0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #200 -: Март 20, 2015, 12:58:07 pm »
ВиЛиЛи, аз бях така с второто и третото дете. Благодарение на д-р Сигридов родих две здрави и износени деца. До края на живота си не мога да му се отблагодаря.
При мен размерите винаги бяха в норма, но си личеше ясно, че с всеки изминал преглед слизаме все по-ниско в %. Пиех съдоразширяващи доста време и така спасихме положението. Иначе има рискове.
Благодаря Уайт.Надявам се да се повлияя от хапчетата.А че ще ида и при него за второ мнение е сигурно.Така или иначе се бях заканила да ходя,сега просто ще е по-скоро.
А спомняш ли си какво пиеше.Аз си бия Фраксипарин(който смених с клексан,че от фраксито ми стават като алергични подувания със сърбеж),подновиха ми сега приема на Аспирин протект и ми изписаха Дузодрил,което е съдоразширяващо,до колкото разбрах.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #201 -: Март 20, 2015, 13:40:19 pm »
Здравейте момичета, тези от вас, които са на фраксипарин или клексан,може ли да ми кажете как ви е протромбиновото време,аз вчера пусках (98%, но INR ми е 1.01,а при лечение рефер.стойности са от 2 до 4.., Доки каза,че ги бъркали и нямало проблеми,но реших да попитам и вас!Мен също ме тормозят тези зачервявания и сърбеж и не знам има ли начин за облекчаване или трябва да си го търпя ☺
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #202 -: Март 20, 2015, 14:12:18 pm »
Герита,специално изследване ли се прави за това или е включено в ПКК,защото аз не съм изследвала нищо специално и не знам дали мога да ти дам инфо по въпроса.
А иначе в един момент ми свърши мястото на корема и започнах да бия фраксито в краката.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #203 -: Март 20, 2015, 16:19:54 pm »
Ами да,по каса ми го пусна Доки,аз си го поисках,за да преценим уж дали дозата на фраксипарин е достатъчна.Аз си бия 0.4. Протромбиново време се казва самото изследване.Аз пробвах веднъж в ръката,но много ме боля след това,вероятно защото са ми много слаби и по тънка кожата...В краката не съм пробвала,боли ли??
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #204 -: Март 20, 2015, 22:43:08 pm »
ВиЛиЛи, аз бях на Клексан и Дузофарм


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #205 -: Март 21, 2015, 11:19:52 am »
Уайт,благодаря!Записах си час за понеделник при д-р Сигридов,а в неделя ще правя Доплер в Щерев и после ще ви пиша как са нещата.Надявам се тоя дребния да почне да качва и да овладеем нещата.
Герита,мен лично в един момент просто ми свърши мястото на корема,ставаха бучки и кожата ми сякаш се втвърди,а сега е и много изпънат вече корема.В краката има повече мегдан и лично мен не ме боли там.А като свърши мястото и на краката ще хвана ММ да ми ги бие в ръцете,просто за сега му спестявам стреса  :D
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #206 -: Март 21, 2015, 11:29:33 am »
Здравейте мами  :wink:
Имам един въпрос и предварително се извинявам ако е задаван скоро... :oops:
Бременна съм в 28 г.с. с госпожица .Имам и син обаче с него не съм чувствала това ,на което ме "подлага" тази щура мацка. От два дни е изключително активна-даже взех да се чудя спи ли изобщо  8O Какво ли не прочетох като инфо в различни писания..Моля Ви да споделите имала ли е някоя от вас такива моменти? Аз имам чувството че сме на състезание по художествена гимнастика  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #207 -: Март 21, 2015, 13:05:53 pm »
Здравейте мами  :wink:
Имам един въпрос и предварително се извинявам ако е задаван скоро... :oops:
Бременна съм в 28 г.с. с госпожица .Имам и син обаче с него не съм чувствала това ,на което ме "подлага" тази щура мацка. От два дни е изключително активна-даже взех да се чудя спи ли изобщо  8O Какво ли не прочетох като инфо в различни писания..Моля Ви да споделите имала ли е някоя от вас такива моменти? Аз имам чувството че сме на състезание по художествена гимнастика  :)
Здравей,
аз съм в 33 г.с. Моята бебка не е била чак толкова активна, поне до момента, ако единият ден много рита, следващия е по-спокойна. Според това, което съм чела из нета, като бих искала да уточня, че не значи, че това е в твоя случай, е че прекалената активност може да е свързана с недостиг на кислород на бебето.
Най-добре се свържи с акушерката си, или с АГ-то си по ЖК да ти направи един ултразвук, за да видите, дали всичко е наред. Дано няма нищо притеснително. Лек ден!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #208 -: Март 21, 2015, 14:49:45 pm »
Здравейте мами  :wink:
Имам един въпрос и предварително се извинявам ако е задаван скоро... :oops:
Бременна съм в 28 г.с. с госпожица .Имам и син обаче с него не съм чувствала това ,на което ме "подлага" тази щура мацка. От два дни е изключително активна-даже взех да се чудя спи ли изобщо  8O Какво ли не прочетох като инфо в различни писания..Моля Ви да споделите имала ли е някоя от вас такива моменти? Аз имам чувството че сме на състезание по художествена гимнастика  :)

