0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #260 -: Април 08, 2015, 21:04:23 pm »
Ох много ви благодаря за подкрепата.Много се надявам и аз да е така .Дай Боже на всички които искаме бебчета да се зарадваме сега на предстоящите празници.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #261 -: Април 10, 2015, 08:52:07 am »
Момичета искам да чуя и вашето мнение,дали е минала овулацията или предстои?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #262 -: Април 10, 2015, 11:47:59 am »
Ох момичета не издържам вече.Толкова ли съм слаба ,че психически просто не издържам.Днес ми падна БТ но цикълът още не е дошъл,но щом е паднала значи ще дойде ако не днес то утре.Сутринта се събудих с рев и досега не мога да спра да плача.Мисля ,че това мерене и най-малкото колебание на температурата ме побърква.Чудя се дали това не ме изнервя допълнително.Може би сега хормоните ми бушуват защото ще ми идва и затова плача като ненормална.Но какво да направя като всички покрай мен са бременни .На работа ,близки приятели,накъдето погледна само това виждам.Мисълта ,че не си задържах бременността ме побърква-ще стане ли ,ще имам ли няма ли??.Чудя се този месец дали да меря температурата?Може би това мерене всеки ден ми напомня защо го правя и така целият месец ми минава в трепети.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #263 -: Април 10, 2015, 12:23:37 pm »
Ох момичета не издържам вече.Толкова ли съм слаба ,че психически просто не издържам.Днес ми падна БТ но цикълът още не е дошъл,но щом е паднала значи ще дойде ако не днес то утре.Сутринта се събудих с рев и досега не мога да спра да плача.Мисля ,че това мерене и най-малкото колебание на температурата ме побърква.Чудя се дали това не ме изнервя допълнително.Може би сега хормоните ми бушуват защото ще ми идва и затова плача като ненормална.Но какво да направя като всички покрай мен са бременни .На работа ,близки приятели,накъдето погледна само това виждам.Мисълта ,че не си задържах бременността ме побърква-ще стане ли ,ще имам ли няма ли??.Чудя се този месец дали да меря температурата?Може би това мерене всеки ден ми напомня защо го правя и така целият месец ми минава в трепети.
Здравей, да доста е тежка ситуацията, когато около теб има бременни, а ти се оптваш да забременееш, но не мисля че трябва да се разстройваш. Ти си още млада и имаш много време за опити. Щом искаш почини малко с меренето на БТ. Аз лично съм му голяма привърженичка, то много ми помогна, но щом се натоварваш спри наяколко месеца.  Разгледай си графиките, виж в кой ден е най-вероятно да имаш ову и в дните преди него, на предполагаемия ден и един ден след това, слагайте сърчица.  Пожелавам ти  бързо да стане бебчето!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #264 -: Април 10, 2015, 12:32:22 pm »
shannel мила успокой се! Недей да приемаш нещата толкова навътре, докато не ти дойде винаги има шанс! Ако те натоварва толкова много, просто си дай почивка следващия месец и чакай да те изненада положителното тестче. И аз понякога се филмирам, но повярвай ми, колкото по-малко го мислиш, толкова по-добре. Ще забременееш и ти, прочети малко из форума и виж момичета през какво са минали и пак въпреки всичко са успяли да си родят детенце, та даже и по 2, няма ние тука да мрънкаме ;) Сигурна съм че нещата ще станат много скоро, намери си някакво хоби което да те развлича и най-вече някаква философия която да те успокоява. Например като ми дойде и се разтроявам точно за 1 мин, а после си изтъквам някакви положителни неща, от рода на "е, сега поне ще сваля 3-4кг тоя месец, та другия като забременея ще започна с по-малко" или "така или иначе ще пътуваме с кола до БГ, ако бях бременна щеше да е ад сигурно" или "абе къде щях да раждам по Коледа"  :lol: :lol: Сигурно звучи много тъпо, но на мен ме успокоява и си чакам новия месец :)


Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #265 -: Април 10, 2015, 12:49:11 pm »
Shannel,бодлив е пътя,но намирай сили да продължаваш и да не се сриваш.Психиката трудно се контролира,но все пак опитвай и както съветва Криси,намирай сама мотив за успокоение.Предстои празник,залисай се с яйца,козунаци и т.н
Млада си освен това,не падай,не си сама.
Ако това ще те успокои,аз съм на 37 години,нямам представа дори какви са ми шансовете,вероятно не особено големи,има нещо което ме ужасява и плаши ужасно много,но стискам зъби яко.Не искам и близките да си притеснявам,а и себе си да не травмирам.В момента положението при мен е "боксуване"и неведението ми е тотално,но си давам кураж ежеминутно.
Кураж и на теб,кокиче :balk_102:



*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #266 -: Април 11, 2015, 09:36:29 am »
presiana85, графиката е показателна при един доминантен фоликул. При стимулация, включително с Клостилбегит, тръгват повече от един фоликул, тогава на графиката не може да се разчита, както и на тестовете за овулация. Редно е да се направи проследяване на фоликулите с вагинален ехограф, заедно с изследване на хормони. Или поне да се провери дали се е спукал доминатният фоликул (може и повече от един).

Гледаха ли те на УЗ, в кой ден от цикъла и какъв беше размерът на фоликулите, поне по размера на фоликулите да се ориентираме приблизително за овулацията?

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #267 -: Април 11, 2015, 10:56:30 am »
presiana85, графиката е показателна при един доминантен фоликул. При стимулация, включително с Клостилбегит, тръгват повече от един фоликул, тогава на графиката не може да се разчита, както и на тестовете за овулация. Редно е да се направи проследяване на фоликулите с вагинален ехограф, заедно с изследване на хормони. Или поне да се провери дали се е спукал доминатният фоликул (може и повече от един).

Гледаха ли те на УЗ, в кой ден от цикъла и какъв беше размерът на фоликулите, поне по размера на фоликулите да се ориентираме приблизително за овулацията?
:good_post: :balk_47:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #268 -: Април 11, 2015, 15:18:31 pm »
Ох много ви благодаря за подкрепата.Само тук мога да излея тези чувства.Вече се опитвам да не ги показвам в къщи ,все едно съм добре.Поплаках си вчера днес ми дойде и съм малко по-спокойна.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #269 -: Април 11, 2015, 15:54:35 pm »
shannel горе главата, и успех този месец  :wink:

Какво мислите за моята графика? Бях болна първите 10 дни, може би за това темп е по-височка. На 11ти ден се видяха 2 доминантни фоликула - от дясно 12мм, а от ляво 11.6мм



Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #270 -: Април 12, 2015, 05:25:10 am »
На 13 ден видя диминантен фоликул,,но писле не съм ходила да види дали е спукан.И Дуфастон от 17 ден .След като вече пия Дуфастон има ли смисъл да правим опити.Чак днес имам висойа температура,сега ли да е минала О?Мисля си че е била в деня 36,6 градуса когато е била,защото тогава имах много обикна ЦС,чак ми потичаше.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #271 -: Април 12, 2015, 09:49:11 am »
shannel горе главата, и успех този месец  :wink:

Какво мислите за моята графика? Бях болна първите 10 дни, може би за това темп е по-височка. На 11ти ден се видяха 2 доминантни фоликула - от дясно 12мм, а от ляво 11.6мм

Криси, мисля че О е била 19-20ти ден, както си отбелязала :) Стискам палци :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #272 -: Април 12, 2015, 09:53:38 am »
На 13 ден видя диминантен фоликул,,но писле не съм ходила да види дали е спукан.И Дуфастон от 17 ден .След като вече пия Дуфастон има ли смисъл да правим опити.Чак днес имам висойа температура,сега ли да е минала О?Мисля си че е била в деня 36,6 градуса когато е била,защото тогава имах много обикна ЦС,чак ми потичаше.

