0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #700 -: Юли 01, 2016, 13:26:53 pm »
Здравей, ето това е линк към графиката ти :) http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=bebeshok0326

Смятам че О е била на 19-20 ден( по-скоро 20ти) Стискам палци :) А след като сте стимулирали цикъл, докторът ти следи ли те всеки ден, за да види как нараства фоликулът и кога се пука?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #701 -: Юли 01, 2016, 14:31:20 pm »
Следена съм 2 пъти преди овулацията и веднъж след.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #702 -: Юли 01, 2016, 17:07:24 pm »
Може ли пак малко помощ - днес прогестерона е 37.73 при реф.фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5. Как ви се струва? Заслужава ли си да си пускам още един път прогестерон след няколко дни


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #703 -: Юли 02, 2016, 09:22:52 am »
Лили, ако е 7ми ден след О ми се струва нисък прогестеронът. Но и един ден разлика оказва огромно значение- дали е 6ти, 7ми или 8ми ден след О. За това е важно точно кога е била О. Опитай следващия цикъл( дано не се налага) да ходиш всеки ден, за да видите как нараства и кога се пука фоликулчето и вече тогава с точност на 7ми ден да пуснеш прогестерон. След О той започва да нараства, на 7ми ден е пикът и после започва да намалява. За това е толкова важно да е точно на 7ми ден :) Стискам палци :)))  :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #704 -: Юли 02, 2016, 09:38:15 am »
Лили, според мен е имало О., но не е нацелен деня за прогестерона. Според мен днес ти е 7 ден след О.
На мен ми се е случвало на 6ти ден да ми е към средата, като при теб, а на 7ми да минава горната граница, така че съм сигурна, че има голямо значение.
Пожелавам ти положителен резултат в най- скоро време, без значение пътя, по който ще стигнеш до него.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #705 -: Юли 02, 2016, 14:51:27 pm »
Стискам палци, аз лично съм показтел,че чудеса стават :))))    :bighug:
Явно наистина се случват чудеса, ниската температура може би е била от парацетамола, защото като спрях да го пия и веднага се повиши на 37-37.2 и преди 3 дни си направих тест и за първи път видях ясно 2 чертички  :bfp: :dance2:  :ywoohoo:
Ето я и графиката ми
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #706 -: Юли 02, 2016, 15:59:47 pm »
Честито, безкрайно се радвам :) Лека бременност ти желая :) Ако искаш, може да пишеш тук, при другите бременни коремчета :) http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51622.msg1133958;boardseen#new
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #707 -: Юли 02, 2016, 17:08:42 pm »
т.е. аз така като разбирам,няма смисъл да си пускам пак прогестерон в понеделник защото не се знае изобщо кога ми е 7ми ден.И вчера изследването също не е показателно,защото определихме деня на база повишението на БТ,което не е сигурен признак  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #708 -: Юли 02, 2016, 18:16:48 pm »
Лили, да в понеделник е безсмислено да пускаш. Но пък графиката ти изглежда много добре, така че стискам палци другата седмица в понеделник-вторник да имаш един хубав тест с две чертички :) Според мен днес то е 9ти ден след О  yahoo_33 :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #709 -: Юли 02, 2016, 20:12:53 pm »
lilitu с моите яйцеклетки ще е цяло чудо ако видя 2те черти, но надеждата винаги умира последна  :) Наистина напоследък нещата доста са се подобрили, дано пък най-накрая и за мен късмета се усмихне.Ок,няма да пускам прогестерон,макар че понеделник ще е 7 дни след втората дата,на която подозирах О.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #710 -: Юли 02, 2016, 20:48:59 pm »
 :bighug: :goodluck: :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #711 -: Юли 10, 2016, 19:22:52 pm »
Здравейте! Сложила съм графиката ми в подписа. Може ли коментар по нея. Дали според вас това повишение е достатъчно, имам и много рязко повишение и след това спад през лутеалната фаза. Възможно ли е да е проблем с хормоните?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #712 -: Юли 10, 2016, 21:28:44 pm »
Здравей, tella27 :) Предполагам О ти е била 14-15ти ден - само да вметна, че вместо да отбелязваш положителен тест за О, си отбелязвала положителен или отрицателен тест за бременност :) Наистина във втората фаза БТ ти е доста динамична, как измерваш, спазваш ли всички указания? Може да е нещо инцидентно с този цикъл, но може и да има проблем. Принципно и в първата и във втората фаза, БТ е сравнително постоянна. Стиска палци , дано е успешният ти цикъл :) Както не спирам да казвам - чудеса стават, напук всичките ни разсъждения и знания. Скоро една потребителка с много раздвижена графика във втората фаза, се оказа бременна, а парацетамолът, който е приемала е повлиял на графиката :) Успех!  :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #713 -: Юли 11, 2016, 09:19:02 am »
...
Дали според вас това повишение е достатъчно, имам и много рязко повишение и след това спад през лутеалната фаза. Възможно ли е да е проблем с хормоните?

Здравей, tella27! Графиката ти изглежда добре, с ясно изразена двуфазност е, предполагаема овулация около 14 ден, добре се е повишила БТ във втората фаза.