Аз съм в почти 26-та седмица (не че не се вижда в лентичката) и очакваме момиченце. Има дни в които и аз се питам: "Това диване спи ли изобщо?". Обаче серията до момента е траяла максимум 4 дни, след това следва почивка. Тоест не е непрекъснато активна.
Не съм се затормозявала да чета в нета дали това значи нещо, че така или иначе тук за подобно оплакване не мога да ги накарам да ме видят на скан.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #209 -: Март 21, 2015, 15:41:13 pm »
Яничка, тук може, като си платиш  :D. Иначе по здравна каса са 2 безплатни ултразвука за цялата бременност. Срамота!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #210 -: Март 21, 2015, 16:29:00 pm »
Яничка, тук може, като си платиш  :D. Иначе по здравна каса са 2 безплатни ултразвука за цялата бременност. Срамота!

И при нас са два. Аз имам трети по изключение, заради плацентата.
Иначе и тук може да си платиш, ама един преглед ми струва колкото креватчето на малката заедно с повивалника :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #211 -: Март 21, 2015, 17:22:06 pm »
Яничка, тук може, като си платиш  :D. Иначе по здравна каса са 2 безплатни ултразвука за цялата бременност. Срамота!

И при нас са два. Аз имам трети по изключение, заради плацентата.
Иначе и тук може да си платиш, ама един преглед ми струва колкото креватчето на малката заедно с повивалника :-)
Ужас! 8O
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #212 -: Март 21, 2015, 19:09:48 pm »
Здравейте и от мен.....Аз съм много тъжна,не мога за ден да се успокоя....Както ви казах,имах проблем с гет.жлеза,но пия хормони и с всеки изминал ден се чуствам по-добре,но онзи ден по тоал.хартию имаше мънички кървави слузести образования,отидох на лекар почти сигурна,че плацентата се е отлепила,но се окоза,че ми е разранена шийката и лекарят каза,че може би.е от глобулите.едва ли на вас се е случвало,но мислите ,ли че е разумно обяснението лу или да търся по-сериозна причина..
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #213 -: Март 21, 2015, 21:03:27 pm »
Иви, съжалявам миличка, аз нямам представа. Консултирай се с още един лекар.

Аз да питам, знаете ли как се изчислява официален термин при ин витро. Пак ли е от датата на последния цикъл или се взима предвид деня на пункцията. На мен на ЖК ми го изчислиха от датата на последния цикъл, а все си мисля, че е по коректно да се вземе датата на пункцията и да се върнат 14 дни назад. Чудя се дали лекарката не пропусна тази подробност, че съм след инвитро.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #214 -: Март 21, 2015, 21:11:41 pm »
Здравейте и от мен.....Аз съм много тъжна,не мога за ден да се успокоя....Както ви казах,имах проблем с гет.жлеза,но пия хормони и с всеки изминал ден се чуствам по-добре,но онзи ден по тоал.хартию имаше мънички кървави слузести образования,отидох на лекар почти сигурна,че плацентата се е отлепила,но се окоза,че ми е разранена шийката и лекарят каза,че може би.е от глобулите.едва ли на вас се е случвало,но мислите ,ли че е разумно обяснението лу или да търся по-сериозна причина..

uBu, според мен е по-добре да се консултираш с още един лекар. Принципно знам, че по време на бременност ако се слагат глобули, то не трябва да е много дълбоко във влагалището. Мисля, че ако има проблем с плацентата, няма да има кървави жилки, а кървене. Така че не се стряскай толкова, но за твое спокойствие посети още един специалист.