Пресиана, ако е не е била на 15-16ти ден, а сега на 18-19 ден, въпреки дуфастона - мисля че шанс има. Ако се приема Прогестеронов препарат до 1-2 дена преди О , не я подтиска :) Стискам палци, миличка  :bighug:  НО ако все пак ти дойде -  защо пиеш без доказана О? Ако така и така следиш О, отиди на преглед и го започни след О. Не мога да разбера доктори, които ей така изписват лекарствата - без следене, без нищо. Стискам палци да е успешният ти месец :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #273 -: Април 12, 2015, 15:31:49 pm »
Благoдаря ти lulitu!Ще пробваме,но ме притеснява че няма разлика в преди овулацията и след.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #274 -: Април 12, 2015, 17:55:24 pm »
На 13 ден видя диминантен фоликул,,но писле не съм ходила да види дали е спукан.И Дуфастон от 17 ден .След като вече пия Дуфастон има ли смисъл да правим опити.Чак днес имам висойа температура,сега ли да е минала О?Мисля си че е била в деня 36,6 градуса когато е била,защото тогава имах много обикна ЦС,чак ми потичаше.
Възможно е да е била на този ден. Не може ли да се разберете с твоя лекар за още един УЗИ за доказване на ову преди да почнеш с дуфастона? Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #275 -: Април 13, 2015, 12:42:28 pm »
Благодаря ви момичета,днес пак е 37,15 и предполагам вече да е минала О.Ще видим.Този месец ми е 4-ти със Клостилбегит,като между първият път и вторият имаше един месец почивка.Преди 4 години пак със стимулация бях,но забременях на вторият месец.Сега вече не трябва да пия Клостилбегит,нали.Четох че два пъти е живота може,по 3 месеца.Така ли е?Успех на всички,които искат детенце!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #276 -: Април 13, 2015, 13:17:39 pm »
Благодаря ви момичета,днес пак е 37,15 и предполагам вече да е минала О.Ще видим.Този месец ми е 4-ти със Клостилбегит,като между първият път и вторият имаше един месец почивка.Преди 4 години пак със стимулация бях,но забременях на вторият месец.Сега вече не трябва да пия Клостилбегит,нали.Четох че два пъти е живота може,по 3 месеца.Така ли е?Успех на всички,които искат детенце!
Здравей, прилагам статия, относно въпроса ти за приема на Клостилбегит.

http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=536:------sp-1824279104&catid=183:--sp-924&Itemid=150&highlight=WyJcdTA0M2FcdTA0M2JcdTA0M2VcdTA0NDFcdTA0NDJcdTA0MzhcdTA0M2JcdTA0MzFcdTA0MzVcdTA0MzNcdTA0MzhcdTA0NDIiXQ==

Успех!


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #277 -: Април 13, 2015, 13:20:22 pm »
presiana85, както вече писах, много важно е да се провери на УЗ дали се е спукал доминантният фоликул преди приема на прогестеронов медикамент. Базалната температура се повишава при наличие на прогестерон, независимо дали е следствие от овулацията и работата на жълтото тяло, дали от приетия синтетичен прогестерон.
Съвсем логично, след като си започнала да приемаш Дуфастон, БТ се е повишила, но за съжаление това не доказва, че е имало овулация.
 
Графиката не е показателна при прием на медикаменти: често в първата половина от цикъла БТ е по-висока (развиват се повече фоликули); във втората половина се повишава още, заради прогестероновия медикамент; не може да се разчита, че О. ще е в същите дни както при спонтанен цикъл, нормално е овулацията да се измести; тестовете за О. не отчитат коректно ..... 
Затова е задължително проследяването на УЗ.
Все пак, да се надяваме, че фоликулът се е спукал преди началото на Дуфастона (или в първите 1-2 дни от приема му). Желая ти късмет в този цикъл.
 
Отговори на поставените въпроси за стимулацията с Клостилбегит, ще намериш в тази тема: 
Клостилбегит
« Последна редакция: Април 13, 2015, 13:38:26 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #278 -: Април 13, 2015, 16:33:30 pm »
Криси, мисля че О е била 19-20ти ден, както си отбелязала :) Стискам палци :)
Благодаря за отговора, ще чакам да не идва скоро :)


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #279 -: Април 14, 2015, 11:43:12 am »
Здравейте момичета! Здравей, Денис!
Бих искала да знам мнението ви за графиката ми до този момент. Благодаря!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!