцип мнението на родителите рядко го искам,но то не пречи да си го дават
*
Ами, пускай си го покрай ушите и животът става по-лесен  :lol:
Моята свеки веднъж се изказа как трябвало да махнем котарака.
Да речеш, че ми е построила и обзавела тя къщата, та да се направя, че ми е важно мнението й...
Пуснах й няколко светкавици с поглед и повече дума не е издумала  :lol:
А има ли шанс малката да развие алергия към кучето?

има ли шанс да развие алергия към домашен прах , дърводелски прах , цъфтеж , яйца ...фъстъци ?!
Колкото повече се колебаеш , толкова си по-уязвима по отношение на решението си и напътствията на майки баби свекърви и т.н.
*
Колкото повече се колебаеш , толкова си по-уязвима по отношение на решението си и напътствията на майки баби свекърви и т.н.
Точно!
*
Линка пуснах заради снимки на спящата Моника обградена от двете ни котки. Майка и до ден днешен ми обяснява как котките могат да направят нещо на детето. При въпрос какво ми се отговаря-нещо. Както се вижда съм послишала само себе си и какво аз искам, не нея.

*
Аз съм алергична към котки,ако има около мен ми сълзят очите,кихам и ми се запушва носът.
*
Аз съм алергична към котки,ако има около мен ми сълзят очите,кихам и ми се запушва носът.

Не мога да се подкрепя с факти, но съм ровила и чела доста по въпроса (западна литература, не форуми и жълти вестници) и ако няма изявена предразположеност към алергия, то няма да развие такава заради присъствието на животни. Последните изследвания показват също, че деца които се гледат с животни (демек излагат се на алергени от малки) свикват по-добре с околната среда и е по-малко вероятно на по-късен етап да развият алергии...
*
Аз имам куче и не се притеснявам,но при мен алергията от котките се е проявила в много късен етап,като съм била малка съм ги гонила и съм ги дърпала.за опашките,тогава съм си лапала и ръцете и съм нямала проблеми,сега ми е проблема,не можем да отидем на гости ако котката е в стаята ,където ще стоим.
*
И аз гледам дъщеря си от бебе с кучето ни, ротвайлер имаме го от 2008г. Малката се роди 2013г. Дарк я обожава, не е нужно да споменавам как я пази и колко внимателен е спрямо нея. Още ме избива на смях, как започна да трепери, когато му я показахме първия път и как вреше нос да й души памперса :D Относно алергиите, дъщеря ми е предразположена към алергии, баща й дори като малък е имал астма и то доста проблемна. Да чукам на дърво, в момента детето ми е на 2,2 г. и няма признаци на каквато и да е алергия :) Относно  мерките за здравето на кучето, не правим нищо по-специално. Вътрешно обезпаразитяване на 3м., за външно, когато се затопли задължително ползваме противопаразитна каишка (имаме марка, от която сме изключително доволни), а когато се върне от разходка му мием лапите, все пак да не разнася пясък  :wink: А и смятам, всички, които имат животни, ще ме подкрепят колко добре влияе самото му присъствие на детето. Аз поне смятам, че кучето доста влияе на малката (освен с това, че за някои неща му подражава :D )
*
Би ли ми казала за обезпаразитяващите каишки ,защото ние слагаме капки но идват много скъпо...
*
Не разчитай на каишките за обезпаразитяване. Слагай ампулите, да ти е мирна главата.
*
Каишката е Келтикс на Байер. Относно капките, първите 2-3 години слагахме от тях (Фронтлайн мисля бяха), но лепеше много кърлежи и едното ухапване големи проблеми ни направи (на кучето де). От тогава сме на каишките, не че са много евтин вариант, но както е думата "да чукам на дърво", не бълха, не кърлеж сме видели последните години. Но подчертавам, че каишката не трябва да се мокри и ние я сменяме максимум на 2 месеца (макар да я дават за до 6м.)
*
И аз предположих,че няма да издържи 6 месеца..Добре де при къпане сваляте ли я ?
*
Каишките не трябва да се мокрят, т.е. желателно е да се свалят при къпане.
Аз също съм за капките.  Освен това каишките имат характерна миризма особено в началото, предната ми котка се опитваше да прескочи миризмата от шията си, от тогава минах на капки и си е ОК.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Авалон , явно има различни видове каишки и такива които задължително се мият. Взера точно това коментирах с ветеринаря- каишка пудра капка или хапче/ от няколко месеца има таблети за външно обезпаразитяване  :?  които се приемат вътрешно /
Проблема при мен е ,че кучето ми е мега космато , с врат по -голям от главата т.е. каишката се отхвърля , не търпи капка -получава аритмии и алергии , пудрата е с кратък срок на действие и така::)) Четкам , пощя , пудря чистя и обичам:)
*
Аз се притесних,миналото лято след капки открих кърлеж на малката...
*
Да сваляме я за къпането и като изсъхне му я слагаме. Когато слагахме капките, бълхи не е хващал, но кърлежи махахме всеки ден (даже сме имали случай, накапваме и 3-4 дни след накапването му намерихме кърлеж, който доста си беше хапнал). И ние се спряхме на каишката след коментар с ветеринаря за кое има най-добри отзиви. За миризмата има лека миризма, може би първия ден като се сложи, но после не се усеща, дори да го прегърна. Всеки споделя опита си и подбира продуктите според контакта на животното му с други животни и места, на които ходи  :wink:. Дарк примерно много се вре на места, където има храсталаци, бута се и при бездомните котки и кучета, но всичко е ок.
*
Ние имаме куче,беше на 6 месеца като забременях.Дори и не сме се обсъждали въпроса дали да го махаме.
Кучето го взехме,когато работихме по въпроса за бебе.
Прекрасно се разбират двамата. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Да,проблема пьри нас е че сме на къща с двор и тя цял ден е свободна,вечер я къпя и я прибирам,и винаги я проверявам,но с бебето няма да имам време да я проверявам..затова ще ми трябва нещо ,на което да съм сигурна,че мога да разчитам
*
А защо освен мерки за кучето, не пръскате и двора? Има препарати, които са и за дворове, а са безопасни и за животните и за хората. Ние сме ползвали такъв, попитай ветеринар или в специализирана аптека и ще получиш информация. това си е двойна застраховка, а и ще е по-спокойно и за вас.
Да,проблема пьри нас е че сме на къща с двор и тя цял ден е свободна,вечер я къпя и я прибирам,и винаги я проверявам,но с бебето няма да имам време да я проверявам..затова ще ми трябва нещо ,на което да съм сигурна,че мога да разчитам