Аз да питам, знаете ли как се изчислява официален термин при ин витро. Пак ли е от датата на последния цикъл или се взима предвид деня на пункцията. На мен на ЖК ми го изчислиха от датата на последния цикъл, а все си мисля, че е по коректно да се вземе датата на пункцията и да се върнат 14 дни назад. Чудя се дали лекарката не пропусна тази подробност, че съм след инвитро.

Има само един начин за изчисляване на термин и той е по датата на последна менструация. Няма значение по какъв начин е постигната бременността. Тъй че не се притеснявай, не са пропуснали нищо. Така или иначе термина е просто една дата за ориентир.
Моят специално до 12-та седмица го водеха по дата на МЦ, а след това го изчислиха на скана и така си остана. Но тук в Англия така се процедира. Официалният ти термин е по датата изчислена на първи скан. Но то така или иначе при мен разликата е два дни.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #215 -: Март 21, 2015, 22:07:10 pm »
yanichka,аз знам вече,че не от плацентата ,а и кървенето не е постоянно и не е по бельото,обаче не мислех ,че може и от глобули да стане,ама аз не разбирам
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #216 -: Март 21, 2015, 22:27:44 pm »
Би трябвало да се върнат 14 дена от деня на пункцията. Мен ме държаха дълго време само на блокаж, за да мога да им се вместя в графика. Т.е. От първия ден на ПРМ до пункцията имам 20 дена. Обяснявах и терминът ми се изчисляваше по пункцията.

За активно второ бебе момиченце мога да кажа и аз. Първо, че брат й вече й беше понаправил място и второ, че тя се роди доста по-слаба от него. И при нея бяха страшни акробатики и се чудех дали изобщо спи. Оказа се, че темпераментът й е просто такъв. lol: Мислех си, че е случайност това непрекъснато движение в корема, но не е. И до днес е голяма гимнастичка.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #217 -: Март 21, 2015, 22:29:47 pm »
Здравейте мами  :wink:
Имам един въпрос и предварително се извинявам ако е задаван скоро... :oops:
Бременна съм в 28 г.с. с госпожица .Имам и син обаче с него не съм чувствала това ,на което ме "подлага" тази щура мацка. От два дни е изключително активна-даже взех да се чудя спи ли изобщо  8O Какво ли не прочетох като инфо в различни писания..Моля Ви да споделите имала ли е някоя от вас такива моменти? Аз имам чувството че сме на състезание по художествена гимнастика  :)

Аз съм в почти 26-та седмица (не че не се вижда в лентичката) и очакваме момиченце. Има дни в които и аз се питам: "Това диване спи ли изобщо?". Обаче серията до момента е траяла максимум 4 дни, след това следва почивка. Тоест не е непрекъснато активна.
Не съм се затормозявала да чета в нета дали това значи нещо, че така или иначе тук за подобно оплакване не мога да ги накарам да ме видят на скан.
Хмм... И тук (Испания) са 3 ехографа за цяла бременност... Засега малката е така втори ден..Вече е малкооо ама много малко по-слабо..ако е така утре и вдругиден ще отида до спешното -тук имаме спешен родилен дом за такива болки и "питанки" ,които имаме... Благодаря за отговорите
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #218 -: Март 21, 2015, 22:32:39 pm »
Slanceto2, ето линк с доста полезна информация по въпроса http://kenguru.bg/%28%D0%9F%D0%BE%D1%87%D1%82%D0%B8%29+%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE+%D0%B7%D0%B0+%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0/1/MlW-gRWbIRWzMdKHU9WfcJSvYJODM1e3YhOzcVOzgleDUJePg9KbQpaHgta-IJirMpWLQtiLcZmzY1e7

иВи, дано това да е последното, за което се тревожиш и спокойна бременност нататък!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #219 -: Март 21, 2015, 22:48:53 pm »
Благодаря ви