Допустимо е повишаване или спад на температурата за един ден, причините може да са различни: неспокоен сън или някакво неразположение, неточност в измерването също. Какъв термометър ползваш? Добре е термометърът да се държи малко по-дълко, ако е живачен или друг от този тип около 10 мин., ако е дигитален - около 3 мин. след сигнала.
Дано това да е успешният ти цикъл! :)

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #714 -: Юли 11, 2016, 09:21:03 am »
Здравейте! Сложила съм графиката ми в подписа. Може ли коментар по нея. Дали според вас това повишение е достатъчно, имам и много рязко повишение и след това спад през лутеалната фаза. Възможно ли е да е проблем с хормоните?
Здравей, възможно стойността 36,9 на 23-ти е да е било инцидентно понижение на температурата. Другата странна БТ е тази 37,6 на 21-ви ден. Като цяло мисля, че добре се движи БТ в лутеалната фаза.  По принцип, както са писали другите потребителки, БТ се влияе изключително много от различни нетипични промени в начина на живот. Включително и ходенето на плаж, също влияе върху стойностите на БТ. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #715 -: Юли 11, 2016, 10:22:43 am »
Много ви благодаря момичета за топлото посрещане. :beerdr: Съмнявам се това да е успешният ми цикъл. Днес температурата ми пак беше 36.9.  8O Меря с електронен термометър. Не знам дали е от значение, но и двата пъти, когато ми беше 36.9 си легнах след 01:00 след полунощ и станах преди 06:00 ч сутринта. И през двата дена бях се наспала през деня и не можех да спя през нощта. Всъщност, това може и да са просто извинения и да си е някакъв проблем с хормоните. А когато ми се покачи рязко, много трудно я измерих. Термометърът постоянно се изключваше и на около 4-5 път успях да я измеря 37.6. На следващият ден пак беше по същият начин, но тогава около 10 пъти не успях нищо да измеря, само се изключваше и накрая отиде на 37.8. Там не го записах, щото и аз не повярвах, че имам толкова висока температура. Иначе е възможно да съм вдигнала кръвно с този ужасен термометър.  :lol:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #716 -: Юли 11, 2016, 11:01:25 am »
Много ви благодаря момичета за топлото посрещане. :beerdr: Съмнявам се това да е успешният ми цикъл. Днес температурата ми пак беше 36.9.  8O Меря с електронен термометър. Не знам дали е от значение, но и двата пъти, когато ми беше 36.9 си легнах след 01:00 след полунощ и станах преди 06:00 ч сутринта. И през двата дена бях се наспала през деня и не можех да спя през нощта. Всъщност, това може и да са просто извинения и да си е някакъв проблем с хормоните. А когато ми се покачи рязко, много трудно я измерих. Термометърът постоянно се изключваше и на около 4-5 път успях да я измеря 37.6. На следващият ден пак беше по същият начин, но тогава около 10 пъти не успях нищо да измеря, само се изключваше и накрая отиде на 37.8. Там не го записах, щото и аз не повярвах, че имам толкова висока температура. Иначе е възможно да съм вдигнала кръвно с този ужасен термометър.  :lol:
Относно по-късното заспиване и ранно ставане, което е в различен режим от нормалния ти, да има голямо значение за БТ. Изводи от меренето на БТ може да се правят само, ако се спазва приблизително еднакъв начин на живот през всеки от дните, в които я мериш. Може би е добре да смениш термометъра си.
Виждам, че пак пишеш за притеснения за хормоните ти. Имаш ли назначения за измерването им? Имала ли си проблеми с тях?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #717 -: Юли 11, 2016, 16:24:43 pm »
Да, хормоните ми не са много наред. Преди имах намалено ФСХ и увеличени мъжки хормони. Също така имам увеличено ТСХ и антитела, преди няколко дена, когато мерих прогестерона на 7 ден след О, ми се видя доста нисък 38 при реф. стойности от 5 до 80. На ехографите се вижда, че нямам кисти, имам спонтанни овулации, също така няма никакви изменение в щитовидната жлеза, въпреки повишените антитела. Доста странна картинка. Кръвните резултати показват поликистоза, хипотериодизъм, хашимото, а на ехограф всичко е нормално. И цикълът ми е редовен, що-годе точен +/- 3 дена. Пия една торба добавки и л-тироксин. При мъжа ми всичко е наред.  Обаче не мога да забременея.... Само цветна снимка не съм правила, много ме е страх, но май ще трябва да направя.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #718 -: Юли 11, 2016, 16:59:33 pm »
Да, хормоните ми не са много наред. Преди имах намалено ФСХ и увеличени мъжки хормони. Също така имам увеличено ТСХ и антитела, преди няколко дена, когато мерих прогестерона на 7 ден след О, ми се видя доста нисък 38 при реф. стойности от 5 до 80. На ехографите се вижда, че нямам кисти, имам спонтанни овулации, също така няма никакви изменение в щитовидната жлеза, въпреки повишените антитела. Доста странна картинка. Кръвните резултати показват поликистоза, хипотериодизъм, хашимото, а на ехограф всичко е нормално. И цикълът ми е редовен, що-годе точен +/- 3 дена. Пия една торба добавки и л-тироксин. При мъжа ми всичко е наред.  Обаче не мога да забременея.... Само цветна снимка не съм правила, много ме е страх, но май ще трябва да направя.
До колкото знам последните години правят цветните снимки с упойка, така че не се притеснявай. Ти при репродуктивен специалист ли се лекуваш?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #719 -: Юли 12, 2016, 09:25:15 am »
tella27, а каква стойност на ТСХ поддържаш при назначената терапия, проверяваш ли редовно хормона?
Правила съм два пъти цветна снимка, при втората с краткотрайна пълна упойка (така практикуват в клиниката, която посещавах). Първата ЦС без упойка, заболя ме, но се изтърпява. Все пак, ако трябва да избирам сега, бих предпочела да е с някаква упойка. В репродуктивна клиника ли ще правиш изследването?
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 09:53:17 am от marsi »