посъветвай се с ветеринар как най-лесно да си решиш проблема и го попитай колко "е добре " за кучето да се къпе всеки ден.
*
[quote author=kategori4nost link=topic=51023.msg1091457#msg1091457
посъветвай се с ветеринар как най-лесно да си решиш проблема и го попитай колко "е добре " за кучето да се къпе всеки ден.
[/quote]

Наши относно къпането ни препоръча веднъж месечно, не било хубаво честото къпане
http://lifestyle.framar.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-38-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BC-%D0%B5-%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F

Вижте какви хубави снимки има тук! :) Ще Ви разтопят! :D

Аз досега ( в живота си като голям човек и родител)  не съм гледала домашен любимец. Все не съм искала да шетам и на животинчето. НО, обещала съм на дъщеря ми на осмия РД да получи коте, което ще рече след по-малко от година да се сдобием с котенце. :) Та да видим. :wink:


Когато бях дете имахме кучета немски овчарки, а веднъж източно-сибирска, но тогава живеехме в къща с двор и кучето (кучетата) обитаваха двора или мазата или гаража. В къщи влизаше най-много до входното антре и майка го гонеше. :lol: Песът заставаше в антрето и ни гледаше как се храним около масата, а от устата му се стичаха лиги. :lol: :lol: Чакаше да му хвърлим нещо и да го улови във въздуха. :)
Веднъж пък, посред лято, излиза силна гръмотевична буря, а овчарките си умират от страх от гръмотевици или от заря.  И нашето куче влязло в спалнята на родителите ми, където майка току-що била сменила чаршафите. :lol: Майка ми разказва: "Влизам в спалнята и гледам Джек си е легнал върху чистите чаршафи и доволно ми маха с опашка." :lol: :lol:

Искам обаче да опровергая един мит, че кучетата не хапели деца, видиш ли, колко умни и мили били. :wink: Да, ама не. :wink: Аз самата съм хапана от нашите кучета три пъти в детството си и то сериозни ухапвания. Спомням си, когато за първи път се запознах с Джек, отидох да го погаля по главата, но не знаех, че той не обичал да го галят по главата. Така ми захапа ръчичката, че ми погълна цялата китка тогава (бях на 6год.) и до сега си имам белези по ръката от Джек.  :wink: Е, после се сприятелихме.  :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Всяко дете,което има уплах от куче страни от тях и в зряла възраст..
*
Всяко дете,което има уплах от куче страни от тях и в зряла възраст..
Това не е точно вярно. Хапало ме е куче като дете, хапало ме е и като възрастна. Страхувам се от големи и агресивни кучета обаче от както ме нападна с количката такова.
*
Ние си имаме малко кученце - чихуахуа на 7 години, много си го обичаме, преди да се появи малката ни беше като детенце :) Когато забременях, престанахме да го пускаме в леглото при нас, а след като родих престанахме да го пускаме в стаята където спи бебето. Може би това беше грешка, защото той много започна да ревнува, но това и е от породата, казват че тази порода въобще не е за малки деца. Започна да прави разни номера, да и припикава дрехите или играчките, после като порасна и започна да я хапе, но той милия с тия зъбки нищо не може да и направи :) Естесвно, ние му се карахме и наказвахме, но нищо не помогна на този етап. Ние все се бъзикахме с мъжа ми, че като порасне ще му види сметката и ще му върне за хапането  :lol: Елате сега да видите какво става...намери си майстора нашия - командори го, дресира го, облича го...той е щастлив защото тя го храни постоянно зад гърба ми..общо взето са комбина и стане ли тихо в къщата ме обзема паника :) Последния път го къпеше с паста за зъби  :lol:

И въпреки всичко, на 9 месеца знаеше как се казва кучето и само след него лазеше, а мама още се чудеше кой е - аз или баща и  :lol:

Сега са уникална любов, няма никакъв страх към животни и кучета, именно заради това че е израснала с него, целуват се, прегръщат се, вече не обръщам внимание дори. Най-обичаме да го водим на каишка, да го разхождаме по улиците...когато не иска да спи, викаме кучето "да я пази" и се заспива за 3 мин, но на всеки 10 секунди се проверява дали и той спи  :lol: Мисля, че няма нищо по-прекрасно от това детето да живее с кученце, любовта която изпитват един към друг е страхотна и много истинска! Дори не мога да си представя той да не е част от живота и, тя сега е почти на 3 и почти цялото и ежедневие се върти около него!

Сега ни се появи и коте в двора, веднага и казах че трябва да сложим купичка и я научих да сипва мляко. На следвашия ден се върна и с Емма отидохме заедно в магазина да купим храна за котето. Направи ми впечатление, че за нея това беше много важен процес и го прие много отговорно. Почти на 3, но това беше важен момент от живота и и аз много се зарадвах, че има такъв интерес и любов към животните. А когато идва котето да яде е като празник вкъщи, крещи се "котеееето дойде, котетооо пие млякоооо" и т.н  :lol: Тя много насериозно го приема и най-вече се научава да уважава животните и да се грижи за тях, което за мен е много важно.
« Последна редакция: Април 09, 2015, 23:50:03 pm от Krisi08 »


Здравейте момичета имам йоркширски териер,а  съм бременна в 7 г.с. има си всички ваксинки как мислите нали няма проблем.Има ли други момичета с кученца?
*
Здравейте момичета имам йоркширски териер,а  съм бременна в 7 г.с. има си всички ваксинки как мислите нали няма проблем.Има ли други момичета с кученца?
Няма проблем.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Само е важно да се мият редовно лапите ако спи при вас
*

    zeleno0ka188

  • *
  • 3
  • Мен огън не може да ме изгори,защото огънят съм АЗ
ДА напълно е възможно! Не бих си изхвърлила животинката!!
Името ми е Мина,аз не прощавам !
Мен огън не може да ме изгори,защото огънят  съм АЗ!!!!
*
Току-що четох в едно немско списание, че по изследване на шведски учени от университета в Упсала, в което са включени данни от над 1 млн. деца. Според проучването бебета до една година, в чийто дом има куче, се разболяват по-рядко от астма. При деца до 6 г. малките пациенти с астма, които имат куче, са с 15 % по-малко в сравнение с деца, които нямат.